Esileht Koolilaps Peaaegu avarii

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Peaaegu avarii

Postitas:
Kägu

Mul on endal 13a laps ja tean, et nad istuvad pidevalt ninapidi telefonis. Ka tänaval. Täna liikus tänaval pisike poiss. Nina nutikas. Ilma kordagi peatumata ja vaatamata, kas autod on teda märganud ja peatunud, astus ta reguleerimata ülekäigurajale. Õnneks sain pidama aga laps oli täpselt parempoolse esitule ees. Napikas. Ei see ei tähendanud, et nina oleks telefonist välja tõstetud. Täpselt samamoodi nina telefonis jätkas kõndimist.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne sebrale jõudmist, vähendab juht kiirust ja veendub ohutuses.

Lapsed on alati riskigrupp, mistõttu olukord sebra+laps, on juht eriti tähelpanelik ja vähendab kiirust.

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne sebrale jõudmist, vähendab juht kiirust ja veendub ohutuses.

Lapsed on alati riskigrupp, mistõttu olukord sebra+laps, on juht eriti tähelpanelik ja vähendab kiirust.

Sry, a suht mõttetu komm. Jalakäija peab samamoodi veenduma, et on ohutu astuda sõiduteele. Lapsed kasvavad ka suureks ükskord….

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on endal 13a laps ja tean, et nad istuvad pidevalt ninapidi telefonis. Ka tänaval. Täna liikus tänaval pisike poiss. Nina nutikas. Ilma kordagi peatumata ja vaatamata, kas autod on teda märganud ja peatunud, astus ta reguleerimata ülekäigurajale. Õnneks sain pidama aga laps oli täpselt parempoolse esitule ees. Napikas. Ei see ei tähendanud, et nina oleks telefonist välja tõstetud. Täpselt samamoodi nina telefonis jätkas kõndimist.

Ja sinu point?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Point on selles, et just võib jääda süüdi, aga laps peab oma murtuid luid ravima kaua ehk siis rääkige kodus oma lastele, et tänaval on telefon taskus.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandust – juht

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne sebrale jõudmist, vähendab juht kiirust ja veendub ohutuses.

Lapsed on alati riskigrupp, mistõttu olukord sebra+laps, on juht eriti tähelpanelik ja vähendab kiirust.

Sry, a suht mõttetu komm. Jalakäija peab samamoodi veenduma, et on ohutu astuda sõiduteele. Lapsed kasvavad ka suureks ükskord….

Mina olen seda pidanud liikluseksamil vastama. Ju nii väga mõttetu ei ole.

Auto ongi suurema ohu allikas ja juht peab olema ettevaatlik, mitte lükkama süüd teistele. Sebra ongi jalakäija püha koht.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii pilku tõstmata võivad käia ka täiskasvanud. Ei ole vaid autojuhi mure, et keegi alla ei jää. Jalakäija palun kanna helkurit ja enne sebrale astumist veendu, et autojuht on sind märganud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne sebrale jõudmist, vähendab juht kiirust ja veendub ohutuses.

Lapsed on alati riskigrupp, mistõttu olukord sebra+laps, on juht eriti tähelpanelik ja vähendab kiirust.

Sry, a suht mõttetu komm. Jalakäija peab samamoodi veenduma, et on ohutu astuda sõiduteele. Lapsed kasvavad ka suureks ükskord….

Mina olen seda pidanud liikluseksamil vastama. Ju nii väga mõttetu ei ole.

Auto ongi suurema ohu allikas ja juht peab olema ettevaatlik, mitte lükkama süüd teistele. Sebra ongi jalakäija püha koht.

Ma ikka olen arvanud, et need pimesi teele astuvad inimsed ei ole autokoolis käinud. Tundub, et olen olnud valel teel.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen seda pidanud liikluseksamil vastama. Ju nii väga mõttetu ei ole. Auto ongi suurema ohu allikas ja juht peab olema ettevaatlik, mitte lükkama süüd teistele. Sebra ongi jalakäija püha koht.

Targutad mõttetult. Üks asi on süü, teine asi on elu. Ellu jääb inimene, kes natuke kahtlustab ja ise ettevaatlik on, ka siis, kui tal on kõik õigused. See ei puutu asjasse, kas autojuht pärast surnuks sõitmist süüdi mõistetakse või mitte.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen seda pidanud liikluseksamil vastama. Ju nii väga mõttetu ei ole. Auto ongi suurema ohu allikas ja juht peab olema ettevaatlik, mitte lükkama süüd teistele. Sebra ongi jalakäija püha koht.

Targutad mõttetult. Üks asi on süü, teine asi on elu. Ellu jääb inimene, kes natuke kahtlustab ja ise ettevaatlik on, ka siis, kui tal on kõik õigused. See ei puutu asjasse, kas autojuht pärast surnuks sõitmist süüdi mõistetakse või mitte.

