Esileht Väikelaps Peale isadepäeva

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Peale isadepäeva

Postitas:

Mul on 2a6k laps keda kasvatan üksi. Mehega läksime lahku ning maksab elatist. Helistab lapsele, sest vahemaa on suur ja kohtume paari kuu tagant. Nüüd peale isadepäeva rääkis laps isaga telefonis, et temal pole isa, on ainult ema. Kuna laps käib ka lasteaias siis ta on näinud, et osadel lastel on isad ka. Temal aga mitte. Peale telefonikõne küsis laps mult, kust me talle uue issi saame? Mina laiutasin käsi. Kas tõesti oskavad lapsed juba selles vanuses nii mõelda?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 05:57; 13.11 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa ometi käsi laiutad? Su lapsel on ju isa ja sinu ning mehe ülesanne on talle seda igati kinnitada, mitte käsi laiutada, kui laps oma lapsemõtteid mõtleb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult oskavad. Ega nad rumalad pole.
Nüüd oleks sinu kohus lapsele seletada, et tal on issi täitsa olemas aga lihtsalt ei ela teiega koos ja mitte keegi ei saa seda kohta tegelikult asendada. Mõista ta kurbust ja ära lapse soovi pärast uut otsima nüüd paaniliselt hakka. Samuti ära sunni mingit uut meest lapsele tema päris isa olema, kui kumbki seda ei taha. Ja kui kunagi hakkabki uut elukaasladt isaks hüüdma, siid peaksid sa ikkagi lapsele rääkima, kes ta päris(bioloogiline) isa on.

Võid kaaluda ka lapse isaga rääkikmist ja kui võimalik, ehk on neil võimalik tihedamini kohtuda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 07:37; 13.11 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed suudavad selles vanuses juba palju ise mõelda ning suudavadki mõelda ise väga “viltuselt”, kui keegi pole selgitanud temale asju, kuidas on ja miks nii on (või sinu vaatavinklist nähtuna). Või ongi pigem ka sinu seisukoht, et lapsel polegi isa ja tulebki tegelikult kiirelt lapsele uus isa otsida.
Tegelikult ju isa on olemas, kohub lapsega paari kuu tagant, räägib telefonis, ainult ei ole teil sellist koos elavat perekonda (mõnikord on nii, aga see ei tähenda, et lapsel isa pole). Mõnel tõesti isa ei tahagi lapsest midagi teada, siiis jah võib öelda, et bioloogiline isa on küll olemas, ag lapsele isa ta ei ole. Lapse isa saaks ju endast ja oma tegemistest fotosid saata ning saab tekitada lapsele ka albumi, et laps saaks soovi korral vaadata ja tunda, et isa on justkui ikkagi tema jaoks olemas. Kui lapse isa huvitatud, siis saab ju veebikõnedega suhelda. Kui laps suuremaks saab ja isa soovib, saab ehk laps ka rohkem ja omaette isaga olla jne.
Kui laps suuremaks saab, küll ta jõuab ise otsustada, kas päris isa panus on piisav, et ta teda südames ka isaks peab või mitte. Või saab talle isaks keegi teine, kes on aastaid teda kasvatanud ja toetanud, aga ei kiirustaks selle uue kandidaadi koju toomisega ja kiirelt lapse isaks nimetamisega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 10:45; 13.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuule, praegu on küll sinu enda töö,e t laps nii arvab, kui lasp peale ISAGA telefonikõnet ütleb sulle, et tal pole isa ja sina laiutad käsi. Ise oled ilmselt süstinud seda teadmist talle, et tal pole isa, kuigi isa täitsa olemas, lihtsalt kaugel.

kas tõesti sa ei oska oma lapsele öelda, et talle pole uut isa vaja,s est tal onisa olemas? Mis sest, et isa on kaugel, ag ata on olemas, räägib temaga telefonis jne. Kas sul ei ole tema isast ühtegi pilti, et näidata, ühtegi pilti, kus nad on koos (hävitasaid kõik kui lahku läksite?).

Minu arust see postitus näitaba väg ailmekalt, kui oluline on, et emad suudaksid oma vimmast eksmehe vastu üle olla ja kasvatada laspi teadmisega, et tal on isa olemas, kes hoolib temast. Mitte aga teha nägu, et isa ei ole, kuigi on täitsa olemas ja helistab lapsele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole poole sõnagagi lapsele maininud, et tal isa pole. Vastupidi, kui soovin isa numbrile helistada, ütleb laps et ei taha rääkida issiga. Tavaliselt olen ikkagi valinud numbri või on lapse isa mulle helistanud eesmärgiga lapsega rääkida. Laps teatas ise ilma igasuguse jututa, et tal pole issit, on ainult emme ja kust uue issi saame.

Olen lahku läinud juba ammu, seega olen isaga siiski kontakti hoidnud. Lihtsalt laps on ise aru saanud, et tal pole isa. Oma vanuse kohta nutikas laps. Lapsega tegelen igapäevaselt mina ja isadepäeva kaardi tegi laps ka lasteaias mulle. Ise oli veel uhke enda üle nagu peabki olema.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 05:57; 13.11 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tegelikult on praeguses seisus ikka puhtalt sinu mõjutada see lapse arusaam, et kas tal on isa või mitte. Kui sina ise tunned märterlikku uhkust selle üle, et su lapsel pole isa, siis selle sama signaali sa alateadlikult lapsele ka edastad. Mina isiklikult oleksin last suunanud näiteks kaardi puhul, et saadame ikka issile kaardi. Samuti oleksin esimesel võimalusel mehele teada andnud, et on lasteaia isadepäev ja oleks hea, kui ta sinna kohale tuleb. Meil olid lasteaias kõik “kalevipoegadest” isad end eestisse selleks ajaks ajanud. Isegi kui isa ei ole nõus tulema, siis helistab ja sina õpetad lapsele, kuidas isale õnne soovida. Isegi koos elavates peredes õpetavad emad enamasti väikelastele, kuidas endale lähedaseid inimesi meeles pidada ja kuidas lähedastele tähelepanu pöörata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole poole sõnagagi lapsele maininud, et tal isa pole. Vastupidi, kui soovin isa numbrile helistada, ütleb laps et ei taha rääkida issiga. Tavaliselt olen ikkagi valinud numbri või on lapse isa mulle helistanud eesmärgiga lapsega rääkida. Laps teatas ise ilma igasuguse jututa, et tal pole issit, on ainult emme ja kust uue issi saame.

Olen lahku läinud juba ammu, seega olen isaga siiski kontakti hoidnud. Lihtsalt laps on ise aru saanud, et tal pole isa. Oma vanuse kohta nutikas laps. Lapsega tegelen igapäevaselt mina ja isadepäeva kaardi tegi laps ka lasteaias mulle. Ise oli veel uhke enda üle nagu peabki olema.

Sa oled kontakti hoidnud, aga kui palju sa oled põiminud teda juttudesse, et lapsel tekkiks suurem seos oma isaga. Kui ammu lahus, siis tegelikult su laps ilmselt polegi jõunud veel oma isa (ja vastupidi isa last) korralikult tundma õppidagi (laps tegelikult väike ja kohtuvad harvem, lapsel pole veel palju isaga koostoimetamismälestusi).
Isadepäevakaardi/meisterduse/mingi õnnitluse tegemise oleks võinud sina lapsele ette sööta (eelmine aasta juba) ja ennetavalt rääkida, miks siiski võiks selle isadepäeval isale teha.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 10:45; 13.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tegelikult on praeguses seisus ikka puhtalt sinu mõjutada see lapse arusaam, et kas tal on isa või mitte. Kui sina ise tunned märterlikku uhkust selle üle, et su lapsel pole isa, siis selle sama signaali sa alateadlikult lapsele ka edastad. Mina isiklikult oleksin last suunanud näiteks kaardi puhul, et saadame ikka issile kaardi. Samuti oleksin esimesel võimalusel mehele teada andnud, et on lasteaia isadepäev ja oleks hea, kui ta sinna kohale tuleb. Meil olid lasteaias kõik “kalevipoegadest” isad end eestisse selleks ajaks ajanud. Isegi kui isa ei ole nõus tulema, siis helistab ja sina õpetad lapsele, kuidas isale õnne soovida. Isegi koos elavates peredes õpetavad emad enamasti väikelastele, kuidas endale lähedaseid inimesi meeles pidada ja kuidas lähedastele tähelepanu pöörata.

Täitsa nõus! See kaardi mõte on väga hea. Veel vahvam oleks see olnud ka ümbrikuga teele pann nii, et laps ise postkasti ka selle ümbriku pannud.

Laps ilmselt seepärast arvabki, et tal isa pole, sest ega vist muul ajal, kui helistamine, temast juttu ei tehta sinu poolt. Laps selles vanuses loll pole aga ta ei oska veel loogilisi järeldusi teha.
Sinu ülesanne ongi talle selgitada miks teie niimoodi elate aga et lapsel siiski on isa. Seda peaks lapse ema ka siis meeles ise pidama, kui koos ei elata.

Mul mehe eelmisest suhtest laps väiksena alati pidas tähtpäevadel ja isadepäeval just nimelt lapse ema initsitiivil meeles. Suuremana laps ise helistas. Me nimelt elame lausa erinevates riikides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.11 07:37; 13.11 14:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Peale isadepäeva

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.