Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Teema: Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla

Postitas:
Kägu

Anoreksiat ravib üldse psühhiaater mitte endokrinoloog.

Kui hormoonid on sassis (päevad on ära jäänud), siis on see ka endokrinoloogi teema.

Ärajäänud päevad on ju tagajärg, mitte põhjus. Sellist tagajärge ei saa ilma põhjuse kõrvaldamiseta ravida.

Ma ju pole öelnudki, et me põhiprobleemiga tegeleda ei kavatse. Küsimus oligi, et kas nüüd võib ikka veel samasse asutusse pöörduda või peab juba täiskasvanute arste otsima. Meil on päris pikk vahe sisse jäänud. Ja kui viimati lahkusime, siis vaimse tervise õde mainis, et varsti peate täiskasvanute poolele edasi liikuma.

Jah, loomulikult. Minu remark oli pigem selle kohta, et sa just endokrinoloogi juurde soovid saada.

Minu enda kogemus täiskasvanuks saanud alaealise ja psüühikahäirete raviga on selline, et kuni 19 a saamiseni oli oma arsti juures ja edasi soovitas oma raviarst, kes temaga juba mitu aastat tegelenud oli, täiskasvanute arsti ja terapeuti, kes sobida võiksid. Aga seda rääkima, et varsti enam laste ravile spetsialiseerunud arsti juures käia ei saa, hakati rääkima juba siis, kui laps 17 sai ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on päris pikk vahe sisse jäänud.

Kas ses osas ei peaks sa mitte peeglisse vaatama, mitte siin jaurama ja tigetsema? Mingi koroona siin küll süüdi ei saa olla (nagu eespool mainisid, et koroona ajal tuli pikk paus sisse), ambulatoorne töö on ka 2020-2022 kogu aeg olemas olnud ja toiminud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on päris pikk vahe sisse jäänud.

Kas ses osas ei peaks sa mitte peeglisse vaatama, mitte siin jaurama ja tigetsema? Mingi koroona siin küll süüdi ei saa olla (nagu eespool mainisid, et koroona ajal tuli pikk paus sisse), ambulatoorne töö on ka 2020-2022 kogu aeg olemas olnud ja toiminud.

No issand, TA ju mainis, et sellepärast on pikk vahe sisse jäänud, et said haigusega enamvähem hästi hakkama… Nüüd siis tagasilangus vaikselt toikumas. Mis peeglisse vaatamist sa siin soovitad!?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räästa alt vihma kätte tähendaks tegelikult head.

Ehh, ei tähenda! See tähendab, et halvast olukorrast satud vähemalt sama kui mitte veel halvemasse olukorda! ????

Rumal, aga enesekindel!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal, aga enesekindel!

Natuke rumal on see teemaalgataja jah, aga ega laps sellest süüdi pole. Alguses jaurab siin pikalt, et lastehaiglast mingit abi ei saanud, rumalad seal kõik koos, aga täiskasvanute endokrinoloogid veel poole hullemad. Siis tuleb välja, et lapsel hoopis anoreksia, mille ravimist peaks üldse psühhiaatri juurest alustama, tema vajadusel suunab endokrinoloogi juurde, kuigi endokrinoloogil pole ravis üldsegi põhiroll. Kahju, kui laps ema pärast ei saa adekvaatset ravi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ses osas ei peaks sa mitte peeglisse vaatama, mitte siin jaurama ja tigetsema? Mingi koroona siin küll süüdi ei saa olla (nagu eespool mainisid, et koroona ajal tuli pikk paus sisse), ambulatoorne töö on ka 2020-2022 kogu aeg olemas olnud ja toiminud.

TA olen. Tegelikult ei ole nii!  Me käisime üks kord kuus vaimse tervise keskuse õe vastuvõtul. Ja täpselt nii oligi, et õde oli pikalt haige. Ja siis, kui järgmine kord soovisime aega panna, oli jälle haige. Kuna vahepeal tundus, et asi on kontrolli all, siis ma ise jätsin ka mõned kuud vahele ja kohe uut aega ei registreerinud.

Mida tähendab siinkohal peeglisse vaatamine? Pigem on halvad olukorrad kokku langenud. Nüüd on jälle vajadus, aga ei ole kindel, kas võib samasse kohta pöörduda. Siinsest teemast sain aru, et võib veel lastehaiglasse pöörduda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alguses jaurab siin pikalt, et lastehaiglast mingit abi ei saanud, rumalad seal kõik koos, aga täiskasvanute endokrinoloogid veel poole hullemad. Siis tuleb välja, et lapsel hoopis anoreksia, mille ravimist peaks üldse psühhiaatri juurest alustama, tema vajadusel suunab endokrinoloogi juurde

Ei ole kunagi niimoodi arvanud, et lastehaiglas on nõrgad arstid ja sealt abi ei saa. Lihtsalt, diagnoos on selline, et tulemus on kaheldav. Et mitte öelda eluaegse järelvalega, mitte lõplikult väljaravitav.