Aga mina ei räägi inimestest, kes suvalises kohas astuvad sõiduteele. Ma räägin sebrast. Sebra on sisuliselt kõnnitee. Katsuks selle järgi ka sõita.

Mis riikides peale Eesti on helkur kohustuslik?

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et nii läks. Aga olen nõus, et rohkem tuleks rääkida sellest, et ka jalakäija peab veenduma enne ülekäigurajale astumist, et autojuht on märganud ja saab pidama.  Mina ” halval” nõukaajal sain lisaks kodusele liiklusõppele  ka koolis esimestest klassides liiklusõpet.

Olen ise iga päev jalgsi liikuses (lisaks ka autojuhina liikluses) ja ikka väga palju on neid jalakäijaid, kes lihtsalt mõtlematult(seisatamata, süvenemata) sõiduteel astuvad. Ehk peaks tänapäeval ka koolis liiklusõpet andma, sest paljud täiskasvanud on juba üle kasvanud mõttemalli peal, et mina pean kohe saama, mina lähen, mina teen, teised peavad tagama minu ohutuise, teised on süüdi, kui ei saanud pidama, teised on süüdi kui pimeduses tumedat kogu peale centimeetripealt pidama ei saa.

Ise kuulnud 4 m pealt kuidas  Tellikivi tänavalt Rohu tänavat jalgratastega ületades hõikas ema ees (mitte ise ees sõiduteel astudes ohtust kontrollides) sõitvatele lastele (umb 5- ja 7-aastased, ka meesterahvas seltskonnas), et sõidke ülekäigu rajale, autojuhid peavad teed andma. Jalgratturid otse üle ja autojuhid ei olnud pöördel, kus peab tõesti teed andma. Pole ime, et lapsed ei oska enam liikluses käituda, kui juba täiskasvanud (eriti lapsevanemad ise) ees valesti teevad ja õpetavad.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sebra ongi jalakäija püha koht.

No ega ikka ei ole küll.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina ei räägi inimestest, kes suvalises kohas astuvad sõiduteele. Ma räägin sebrast. Sebra on sisuliselt kõnnitee. Katsuks selle järgi ka sõita.

Sa ei saa ikka aru? Suri see laps sebral või mittesebral, arvad, et on mingit vahet? Suri ära, enam ei ole. Vaadanuks ringi, märganuks, et auto pole teda näinud, ei aeglusta – võiks elus olla.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina ei räägi inimestest, kes suvalises kohas astuvad sõiduteele. Ma räägin sebrast. Sebra on sisuliselt kõnnitee. Katsuks selle järgi ka sõita.

Sa ei saa ikka aru? Suri see laps sebral või mittesebral, arvad, et on mingit vahet? Suri ära, enam ei ole. Vaadanuks ringi, märganuks, et auto pole teda näinud, ei aeglusta – võiks elus olla.

Ma saan aru, et ikka süüdistakse seda, kel on õigus. Miks ta peaks surnud olema, kui autojuht käituks natukenegi, kui inimestest hooliv isik.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea, et nii läks. Aga olen nõus, et rohkem tuleks rääkida sellest, et ka jalakäija peab veenduma enne ülekäigurajale astumist, et autojuht on märganud ja saab pidama. Mina ” halval” nõukaajal sain lisaks kodusele liiklusõppele ka koolis esimestest klassides liiklusõpet.

Olen ise iga päev jalgsi liikuses (lisaks ka autojuhina liikluses) ja ikka väga palju on neid jalakäijaid, kes lihtsalt mõtlematult(seisatamata, süvenemata) sõiduteel astuvad. Ehk peaks tänapäeval ka koolis liiklusõpet andma, sest paljud täiskasvanud on juba üle kasvanud mõttemalli peal, et mina pean kohe saama, mina lähen, mina teen, teised peavad tagama minu ohutuise, teised on süüdi, kui ei saanud pidama, teised on süüdi kui pimeduses tumedat kogu peale centimeetripealt pidama ei saa.

Ise kuulnud 4 m pealt kuidas Tellikivi tänavalt Rohu tänavat jalgratastega ületades hõikas ema ees (mitte ise ees sõiduteel astudes ohtust kontrollides) sõitvatele lastele (umb 5- ja 7-aastased, ka meesterahvas seltskonnas), et sõidke ülekäigu rajale, autojuhid peavad teed andma. Jalgratturid otse üle ja autojuhid ei olnud pöördel, kus peab tõesti teed andma. Pole ime, et lapsed ei oska enam liikluses käituda, kui juba täiskasvanud (eriti lapsevanemad ise) ees valesti teevad ja õpetavad.

