Esileht Väikelaps peagi 3aastane loobib asju

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: peagi 3aastane loobib asju

Postitas:
Kägu

No mina enam ei tea, lapsel enam-vähem alates hetkest, kui hakkas jaksama, komme mänguasju loopida. Lihtsalt loobibki põrandale hooga. Algusest peale pole see tegevus olnud lubatud, aga mingit arengut nagu ei ole. See ei ole ka nagu vihaga loopimine, vaid lihtsal tnagu mängibki nii. Muidugi mängib ta teisi mänge ka, mitte ainult loopimist, aga ikka väga palju veel loobib asju lihtsalt niisama. Ma ei jõua tal ju koguaeg kõrval ka passida, et enneteda.

Nüüd tulemas jälle vanemal lapsel sünnipäev ja jälle pean kingitustega mõtlema, et noorem seda kätte saades ning maha loopides ära ei lõhuks 🙁

Sellistel hetkedel ma tahaks karjuda igasuguste Montessoride peale, kes õpetavad, et kõik mänguasjad peavad olema lapsel käeulatuses. Meil juba 2,5aastat kõik mänguasjad noorema lapse järgi sätitud, et kas tema tohib või ei tohi järelevalveta kätte saada ….

Suhu topib ka veel nii palju asju. Vanema lapse legod on peidus üleval kapi otsas, et noorem ka toolilt ei saaks neid kätte. Kui lapsed küsivad, siis saavad – st alati nii, et olen teadlik ja tean jälgida olukorda.

Kuidas sellest loopimisest, kuid ka asjade suhutoppimisest, lahti saada küll?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas last karistad, kui ta lõhub ja loobib? Kas laps käib lasteaias?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil läksidki kõik asjad, mida loopis kapi otsa. Kasvõi sellise hinnaga, et varsti polegi millegiga mängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on käinud umbes nii: “Klotsi ei tohi visata. Visata tohib ainult palli. Näe, pall! Viskame seda vastastikku…”

Mul käis vanem laps lasteaias, kus üritati kah Montessori meetodit kasutada ja seal tehti mulle igatahes selgeks, et need pole mänguasjad, vaid õppevahendid, ja need võetakse välja ainult õppimiseks, ja nendega õpitakse kindlat moodi ka veel. Kui see sind lohutab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäta talle pehmed mänguasjad ja kummist loomad vms ja muud asjad pane ära. Vanema asjad muidugi ka. Kas ta tuleb vanema mängu ka segama- kisub tema käest asju, et neid loopida? Sel juhul on raskem, aga ilmselt on siis 2 võimalust: kas vanem mängib temaga mingit muud mängu või üritad sina neis olukordades noorema tähelepanu mujale viia, mängid temaga viskamise mängu. Kui aga käitub ikka täitsa võimatult, üritab nt asju loopides inimestele haiget teha, lõhub suurema lapse asja, siis peab last karistama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Asjade suhutoppimise mõttes – paku talle muid suulisi elamusi. Ma olen ise 35 ja no lähevad igasugu pliiatsid jms suhu, õues närin oksi ja kõrsi.. õnneks teen ikka vahet, mida tasub ja mida ei tasu suhu toppida. Aga soovitan siis söömiseks anda asju, mis on huvitavad, teise tekstuuriga: tarretis, nätsked-vintsked asjad (nn jerky), krõmpsluud (need kõhre moodi ribid näiteks), kuivatatud puuviljad (naturaalsed, ja et oleks vintsked, mitte pehmed või krõbedad, peab õiget sorti otsima). Las närib kanakoiba ja maistõlvikut. Riisikoogid. Külmutad smuuti jäätisevormi ja limpsib seda. Jne jne.

Viskamisest – mul ka üks poiss viskas. Rääkisid ennast halliks, et mida võib visata ja kuhu võib visata. Kui viskas lubamatut asja edasi, läks asi mõneks ajaks kapi otsa. Mingit kiiret edu sealt nüüd ei tulnud, aga nüüd (4-aastane), niisama lampi ei viska, pigem vahel eksperimenteerib või kui vihane on.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Väikelaps peagi 3aastane loobib asju