Muidugi pöördun psühhiaatri poole. Ja juba ennetavalt uurisin ka endokrinoloogi kohta, sest selle arsti järelvalve all on ta ka varasemalt olnud. Psühhiaatriks on meil Kalvo, kes vist ei ole eriti… Arvan, et temaga suhtlemisel pean ise survestama ja suunama, kuhu peab laps veel edasi liikuma.

Dr Einbergi juures oleme käinud ja hindan teda väga.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Natuke rumal on see teemaalgataja jah, aga ega laps sellest süüdi pole. Alguses jaurab siin pikalt, et lastehaiglast mingit abi ei saanud, rumalad seal kõik koos, aga täiskasvanute endokrinoloogid veel poole hullemad. Siis tuleb välja, et lapsel hoopis anoreksia, mille ravimist peaks üldse psühhiaatri juurest alustama, tema vajadusel suunab endokrinoloogi juurde, kuigi endokrinoloogil pole ravis üldsegi põhiroll. Kahju, kui laps ema pärast ei saa adekvaatset ravi.

Väga lihtne on kedagi rumalaks tituleerida, kui ise pole iialgi samas olukorras olnud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatriks on meil Kalvo, kes vist ei ole eriti… Arvan, et temaga suhtlemisel pean ise survestama ja suunama, kuhu peab laps veel edasi liikuma.

Jälle teed ju arsti maha ja sina siin jälle suunad ja kamandad, kuigi laps on praktiliselt täiskasvanu. Muidugi on sellise haigusega tõenäoline, et probleemid ei kao, nagu kõigi vaimsete probleemidega, aga sinu suhtumine on ka kummaline. Et seda ei saa niimoodi nipsust välja ravida, ei tähenda, et su last oleks halvasti ravitud või abi poleks saanud, nagu sa siin mitu korda oled ennast väljendanud. Ja kui sa lapse kuuldes ennast niimoodi väljendad, teed arste maha, siis teed sellega lapse ravile ainult kahju.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga lihtne on kedagi rumalaks tituleerida, kui ise pole iialgi samas olukorras olnud.

Sina ei tea üldse, mis olukorras mina olen olnud. See ema õõnestab ise lapse ravi. Võib-olla teeb samamoodi ka last maha nagu ta siin arste teeb ja suunab ja survestab, nagu tema heaks arvab. See võib olla väga hästi üks põhjustest, miks lapsel sellised probleemid on.

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Psühhiaatriks on meil Kalvo, kes vist ei ole eriti… Arvan, et temaga suhtlemisel pean ise survestama ja suunama, kuhu peab laps veel edasi liikuma.

Tundud olema väga konfliktne ja ebameeldiv patsient.

+6
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellel Kalvol (kui ma õiget inimest vaatasin) on Tervisetrendis ikka üsna nadi tagasiside. Sel juhul ma üritaks võimalusel ikka inimese järgi vaadata. Inimesi on erinevaid, ootused on erinevad. Mis on lastepsühhiaatrite nõrk koht – stampmõtlemine: kui midagi on, siis on süüdi a) vanemad b) distantsõpe c) äkki oli juba lapsena nö imelik ja veel paar asja. Me käime lapsega mõlemad psühhiaatri juures ühise trauma järel ja ta on grammike alla 18. Ehk siis igaüks alaealist ei võta. Kui mina sain normaalse ja asjakohase suhtumise osaliseks, siis lapse oma oli nii eelarvamuste küüsis, et ei suutnudki sealt välja tulla.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatriks on meil Kalvo, kes vist ei ole eriti… Arvan, et temaga suhtlemisel pean ise survestama ja suunama, kuhu peab laps veel edasi liikuma.

Tundud olema väga konfliktne ja ebameeldiv patsient.

Huvitav, miks?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Minu raske puudega lapsel on söömishäire ja endokrinoloogilised probleemid. Oleme aastaid käinud Lastehaigla Vaimse tervise keskuses erinevate spetsialistide juures. Psühhiaatrid, psühholoogid, terapeudid, vaimse tervise õed, endokrinoloog jne. Abi pole suurt saanud. Viimati, kui käisime, vihjati, et laps hakkab suureks saama ja “meie” majast välja kasvama. Koroona ajal tekkis väga pikk paus. Ja nüüd kardan, et ei olegi enam õige pöörduda lastehaiglasse. Samas, meie probleem, mille pärast olime seni jälgimisel, on oluliselt süvenenud.

Nüüd mõtlengi, et kuidas edasi liikuda. Perearsti juurde ei viitsi tõesti minna. See on mõttetu vahelüli, mis raiskab kõikide osapoolte aega ja kulutab ressurssi.

Täiskasvanute alla veel ei tahaks liikuda, sest tean, et sealne abi on veelgi pealiskaudsem.

Aga 17-aastane ongi liikumas täiskasvanute alla ja alates 18 kõik arstiabi võrdselt täiskasvanutega. Või mis sulle üllatusena tuleb? Sinu jaoks võib ta titabeebi olla, aga ärka üles, su laps on jõudnud täiskasvanuikka.

Liiguta end siis kiiresti, kui tahad alaealisele veel Lastehaigla süsteemis midagi sebida.

Või arvad sa, et sinu titabeebit peaks ikka Lastehaigla süsteemis teenindama, isegi kui ta on 25?

 

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

õib küll, aga ise nüüd räägid, et sealt abi pole saanud ja sinna enam minna ei taha. Sinu jutt on laialivalguv, mina pole mingit diagnoosi sinu lapsele pakkunud. Sina siin heietad niipidi ja naapidi, ükski variant ei sobi.

Toimivat lahendust pole seni saanud. Samas tean, et täiskasvanud inimeste endokrinoloogi juurest on veel vähem abi loota.

Seega, püüaks veel laste alal abi saada, kus tõesti püütakse rohkem abi anda.

Eesti täiskasvanute endokrinoloogia valdkond on tipptasemel ja väga armsad inimlikud arstid. Kui oled nii saamatu ja negatiivselt meelestatud, siis ei saagi midagi

Konserveeri oma imetabane laps 3-aastaseks ja probleemi pole.

Pseudoprobleem.

Täiskasvanute ravi on paremal tasemel ja rohkemate valikutega ju.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga kummaline jutt. Ei soovi pöörduda lastehaiglasse, perearsti poole ega täiskasvanute arsti poole. Mis imelahendust peaks siis pakutama, kui sinu arvates nagunii keegi aidata ei oska ega midagi ei tea.

Tõesti imelik jutt, eksole!? Just küsingi, et kas on mõistlik pöörduda otse lastehaiglasse. Ja sina VÄIDAD, et ma ei soovi pöörduda lastehaiglasse. Ehk loeks koos funktsionaalse lugemis- ja mõtlemisoskusega teemaalgatust, enne kui hakata vastama?

Sa ju ise ytled et oled lapsega käinud aastaid käinud lastehaigas, aga pole abi saanud. Seetõttu ei saagi keegi aru, miks sa seal esai käia tahad????

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas tean, et täiskasvanud inimeste endokrinoloogi juurest on veel vähem abi loota.

Mille alusel sa seda nii kindlalt väidad? Äkki sul endal on eelarvamused, et kuskilt abi ei saa ja keegi midagi ei oska. Mina käin ka endokrinoloogi juures ja loomulikult saan sealt ka abi. Kohe täitsa mitme endokrinoloogi juures olen käinud ja kõik on osanud ravida.

Mille alusel? Mul on kaks raske puudega last. Esimene on eluaegse diagnoosiga, kes peab oma elu lõpuni olema endokrinoloogi järelvalve all. Ja mul on võrdlus sellega, mis on lapseeas ja mis on täiskasvanueas. Kahjuks ei ole täiskasvanute endokrinoloogia samal tasemel kui täiskasvanute oma.

ära palun rohkem paljune. Psühholoogilist abi vajad niikuinii. Kuri oled ja ründad kõiki.

Lastehaigla teenus lõppeb lapse 18. sünnipäeval.

+4
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teeks ehk nii, et kui midagi eriti teemaga ühist pole, siis sõna ei võta?

Kui sa arstidega suheldes sama konfliktne ja negatiivne oled kui siin, siis on arusaadav, et kuskilt abi ei saa.

Jah täpselt.

Pole ime, et sinusugusest emast, TA, tahavad lahti saada nii Lastehaigla kui täiskasvanute raviarstid.

Kuri, kibestunud, agressiivne, rumal. Sa ju ründad kõike ilma asjast aru saamata.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas ses osas ei peaks sa mitte peeglisse vaatama, mitte siin jaurama ja tigetsema? Mingi koroona siin küll süüdi ei saa olla (nagu eespool mainisid, et koroona ajal tuli pikk paus sisse), ambulatoorne töö on ka 2020-2022 kogu aeg olemas olnud ja toiminud.

TA olen. Tegelikult ei ole nii! Me käisime üks kord kuus vaimse tervise keskuse õe vastuvõtul. Ja täpselt nii oligi, et õde oli pikalt haige. Ja siis, kui järgmine kord soovisime aega panna, oli jälle haige. Kuna vahepeal tundus, et asi on kontrolli all, siis ma ise jätsin ka mõned kuud vahele ja kohe uut aega ei registreerinud.

Mida tähendab siinkohal peeglisse vaatamine? Pigem on halvad olukorrad kokku langenud. Nüüd on jälle vajadus, aga ei ole kindel, kas võib samasse kohta pöörduda. Siinsest teemast sain aru, et võib veel lastehaiglasse pöörduda.

Kurat võta toru kätte ja helista. Milleks teematada Perekoolis, kus kõik arvavad???

 

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Natuke rumal on see teemaalgataja jah, aga ega laps sellest süüdi pole. Alguses jaurab siin pikalt, et lastehaiglast mingit abi ei saanud, rumalad seal kõik koos, aga täiskasvanute endokrinoloogid veel poole hullemad. Siis tuleb välja, et lapsel hoopis anoreksia, mille ravimist peaks üldse psühhiaatri juurest alustama, tema vajadusel suunab endokrinoloogi juurde, kuigi endokrinoloogil pole ravis üldsegi põhiroll. Kahju, kui laps ema pärast ei saa adekvaatset ravi.

Väga lihtne on kedagi rumalaks tituleerida, kui ise pole iialgi samas olukorras olnud.

Kuule, rahune maha teemaalgataja ja tule oma tsüklist välja. Ma 48 ja ikka olen anorektik. Alates 16. So? Ega seda probleemi välja ei ravigi. Sama nagu alkoholism. Ei ravi välja.

Vastik vinguv ja terroriseeriv ema oleks tõesti veel viimane piisk. Sa lihtsalt oled eos niiii närviline ja negativistlik.

Ma ei saa su paanikast aru. Ma ka ei soo nagu keskmine inimene. Kolm tervet last ja perekond. Teinekord ei söögi päevade viisi. Lase olla. Lõpuks soob paar ampsu ja veel paar ampsu. Leiab seltskonna, tuleb iseenesest see kuigivõrd tervenemine. Ükski spetsialist sinu last terveks ei tee, fakt.

 

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et mõnelegi jääb arusaamatuks – lastepsühhiaater ei sobi/meeldi, aga tahaks ikka teda tagasi? Üks asi, mida ma täitsa soovitaks kaaluda, kui oludega sobib-meespsühhiaater. Meestel on kohati vähememotsionaalne maailmavaade. TA-ärge lähtuge vanusest, katsuge leida inimesed, kellega koostöö sujuks ja sobiks. Sealt ei tule üldjuhul head tulemust, kui mõlemad põrnitsevad üksteist altkulmu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seetõttu ei saagi keegi aru, miks sa seal esai käia tahad????

Ütles ju, et täiskasvanute arstid veel hullemad. Kõik on lollikari, kes aidata ei saa, sest probleem ju ära ei kadunud, järelikult ei oska ravida. Lastehaigla psühhiaater ka loll, aga ehk saab hakkama, kui ema ikka survestab ja suunab, kuidas ravima peab. Kas endale ei tundu veidi imelik jutt, teemaalgataja?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule, rahune maha teemaalgataja ja tule oma tsüklist välja. Ma 48 ja ikka olen anorektik. Alates 16. So? Ega seda probleemi välja ei ravigi. Sama nagu alkoholism. Ei ravi välja. Vastik vinguv ja terroriseeriv ema oleks tõesti veel viimane piisk. Sa lihtsalt oled eos niiii närviline ja negativistlik. Ma ei saa su paanikast aru. Ma ka ei soo nagu keskmine inimene. Kolm tervet last ja perekond. Teinekord ei söögi päevade viisi. Lase olla. Lõpuks soob paar ampsu ja veel paar ampsu. Leiab seltskonna, tuleb iseenesest see kuigivõrd tervenemine. Ükski spetsialist sinu last terveks ei tee, fakt.

Sul on lihtsalt söömishäire. Anoreksia on siiski tõsine haigus, mida peab ravima. Ja, kui päevad on juba ära jäänud, siis need ei pruugigi taastuda. Ja mingist laste saamisest ei saa siis enam juttugi olla.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja, kui päevad on juba ära jäänud, siis need ei pruugigi taastuda. Ja mingist laste saamisest ei saa siis enam juttugi olla.

Ära aja rumalat juttu. See on ikka väga harv juhus, kui päevad ei taastu, kui taas rohkem süüa.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )


Esileht Ilu ja tervis Peaaegu täiskasvanud laps ja lastehaigla