See variant, et kord olen “auto” ja järgmine sekund sebral “kõndiv” jalakäija, on järgmine hullus. Mind oleks eile peaaegu alla ajanud tõuksi juht, sest peatus korraks sebra ees,mille peale imstasin,et oi kui viisakas,ja siis põrutas risti üle sebra ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mina ei räägi inimestest, kes suvalises kohas astuvad sõiduteele. Ma räägin sebrast. Sebra on sisuliselt kõnnitee. Katsuks selle järgi ka sõita.

Sa ei saa ikka aru? Suri see laps sebral või mittesebral, arvad, et on mingit vahet? Suri ära, enam ei ole. Vaadanuks ringi, märganuks, et auto pole teda näinud, ei aeglusta – võiks elus olla.

Ma saan aru, et ikka süüdistakse seda, kel on õigus. Miks ta peaks surnud olema, kui autojuht käituks natukenegi, kui inimestest hooliv isik.

Tead, piisab vähesest, et maha midagi magada. Korra jälgid liiklust enda ümber ja ei panegi tähele kui laps juba auto ees. Väga tore kui sa suudad liikuses nii olla, et näed 100% enda ümber toimuvat- ilmselgelt on tegu öökullilise või selgeltnägijaga

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sebra ongi jalakäija püha koht.

No ega ikka ei ole küll.

Autojuhil võib tekkida nn pime nurk, mis jalakäija vabandus on? Et mul on õigus?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et ikka süüdistakse seda, kel on õigus. Miks ta peaks surnud olema, kui autojuht käituks natukenegi, kui inimestest hooliv isik.

Appi! Sa tõesti ei taipa, et me ei vestle siin süüst, vaid ellujäämisest? Näed taevast alla kukkuvat lennukit täpselt sinu poole lendamas, seisad ka paigal edasi, sest sul on õigus seal seista?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et ikka süüdistakse seda, kel on õigus. Miks ta peaks surnud olema, kui autojuht käituks natukenegi, kui inimestest hooliv isik.

Appi! Sa tõesti ei taipa, et me ei vestle siin süüst, vaid ellujäämisest? Näed taevast alla kukkuvat lennukit täpselt sinu poole lendamas, seisad ka paigal edasi, sest sul on õigus seal seista?

Ei räägi. TA räägib ikka sellest, kuidas ta ta sebral lapsele peaaegu otsa sõitis. Kui laps oli parempoolse laterna ees, siis ikka laps järsku ette ei astunud, vaid oli mitu sammu teinud. Ja juht ei näe? Juht näeb aga küll, et laps on telefonis. Aga äkki laps nägi, et nöe, auto on kaugel ja peatub ja astus teele, aga vot, juht paneb ikka 60ga edasi.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei vaidle vastu, et jalakäijal pole õigust. On küll õigus. Aga lisaks oma õiguste meelespidamisele peaks säilitama ka mingit elementaarset alalhoiuinstinkti.

Kui kuskil Saksamaal sõidab terrorist rahva sekka ja ajab inimesed alla, siis temal ka ei olnud õigus ja jalakäijatel oli 100% õigus seal kõndida, aga ellu jäid ikka need, kes jõudsid eest ära põigata või vaatasid selja taha, kui esimesed karjed kostuma hakkasid.

Ei saa liikuda avalikus ruumis nii, et ainult mina-mina-mina. Igasuguseid asju võib juhtuda, mis sinu õigusest kohe üle sõidaksid. Kui Eestis rammivaid terroriste (veel) ei ole olnud, siis võib teel kihutada mõni narkolaksu all politsei eest põgenev juht või muu imelik. Tasub ikka silmad ja kõrvad natuke lahti hoida. Kõik inimesed, kes mingid traagikas hukkusid, alustasid oma viimast päeva nagu täiesti tavalist päeva ja midagi ei öelnud neile, et just täna satud kokku meie ühiskonnast 1% hullu ja haigega.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei vaidle vastu, et jalakäijal pole õigust. On küll õigus. Aga lisaks oma õiguste meelespidamisele peaks säilitama ka mingit elementaarset alalhoiuinstinkti.

Kui kuskil Saksamaal sõidab terrorist rahva sekka ja ajab inimesed alla, siis temal ka ei olnud õigus ja jalakäijatel oli 100% õigus seal kõndida, aga ellu jäid ikka need, kes jõudsid eest ära põigata või vaatasid selja taha, kui esimesed karjed kostuma hakkasid.

