Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peale lapsehoolduspuhkust tööle tagasi, kas mul on õigus täiskoht tagasi saada?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Peale lapsehoolduspuhkust tööle tagasi, kas mul on õigus täiskoht tagasi saada?

Postitas:

Kas on ka mingi võimalus, et ülemus ei anna mulle täiskohta enam tagasi seoses sellega, et rasked ajad on?

Kas seda tasub tööandjalt küsida, et kui ma nüüd tööle tulen, kas saan ikka täiskoha tagasi? Või oleks parem seda mitte küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lhp ajaks sinu tööleping peatatakse.

Lhp lõppedes on õigus absoluutselt kõigile, mis on kirjas sinu töölepingus. Kui leping on täiskoormusele siis loomulikult jätkad taas täiskoormusega.

Selliseid asju ei küsita eraldi, nagu kahtleks, et äkki tööandja tahab seadust rikkuda või et sinu tööleping on kuidagi vale vms.

Kui tööandjal pole võimalik sulle anda lepingus ette näthtud tööd, koormust, palka vm siis teeb tööandja ise ettepaneku muutusteks. Kui oled nõus, muudate töölepingut. Kui ei ole, peab ta sind koondama st vägisi midagi muuta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui soovid ise töölepingus mingeid muutusi teha, siis seda küsi (nt mina soovisin tööle asuda uuesti väiksema koormusega, sest mul väike laps, ei taha teda lasteaias hoida pikad päevad jne, seda tööandja võimaldas, aga tal polnud selleks kohustust). Kui tööandja soovib midagi muuta, siis küsib tema. Kui sa nõus oled, siis teete vastava töölepingu muudatuse. Kui ei, siis ei tee.

Lisan siia, et soovitan mitte nõus olla sulle selgelt ebasoodsate pakkumistega (nt sama töö, aga väiksem palk või tööülesannete muutus, mis toob kaasa tunduvalt väiksema palga sama või sarnase koormuse juures jms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Peale lapsehoolduspuhkust tööle tagasi, kas mul on õigus täiskoht tagasi saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.