Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peale peetumisi uuesti rase

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Peale peetumisi uuesti rase

Postitas:

Tere! Mul on olnud 2 peetumist. Nüüd uuesti rase, 6+ nädalat. Järgmisel nädalal arsti juurde.
Tühja kõhuga hakkab iiveldama ja rinnad valusad ning hellad.
Pabin on sees, kas seegi kord läheb kõik hästi…
Geneetikul käidud ja põhjalikud analüüsid on kõik korras.

Kuidas teil on läinud, kellel ka mitu peetumist selja taga? Positiivseid kogemusi? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 09:09; 16.08 13:46; 29.08 20:21; 30.08 10:06; 08.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale teist peetumist avastati autoimmuunhaigus, mis põhjustab vere liiga kiiret hüübimist. Süstisin kolmanda raseduse ajal alates 6. nädalast verevedeldajat ja nüüd saab poeg varsti 9-kuuseks. Kõik kolm rasedust tulid kiiresti üksteise järel.

Loodan, et Sinu kolmas on samuti edukas!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli märtsis peetumine 6ndal nädalal, teada sain 9ndal. Nüüd uuesti sedapsi, 5+5, geneetikul käinud ei ole, vanust 38. Varem sünnitanud ei ole ega rasestunud. Mehel varasemast laps olemas. Kevadel arsti sõnade kohaselt peaks kõik ok olema ja järgmise peaks lõpuni kandma. Et tegi järgmisele “pesa” ette. Järgmisel nädalal naistearst, siis vaatab. Kevadine rasedus möödus äärmiselt raskelt, mittemidagi ei püsinud sees alates 6ndast nädalast, käisin haiglas tilgutite all. Praegu parem, rõõmurull, aegajalt täiesti lambist tuleb üles, väga harva iiveldanud, siis söön midagi. Loodan ka parimat, kõht kuidagi äärmiselt suur juba üle nädala ja ümmargune, sain juba küsimusi, et kas oled rase? Vastuse peale, et vaevu 1,5 kuud, küsiti kohe järgi, kaksikuid ootad vä? 😀 Oma tavapäraseid riideid juba kanda ei saa. Eks näis 🙂
Sümptomid tavapärased: rinnad valusad; aegajalt pakitseb kõhus, nagu mentstruatsioon algaks; ja oksendamine, siis kui juhtub (esialgu korra päevas paar päeva järjest, üks päev vahet, ja siis jälle, juba ca 2 nädalat); lõhnataju oli enne tugev, nüüd veel hullem:); söön poole väiksemaid portsjoneid ja üritan mitte tühja kõhtu tekitada, muidu viimaseid päevi ajab tühja kõhuga iiveldama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 peetumist, 1 katkemine olnud. Järjest. Peale viimast peetumist tehti absoluutselt kõikmõeldavad uuringud + geneetik + hüsteroskoopia – mitte midagi ei leitud.
Peetumised olid erineval ajal, 6-12 nädalani. Katkemine toimus 5ndal nädalal.
Hetkel nüüd uuesti rase, kuigi näidustusi polnud, on 100% säilitusravi peal(k.a süstid). 19 nädal tiksub, loodan lõpuks eduka lõpuni jõuda.
Sulle soovin edu! Mul arst ütles, et nii palju järjestiku peetumisi ikka väga vähestel, 1% naistel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 16:04; 29.08 20:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli järjest 3 peetumist, 4. raseduse kandsin edukalt lõpuni.

1. peetumine – tuvastati 11. nädalal, arsti arvates looduslik valik
2. peetumine – tuvastatu 7. nädalal, arsti arvates looduslik valik, kuid suunas geneetiku juurde
Vahetasin arsti, enne Pelgus, läksin ITK viljatuskliinikusse
Geneetik tuvastas, et on probleeme B-grupi vitamiinide omastamisega
3. rasedus – määrati kolm rohtu: progresteroon, n-ö hobuseannus B12 vitamiini ja oma immuunsüsteemi nõrgestavad rohud. Peetumine tuvastati 8. nädalal
Käisin konsultatsioonis Tartus dr Anu Rulli juures, kes on katkemistele spetsialiseerunud. Tema teooria oli pmst ka looduslik valik.
4. rasedus – samad rohud nagu 3. raseduse ajal, kuid lisaks ka iga päev Clexane süstid. Need vedeldavad verd, kuigi mul sellist probleemi ei tuvastatud. Raseduse ajal komplikatsioone polnud, nüüd laps aastane.

Tasub arsti käest küsida Clexane või muude verevedeldajate kohta. Praegu planeerin teist last ning arst ütles, et kui on palju katkemisi varem olnud, siis määratakse ka järgmisel korral Clexane.

Ma tean, kui lootusetult sa end tunned. Aga usu, et ükskord õnnestub 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 06:52; 31.08 12:37; 02.09 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka 3 peetumist järjest (12-16 nädalatel). Peale kolmandat kõiksugu uuringud-kõik korras. Uuringuid teinud arst arvas, et kui rasedaks uuesti jääda peaks proovima verevedeldajat juurde. Järgmine rasedus, kuid oma arst ei arvanud, et peaks verevedeldajat võtma, tegi veel mingi analüüsi ja otsustas, et pole vaja. võtsin omal algatusel hjertemagnüli ja kandsin lõpuni. Erinevad arstid erinevad arvamused. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin siis ka 4 katkemist/peetumist ja üks surnult sünd (sünnitus algas ise 24.nädalal ja laps ei elanud seda üle. Prooviti sünnitust peatada, kuid tekkis infektsioon ja sünnitus hakkas ikkagi pihta)
Oma tita sain lõpuks kätte, kui sain peale verevedeldajad, foolhape 5mg, immuunsust nõrgestavad tabletid ja progesterooni tabletid.
Terve raseduse ajal olin haiguslehel ja narveerisin meeletult.
Teemaalgatajale soovin rahulikku meelt ja et kõik ikka hästi läheks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis aja jooksul rasestusite peale peetumist?
Kaua veritsus peale puhastust kestis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle! 🙂 Oleme omadega juba 10+3.
Arst määras kohe esimesel visiidil, mis toimus 7+0, progesterooni kaspslid ja prednisolooni tabletid. Verevedeldajat ei pidanud vajalikuks. Veel võtan tavalist foolhapet 3 tabletti ühe asemel.

Rasestusin 3 kuuga, nii uskumatu kui see ka ei ole. Eelnevalt on aega läinud 6 kuud ja 9 kuud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle! ???? Oleme omadega juba 10+3.

Arst määras kohe esimesel visiidil, mis toimus 7+0, progesterooni kaspslid ja prednisolooni tabletid. Verevedeldajat ei pidanud vajalikuks. Veel võtan tavalist foolhapet 3 tabletti ühe asemel.

Rasestusin 3 kuuga, nii uskumatu kui see ka ei ole. Eelnevalt on aega läinud 6 kuud ja 9 kuud.

Ma väga elan sulle kaasa, nii et hoia meid ikka kursis ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on olnud aasta jooksul kaks peetumist 7. nädalal, nüüd 6+ rasedus. Peale teist peetumist võeti vereproovid, mis olid ideaalselt korras, ka mees sai meestarstilt info, et kõik on hästi. Seega mingit põhjust ei selgunud, miks kaks korda täpselt sama suur rasedus peetus.
Eelmisel nädalal käisin naistearsti juures, kes tuvastas UH-ga väikese raseduse ja kirjutas Duphastoni. Tema sõnul on kõik praegu nii hästi, kui olla saab. Erinevad raseduse tunnused on olemas, aga vaimselt püüan suuri lootusi mitte tekitada. Võtan päeva korraga ja ootan, et saaks varasemate peetumiste aeg mööda. Järgmine verstapost on 9. nädala alguses toimuv UH, et südametöö tuvastada. Hirmudega pean nüüd ja edaspidi kindlasti tegelema, peetumised on oma jälje jätnud.

Sul läheb ju hästi, kui juba 10+ oled! Hoian pöialt 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh ????
Ise loodan ka südames, et ehk seekord ikka õnnestub….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 09:09; 16.08 13:46; 29.08 20:21; 30.08 10:06; 08.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle! ????
Oscar uuring on tehtud, riskid madalad….
Olen ettevaatlikult juba õnnelik ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 09:09; 16.08 13:46; 29.08 20:21; 30.08 10:06; 08.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toredad uudised, nüüd võiduka lõpuni 🙂
Ma üks ülalkirjutanutest, olen 19 ndl pealt liikunud 24 peale 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 16:04; 29.08 20:26;
To report this post you need to login first.

Nii tore, et Sul hästi läheb! Me oleme ka Sinu pärast rõõmsad 🙂
Kuidas vaimse poolega hakkama saad peale peetumisi, kas mõni hirm on veel igapäevane ka?
Tuletan veel eelmisi peetumisi meelde. Mis nädalatel need olid ja kas mingeid vigu leiti?

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et Sul hästi läheb! Me oleme ka Sinu pärast rõõmsad ????

Kuidas vaimse poolega hakkama saad peale peetumisi, kas mõni hirm on veel igapäevane ka?

Tuletan veel eelmisi peetumisi meelde. Mis nädalatel need olid ja kas mingeid vigu leiti?

