Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peale emapalga lõppemist uuesti rase ja haigusleht

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Peale emapalga lõppemist uuesti rase ja haigusleht

Emapalk lõppeb mul augustis ja praegu olen uuesti lapseootel ning rahalises mõttes peaksin siiski sügisel umbes kaheks kuuks tööle minema. Tean, et tööl pean arvatavasti tassima ka raskeid asju ja sellisel juhul oleksin pigem haiguslehel. Tekkis küsimus, et esiteks mille järgi mulle makstakse haigusrahasid ja kui olen haiguslehel, siis kas kindlasti pean minema ka dekreeti? Algne plaan oli dekreeti mitte minna, et saada emapalka kohe alates uue lapse sünnist.. Segane jutt aga ehk teadjamad oskavad aidata! Tänan juba ette ära!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 23:34; 25.06 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töövõimetushüvitise aluseks on eelmise kalendriaasta sots.maksuga maksustatud TÖINE tulu. Vanemahüvitis töine tulu pole ja arvesse ei lähe.

Kui töine tulu puudus või oli väga väike (keskmine alla miinimumi), makstakse töövõimetushüvitist siiski miinimumi alusel juhul, kui töölepingus töötasu vähemalt miinimum.

Kergema töö puudumisel kodus haiguslehel olles siis hüvitise määr 70%.

Kui käid tööl või oled töövõimetuslehel, pead minema dekreeti. Kui dekreeti ei jää, siis saad esimesed 70 päeva vanemahüvitist miinimumi alusel.

Dekreeti ei pea minema juhul, kui oled LHP/jääd uuesti LHP.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ok, enamvähem arusaadav aga see viimane lause tekitab küsimust sest mul on sõbranna, kelle laste vanusevahe on alla 2.5aastat ja kes käis kindlasti vahepeal tööl aga dekreeti ei läinud ning minuteada sai ka vanemahüvitist esimesest kuust alates nii nagu esimese lapsega..?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 23:34; 25.06 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saab valida (kui olla lhp-l, mitte tööl, hetkel kui tekib õigus dekreedile) VH alates teise lapse sünnist ja eelmisega samas suuruses, siis saad 18k VH.

Seega ei loe VAHEPEAL töötamine vaid see, et sõbranna jäi uuesti I lapsega lhp-le vähemalt 31p enne uue sünnituse tähtaega. Kui oli lhp-l, polnud kohustust dekreeti minna ja sai VH lapse sünnist ning eelmises suurses(ei saa miinimumi kui olla lhp-l, saab juhul kui oled tööl ja keeldud dekreeti minemast hiljemalt 30p enne sünnituse tähtaega).

Kui aga lõpetada lhp ja minna dekreeti, saad 140p dekreediraha + 435p VH, kokku 575p e 19k riigilt hüvitisi

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui sa oled nn kergema töö lehel, siis on kohustus dekreeti jääda 70p enne tähtaega, seega tuleks sel juhul jääda uuesti LHP vähemalt 71p enne tähtaega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peale emapalga lõppemist uuesti rase ja haigusleht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.