Esileht Beebi ja mitmikud peagu 6kuune iga tunni tagant öösel üleval….?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: peagu 6kuune iga tunni tagant öösel üleval….?

Postitas:

Tere!
Palun nüüd jälle abi ja nõuandeid targematelt:)
Nimelt peagu kuue kuuseks saav tirts ei maga enam pea kaks nädalat öösel rohkem kui tund ja siis üleval nutuga(mitte iga kord) ja süüa…vahel venitan lutioperaatorit mängides pooleteise-kahe tunnini, aga see ka kõik, ikka üleval..enamast tahab süüa, rp peal…kuid on ka hetki kui süüa ei taha, siis joriseb natuke ja kussutades jääb tuttu tagasi…päeva uned meil tips-tops, aga öösel..juhe suht koos, laps ka hommikul väsinud, endal täitsa kosmos..mis valesti on?Päeval sööb ok-iga paari-kolme tunni tagant, kui küsib siis saab rinda.Mis ettevõtta, et ka ööuned oleksid pikemad kui tund või poolteist?on see mingi ealine iseärasus või mis?algul arvasin et hambad, neid meil kaks, aga ka hambageel ei mõju, ikka üleval…või siis magab päeval liiga palju?lisan umbes päevakava:7-7.30 üratus, sööme, 9 ajal tummike tudu, vahepeal sööme ja 12 välja, kärus magab neli tundi, nelja ajal siis ülesse ja sööma, poolekuuest kuuest teeme veel ühe väikse tukku pool kaheksa vanni ja üheksaks katsume ikka juba magada…igakord ei õnnestu kah..proovisin et jätsin viimase õhtuse tudi ära, ja varem magam, kuid siis oli meil hommikune äratus kell viis kuus…saan aru, et 12 tundi ta järjest magada e itaha..
Sai pikk kaeblik kiri:)kuid loodan et keegi aitab mõne hea nipiga:)või näeb asja teisiti, mis on meil valesti äkki…
Suured tänud juba ette, kes võtavad vaevaks aidata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et tal jääb kõht tühjaks. siin küll ei julge eriti sõna \”lisatoit\” enne lapse aastaseks saamist suhu võtta, kuid soovitaksin ikkagi hakata midagi lisaks pakkuma.
samuti ei laseks tal päeval päris 4h magada, kui ööd nii kehvad. paku päeval tihedamini süüa, äkki siis öösel magab paremini (minu lapse puhul see toimib, kuid eks lapsed on ka erinevad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ise ka arvasin korra, et äkki kõhuke tühi…lisatoiduga tõesti pole veel harjutama hakanudki, sest piima on ja kaaluiive oli ok, perearst arvas et enne kuute kuud ei ole vaja lisa…aga võib siis tõesti olla, et rp lahja või mis?sest rinda saab niitihti kui küsib ja olen ka pakkunid nii iga tunni või poole teise tagant…aga selle päevase unega on nii, et olen üritanud teda varem ülesse võtta, kuid siis on laps väga viril ja olen arvanud et ju siis väsinud, aga siis mitte?et vahel kui me ei saa seda nelja tundi magada(käime arstil või kuskil)siis hiljem ta magab selle nöe järgi, nt kui paneme alles kahe ajal magama vankri siis magab ikka nii pea neli tundi….
aga vb siis tõesti liiga palju und….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeval magab ta sul u.6h(mis on täiesti normaalne 6kuusele), siis öösel peaks magama u. 9-10 tundi. Kui ta 21 magama jääb, siis u, 7 aeg äratus oleks ok. Miks ta öösel sul trallib, ei oska öelda, miski teda häirib siiski. Kahjuks ei oska aidata, ainult lootust sulle, et küll läheb üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil umbes sama seis. Kestnud ligi kuu aega, algas umbes 6-kuuseks saades. Minul on selline tunne, et ta vajab abi uuesti uinumisel, mitte ei taha süüa. St tissi tahab uinumiseks, mitte söögiks. Sööb öösel paaril korral pikemalt. Ülejäänud 6-7 korda on lihtsalt uinumisabi vaja. Vahel on abi kussutamisest, vahel mitte ja vahel ei jaksa ise tõusta, et teda kussutada, lihtsam on tiss suhu torgata.
Ise seostan kas hammaste tuleku valuga (tal veel ühtki ei paista) või siis on lihtsalt emotsioone palju, mida öösel seedib ja mis teda üles kipuvad äratama.
Ärkan 7-9x öö jooksul, jube kurnav on. Laps magab kenasti välja, tal ei paista probleemi olevat.

Ei oska muud ise teha, kui loodan, et kasvab varsti välja sellest. Olen kuulnud sarnasest seisust päris paljude käest ja ka samas vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 8-kuune, ärkab ka öösel väga tihti, panen tissi suhu, veidi imeb, magab edasi (KAISUS). Nii võib öösel olla kuni 10-15 korda. Magama jääb ööunne 22 ajal, ärkab 8-9. Päeval magab 2x. Üks nii 2 tundi ja teine 30min.Lapsele tundub sobivat, aga ise olen niiiiiiiiiii väsinud ja magamata. Unistan sellest, et saaks 2-3 tundigi järjest magada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul samasugused lapsed selle vahega, et jama hakkas kuskil 3. kuu paiku. esimene laps keeldus rinnast üleöö 8-kuuseks saades, aga öösiti ärkas ikka edasi sedasi. tasapisi läks paremaks, vist 2-aastaselt tundsin, et enam ei kurna. eriti raske oli, kui hakkasin tööd käima 1,5-aastase kõrvalt ja ööd olid ikka sellised. mina jõudsin siis järeldusele, et nõrga närvikavaga laps. esines ka hüsteerilist kisa. teine pole nagu nõrga närvikavaga, st ei kisa, aga öösiti ärkab ikka. vbla talle aitaks (kasvõi poolpehme) unekool, aga pole raatsind, pole suutnud ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil sama lugu, et ärkab öösel tihti.
nihleb, vahel on ise niisama üleval, vahel hakkab nutma.
graafik on meil peaaegu sama, ainult et uned on 2 x 1,5 h ja viimane suts on 30 min kella 16 paiku ja ööunne 19st.
Mõtlesin, et äkki see 19 on ikka liiga vara, et öösel läheb uni ära.
Pakun rinda, ei taha. Aitab see, kui võtan sülle ja kussutan magama. Päris püsti ei jaksa ma tõusta, olen siis istukil voodis, aga viskab juhtme kokku küll, kui neli korda olen kussutanud ja siis ikka maha pannes ärkab üles.. endal juba üks silm kinni, siis kiigutan teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka sama seis ja see hakkas juba 3 kuuselt pihta. Näeb välja nii, kell 8 magama, siis magab ~3h, vahel 2h ja siis hakkab trall pihta, iga tunni või 1,5h tagant tissiotsas, olen proovinud ka kussutada aga ei mõju. Viimasel ajal mõnel ööl isegi hommiku poole veel ühe natuke pikema une teinud, nii 2-3h aga samas mõni öö ongi ainult tissi otsas. Kurnav on see tõesti… Proovisin ka viimase päevase une ära jätta, et äkki magab päeval palju ja see viis selleni, et oli hommikul juba pool viis üleval, muidu ärkab 6, 7 vahel. Eks tuleb vist lihtsalt ära kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 4-kuustel lastel (aga vahel ka veidi varem või hiljem) tekib selline periood, mil nad ei oska ühest unetsüklist teise üle minna. Uneraamatud väidavad, et see probleem lõppeb, kui laps õpib ise uinuma (ilma lutita, kiigutamiseta, silitamiseta, laulmiseta, ema juuresolekuta vms). Mina aga nägin oma esimese lapse pealt (ja olen ka siit Perekoolist selle kohta lugenud), et alati ei aita ka see, kui laps oskab ise uinuda. Meil lõppes see öine trall siis, kui laps oskas juba 3 kuud ise uinuda ning 2 kuud polnud enam rinda saanud (tissitasin 1a3k). Uni pole lapsel ikka veel normaalseks muutunud ning nüüd juba 2a8k-vanune laps ärkab endiselt ööstiti 4-5 korda. See, millest te siin räägite, pole nälg. See on väga konkreetne eaga kaasnev uneprobleem. Kirjandust on selle kohta maa ja ilm, aga meie puhul ei toiminud kahjuks ükski raamatutarkus ning olingi 1a5k nagu zombie.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud peagu 6kuune iga tunni tagant öösel üleval….?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.