Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Teema: Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Postitas:
Kägu

Kui vanad lapsed kuuluvad Tallinna Mustamäe Lastehaigla alla? Kuskilt on jäänud meelde, et kuni 16-aastaseid võetakse seal vastu. Mul on laps 17 ja oleks vaja pääseda endokrinoloogi vastuvõtule. Kas selles vanuses noor peaks juba täiskasvanute arstile pöörduma?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

18 läheb täiskasvanute alla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt on jäänud meelde, et kuni 16-aastaseid võetakse seal vastu.

Eriarstid ikka kuni 18-aastastele, erakorraline traumatoloogia kuni 16-aastastele.
Väga kummaline oli oma paari kuu pärast 18 saava lapsega lastehaigla eriarsti juures käia. Arst nimelt rääkis oma juttu ainult vanemale, peaaegu täiskasvanud patsient seisis kõrval ja temaga ei suheldud üldse 🙂 Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, aga lastehaigla arst isegi ei vastanud ta küsimusele, vist ei kuulanudki, ma pidin ise üle küsima. Tundus, et harjunud ainult väikestega, kes eriti aru ei saa asjadest. Muidu oli väga asjalik ja tore küll.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest oli nii, et kirurgia ja ortopeedia kuni 16, ülejäänud kuni 18. Ma olen lapsega kaasas käinud nii Lastehaiglas kui ka täiskasvanute haiglas. Lastehaiglas keegi naljalt nö passi ei vaadanud. Jutt oli sõltumata vanusest nagu alla-kümnesega. Anname nüüd käekese ja emme on tubli ja tõesti – kogu jutt käis minuga. Minu isiklik arvamus, et tegelikult võiks see piir olla veel mõnelgi alal 16 aasta juures. Mul oli laps tegelikult päris mitmed aastad noorem, kui üks arst ütles, et ta on tema jaoks juba nö liiga vana. Ja ka sama asi – 16-aastase juttu nö kontrolliti, nagu väikelapse oma – nt oled sa ikka päris-päris kindel, et sul jalg valutab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Minu raske puudega lapsel on söömishäire ja endokrinoloogilised probleemid. Oleme aastaid käinud Lastehaigla Vaimse tervise keskuses erinevate spetsialistide juures. Psühhiaatrid, psühholoogid, terapeudid, vaimse tervise õed, endokrinoloog jne. Abi pole suurt saanud. Viimati, kui käisime, vihjati, et laps hakkab suureks saama ja “meie” majast välja kasvama. Koroona ajal tekkis väga pikk paus. Ja nüüd kardan, et ei olegi enam õige pöörduda lastehaiglasse. Samas, meie probleem, mille pärast olime seni jälgimisel, on oluliselt süvenenud.

Nüüd mõtlengi, et kuidas edasi liikuda. Perearsti juurde ei viitsi tõesti minna. See on mõttetu vahelüli, mis raiskab kõikide osapoolte aega ja kulutab ressurssi.

Täiskasvanute alla veel ei tahaks liikuda, sest tean, et sealne abi on veelgi pealiskaudsem.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Minu raske puudega lapsel on söömishäire ja endokrinoloogilised probleemid. Oleme aastaid käinud Lastehaigla Vaimse tervise keskuses erinevate spetsialistide juures. Psühhiaatrid, psühholoogid, terapeudid, vaimse tervise õed, endokrinoloog jne. Abi pole suurt saanud. Viimati, kui käisime, vihjati, et laps hakkab suureks saama ja “meie” majast välja kasvama. Koroona ajal tekkis väga pikk paus. Ja nüüd kardan, et ei olegi enam õige pöörduda lastehaiglasse. Samas, meie probleem, mille pärast olime seni jälgimisel, on oluliselt süvenenud.

Nüüd mõtlengi, et kuidas edasi liikuda. Perearsti juurde ei viitsi tõesti minna. See on mõttetu vahelüli, mis raiskab kõikide osapoolte aega ja kulutab ressurssi.

Täiskasvanute alla veel ei tahaks liikuda, sest tean, et sealne abi on veelgi pealiskaudsem.

Väga kummaline jutt. Ei soovi pöörduda lastehaiglasse, perearsti poole ega täiskasvanute arsti poole. Mis imelahendust peaks siis pakutama, kui sinu arvates nagunii keegi aidata ei oska ega midagi ei tea.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline jutt. Ei soovi pöörduda lastehaiglasse, perearsti poole ega täiskasvanute arsti poole. Mis imelahendust peaks siis pakutama, kui sinu arvates nagunii keegi aidata ei oska ega midagi ei tea.

Eks ole kummaline jutt, kui ei ole arusaama konkreetsest olukorrast.

Mingit imelahendust ei peagi pakkuma. Pigem suunamist ja jälgimist suht keerulises olukorras.

Vist ka see asi, et pigem mitte midagi arvata midagi millestki, milleni oma elukogemus ei küündi.

Mingeid diagnoose ei soovi siit. Ainus küsimus, et kas 17-aastasega võiks veel otse lastehaiglasse pöörduda.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainus küsimus, et kas 17-aastasega võiks veel otse lastehaiglasse pöörduda.

Võib küll, aga ise nüüd räägid, et sealt abi pole saanud ja sinna enam minna ei taha. Sinu jutt on laialivalguv, mina pole mingit diagnoosi sinu lapsele pakkunud. Sina siin heietad niipidi ja naapidi, ükski variant ei sobi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt on jäänud meelde, et kuni 16-aastaseid võetakse seal vastu.

Eriarstid ikka kuni 18-aastastele, erakorraline traumatoloogia kuni 16-aastastele.

Väga kummaline oli oma paari kuu pärast 18 saava lapsega lastehaigla eriarsti juures käia. Arst nimelt rääkis oma juttu ainult vanemale, peaaegu täiskasvanud patsient seisis kõrval ja temaga ei suheldud üldse ???? Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, aga lastehaigla arst isegi ei vastanud ta küsimusele, vist ei kuulanudki, ma pidin ise üle küsima. Tundus, et harjunud ainult väikestega, kes eriti aru ei saa asjadest. Muidu oli väga asjalik ja tore küll.

Mis läksid sinna eriarstile siis kaasa üldse ????? Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õib küll, aga ise nüüd räägid, et sealt abi pole saanud ja sinna enam minna ei taha. Sinu jutt on laialivalguv, mina pole mingit diagnoosi sinu lapsele pakkunud. Sina siin heietad niipidi ja naapidi, ükski variant ei sobi.

Toimivat lahendust pole seni saanud. Samas tean, et täiskasvanud inimeste endokrinoloogi juurest on veel vähem abi loota.

Seega, püüaks veel laste alal abi saada, kus tõesti püütakse rohkem abi anda.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

Sina ei maininudki. Ja sind ei tsiteeritud ja ka selles kommentaaris, eks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

Sinu postitusest: Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, …

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas tean, et täiskasvanud inimeste endokrinoloogi juurest on veel vähem abi loota.

Mille alusel sa seda nii kindlalt väidad? Äkki sul endal on eelarvamused, et kuskilt abi ei saa ja keegi midagi ei oska. Mina käin ka endokrinoloogi juures ja loomulikult saan sealt ka abi. Kohe täitsa mitme endokrinoloogi juures olen käinud ja kõik on osanud ravida.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuskilt on jäänud meelde, et kuni 16-aastaseid võetakse seal vastu.

Eriarstid ikka kuni 18-aastastele, erakorraline traumatoloogia kuni 16-aastastele.

Väga kummaline oli oma paari kuu pärast 18 saava lapsega lastehaigla eriarsti juures käia. Arst nimelt rääkis oma juttu ainult vanemale, peaaegu täiskasvanud patsient seisis kõrval ja temaga ei suheldud üldse ???? Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, aga lastehaigla arst isegi ei vastanud ta küsimusele, vist ei kuulanudki, ma pidin ise üle küsima. Tundus, et harjunud ainult väikestega, kes eriti aru ei saa asjadest. Muidu oli väga asjalik ja tore küll.

Mis läksid sinna eriarstile siis kaasa üldse ????? Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Pidin ukse taga mingit ankeeti täitma ja allkirju andma. Ja õde kutsus sisse, et ikka ema ka, ema ka kabinetti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

Sinu postitusest: Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma,

Katsuge nüüd olla, TA vastas valele küsimusele. Tema ei maininud jah, mina mainisin. Ja mind sa ka tsiteerisid, kui küsisid, miks ma kaasa läksin. Millegipärast arvas TA, et seda peetakse tema “mainimiseks”.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on krooniline haigus ja saab juba 5 aastat Tln Lastehaiglas regulaarset ravi. Raviarst ütles, et ta võib seal käia kuni gümnaasiumi lõpuni (19a). Laps sai hiljuti 18 ja mina ei pea enam nõusolekuid vmt allkirjastama, aga ravi jätkub praegu ikkagi Lastehaiglas.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

Sina ei maininudki. Ja sind ei tsiteeritud ja ka selles kommentaaris, eks.

Ehk ajad erinevad teemad siin segi? Mina ei ole midagi sellist siin imetanud, et noor saab ju isegi hakkama. Nimelt, minu noor ei saa ise hakkama probleemi lahendamisel. Kui tahad edasi nokkida ja norida…Tundub, et sul on erinevad teemad sassis.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline jutt. Ei soovi pöörduda lastehaiglasse, perearsti poole ega täiskasvanute arsti poole. Mis imelahendust peaks siis pakutama, kui sinu arvates nagunii keegi aidata ei oska ega midagi ei tea.

Tõesti imelik jutt, eksole!? Just küsingi, et kas on mõistlik pöörduda otse lastehaiglasse. Ja sina VÄIDAD, et ma ei soovi pöörduda lastehaiglasse. Ehk loeks koos funktsionaalse lugemis- ja mõtlemisoskusega teemaalgatust, enne kui hakata vastama?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib küll, aga ise nüüd räägid, et sealt abi pole saanud ja sinna enam minna ei taha. Sinu jutt on laialivalguv, mina pole mingit diagnoosi sinu lapsele pakkunud. Sina siin heietad niipidi ja naapidi, ükski variant ei sobi.

Tõesti? Kust seda välja lugesid, et nüüd enam ei taha lastehaiglasse pöörduda? Vastupidi ju! Sinna just tahan pöörduda.

Muide, ehkki, lapsel on olnud seni raske puue, siis konkreetset sõnalist diagnoosi tõesti pole.

Mis heietamisest sa siin kõneled? Küsimus on konkreetne, kas selles vanuses laps kvalifitseerub veel laste alla või peab pöörduma juba suurte inimeste arstide alla.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noor ju saab ise hakkama nagu mainisid.

Kus ma seda mainisin?

Sina ei maininudki. Ja sind ei tsiteeritud ja ka selles kommentaaris, eks.

Ehk ajad erinevad teemad siin segi? Mina ei ole midagi sellist siin imetanud, et noor saab ju isegi hakkama. Nimelt, minu noor ei saa ise hakkama probleemi lahendamisel. Kui tahad edasi nokkida ja norida…Tundub, et sul on erinevad teemad sassis.

Ei ole mingid teemad sassis.
Sa pidasid vajalikuks küsida “kus ma seda mainisin?”, kui seda ju ilmselt sinu käest ei küsitudki. Küsiti selle inimese käest, kelle juttu ka tsiteeriti koos selle küsimusega 🙂 Loe uuesti.
Keegi ei nori, sa lihtsalt ei saanud aru, et too küsimus “miks sa kaasa läksid…” polnud esitatud sulle, TA, vaid sellele, keda tsiteeriti. Ja see inimene tõesti mainis, et noor on ise perearsti juures ammu hakkama saanud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on krooniline haigus ja saab juba 5 aastat Tln Lastehaiglas regulaarset ravi. Raviarst ütles, et ta võib seal käia kuni gümnaasiumi lõpuni (19a). Laps sai hiljuti 18 ja mina ei pea enam nõusolekuid vmt allkirjastama, aga ravi jätkub praegu ikkagi Lastehaiglas.

See on vist teatud konkreetsete haigustega. Nagu näiteks diabeet või mingid onkoloogilised haigused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole mingid teemad sassis. Sa pidasid vajalikuks küsida “kus ma seda mainisin?”, kui seda ju ilmselt sinu käest ei küsitudki. Küsiti selle inimese käest, kelle juttu ka tsiteeriti koos selle küsimusega ???? Loe uuesti. Keegi ei nori, sa lihtsalt ei saanud aru, et too küsimus “miks sa kaasa läksid…” polnud esitatud sulle, TA, vaid sellele, keda tsiteeriti. Ja see inimene tõesti mainis, et noor on ise perearsti juures ammu hakkama saanud.

Norid ju ikka! Lihtne küsimus, mis vanuseni lastehaigla lapsi oma patsiendina aktsepteerib, hakkad sina mingit pseudoteemat siin ajama, a la mida keegi kunagi perekoolis on öelnud. Kui ei tea vastata, siis ole vait. Ja nii ongi!

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see inimene tõesti mainis, et noor on ise perearsti juures ammu hakkama saanud.

Anna andeks, aga kas võid konkreetse koha välja tuua, kus teemaalgataja on midagi sellist öelnud?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just küsingi, et kas on mõistlik pöörduda otse lastehaiglasse. Ja sina VÄIDAD, et ma ei soovi pöörduda lastehaiglasse. Ehk loeks koos funktsionaalse lugemis- ja mõtlemisoskusega teemaalgatust, enne kui hakata vastama?

Kirjutasid ju lastehaigla kohta kohta, et abi pole suurt saanud. Sellest pidi välja lugema, et ikka hirmsasti sinna tahad pöörduda? No vabandust, ma ei saa aru, miks inimene käib järjekindlalt kohas, kust abi ei saa.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas tean, et täiskasvanud inimeste endokrinoloogi juurest on veel vähem abi loota.

Mille alusel sa seda nii kindlalt väidad? Äkki sul endal on eelarvamused, et kuskilt abi ei saa ja keegi midagi ei oska. Mina käin ka endokrinoloogi juures ja loomulikult saan sealt ka abi. Kohe täitsa mitme endokrinoloogi juures olen käinud ja kõik on osanud ravida.

Mille alusel? Mul on kaks raske puudega last. Esimene on eluaegse diagnoosiga, kes peab oma elu lõpuni olema endokrinoloogi järelvalve all. Ja mul on võrdlus sellega, mis on lapseeas ja mis on täiskasvanueas. Kahjuks ei ole täiskasvanute endokrinoloogia samal tasemel kui täiskasvanute oma.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei ole täiskasvanute endokrinoloogia samal tasemel kui täiskasvanute oma.

See oleneb ikka konkreetsest arstist, kui tasemel ta on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutasid ju lastehaigla kohta kohta, et abi pole suurt saanud. Sellest pidi välja lugema, et ikka hirmsasti sinna tahad pöörduda? No vabandust, ma ei saa aru, miks inimene käib järjekindlalt kohas, kust abi ei saa.

Kirjutasin, et ei ole head abi saanud. Samas, ei ole arvanud, et üldse mingit abi pole saanud. Arvan, et peaksime ikka järjepideva kontrolli all olema. Ja isiklik kogemus, et täiskasvanute endokrinoloogia on veel nõrgema taseme ja järelvalvega kui laste oma.

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inu postitusest: Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, …

Aitäh, kas oskad selle MINU OMA POSTITUSE, kus midagi sellist väidan ka välja tuua?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

Sina siin ikka teisi kamandada ei saa, kes sõna võtavad ja kes mitte. Mitmendat korda üritad siin teisi käsutama hakata.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )


Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla