Esileht Pereelu ja suhted peale ampulli

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: peale ampulli

Postitas:

tead-tean, et pole ühist käitumist, aga palun jagage oma kogemusi/kuuldusi, kas enamus inimesi peale alkoholivastast ampulli suudavad ise kained püsida?
ampull aastaks ja hakkab otsa saama, uut ei lase panna aga väidab, et nüüd saab hakkama. ise ka mõtlen, et aasta pikk aeg, et väärtusi elus enda jaoks paika sättida. aga kui suur on see tõenäosus,e t ikka kukub pudelisse?
lihstalt kogemusi tahaks. aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 15:24; 23.10 09:00; 23.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ju 10 aasta pärast ka pudelisse kukkuda, alatiseks jääb see oht. Kui on väga tugeva iseloomuga inimene ja mingi kindla motivatsiooniga, siis ehk suudab elu lõpuni, tean üht sellist. Aasta on väga lühike aeg joodiku puhul.
Kuigi imetlen. Tean joodikuid, kes juba ampulli ajal joovad edasi, see ongi rohkem platseeboefektiga.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:52; 24.10 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur oht on. Aasta on sõltlasele väga lühike aeg. Ja mina mõtlen nii, et kui mees (eeldan, et teemaalgatuses mainitud inimene on mees, aga kui ka naine, vahet pole) uut ei lase panna, siis on sellel just see põhjus, et tahaks rihma uuesti lõdvaks lasta ja jooma (nautima) hakata. Kui ampull inimesele mingeid kõrvaltoimeid ei anna, on põhjendamatu, miks mitte lasta uut panna. Mina kahtlustaks, et see inimene mõtleb, et nüüd on aasta aega tervist kosutatud, kõik ok, tervis tip-top ja võib jälle mõnda aega vaikselt nautima hakata.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun jagage oma kogemusi/kuuldusi, kas enamus inimesi peale alkoholivastast ampulli suudavad ise kained püsida?

Sa sisuliselt tahad teada, kas su mees hakkab uuesti jooma või mitte?

Siis peaksid pisut rohkem ka meest kirjeldama.
Kuidas ta ise joomisesse suhtub, mida on rääkinud?
Kas tal selle aasta jooksul oli raske või talus elumuutust lihtsalt?
Kas on ta leidnud mingi muu tegevuse, millega ta tegeleb nüüd, kui joomisest on auk tekkinud, ehk millega ta seda auku on täitnud? Mõnu uus või vana hobi jne? Või on lihtsalt tuimalt käinud tööl oma aja ära, kodus lebanud diivanil oma aja ära, maganud ja kõik uuesti algusest..?
Kui suur jooja ta ülds enne oli, kas igapäevane tipsutaja, tsüklijoodik või mõlemad korraga?
Mis sõbrad tal on, kas joodikud või mitte?

Jne, kõigest sõltub ju, kas hakkab uuesti või mitte…et Vello (see milvi oma) hakkas uuesti ja Oskar jättis maha, see teadmine ei tee sind mitte kuidagi targemaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes mina ei teagi ühtegi inimest, kellele ampull oleks päriselt mingit mõju avaldanud. Ennem on kodeerijast ka rohkem kasu olnud..
Reaalsus on ikkagi see, et ei aita miski muu kui inimese enda tahe. Ja kui on piisavalt suur tahtmine, siis ampulliga või ilma, aga samasse lõksu uuesti ei kuku.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ta ise joomisesse suhtub, mida on rääkinud?
Kas tal selle aasta jooksul oli raske või talus elumuutust lihtsalt?
Kas on ta leidnud mingi muu tegevuse, millega ta tegeleb nüüd, kui joomisest on auk tekkinud, ehk millega ta seda auku on täitnud? Mõnu uus või vana hobi jne? Või on lihtsalt tuimalt käinud tööl oma aja ära, kodus lebanud diivanil oma aja ära, maganud ja kõik uuesti algusest..?
Kui suur jooja ta ülds enne oli, kas igapäevane tipsutaja, tsüklijoodik või mõlemad korraga?
Mis sõbrad tal on, kas joodikud või mitte?

