Esileht Beebi ja mitmikud peagi 10-kuuse öine magamine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: peagi 10-kuuse öine magamine

Postitas:

Tere. Mure on seoses peagi 10-kuuse beebi magamisega. Suurim probleem on hetkel öine magamine ja öö jooksul palju kordi ärkamine. Praegu on tema ühelt küljelt avatud võrevoodi suure voodi kõrval ja magama jääb laps küll oma voodipoole äärel, aga minu kõrval, rinna otsas (see on teine probleem). Kui keset ööd üles ärkab, siis rahustan ta rinnaga maha ja jääb uuesti magama. Aga nüüd viimase 7-10 päeva jooksul on ta hakanud liiga palju kordi ärkama, mitmeid kordi järjest, nutuga. Raskem on uuesti unne jääda, roomab mööda oma voodit ringi, istub, “jutustab” veidi. Uinub paariks minutiks, siis jälle ärkab nutuga. Eile öösel kestis see trall vähemalt üle tunni järjest. Uni on ka selline pealiskaudne. Olen lugenud netist, et sedasi juhtub päris paljude beebidega 8-10 kuu vanuses, inglise keeles nimetatakse seda vist “8/9/10-month sleep deprivation”. Kelle beebidel samuti on toimunud – mida olete selles suhtes ette võtnud? Kaua see on kestnud? Kas see on mingi faas, mis ise üle läheb või peaksin mina mingeid muutusi tegema? Olen juba üsna meeleheitel, sest nii lapsel kui ka endal on raske ja tervisele kahjulik nii. Eriti veel selles mõttes minul, et pean juba paari nädala pärast tööle tagasi minema ja laps lapsehoidja juurde (me ei ela Eestis) ja ma ei kujuta ette, mis sellest välja tuleb niimoodi. Või äkki muutub lapse magamine hoidja juures käimisega, et on väsinum ja magab paremini? Teine probleem on see, et ta jääb magama vaid rinna otsas, lutti ei taha, ja päevaunedki teeb kas mul süles või kärus, kui temaga jalutan. Nii kui käest ära panen (võimalikult õrnalt ja sujuvalt), ärkab üles ja protestib ega jää enam magama. Väiksemana oli olukord parem, saime ta magavana panna voodisse, nüüd suuremana on aga väga tundlikuks muutunud. Ideaalne oleks, kui saaksin võrevoodi külje tagasi panna ja laps saaks ise oma voodis magama jääda, minupoolse aitamisega, silitamisega vms. Unekooli lapse üksi voodisse nutma jätmisega ja talle mittereageerimisega ma teha ei taha. Hiljuti sattus mulle kätte ka rootslase Anna Wahlgreni raamat, kus kirjeldab oma meetodit. Samas on see üsna karm meetod ka vastakaid arvamusi tekitanud ja netist loetu põhjal paistab, et Rootsi pediaatrid ja lastespetsialistid on selle meetodi vastased. Igatahes, kui kellelgi on head nõu ja oma kogemusi jagada sarnase olukorra kohta, palun jagage.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 9,5 kuud ja öiste ärkamiste vastu aitas enne ööund õhtupudru andmine lisaks piimale. Peale esimest pudrukorda muidugi kohe ei maga ööotsa jutti, harjub sellega ca nädala jooksul. Kõht täis enne ööund, ta vajab juba rohkem süüa! Teine asi mis aitas, on päevaste uinakute vähendamine 3 uinakult 2 uinakule. Nüüd, kui on ärganud, annan talle vett, see rahustab ja uinub uuesti. Tal võib vabalt janu ka olla 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on vastupidine-puder õhtul tegi une veelgi rahutumaks. Kogemus 5 lapsega.

Mis aitas-rinda ei andnud iga piiksu peale vaid siis kui eelmisest söömisest(imemisest) oli 10kuusel vähemalt 4t, muul ajal rahustasin teistmoodi(silitasin, patsutasin, hädakorral kussutasin süles) ja pakkusin lonksu vett kui üldse midagi.
U 11-12k lõpetasin öise imetamise üldse st tekitasin teadlikult 6-7t vahe. Laste uni muutus tunduvalt paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul esimesel lapsel oli see asi. Hakkaski umbes 8kuuselt pihta, küll mitte nutmist, aga lihtsalt oli iga jumala öö 1,5.2 h ärkvel. Magas meil kaisus nagunii sel ajal. Ja kestis kuni umb 10-11k, kuni mul lõpuks üle viskas ja mõtlesin, et ah, ringimütata ja jutustad võid omas voodis kah. Meil oli võre ees, ta uinus kenasti õhtul omas voodis, aga siis peale öist söömist jätsin ta kaissu, ei viitsind ise tõusta uuesti. Ja siis oligi nii, et ta oli mingi 10-11k, täpselt ei mäleta, kui hakkasin öösiti tagasi oma voodisse harjutama. Tegelikult juba esimesel ööl kestis see võrekas müttamine kõigest pool tundi ja järgnevatel öödel 10-15 minutit!

Kusjuures see ei ole ainus asi, mille puhul olen märganud, et just see läheduse pakkumine jne ei sobigi lastele alati, rääkigu psühholoogid mida tahavad 😀 Igasugune kaissu võtmine, vanemate lõhnad, nihelemine jmt võib just last erksamaks muuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud peagi 10-kuuse öine magamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.