Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )

Teema: Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Postitas:
Kägu

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

Kui sa arstidega suheldes sama konfliktne ja negatiivne oled kui siin, siis on arusaadav, et kuskilt abi ei saa.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

Sina siin ikka teisi kamandada ei saa, kes sõna võtavad ja kes mitte. Mitmendat korda üritad siin teisi käsutama hakata.

Ei saa, aga ehk siis saad välja tuua koha, kus ma olen väitnud, et laps ise on ju ise hakkama saanud ja koguaeg perearstiga suhelnud, aga tulemust pole?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

Kui sa arstidega suheldes sama konfliktne ja negatiivne oled kui siin, siis on arusaadav, et kuskilt abi ei saa.

Kellega ma konfiktne olen olnud? Peale sinu?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa, aga ehk siis saad välja tuua koha, kus ma olen väitnud, et laps ise on ju ise hakkama saanud ja koguaeg perearstiga suhelnud, aga tulemust pole?

Mina pole seda kirjutanud. Mina lugesin ainult seda kohta, kus sa ütlesid, et lastehaiglast pole abi saanud, perearsti poole ei soovi pöörduda, see on nagunii ainult aja raiskamine ja täiskasvanute endokrinoloog on veel pealiskaudsem kui lastehaigla oma. Selle põhjal ütleks, et sul on suhtumisprobleem.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa, aga ehk siis saad välja tuua koha, kus ma olen väitnud, et laps ise on ju ise hakkama saanud ja koguaeg perearstiga suhelnud, aga tulemust pole?

Mina pole seda kirjutanud. Mina lugesin ainult seda kohta, kus sa ütlesid, et lastehaiglast pole abi saanud, perearsti poole ei soovi pöörduda, see on nagunii ainult aja raiskamine ja täiskasvanute endokrinoloog on veel pealiskaudsem kui lastehaigla oma. Selle põhjal ütleks, et sul on suhtumisprobleem.

Ja edasi? On sul ka konkreetne vastus konkreetsele küsimusele? Ei?! Ei ole, seega, aitab, ja ole edasi omaette! Olgu, mul mis tahes suhtlemisprobleem või ei olgu…

+2
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellega ma konfiktne olen olnud? Peale sinu?

Kui siin iga asja peale ärritud, siis ilmselgelt oled ju konfliktne. Sulle vastati juba ammu, et mine sinna Lastehaiglasse, 17 aastaseid võetakse seal vastu. Mingit vajadust pole siin edasi ärbelda ja kamandada, mida keegi ütlema peab.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei?!

Ütlesin ammu juba, et alla 18 aastane saab Lastehaiglasse eriarstile minna. Võib-olla sa ise ei pane olulist infot tähele, saaks aga edasi õiendada.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

inu postitusest: Noor inimene oli harjunud juba mitu aastat ise perearstiga suhtlema ja oma probleemidele lahendusi leidma, …

Aitäh, kas oskad selle MINU OMA POSTITUSE, kus midagi sellist väidan ka välja tuua?

Jumal, kuidas sa aru ei saa, et see polegi ju SINU OMA POSTITUS, millest juttu oli ja ei küsimus ega vastus sellele ei puudutanud üldse sind? Kaks inimest, kommentaatorit, rääkisid korraks omavahel. Üks vastaja esitas küsimuse teisele vastajale. Sind ei puudutanud see kuidagi.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütleks, et vahet pole, kas laste või täiskasvanute. Püüa leida lihtsalt inimene, kes teile sobib. Mul oli neli aastat ettekujutus, millist arsti ma otsin. Lõpuks leidsin. Selgus, et täpselt selline inimene, keda ma loota leidsin, oligi olemas. Seda ma küll ei ütleks, et vaikimisi on selline vahe, et Lastehaiglas on jube vinged arstid ja täiskasvanute omades mitte. Sõltub ikka konkreetsest arstist.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

. Seda ma küll ei ütleks, et vaikimisi on selline vahe, et Lastehaiglas on jube vinged arstid ja täiskasvanute omades mitte.

Ma ei arva, et arstide kvalifikatsioonis on vahe. Kindlasti on väga häid arste ka täiskasvanute endokrinoloogide seas. Vahe on rahastamises ja suhtumises. Laste endokrinoloogias on palju süvenemun suhtumine kui täiskasvanute omas.

Ütleme nii, et laps-diabeetikud langevad pärast täiskasvanuks saamist räästa alt vihma kätte.

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räästa alt vihma kätte tähendaks tegelikult head. Ei tea tegelikult diabeediteemat, aga minu kogemus ütleb küll, et kõige olulisem on leida inimene, kellega on klapp. See viib sihile. Aga siis tegelikult peaks ju hea olema, et saab veel lastekas käia.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räästa alt vihma kätte tähendaks tegelikult head.

Ehh, ei tähenda! See tähendab, et halvast olukorrast satud vähemalt sama kui mitte veel halvemasse olukorda! 😀

+1
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17-aastasega saad kindlasti lastehaiglasse pöörduda. Minu 19-aastane käib jätkuvalt seal, nagu ka üks eelnev vastaja kirjeldas kroonilise haiguse kohta (ei ole ei diabeet ega onkoloogiline probleem).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17-aastasega saad kindlasti lastehaiglasse pöörduda. Minu 19-aastane käib jätkuvalt seal, nagu ka üks eelnev vastaja kirjeldas kroonilise haiguse kohta (ei ole ei diabeet ega onkoloogiline probleem).

Aitäh!

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räästa alt vihma kätte tähendaks tegelikult head.

Ehh, ei tähenda! See tähendab, et halvast olukorrast satud vähemalt sama kui mitte veel halvemasse olukorda! ????

Vana ütlus on, et satutakse vihma käest räästa  alla, mitte vastupidi 🙂
Ja see tähendab, et satutakse kerge saju käest räästa servast tuleva valingu alla, mis tähendab sattumist halvast olukorrast veel halvemasse (kuigi loodeti head).
Sina kirjutasid, et satutakse räästa alt vihma kätte. Sellist ütlust pole kunagi olnud.  Mitte, et sedamoodi öelda ei võiks, kui sulle meeldib. Ja see tähendakski head – lähed räästavalingu käest vihma alla, mis on palju leebem.
Eesti omi vanasõnu ja ütelusi võiks ikka teada ja nende algset mõtet tunda (kuigi tänapäeva ehitiste ja loogikaga need kokku ei lähe tõesti. Seletused on siiski paari kliki kaugusel ja kättesaadavad, mis selle väljendi mõte on).

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17-aastasega saad kindlasti lastehaiglasse pöörduda. Minu 19-aastane käib jätkuvalt seal, nagu ka üks eelnev vastaja kirjeldas kroonilise haiguse kohta (ei ole ei diabeet ega onkoloogiline probleem).

Aitäh!

Sama vastuse andsid ka juba esimesed 3 vastajat  – 17-aastane võetakse lastehaiglas vastu 🙂

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on raske puudega?

Puudega lapsel pole seda võimalik farmako teraapiliselt ravida. Seda saab ainult jälgida. Eestist ei ole ma veel sellist arsti leidnud. Perearst on selles osa täiesti nõutu. Eestis puudub kahjuks sellealane võrgustik ja info.

 

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Lapsel on anoreksia. Ta oli haiglas sees paar aastat tagasi. Saime siis enam-vähem järje peale ja mõnda aega oli rahulik. Väljendasin end eespool valesti – et pole abi saanud. No oleme abi saanud, aga kuna anoreksia on väga salakaval, siis lõplikult terveneda sellest ei saa. Nagu alkohoolikki ei saa enam kunagi päris terveks.

Minu jaoks tähendab tema haigus igapäevast kontrollimist ja jälgimist. Paar aastat olemegi päris hästi hakkama saanud, kuid nüüd hiilib haigus tagasi. Selgus, et tütrel ei ole enam aasta algusest olnud päevi. Ehk siis, ta on jälle hakanud vaikselt nälgima.

Tema tervise mure on siiski nii spetsiifiline, et perearstil ei ole seal vahel suurt midagi teha. Kui ehk, siis ainult konstateerida fakti, et jah, haigus jälle ägenemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Lapsel on anoreksia. Ta oli haiglas sees paar aastat tagasi. Saime siis enam-vähem järje peale ja mõnda aega oli rahulik. Väljendasin end eespool valesti – et pole abi saanud. No oleme abi saanud, aga kuna anoreksia on väga salakaval, siis lõplikult terveneda sellest ei saa. Nagu alkohoolikki ei saa enam kunagi päris terveks.

Minu jaoks tähendab tema haigus igapäevast kontrollimist ja jälgimist. Paar aastat olemegi päris hästi hakkama saanud, kuid nüüd hiilib haigus tagasi. Selgus, et tütrel ei ole enam aasta algusest olnud päevi. Ehk siis, ta on jälle hakanud vaikselt nälgima.

Tema tervise mure on siiski nii spetsiifiline, et perearstil ei ole seal vahel suurt midagi teha. Kui ehk, siis ainult konstateerida fakti, et jah, haigus jälle ägenemas.

Siis on küll Einberg õige arst, teeb kõik mis vaja. Anoreksia on ravitav. Edu!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis on küll Einberg õige arst, teeb kõik mis vaja. Anoreksia on ravitav. Edu!

Aitäh!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on krooniline haigus ja saab juba 5 aastat Tln Lastehaiglas regulaarset ravi. Raviarst ütles, et ta võib seal käia kuni gümnaasiumi lõpuni (19a). Laps sai hiljuti 18 ja mina ei pea enam nõusolekuid vmt allkirjastama, aga ravi jätkub praegu ikkagi Lastehaiglas.

See on vist teatud konkreetsete haigustega. Nagu näiteks diabeet või mingid onkoloogilised haigused.

Ei ole tegemist diabeedi ega onkoloogilise haigusega.

Mina arvan ka, et 17-aastane võib vabalt sinna tagasi pöörduda, kust ta on juba varasemalt ravi saanud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enkrinolooge on väga oalju ja igaühel oma lemmik valdkond ja spetsialiseerumine. Otsi, selline arst, kes tegeleb just sellise teemaga, mida Sul vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anoreksiat ravib üldse psühhiaater mitte endokrinoloog.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui mu laps 16 aastaselt Lastehaiglasse sattus epilepsiapärast, siis oli jah natukeimelik sealseidküsitluslehti täita, sest selles vanuses mina juba ei tea,kas lapse nahk on puhas kõikjalt. Aga voodioli ok  mõõduka.iljem tartus EEG uuringutel käies on laps oma pleedi kaasa võtnud, sest tekid on lühematele mõeldud.

Ja kuigi laps on nüüd 18 aastane, siis käib neuroloogil edasi lastehaiglas Tartus, kuni kooli lõpetab. Eks näis mis siis edasi saab.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi siis konkreetselt sealt vaimse tervise keskusest (telefonitsi), et kuni mis vanuseni nad lapsi vastu võtavad ja kui kaua saate seal käia. Ikka otseallikast tuleb infot saada, mitte perekoolist, nagu näed, siin läheb aur targutamise peale. Ja ega need targutajad vastust su küsimusele ikka ei tea.

Siin: https://www.lastehaigla.ee/psuhhiaatriakliinik/ on kirjas kuni 16-aastani, ja kindlasti oskavad nemad soovitada ka, kuhu siis edasi pöörduda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jutt käib psühhiaatrile pöördumisest, siis seal on eraldi reeglid ja tavad. Tallinna Lastehaigla ja PERHi vahel on jaotus üldiselt selline, et lastehaiglas tegelevad psühhiaatrid vaid kuni 12-aastaste patsientidega, 13-aastased ja suuremad lapsed peab suunama PERHi lastepsühhiaatri juurde. Esmase haigena ei õnnestu praegu kahjuks kumbagi asutusse aega saada, ilma et perearst e-konsultatsiooni koostaks. Iseasi kui on varasemast raviarsti kontakt ja saab temaga otse ühendust võtta — siis võib raviarst ise aja leida ja vahel pigistatakse ka vanuselise jaotuse osas veidi silma kinni.

 

Aga esmase psühhiaatrilise probleemiga tuleb paratamatult pöörduda just perearstile, muidu ei saa kuidagi löögile. (Ja palun mitte arvata, et see mind rõõmustab, jube suur lisatöö tuleb psühhiaatriliste patsientide suunamisest, keda ma seaduse järgi nagu üldse suunama ei peaks.)

 

Endokrinoloogile ja muudele erialadele jah lastehaiglasse kuni 18 aastani (ja “vanu” patsiente kutsutakse vahel kauemgi).

 

Kui lapsel oli varem oma raviarst ja tema kontaktid on olemas, soovitaksingi kõigepealt raviarstiga ühendust võtta. Kui seda varianti ei ole, siis peab ikka perearst suunama.

 

Anoreksia on eelkõige psühhiaatriline probleem jah, aga sageli on vajalik arstidevaheline koostöö (endokrinoloog, günekoloog, kardioloog, sisearst jt erialade esindajad). Üks eriarst saab ka teisele eriarstile edasi suunata, ehkki sageli on nad mugavad ja jooksutavad patsienti perearsti vahet, et küsige perearstilt saatekiri, mitte ei kirjuta seda ise, nagu seadus nõuab.

 

Soovin edu ja rahulikku meelt! Haige lapse vanema roll ei ole kerge. 🙁

 

Perearst

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anoreksiat ravib üldse psühhiaater mitte endokrinoloog.

Kui hormoonid on sassis (päevad on ära jäänud), siis on see ka endokrinoloogi teema.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anoreksiat ravib üldse psühhiaater mitte endokrinoloog.

Kui hormoonid on sassis (päevad on ära jäänud), siis on see ka endokrinoloogi teema.

Ärajäänud päevad on ju tagajärg, mitte põhjus. Sellist tagajärge ei saa ilma põhjuse kõrvaldamiseta ravida.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anoreksiat ravib üldse psühhiaater mitte endokrinoloog.

Kui hormoonid on sassis (päevad on ära jäänud), siis on see ka endokrinoloogi teema.

Ärajäänud päevad on ju tagajärg, mitte põhjus. Sellist tagajärge ei saa ilma põhjuse kõrvaldamiseta ravida.

Ma ju pole öelnudki, et me põhiprobleemiga tegeleda ei kavatse. Küsimus oligi, et kas nüüd võib ikka veel samasse asutusse pöörduda või peab juba täiskasvanute arste otsima. Meil on päris pikk vahe sisse jäänud. Ja kui viimati lahkusime, siis vaimse tervise õde mainis, et varsti peate täiskasvanute poolele edasi liikuma.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on varasemast raviarst olemas, siis tuleks kindlasti uuesti pöörduda just oma raviarstile. Ka võiks temalt küsida, kuidas toimub täiskasvanute poolele üleminek, kelle juures võiks edaspidi jälgida. Mõni arst suunab ise kolleegi juurde edasi ja annab info üle. Kahjuks on nii, et kui psühhiaatriline ravi ei õnnestu, tuleb selle häirega maadlema jäädagi. ITK-s dr Jakovlev tegeleb täiskasvanud anorektikutega näiteks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 84 )


Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla