Esileht Koolilaps Peale lasteaia lõpupidu lasteaias?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Peale lasteaia lõpupidu lasteaias?

Postitas:

Meie ühel lapsel jäi lasteaia viimaseks päevaks lõpupeo päev. Teine laps käis mai lõpuni ja siis jäi suvepuhkusele.
Täna rääkis üks meeskolleeg, et tema laps käib augusti lõpuni lasteaias ja siis sügisel kooli. Lapse ema on pea 2-aastasega kodune. Kas tõesti on nii võimalik, millal on teie kooliminevad lapsed lasteaias käimise lõpetanud?

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 22:48; 18.06 23:50; 19.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis su kolleegi perel pole rahamuret, et kiiresti lepingu lõpetada tahavad (enamasti ju just sellisel põhjusel, eriti linnades, kus kohatasu on kõrge, esimesel võimalusel lasteaialeping lõpetatakse), nad on nõus ka suvekuude eest maksma ja aeg-ajalt lapse lasteaeda viima.

See kadedus ja urgitsemine, et vot see tegi nii ja teine naa on ikka üle igasuguse piiri mõnikord.

Ja kodune ema pole ka imeinimene, et aeg-ajalt lihtsamat päeva ei vajaks, kus üks lastest lasteaias on, kui see veel võimalik on.

+17
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:13; 19.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse ema on pea 2-aastasega kodune.

Muidu saaks veel teemaalgatusest aru, aga see lause näitab kohe, et käib mingi ussitamine ja urgitsemine. Et kui naine kodune, siis otseloomulikult peab ka vanem laps emaga kodus olema. Saa üle.

+17
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et laps käib mõnel päeval lasteaias, vaid kõik kolm kuud ja lasteaiast otse kooli. Kas siis lapsel polegi õigust suvepuhkusele?

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 22:48; 18.06 23:50; 19.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et laps käib mõnel päeval lasteaias, vaid kõik kolm kuud ja lasteaiast otse kooli. Kas siis lapsel polegi õigust suvepuhkusele?

Jõuab puhata terve elu.

0
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel ongi lasteaias puhkus – õppetööd ei toimu, lapsed saavad vabalt mängida ja hängida ja seoses rühmade ühendamisega huvitavamates kooslustes osaleda – kõigil peaks olema põnevam ja vaheldusrikkam.

+10
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Augustis avatakse juba uued rühmad kodust tulnud sõimekatele. Loogiline, et kooliminevate laste asemele. Kui kõik kooliminejad augusti lõpuni lasteaias oleksid, siis poleks ju uutele lastele kohtagi.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias näiteks nii ei saa.
Koolieelikud võivad peale lõpupidu käia lasteaias edasi, aga ainult lasteaaia kollektiivpuhkuseni (= juulini). Peale seda komplekteeritakse rühmad ümber, koolieelikute asemel hakkavad nende endises rühmas käima uued lapsed.

Ja loomulikult pole lapse huvides käia terve suvi lasteaias. Rühmad on koos, õpetajad ja abid vahelduvad pidevalt, kogu elu palju kaootilisem, kui vaja.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ju see laps seal ikka kokkuleppel lasteaiaga käib. Ju neil on siis selline veider lasteaed, kus on palju ruumi, või ongi isa mingil põhjusel erandliku kokkuleppe saavutanud ainult oma lapsele ja augustis istub laps nt aasta nooremate rühmas ainsa suurena (sest ilmselgelt ei mahu uued enne lasteaeda, kui vanim rühm on päriselt käimise lõpetanud, seega augusti lõpuni ilmselt ei saa tõesti enamikus aedades käia). Kui laps peab igal tööpäeval lasteaias käima, siis võiks tal enne kooli tegelikult küll ollagi kuu aega kodust aega, sest pärast seda peab ta ju 7 nädalat jälle uues kohas uue korraga harjuma, enne kui puhata saab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on mõlemad käinud peaaegu koolini lasteaias. Mõlemad olid liitrühmas ja ega uusi kohe tooma ei hakatud, mõni üksik tuli augusti keskel (neil siis hakatigi võtma). Lasteaia kollektiivpuhkus oli juulis, puhkasin siis ka ise. Noorem laps sai nädala enne kooli vabaks, olid suuremaga kahekesi kodus, vanem omal ajal päeva vist ainult, ega tal üksi kodus ka midagi teha poleks olnud, vanemad tööl ja väiksem lasteaias. Neil oli paar kooliminejat seal veel augusti lõpuni, tore koos mängida.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuhu siis laps panna suvel? Kui vanem(ad) on tööl (kõik ei saa suvel puhkust, osa peavad ka talvise puhkusega leppima), sageli käivad ka vanavanemad tööl (minu isa on küll pensionil, aga otsib suviti endale hooajalist tööd). Jätategi terveks päevaks üksi koju? Minu arvates on nn koolieelikute rühm lasteaias hädavajalik (mul endal tekib selline olukord järgmisel suvel, aga samas mul on saada ka 10 nädalat puhkust – eks ma siis puhkan suvel koos lapsega. Kuid kõikidel pole sellist võimalust).

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias ka sai jääda. Aga seda valisid tõesti ainult vanemad, kellel muud varianti ei olnud. No mis sa teed, kui tõesti ei ole last kuskile hoida jätta. Aga minu teada reguleerib seadus, et lasteaialaps PEAB puhkama suvel vähemalt 1 kuu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et laps käib mõnel päeval lasteaias, vaid kõik kolm kuud ja lasteaiast otse kooli. Kas siis lapsel polegi õigust suvepuhkusele?

Jõuab puhata terve elu.

Millal? Koolis käies? Vaheaegadel pannakse ju kindlasti laps laagrisse, et jumala eest kodus aega surnuks ei lööks. Kui hakkab vanemaks saama, siis sunnitakse noor esimesel võimalusel kooli kõrvalt kusagile orjatööle. Hea, kui ülikooligi jõuab. Oletame, et jõuab, aga siis ju ka puhata ei saa, sessid on eksamite ajaks ja suvi töötamiseks. Tööle minnes on puhkus 28 peva aastas. Seda peadki silmas “terve elu” puhkuse all? Või pensionärina?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:15; 19.06 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel siiski lapsed käivad kuigipalju enne kooli suvel laseaias, sest kolme kuud vanemad lapsega kodus olla tõesti ei saa. Vanemad tahavad jätta ka 1-2 nädalat puhkust septembri algusesse, et last paar nädalat kooli minnes saata. Kõigil pole võimalust teha seda töö kõrvalt. Nii saavadki enamus lapsevanemaid suvel lapsele puhkust lubada max kuu aega, kui vastutulevaid vanavanemaid pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lasteaia lõpupidu mai lõpul. Lasteaias käib laps edasi kuni juuli esimese nädala lõpuni, kui algab lasteaia kollektiivpuhkus. 3 kuud tõesti ei ole võimalik puhata, samuti tahaks puhata ka tema esimesel koolivaheajal sügisel.

Selles, et laps nüüd 3 kuud järjest kodus enne kooli ei ole, ei näe mingit probleemi. Lasteaias talle meeldib, sõbrad käivad samuti juulini lasteaias ning kuna tegu on väiksema maalasteaiaga, siis üldiselt tunnevad nad läbi ja lõhki kogu lasteaia ala ning töötajaid ning teises rühmas olemine ning teise rühma õpetajad pole mingi traagika. Samuti võetakse lasteaias suveajal palju vabamalt, suured ei pea enam lõunaund magama sageli, vaid keegi õpetaja tuleb nendega hoopis lõunaune ajaks alevi peale jalutama või tehakse miskit muud põnevat. Mul on küll süda palju rohkem rahul, kui laps puhkusteni lasteaias toimetab, mitte omapead kodus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka laps nimekirjas sisuliselt kooli alguseni just selleks, et oleks variant, kui ei suuda katta suvist aega (tegelikult ei käinud suvel lasteaias). Minu puhkus jäi teadlikult osaliselt hoopis septembrisse, seega lapse suve vabana hoidmine oli tegelikult päris keeruline. Praegusel hetkel ei tea sina ka ilmselt, kas see laps tõesti terve suvi ja täispikad päevad lasteaias veedab või kasutatakse olukorra leevendamiseks (lapsel parem olla lasteaias tuttavas keskkonnas, kui kaasa jõlkuda mingitel täiskasvanute kohustustel).
Kahjuks tean tõesti ka selleiseid lapsevanemaid, kes ise noorema lapsega kodus olles (ning ka noorem esimesel võimslusel sõime nimekirja) saadavad vanema lapse lisaks tavapärasele lasteaias käimisele ka jõuludeaegsel/suvisel ajal (ajal, kus töötavadki inimsed üritavad lapsele puhkamist anda) lasteaeda. Oli oma lapse rühmas ühe sellise ema laps ja kahjuks näen hetkel jälle kõrvalt ühte last (kusjuures ema plaaneeribki oma elu hästi palju kõrvalistele abildele, toetustele ka oma laste kasvatamise).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 17:02; 20.06 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakoha peab KOV tagama koolikohustuseni, seega kuni 01.09, mil hakkab kooliaasta.

Kägu, kes kirjutas kl 13:59 küsimus Teile – Mis seadus reguleerib seda, et lasteaialaps peab suvel 1 kuu puhkama?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:06; 19.06 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub lasteaiast. ja vanematest.
kui mu oma laps veel lasteaias käis, siis tehti meile suht resoluutselt lasteaia poolt selgeks, et peale lõpupidu pole lapsed lasteaeda enam oodatud. edasi oli 2 varianti, kuni minu puhkuse alguseni, kas võtsin lapse tööle kaasa või istus ta üksi kodus pikad päevad.

praegu olen ise ka ühe lasteaiaga tööalaselt seotud, keegi ei keela peale lõpupidu lasteaias jätkata, peale pidu lõpetas lasteaias käimise ca 10% vaid, enamik käib kuni juulini, kui lasteaias kollektiivpuhkus hakkab. ja mõned üksikud pidid tulema veel augusti 1.pooleks ka, sest nii on vanemate jaoks mugavam – lapsed söödetud ja kantseldatud.

Aga minu teada reguleerib seadus, et lasteaialaps PEAB puhkama suvel vähemalt 1 kuu.

tegelikult reguleerib seadus vaid seda, et kui koolikohustuslik laps töötab koolivaheajal, siis tohib töötada vaid pool vaheajast ja peab pool puhkama.
lasteaialapse lasteaiaskäimist aga töötamisega küll võrdustada ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et laps käib mõnel päeval lasteaias, vaid kõik kolm kuud ja lasteaiast otse kooli. Kas siis lapsel polegi õigust suvepuhkusele?

Ja seda oskad sa juba juunikuus öelda, et kolleegi laps käib 1. septembrini kõik tööpäevad lasteaias? Peaksid selgeltnägijate saatesse kandideerima, hakkad inimestele ennustama, kuidas nad oma suve veedavad.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:13; 19.06 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakoha peab KOV tagama koolikohustuseni, seega kuni 01.09, mil hakkab kooliaasta.

Kägu, kes kirjutas kl 13:59 küsimus Teile – Mis seadus reguleerib seda, et lasteaialaps peab suvel 1 kuu puhkama?

Koolikohustus ei teki 1.septembriga. See on juba kohtus ka selgeks vaieldud, mitte küll lasteaia teemal, aga bussipiletite osas.

Seaduse järgi: Koolikohustuslikud on kõik lapsed alates hetkest, mil nad on enne käimasoleva aasta 1. oktoobrit saanud 7-aastaseks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 14:15; 19.06 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiakoha peab KOV tagama koolikohustuseni, seega kuni 01.09, mil hakkab kooliaasta.

Kägu, kes kirjutas kl 13:59 küsimus Teile – Mis seadus reguleerib seda, et lasteaialaps peab suvel 1 kuu puhkama?

Koolikohustus ei teki 1.septembriga. See on juba kohtus ka selgeks vaieldud, mitte küll lasteaia teemal, aga bussipiletite osas.

Seaduse järgi: Koolikohustuslikud on kõik lapsed alates hetkest, mil nad on enne käimasoleva aasta 1. oktoobrit saanud 7-aastaseks.

Tänan tähelepanu juhtimise eest!

Täpsustan:
Lasteaiakoht peab olema tagatud koolikohustuse täitmise alustamiseni.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 18:06; 19.06 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi pole selles, et laps käib mõnel päeval lasteaias, vaid kõik kolm kuud ja lasteaiast otse kooli. Kas siis lapsel polegi õigust suvepuhkusele?

Ja seda oskad sa juba juunikuus öelda, et kolleegi laps käib 1. septembrini kõik tööpäevad lasteaias? Peaksid selgeltnägijate saatesse kandideerima, hakkad inimestele ennustama, kuidas nad oma suve veedavad.

Mina ei ole seda öelnud ega ka ennustanud, seda ütles lapse isa, et ta peab augusti lõpuni hommikuti lapse lasteaeda viima ja õhtul lasteaiast ära tooma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 22:48; 18.06 23:50; 19.06 22:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli võimalik kuidagi augusti lõpuni käia. Juuli on kollektiivpuhkus, siis on niikuinii vaba. Aga augustis käisid nii mõnedki lõpuni, et reedel lasteaeda ja esmaspäeval kooli. Ma ise maksin ka augusti lõpuni, aga sain augusti 2 viimast nädalat veel vabaks, seega lapsel jäi kooli ja lasteaia vahele 2 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse lasteaias oli lõpupidu juuni keskel ja aed jaanipäevast kuni augusti lõpuni kinni. Kooli minevad lapsed (ega ka keegi teine) suvel lasteaias ei käinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lasteaias päris paljud olnud augusti lõpuni, et otse lasteaiast kooli ja isegi kohati mõistan neid vanemaid, kuna juuli nagunii lasteaed kinni ja osad vanemad võtsid ka sep. algul endale vabaks, et last viia/tuua. Ehk siis ei soovinud, et laps terve kuu üks kodus on pikad päevad.

Kui neil on peaaegu kahene ka kodus, siis võib olla läheb see kahene ka augustis aeda ja ka temaga on vaja harjutada ja siis on lihtsam kui suurem ka ees ja pole muret, et suurem koguaeg helistaks, et tal igav või mõni mure jne.

Mina ei näe probleemi, enda laps puhkab igaaasta jaanipäevast-20augustini, aga mõistan neid, kelle omad ei saa. Mul endal ka mees suvel tihti ei saa, seega puhkavad ka lapsed talvel temaga lisaks. Samas tean peresi, kus lapsed terve suve lasteaias ja nt terve jan või veb on soojal maal, seega ka puhkus ja meie kliimas võib olla isegi parem, kuna suvel vähem lapsi ja rohkem mängimist, samas suuremal haigusteajal on lapsed nö teises kliimas ja tervemad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu väiksem laps lasteaeda alustas poole augusti pealt, siis käisid kuu lõpuni kohal veel mõned septembris kooli minevad suured lapsed. Väga vahva oli, kuidas nad väikestega tegelesid ja mängisid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuhu siis laps panna suvel? Kui vanem(ad) on tööl (kõik ei saa suvel puhkust, osa peavad ka talvise puhkusega leppima), sageli käivad ka vanavanemad tööl (minu isa on küll pensionil, aga otsib suviti endale hooajalist tööd). Jätategi terveks päevaks üksi koju? Minu arvates on nn koolieelikute rühm lasteaias hädavajalik (mul endal tekib selline olukord järgmisel suvel, aga samas mul on saada ka 10 nädalat puhkust – eks ma siis puhkan suvel koos lapsega. Kuid kõikidel pole sellist võimalust).

Meie lasteaias ka sai jääda. Aga seda valisid tõesti ainult vanemad, kellel muud varianti ei olnud. No mis sa teed, kui tõesti ei ole last kuskile hoida jätta. Aga minu teada reguleerib seadus, et lasteaialaps PEAB puhkama suvel vähemalt 1 kuu.

Äkki võiks see koolieelik juba ka üksi kodus olla, kuni lapsevanemad tööl on? Või jäävad lapsevanemad siis koduseks, kui laps kooli läheb? Koolipäevad lõppevad juba kell 12-13, nii et laps ongi ju siis üksi kodus. Lisaks veel vaheajad.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki võiks see koolieelik juba ka üksi kodus olla, kuni lapsevanemad tööl on? Või jäävad lapsevanemad siis koduseks, kui laps kooli läheb? Koolipäevad lõppevad juba kell 12-13, nii et laps ongi ju siis üksi kodus. Lisaks veel vaheajad.

On ikka vahe, kas koolieelik on hommikust õhtuni (ja paar kuud, kui suvist puhkust pole vanematel võimalik võtta, on selliseid töökohti) üksi või koolis käiv laps mingi osa ajast peale kooli üksi. Paljudel koolidel on esimeste klasside laste jaoks pikapäevarühmad, lapsed käivad lisaks ka koolis olevates huviringides/trennides, saavad koolis korralikult süüa (lisaks koolilõunale on tihti ka pikapäevarühma lastele veel söögikord).
Oma lapsel tekkis veel see olukord, et kõik sõbrad, kes puhkasid, olid kuskil maakodudes (vanavanemate või vanematega) ja kodu ümbruses polnud sõpru (kuigi ta ka üksi hakkama saav ja mängiv laps, aga ikkagi vahel oleks seltskond teretulnud). Oma laps ja tutvusringkonna koolieelikud olid kõik juba ka mingi aja üksi ja liiklesid osaliselt tuttavaid teid pidi üksi, aga kuude kaupa päevaseks ajaks järelvalveta ei jäetud. V.a oma lapse rühma üks laps koos oma õdede/vendadega (kui polnud lasteaias, siis omaette), kes muidugi ka traumapunktis juba teada/tuntud lapsed (õnneks küll elus).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 17:02; 20.06 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis ka kuni koolini lasteaias. Kuhu ma ta oleks pidanud panema, kui ise pean tööl käima? Puhkuse võtsin ma koolialguseks, et saaks last kooli harjutada.

Kusjuures lapsele väga meeldis suvel lasteaias. Vabam olek, päevad läbi õues koos sõpradega.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Peale lasteaia lõpupidu lasteaias?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.