Ei saa liikuda avalikus ruumis nii, et ainult mina-mina-mina. Igasuguseid asju võib juhtuda, mis sinu õigusest kohe üle sõidaksid. Kui Eestis rammivaid terroriste (veel) ei ole olnud, siis võib teel kihutada mõni narkolaksu all politsei eest põgenev juht või muu imelik. Tasub ikka silmad ja kõrvad natuke lahti hoida. Kõik inimesed, kes mingid traagikas hukkusid, alustasid oma viimast päeva nagu täiesti tavalist päeva ja midagi ei öelnud neile, et just täna satud kokku meie ühiskonnast 1% hullu ja haigega.

No aga juht ju sõidab minaminamina. Miks laps on sebral, ma pidin pidurdama!!!

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei räägi. TA räägib ikka sellest, kuidas ta ta sebral lapsele peaaegu otsa sõitis. Kui laps oli parempoolse laterna ees, siis ikka laps järsku ette ei astunud, vaid oli mitu sammu teinud. Ja juht ei näe? Juht näeb aga küll, et laps on telefonis. Aga äkki laps nägi, et nöe, auto on kaugel ja peatub ja astus teele, aga vot, juht paneb ikka 60ga edasi.

Juhm on juhm. Eks looduslik valik aitab siin korrektuure teha. Jõudu pimesi oma õiguste järgimisel.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahju, et kõik juhti õigustavad ja last süüdistavad.

+1
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõidan Tallinnas igapäevaselt. Ma ei tea tublimaid ja ettevaatlikumaid liiklejaid, kui algklassilapsed.

Kõige suurem oht on penskarid, kes on veendunud, et neil on absoluutselt alati õigus, ka. astuda ülekäigurajale, kui läheneb alarmsõiduk. Peas on vaid vana seadus, kus jalakäijal oli alati eesõigus.
Hullu panevad ka jalgratturid/ tõuksijuhid.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peas on vaid vana seadus, kus jalakäijal oli alati eesõigus.

Ma pole kaugeltki veel pensionieas, aga minu pähe on kinnistunud veel vanem seadus, mida mulle tambiti ja tambiti – kõigepealt vaata vasakule, siis paremale, siis uuesti vasakule ja alles seejärel asu teed ületama. Veendu, et sa ellu jääd ja viga ei saa – su oma luud, kama, kellel eesõigus oli, sina lamad pärast haiglas.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahju, et kõik juhti õigustavad ja last süüdistavad.

Mul on kahju, et sa lugeda ei oska ja sisu ei mõista.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga äkki laps nägi, et nöe, auto on kaugel ja peatub ja astus teele, aga vot, juht paneb ikka 60ga edasi.

Kui see juht oleks 60-ga sõitnud, ei oleks ta autot pidama saanud. Kohe kindlasti pidi kiirus üsna väike olema, muidu oleks ee laps alla jäänud.

Jah, autojuht peab enne sebrat olema ettevaatlik, jälgima jalakäijaid ja arvestama, et eriti lapsed võivad käituda ettearvamatult. Ja samal ajal peavad ka jalakäijad olema ettevaaltikud, veenduma, et autojuht on neid näinud enne teele astumist. Kui mõlemad on tähelepanelikud, siis õnnetusi ei juhtu. Kui ise oled tähelepanematu ja ei hooli ise oma turvalisest, piisab üsna väikesest eksimusest autojuhi poolt ning oledki sina haiglas kipsis või halvemal juhul surnuaial.

Mul on endal mõne aasta tagune kogemus. Väikese asula kooli lähedal olev ülekäigurada, mis enne ülekäigurada on kallak ja võsa. Lähenen autoga ülekäigurajale, väga ettevaatlikult, kool ju sealsamas. Vaatan vaikselt sõites vasakule, kaugemal võsa vahelt tulevad kallakust alla kaks õpetajat, rohkem inimesi pole, vaatan paremale, kaks inimest kaugemal, uuesti vasakule ja pidur blokki. Sain napilt pidama jalgrattal lapse ees, kes oli nende õpetajate tagant võsa vahelt täiskiirusel ülekäigurajale tuhisenud. Õpetajad olid ikka veel piisavalt kaugelt, neid ma poleks kuidagi takistanud ja seda ratta seljas last ma lihtsalt ei näinud enne, kui viimasel hetkel.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikka olen arvanud, et need pimesi teele astuvad inimsed ei ole autokoolis käinud. Tundub, et olen olnud valel teel.

Laps väga ilmselgelt ei olegi autokoolis käinud.

Iseenesest oli positiivne, et see laps astus teele siiski ülekäigukohas, mitte suvaliselt….

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige suurem oht on penskarid, kes on veendunud, et neil on absoluutselt alati õigus, ka. astuda ülekäigurajale, kui läheneb alarmsõiduk.

Oo, need memmekesed lähevad üle tee ka vales kohas, mitte ei viitsi sebrani jalutada…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Peaaegu avarii