Ampull pandi, sest nähti, et muidu on suhe läbi ja oma sõnul ja tal sai joomisest kõrini. Tsüklijoodik, salajoodik. tsüklis võis olla kolm nädalat teadmata kadunud kodust. Kui koju tuli, siis jõi salaja, ehk leidsin mingeid pudeleid koristamise käigus.
Aasta on läinud hästi, asenduseks on küll suits ja rahustid mingil määral. Sõpradega meeldib juua ja isegi aasta jooksul on rääkinud, et kahetseda pole tal midagi, lõbus on olnud, aga lihtsalt sai kõrini. Seiklusi (isegi purjus peaga sõitmist jne) meenutab pigem naeratusega kui kahetsusega.
Lisaks on öelnud, et ma kartma ei pea, enam ta nii jooma ei hakka. Aga appi, ma kardan! Ta on olnud küll tubli, aga ma ei näe kahetsust piisavalt, ilmselt mõtleb, et “mis see saunaõlle ikka teeb” ja läheb jälle…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 15:24; 23.10 09:00; 23.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need ampullid juba keelatud ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ampull pandi, sest nähti, et muidu on suhe läbi ja oma sõnul ja tal sai joomisest kõrini. Tsüklijoodik, salajoodik. tsüklis võis olla kolm nädalat teadmata kadunud kodust. Kui koju tuli, siis jõi salaja, ehk leidsin mingeid pudeleid koristamise käigus.
Aasta on läinud hästi, asenduseks on küll suits ja rahustid mingil määral. Sõpradega meeldib juua ja isegi aasta jooksul on rääkinud, et kahetseda pole tal midagi, lõbus on olnud, aga lihtsalt sai kõrini. Seiklusi (isegi purjus peaga sõitmist jne) meenutab pigem naeratusega kui kahetsusega.
Lisaks on öelnud, et ma kartma ei pea, enam ta nii jooma ei hakka. Aga appi, ma kardan! Ta on olnud küll tubli, aga ma ei näe kahetsust piisavalt, ilmselt mõtleb, et “mis see saunaõlle ikka teeb” ja läheb jälle…

Tundub, et kindel plaan uuesti veidi jooma hakata. Ise muidugi ei usu, et käest ära läheks. Ja tundub ka, et ega ennast see joomine väga ei seganudki, pigem allus sinu survele.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:27; 23.10 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõpradega meeldib juua ja isegi aasta jooksul on rääkinud, et kahetseda pole tal midagi, lõbus on olnud, aga lihtsalt sai kõrini. Seiklusi (isegi purjus peaga sõitmist jne) meenutab pigem naeratusega kui kahetsusega.
Lisaks on öelnud, et ma kartma ei pea, enam ta nii jooma ei hakka.

Jama lugu jah, selles kirjelduses küll ta mingit lootust ei anna, et ise tahaks pööret teha.
Ainuke, millest ta paistab hoolivat, on suhe. Hea seegi.
(ilmselt elamispind kuulub sulle, mitte mehele?)

Kahetseda pole midagi? Kuidas ei ole. Mahajoodud raha hulk pole reeglina megasuur, tehtud lollused ununevad, aga TEENIMATA raha hulk ON suur ja iseenda mõtlemise muutumine joodiku mõtlemiseks on katastroof.

Jooma “nii” ei hakka.
Olgu, pane see lubadus omale ja talle kuhugi kirja.
Ja jälgi, kas hakkab nii või mitte.
Võta aluseks see, et “nii” tähendab järgmisel päeval alkoholiga pea parandamist. Kui see hakkab toimuma, jäelikult on eelmisel õhtul liiale mindud ja ratas hakkab uuesti samast kohast keerlema, kust ta aasta tagasi seisma jäi.

/Kainejoodik

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõpradega meeldib juua ja isegi aasta jooksul on rääkinud, et kahetseda pole tal midagi, lõbus on olnud, aga lihtsalt sai kõrini. Seiklusi (isegi purjus peaga sõitmist jne) meenutab pigem naeratusega kui kahetsusega.

Lisaks on öelnud, et ma kartma ei pea, enam ta nii jooma ei hakka.

Jama lugu jah, selles kirjelduses küll ta mingit lootust ei anna, et ise tahaks pööret teha.

Ainuke, millest ta paistab hoolivat, on suhe. Hea seegi.

(ilmselt elamispind kuulub sulle, mitte mehele?)

Kahetseda pole midagi? Kuidas ei ole. Mahajoodud raha hulk pole reeglina megasuur, tehtud lollused ununevad, aga TEENIMATA raha hulk ON suur ja iseenda mõtlemise muutumine joodiku mõtlemiseks on katastroof.

Jooma “nii” ei hakka.

Olgu, pane see lubadus omale ja talle kuhugi kirja.

Ja jälgi, kas hakkab nii või mitte.

Võta aluseks see, et “nii” tähendab järgmisel päeval alkoholiga pea parandamist. Kui see hakkab toimuma, jäelikult on eelmisel õhtul liiale mindud ja ratas hakkab uuesti samast kohast keerlema, kust ta aasta tagasi seisma jäi.

/Kainejoodik

Jah, nii on, et elame minu nimel olevas üürikorteris ja arveid maksan mina. Tema tungiv soov on, et võtaks kodulaenu ja ostaks päris koha. Eka ma ise ka tahan, aga hirmutav on siduda end inimesega, kes võib järgmine kuu juba pudelis olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.10 15:24; 23.10 09:00; 23.10 11:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii on, et elame minu nimel olevas üürikorteris ja arveid maksan mina. Tema tungiv soov on, et võtaks kodulaenu ja ostaks päris koha. Eka ma ise ka tahan, aga hirmutav on siduda end inimesega, kes võib järgmine kuu juba pudelis olla.

Kodulaenu võiksid võtta küll, aga enda nimele. Praegu oli ju kaine, aga arveid maksad sina? Mis temast kasu on siis üldse?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 11:27; 23.10 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, nii on, et elame minu nimel olevas üürikorteris ja arveid maksan mina. Tema tungiv soov on, et võtaks kodulaenu ja ostaks päris koha.

