Esileht Pereelu ja suhted Peale gümnaasiumit koju jäämine: kas moes?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Peale gümnaasiumit koju jäämine: kas moes?

Postitas:

Töökaaslase poeg lõpetas kevadel gümnaasiumi. Eile siis tuli jutuks ja küsisin, et mida teeb edasi. Vastus oli, et mitte midagi. Ei lähe ülikooli, ei lähe sõjaväkke ja ka mitte tööle. Ei taha minna. Ääri-veeri uurisin, mingit depressiooni ega midagi ei ole, aga rohkem urgitseda ei tahtnud. Küll aga tuli välja, et paar tema klassikaaslast on samamoodi.

Ja täna kuulsin, et üks mu sugulane istub samamoodi kodus ega tee midagi. KAs mina olen lolliks läinud või see ongi nüüd mingi uus “mood”?
Ma ei tea varasemast ühtki juhtu, kus kooli lõpetanud noor ühtki eelpool mainitud rada ei vali.

+31
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peaks kohe peale gümnaasiumi lõpetamist midagi tegema? Kui vanematele sobib, et aastaks paariks aja maha võtab ja kodune on siis milles probleem.
Just nagu mingi võidujooks peaks olema- kes esimesena ülikooli läbi saab, kiirelt vaja töökoht leida, kiirelt vaja abielluda, lapsed saada.
Las noor puhkab- kas sa arvad, et tal endal ei saa ükskord villand kodus olemisest?

+15
-57
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis noorel on kõik täiskasvanu õigused ja mitte ühtegi kohustust? Kodu vähemalt hoiab korras ja ootab vanemaid sooja õhtusöögiga? Või ei tee sedagi?

+52
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on uus mood.
See on seotud asjaoluga, et me elame paremini kui kunagi varem. Võib ju kiruda Ansipit, Laari, Ratast või süvariiki, aga kui juba isegi nendel kanavanematel, kes ei saa aru, et lapse iseseisvumine on tema enda huvides, on liiga palju raha, elame tõesti hästi.
Küll need lapsed siis tööle lõpuks lähevad, kui vanemad pinsile jäävad. Iseasi, mis töid siis jagub, kui kogemust vähe ja haridust ka ainult keskkool. Praegusel pearaha ajastul veetakse ju keskkoolist ka kõik läbi, kes kohal käivad.

+36
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha enam suureks saada, no las lapseke “puhkab”? Millest? Midagi tegelikult saavutanud ju veel polegi, millest puhata.

+38
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 14:52; 12.09 16:17; 15.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk ei lähe tööle, aga võibolla ajab mingit oma asja… tahab oma firmat luua, kirjutab mingit uut programmi/appi, mida hakkab siis tulevkius müüma, otsib võimalust olla vabatahtlik kuskil välismaal või läheb aupairiks, tööle Austraaliasse, kui 18 täis on/saab. Igasugu stipendiume ja võimalusi on ikka väga palju tänapäeva maailmas.
Ei pea alati olema luuser see, kes kodus “passib”.

+9
-31
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lähe sõjaväkke

Sinna ta ei peagi minema. Minna on vaja Kaitseväkke.

Päris raske on nendele nõukaaegsetele inimestele kahe nimetuse erinevust selgeks teha ja meelde tuletada…
Aga muidu – mis valemiga ta sellest eemale kavatseb saada?

+11
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 15:11; 12.09 15:12; 12.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha enam suureks saada, no las lapseke “puhkab”? Millest? Midagi tegelikult saavutanud ju veel polegi, millest puhata.

Mis mõttes? 12 aastat esialgset (mõnele ka viimast) haridust omandatud, ja mitte midagi pole saavutatud? Sina siis käisid küll ilmaasjata koolis.

+7
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 15:11; 12.09 15:12; 12.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha enam suureks saada, no las lapseke “puhkab”? Millest? Midagi tegelikult saavutanud ju veel polegi, millest puhata.

Mis mõttes? 12 aastat esialgset (mõnele ka viimast) haridust omandatud, ja mitte midagi pole saavutatud? Sina siis käisid küll ilmaasjata koolis.

no kui tööle ei lähe ongi kool ilma asjata…
kool on ainult vahend suurema palga saamiseks, mitte eesmärk omaette
ja muidugi on kiire tööle minimisega peale kooli, muidu unustad selle vähesegi, mis seal õpitud

+16
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökaaslase poeg lõpetas kevadel gümnaasiumi. Eile siis tuli jutuks ja küsisin, et mida teeb edasi. Vastus oli, et mitte midagi. Ei lähe ülikooli, ei lähe sõjaväkke ja ka mitte tööle. Ei taha minna. Ääri-veeri uurisin, mingit depressiooni ega midagi ei ole, aga rohkem urgitseda ei tahtnud. Küll aga tuli välja, et paar tema klassikaaslast on samamoodi.

Ja täna kuulsin, et üks mu sugulane istub samamoodi kodus ega tee midagi. KAs mina olen lolliks läinud või see ongi nüüd mingi uus “mood”?

Ma ei tea varasemast ühtki juhtu, kus kooli lõpetanud noor ühtki eelpool mainitud rada ei vali.

Oi jeerum, mu oma vend sarnane, juba 25 kukub, aga ikka vanematelt küsib raha ja töö on noh, vahepeal on ja vahepeal mitte. Kuna mul endal poeg gümnaasiumiealine, siis talle tegin selgeks juba, et sellist tulevikku ei ole kindlasti tulemas meil (kuna isafiguur samuti nadi, siis olen eriti hirmul ses osas – loodrist pojast ikka raskem lahti saada kui exist).

Igatahes jumal tänatud läks kooli kõrvalt tööle, teenib ise osalise koormusega endale taskuraha kultuurses keskkonnas mõnel õhtul nädalas. No ei ole minul ressurssi poputada ja ehk nii ongi parem – vähem aega lollusteks ja hakkab ehk varakult vastutama ja raha hindama.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.09 15:55; 12.09 16:12; 12.09 18:41; 12.09 19:44; 13.09 09:43; 13.09 22:56; 14.09 07:18; 14.09 18:24; 15.09 09:01;
To report this post you need to login first.

Aga miks peaks kohe peale gümnaasiumi lõpetamist midagi tegema? Kui vanematele sobib, et aastaks paariks aja maha võtab ja kodune on siis milles probleem.

Just nagu mingi võidujooks peaks olema- kes esimesena ülikooli läbi saab, kiirelt vaja töökoht leida, kiirelt vaja abielluda, lapsed saada.

Las noor puhkab- kas sa arvad, et tal endal ei saa ükskord villand kodus olemisest?

Millega see noor oma päevi sisustab? Kas istub hommikust-õhtuni arvutis?

Mul on üks näide väga lähedaste sõprade perest – tütarlaps jäi peale keskkooli koju “puhkama”. Kaotas ajapikku kõik vanad sõbrad, sest teised läksid eludega edasi ja ühiseid jututeemasid jäi järjest vähemaks. Ühel hetkel avastas preili, et ikka võiks tööle minna, aga ei sobinud ju alt alustada, tema soovis kohe juhiks saada. Nüüd vanust juba üle kolmekümne ja endiselt ülalpeetav.

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 16:04; 13.09 10:12; 15.09 07:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks peaks kohe peale gümnaasiumi lõpetamist midagi tegema? Kui vanematele sobib, et aastaks paariks aja maha võtab ja kodune on siis milles probleem.

Just nagu mingi võidujooks peaks olema- kes esimesena ülikooli läbi saab, kiirelt vaja töökoht leida, kiirelt vaja abielluda, lapsed saada.

Las noor puhkab- kas sa arvad, et tal endal ei saa ükskord villand kodus olemisest?

Millega see noor oma päevi sisustab? Kas istub hommikust-õhtuni arvutis?

Mul on üks näide väga lähedaste sõprade perest – tütarlaps jäi peale keskkooli koju “puhkama”. Kaotas ajapikku kõik vanad sõbrad, sest teised läksid eludega edasi ja ühiseid jututeemasid jäi järjest vähemaks. Ühel hetkel avastas preili, et ikka võiks tööle minna, aga ei sobinud ju alt alustada, tema soovis kohe juhiks saada. Nüüd vanust juba üle kolmekümne ja endiselt ülalpeetav.

Sellisel juhul tuleb veel olla õnnelik, et pole töötu lastega üksikema. Selliseid on ka… oma perele koormaks.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.09 15:55; 12.09 16:12; 12.09 18:41; 12.09 19:44; 13.09 09:43; 13.09 22:56; 14.09 07:18; 14.09 18:24; 15.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? 12 aastat esialgset (mõnele ka viimast) haridust omandatud, ja mitte midagi pole saavutatud?

Keskkooliharidus pole mingi saavutus vaid elementaarne miinimum.
Palju olulisem on, millega ta oma aastakesepäevad täidab siis, kas tõesti teeb midagi (idufirmat, ideed, mõtleb pingsalt, mida edasi õppima minna, teeb isegi mingit praktikat sellel suunal jne) või hängib niisama.

+29
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 14:52; 12.09 16:17; 15.09 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtlesin just sama hiljaaegu.

oma laps lõpetas samuti, loomulikult seadis sammud ülikooli poole.
aga paar temaga samavanustest tuttavate lastest üks “võtab vaba aasta” (tahtis välismaale õppima minna, magas paberite sisseandmise maha, nüüd istub kodus), teine väitvat, et tahab õppimisest puhata” , mõlemad olid tublid õppurid, napilt jäid medaliga lõpetamisest paar 5 puudu.

mind kõige rohkem hämmastab, et ka nende vanemad ei saa aru, et haigekassakindlustus lõpeb peale gümnaasiumi lõppu täpselt 3 kuud peale lõpuaktuse kuupäeva.

+22
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 18:32; 13.09 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei taha enam suureks saada, no las lapseke “puhkab”? Millest? Midagi tegelikult saavutanud ju veel polegi, millest puhata.

Mis mõttes? 12 aastat esialgset (mõnele ka viimast) haridust omandatud, ja mitte midagi pole saavutatud? Sina siis käisid küll ilmaasjata koolis.

no kui tööle ei lähe ongi kool ilma asjata…

kool on ainult vahend suurema palga saamiseks, mitte eesmärk omaette

ja muidugi on kiire tööle minimisega peale kooli, muidu unustad selle vähesegi, mis seal õpitud

Ma ei ole päris nõus, et kui tööle ei lähe, on kool ilmaasjata. Tähti, arve ja lugemist-kirjutamist võib ju vanem kodus õpetada, aga kõik muu tuleb ikkagi koolist. Liiati on vanemad ise ka sellised, et juba põhikooli aineid enam eriti ei tunne, st. mingit õpetajat neist pole. Lugege isegi siit – kooliaja võõrkeelest olla nii palju möödas, kes tõlgiks kaks lihtlauset… Kooliharidus on BAAS, aga see on siiski millegi suurema algus. Mina isiklikult ei leia, et just töölkäimine oleks elueesmärk. Saavutused, see on iseasi, aga seda ei pea ilmtingimata palgatööl rühkimisega saavutama.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 15:11; 12.09 15:12; 12.09 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad peaksid tegelikult ennast siis töötuna arvele võtma, kui ei õpi-ei tööta. Aga ka sel juhul peaks olema soov töö leida, kui seda pole, siis ega seda haigekassat-töötu abiraha ka lihtsalt maksta. Pigem paneb aga imestama, et vanemad ei nõua panustamist ja jätkuvalt annavad raha…noor ei ela ju ometi kuludeta elu.

mõtlesin just sama hiljaaegu.

oma laps lõpetas samuti, loomulikult seadis sammud ülikooli poole.

aga paar temaga samavanustest tuttavate lastest üks “võtab vaba aasta” (tahtis välismaale õppima minna, magas paberite sisseandmise maha, nüüd istub kodus), teine väitvat, et tahab õppimisest puhata” , mõlemad olid tublid õppurid, napilt jäid medaliga lõpetamisest paar 5 puudu.

mind kõige rohkem hämmastab, et ka nende vanemad ei saa aru, et haigekassakindlustus lõpeb peale gümnaasiumi lõppu täpselt 3 kuud peale lõpuaktuse kuupäeva.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.09 15:55; 12.09 16:12; 12.09 18:41; 12.09 19:44; 13.09 09:43; 13.09 22:56; 14.09 07:18; 14.09 18:24; 15.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KAs mina olen lolliks läinud või see ongi nüüd mingi uus “mood”?

Ei usu, et tegu moega on. Isiklikult ei tunne ühtegi sellist, kõik on tahtnud kodust põgeneda võimalikult kiiresti – kes välismaale, kes teise linna edasi õppima, kas kutse- või ülikooli. Ju siis on sinu tuttavad liiga “head” vanemad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 18:46; 14.09 22:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad peaksid tegelikult ennast siis töötuna arvele võtma, kui ei õpi-ei tööta. Aga ka sel juhul peaks olema soov töö leida, kui seda pole, siis ega seda haigekassat-töötu abiraha ka lihtsalt maksta. Pigem paneb aga imestama, et vanemad ei nõua panustamist ja jätkuvalt annavad raha…noor ei ela ju ometi kuludeta elu.

No vanemad võivad ju nõuda, aga mida sa ära teed, kui laps ikka ei kuula ning tööle ei lähe? Igapäevase vingumisega kulutad oma närve ja ajad suhted halvaks. Välja viskamine on ka hea nõu ainult jutu jätkuks, tegelikult pole ühelgi vanemal südant oma last ilma rahata puu alla saata. Ja eks see on lapse kodu samuti ja tal on õigus seal olla ja elada. Siingi selliseid teemasid olnud, millele lahendust pakkuda pole, kui ikka noor õppida või töötada ei taha.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nad teevad seda, sest neil on võimalik teha (st, keegi peab neid ülal). seega on see kivi pigem vanemate kapsaaeda.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.09 19:39; 13.09 19:44; 14.09 00:05; 14.09 19:12; 14.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot aga seda ma küll ei usu, et siiani oli eesmärgikindel ja tubli abiturient ja nyyd lihtsalt kõigest ykskõik. See loogiline vaid juhul, kui noorel vahepeal midagi juhtunud, mis motivatsiooni ära võtnud.

ok, kodust välja jah ei viska, aga taskuraha andmise lõpetaks küll. Noore inimese elu peab ta ikka ise endale suutma võimaldada. Ei pea vanemad suitsu-alkot-pidusid-pruute-muid vaba aja veetmisi kinni taguma – muidu jääbki see lõputult nii.

Nad peaksid tegelikult ennast siis töötuna arvele võtma, kui ei õpi-ei tööta. Aga ka sel juhul peaks olema soov töö leida, kui seda pole, siis ega seda haigekassat-töötu abiraha ka lihtsalt maksta. Pigem paneb aga imestama, et vanemad ei nõua panustamist ja jätkuvalt annavad raha…noor ei ela ju ometi kuludeta elu.

No vanemad võivad ju nõuda, aga mida sa ära teed, kui laps ikka ei kuula ning tööle ei lähe? Igapäevase vingumisega kulutad oma närve ja ajad suhted halvaks. Välja viskamine on ka hea nõu ainult jutu jätkuks, tegelikult pole ühelgi vanemal südant oma last ilma rahata puu alla saata. Ja eks see on lapse kodu samuti ja tal on õigus seal olla ja elada. Siingi selliseid teemasid olnud, millele lahendust pakkuda pole, kui ikka noor õppida või töötada ei taha.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.09 15:55; 12.09 16:12; 12.09 18:41; 12.09 19:44; 13.09 09:43; 13.09 22:56; 14.09 07:18; 14.09 18:24; 15.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina (olles 27, aga puutudes palju kokku ka noorematega) ei tea küll kedagi, kes selle valiku teeks. Ei usu, et see mingi populaarne valik on. Ikka tahetakse ju iseseisvust, pesast välja lennata, ise hakkama saada. Iseenesest vaheaasta mulle vale ei tundu, aga kui ikka terve aasta vaid kodus olla, võib see nüristavaks muutuda küll ja mingi masendusegi peale tuua. Paar kuud puhkamist teeb ehk head, aga usun, et vähegi hakkajamad leiavad ikka mingi töö endale.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma peale gümnaasiumit koju jäämist trendina täheldanud ei ole. Küll aga võtavad paljud noored “vaheaasta” ehk siis lähevad kuhugi vabatahtlikutööd tegema või nt Austraaliasse tööd tegema ja trippima. Või siis töötavad ja reisivad niisama.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 86nda a väljalase ja võtsin ka peale gümnaasiumi vaheaasta. Lihtsalt nii siiber oli õppimisest. Alles keskoolis sai hakata valima kallakut selles suunas, mis mind huvitas. Enne seda oli nn “silmaringi avardamine” ja poolte ainete vastu tegelikkuses huvi puudus.
Tahtsin lihtsalt puhata, ei olnud erilist soovi mööda maailma ringi kolistada, vaid tahtsin veidi puhkust enne ülikooli astumist ja õpingute jätkamist.
Loomulikult ei vedelenud kodus niisama (ei oleks isegi selle peale tulnud) ja käisin täisajaga tööl ning kodutöödes panustasin ka. Ema peale ei sundinud ja ei paanitsenud, aga küsis siiski mu edasiste plaanide kohta.
Järgmisel aastal viisin paberid sisse ja sain soovitud erialale riigieelarvelisele kohale.
Niipalju olin rumal või liialt enesekindel, et mingit plaani selle jaoks ei teinud kui ei peaks kooli sisse saama. Ja kui kaaskandideerija küsis, et mis ma oma teiseks eelistuseks panin, siis minu jaoks tuli selline variant üllatusena. Midagi ei pannud. Minu jaoks oli see üldse imelik võimalus, et mis lohutusauhind see olgu. Ma ju tahan minna mind huvitavat eriala õppima, mitte lihtsalt paberit kätte saama. See oleks siis ju nagu vihatud põhikool – õpid mingit jama lihtsalt paberi pärast.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestan, et see kooli siis nii raske on, et peab aastakse kodus moluma. saan aru neist, kes teevad selle aasta tööd ja siis valivad eriala.
Kui aus olla, siis minu lähikonnas selliseid ei ole. Tõesti naabrimuti tütar jäi peale kooli koju, aga sai suht ruttu lapse ja nüüd on siis täiskohaga emme juba mitmendat aastat. Kõik oleks kena, kui ainult naaber ei kurdaks, et tütar käib laenu võtmas, kuna ei tule ots-otsaga kokku.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne… see täiskohaga emmendus… enne sigitakse ja siis mõeldakse. Jah, võib ka korralikes peredes juhtuda, aga reeglina siis need noored lapse kõrvalt ka püüavad hakkama saada, edasi õppima minna ja tööle, mitte ei istu vanemate tagumiku taga ise arvates, et see ongi normaalne. Sealt tuleb neid lapsi kindlasti veel… ja laenu jäädaksegi emalt küsima.

Ise lõpetasin ülikooli 2 lapse kõrvalt, käisin ka osaajaga tööl ja kolmas tuli peagi otsa. Nyyd lapsed teismelised juba, endal parimad tööaastad. Alati ise mehega hakkama saanud, ei ole kunagi vanematele sünnitanud, kodus persetanud.

Imestan, et see kooli siis nii raske on, et peab aastakse kodus moluma. saan aru neist, kes teevad selle aasta tööd ja siis valivad eriala.

Kui aus olla, siis minu lähikonnas selliseid ei ole. Tõesti naabrimuti tütar jäi peale kooli koju, aga sai suht ruttu lapse ja nüüd on siis täiskohaga emme juba mitmendat aastat. Kõik oleks kena, kui ainult naaber ei kurdaks, et tütar käib laenu võtmas, kuna ei tule ots-otsaga kokku.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 12.09 15:55; 12.09 16:12; 12.09 18:41; 12.09 19:44; 13.09 09:43; 13.09 22:56; 14.09 07:18; 14.09 18:24; 15.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie naabritüdruk, kes lõpetas Tallinna eliitkooli hõbemedaliga, ei läinud ka kusagile õppima.
Käib mingis muuseumis vist veerand kohaga tööl, aga laias laastus võttis aja maha.
Jah, see on hea elu märk ja ma ei kipuks seda nii mustades värvides hindama ka.
Haigekassa pole probleem, emal ja isal mõtlemil firmad, et läbi nende saab ju teha.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma 86nda a väljalase ja võtsin ka peale gümnaasiumi vaheaasta. Lihtsalt nii siiber oli õppimisest. Alles keskoolis sai hakata valima kallakut selles suunas, mis mind huvitas. Enne seda oli nn “silmaringi avardamine” ja poolte ainete vastu tegelikkuses huvi puudus.

Tahtsin lihtsalt puhata, ei olnud erilist soovi mööda maailma ringi kolistada, vaid tahtsin veidi puhkust enne ülikooli astumist ja õpingute jätkamist.

Loomulikult ei vedelenud kodus niisama (ei oleks isegi selle peale tulnud) ja käisin täisajaga tööl ning kodutöödes panustasin ka. Ema peale ei sundinud ja ei paanitsenud, aga küsis siiski mu edasiste plaanide kohta.

Järgmisel aastal viisin paberid sisse ja sain soovitud erialale riigieelarvelisele kohale.

Niipalju olin rumal või liialt enesekindel, et mingit plaani selle jaoks ei teinud kui ei peaks kooli sisse saama. Ja kui kaaskandideerija küsis, et mis ma oma teiseks eelistuseks panin, siis minu jaoks tuli selline variant üllatusena. Midagi ei pannud. Minu jaoks oli see üldse imelik võimalus, et mis lohutusauhind see olgu. Ma ju tahan minna mind huvitavat eriala õppima, mitte lihtsalt paberit kätte saama. See oleks siis ju nagu vihatud põhikool – õpid mingit jama lihtsalt paberi pärast.

Ma saingi aru, et teemaalgataja rääkis noortest, kes peale gümnaasiumi lõpetamist ei tee mitte midagi, ei lähe edasi õppima, ei käia tööl ega tegele ka kogemuste saamise nimel heategevuse vm. See on väga normaalne, kui võetakse peale gümnaasiumit aasta õpingutest vabaks, saadakse esimesed tõelised töökogemused kas siis Eestis või mujal maailmas ning proovitakse iseendas selgusele jõuda, mis oleks see valdkond, kus ennast tulevikus rakendada.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.09 16:04; 13.09 10:12; 15.09 07:12;
To report this post you need to login first.

Aga miks peaks kohe peale gümnaasiumi lõpetamist midagi tegema? Kui vanematele sobib, et aastaks paariks aja maha võtab ja kodune on siis milles probleem.

Just nagu mingi võidujooks peaks olema- kes esimesena ülikooli läbi saab, kiirelt vaja töökoht leida, kiirelt vaja abielluda, lapsed saada.

Las noor puhkab- kas sa arvad, et tal endal ei saa ükskord villand kodus olemisest?

Sa oled ikka eriti naiivne. Mis aastaks paariks – miks ta paari aasta pärast tööle või kooli peaks minema? Elu ju ilusti sisse seatud, soe tuba olemas, vanemad toidavad ja annavad taskuraha.

Ja pole veel näinud, et kellegi jaoks oleks oluline esimesena ülikool läbi saada. Minu arust on viimane trend ikka muudkui õppida, veel üks magister teha veel mõnel erialal ja siis rahulikult kandideerida erinevatele töökohtadele, valida parem ja tasuvam.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie naabritüdruk, kes lõpetas Tallinna eliitkooli hõbemedaliga, ei läinud ka kusagile õppima.

Käib mingis muuseumis vist veerand kohaga tööl, aga laias laastus võttis aja maha.

Jah, see on hea elu märk ja ma ei kipuks seda nii mustades värvides hindama ka.

Haigekassa pole probleem, emal ja isal mõtlemil firmad, et läbi nende saab ju teha.

ma võin kihla vedada, et jõulu-paiku näed kõrvalhoovis teda juba lapsevankrit kiigutamas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 18:32; 13.09 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma võin kihla vedada, et jõulu-paiku näed kõrvalhoovis teda juba lapsevankrit kiigutamas.

Kas nad täna selle kiigutamise eest ka mingit raha saavad? Ma mõtlen mingit sellist, et päriselt ära elada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Peale gümnaasiumit koju jäämine: kas moes?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.