Nüüd läks su jutt täitsa rappa ära…?
Tema siis selle kaine aasta jooksul ei leidnud isegi töökohta? (kuna midagi “normaalset” koju ukse taha ei tuldud ju pakkuma…)
Tungivalt võib ta nõuda endalt, et läheb tööle, saab palka ja teeb oma rahaga, mida tahab.

Ei tule sealt vist head nahka…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ampull on ju lihtsalt psühholoogiline .Mingit kõrvalmõju tal pole ju .Naabrimees pani .Mingi neli kuud oli kaine ja siis laseb jälle nagu vanasti ühegi kaine päevata! Tal küll uuesti jooma hakates mingeid kõrvalmõjusid ei olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ampull on ju lihtsalt psühholoogiline

See on selge, et ampull on psühholoogiline. Selle üle küsimust pole ja vaidlust ei käi.
(mul ka kunagi naabrimees lasi panna ja siis kohe siirdus poodi, kus naases kahe viinaga. Hoidsime laetud telefoni ja 112 numbri käepärast ja lahendasime need viinad ära. Ja siis mõtlesime, et peaks vist jooma hakkama)

Alkoholi vastu on teistsugused tabletid olemas, mis reaalselt ka mõjuvad.
Aga ka see pole siin teemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholi vastu on teistsugused tabletid olemas, mis reaalselt ka mõjuvad.
Aga ka see pole siin teemaks.

Aga miks mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks mitte?

Küsi teemaalgatajalt või endalt, miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul onu jõi isegi koos ampulliga.
Lõpuks 40+ ütlesid neerud üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks raudne reegel on: endine alkohoolik saab olla ainult siis, kui enam MITTE TILKAGI ei joo. Kuna tema ütleb, et ta enam NII palju ei joo, siis 99,9% hakkab ta uuesti joodikuks. Ei ole seal kahetsust ega midagi. Ta pingutas ennast ainult suhte nimel natuke. Kui elus tuleb kriis, nt lapsed, siis on ta kohe pudelis, võid kindel olla. Olen joodiku peres kasvanud ja näinud eri joodikuid kümnete aastate kaupa, oskan järeldusi teha küll. Rahustid ja suits on ka suured ohumärgid, et inimene tegelikult on sõltlane, nõrga iseloomuga.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.10 16:52; 24.10 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekondlik kogemus – ei saa hakkama ilma ampullita.
see, et sina taod kõik kulud, viitab kaassõltuvusele.
Püüa abi otsida endale, mitte sellele mehele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nüüd teema, kus tahan ka sõna sekka poetada. Endine alkohoolik, tänaseks pole alkoholi tarbinud 3a ja 23 päeva. Alkohoolikut muudab vaid ja vaid joodiku enda tahe. Igasugu pendlid, koodid ning ampullid on vaid fassaadiks. Ja nii nagu iga sõltlane, on ka alkohoolik väga hea valetaja, võib isegi öelda et psühhopaat. Enamasti nende valedega kaugele ei purjeta, kuid seda leidlikumalt lahendatakse järgmine vale.
Ise olin joomise lõpetamisega kimpus aastaid. Oli ka selliseid paarikuuliseid auke, kuid stardiks said jälle need nö saunaölled. Ja suure, väga suure tõuke lõpetamiseks andis noorema lapse küsimus: “Isa, mul on sulle üks väga tähtis küsimus, proovi ausalt vastata, miks sa nii palju jood?”. Tollal, küsimuse lõppedes ma ei suutnud sellele vastata, kuna nutt segas rääkimist. Hetkelgi seda kirjutades on silm märg. Aga tõde on, et paljud joodikud on füüsiliselt nõrgad, ületamaks seda megapohmakat, neid võõrutusnähtusid. Lihtsam on ju peale valada ja jälle lill. Ja vaimselt saamatud, et eluga toome tulla, lihtsam ju kuskil pidevas muinasjutus sumiseda, vähemalt joomarluse alguses. Hiljem jääb järgi vaid vajadus end vähegi elavana, hästi tunda. Ja selleks aitab järgmine noos. Endal läks viimases faasis 1-2 pdl viina päevas… Mina oleks saanud end ka surnuks juua, kuna erinevalt väljakujunenud arvamusele, et alkohoolik on pigem elule jalgu jäänud asotsiaal, siis minul sellele toimingule oleks raha jagunud.
Kuid suur soov oli jälle end inimesena näha, ning ühel öösel lonksu võttes, ei suutnud keha seda lonksu enam omaks võtta… Panin korgi peale ja tol hetkel veel endale lubades, otsustasin, et nüüd on kõik. See poolik pdl on seni alles…

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tollal, küsimuse lõppedes ma ei suutnud sellele vastata, kuna nutt segas rääkimist. Hetkelgi seda kirjutades on silm märg………Panin korgi peale ja tol hetkel veel endale lubades, otsustasin, et nüüd on kõik. See poolik pdl on seni alles…

Nelli Teataja või kuskilt mujalt pärit?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.10 19:10; 23.10 11:27; 23.10 11:54; 23.10 19:58; 24.10 11:55; 24.10 21:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Pereelu ja suhted peale ampulli