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kahju, et Sul nii on läinud, aga ära anna alla. Mina olen oma peetumistest õppinud, et elu ongi selline. Alati ei lähe kõik nii nagu plaanid. Kui rasestudes oled õnnelik ja näed kõik heledates, rõõmsates värvides, siis peetumise uudis viib jalad alt ja kõik on must, lihtsalt must, nii must kui saab veel olla. Jah, on kurb, aga tuleb endale meelde tuletada, et Sa ei ole ainus. Iga päev peetub kellelgi tema rasedus, nagu iga päev keegi sünnib ja keegi sureb, keegi peab sünnipäeva, keegi on matustel. See ongi elu lihtsalt. Me ei ole oma muredega üksi. Ja siinkohal tuleb üles otsida need oma enese elu kirkad värvid – sinu ilus kodu, kena aed, sõbrad vms. Tuleks mõtted koondada mujale, mis on sinu elus hästi. Kõik ei saa ju ka halvasti olla. Selle heleda ja musta vahel on veel palju ilusaid värve ja see ongi sinu elu.

Minu peetumised olid sellised, et esimene avastati KV ultrahelis. Loode oli arengust nädal aega maas ja süda ei löönud. See oli šokk – sellel õhtul oli mu elu ainult mustades värvides. 2 nädalat oli haiguslehel, nutsin päeval ja nutsin öösel. Tehti kirurgiline puhastus. Muremõtteid aitas leevendada oma esimese lapsega tegelemine, kes tol ajal oli 5-aastane. Käisin ka psühholoogi juures, aga ainult üks kord, sest rohkem ei pidanud ta vajalikuks. Naasin tööle. Pikalt olin veel kurb, aga tavaelu rõõmudest osa saamine aitas enda muresid unustada.
Teine peetumine oli umbes 8. nädalal. Aga selle raseduse algul olin palavikuga viirushaiguses ja omaette mõtlen, et ehk oli see põhjuseks, miks untsu läks… Igatahes juba algusest peale oli rasedus väiksem kui pidi ja tühi lootemuna… Millalgi tekkis ka loode lõpuks, aga südametööd ei olnud ega tulnud. Tehti tablettidega puhastus ja eneselegi üllatuseks möödus see mul suht valutult, nagu hullud päevad, aga ei midagi üleliia hullu. Emotsionaalselt ei olnud ma seekord nii kurb, pigem olin veidi vihane oma olukorra peale, et mingi suvaline lootemuna, mis oli pealegi tühi alguses, ja mitu kuud jama sellega, kas tekib midagi või mitte. Milline aja raiskamine. Eks see oli minu kaitsereaktsioon.

Need peetumised on õpetanud mulle seda, et alati ei lähe kõik libedalt. Ja nüüd ma saan aru, miks osad paarid ei taha lastele suurt vanusevahet. Nad võibolla ei mõtlegi sellele, aga mina näen asja nii, et kui lükata teise lapse saamist aga edasi ja edasi, ja vahepeal midagi juhtub (nagu mul), võib see vahe ka liialt suureks minna.

Soovin kõigile hingerahu. Selline on lihtsalt elu. Ja katsumused on elus selleks, et neist võitu saada, ühel või teisel moel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 09:09; 16.08 13:46; 29.08 20:21; 30.08 10:06; 08.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kas sa arsti pole mõelnud vahetada? Minu peetumised olid ka seal 7. nädala kandis ja ka tegelikult vereproovide järgi kõik korras. Aga siiski prooviti säilitavat ravi ja toimis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 06:52; 31.08 12:37; 02.09 23:22;
To report this post you need to login first.

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kas sa arsti pole mõelnud vahetada? Minu peetumised olid ka seal 7. nädala kandis ja ka tegelikult vereproovide järgi kõik korras. Aga siiski prooviti säilitavat ravi ja toimis.

Ma olen päris kindel, et minu arst on üks Eesti kogenumaid arste korduvate varaste katkemiste/peetumiste teemal. Nii et arsti vahetama ei hakka. Paraku olen minagi üks neist 50%, kelle puhul peetumise põhjuseid ei leita.

Millist säilitavat ravi said?
Mina sain seekord kohe Duphastoni, aga kahjuks polnud sellest abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õnnestus alles 4.rasedus lõpuni kanda. Kombineeriti suurem kogus foolhapet, Duphaston ja südameaspiriin (ka 2x suurem doos, sest madala doosiga ikkagi katkes).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 20:17; 08.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kas sa arsti pole mõelnud vahetada? Minu peetumised olid ka seal 7. nädala kandis ja ka tegelikult vereproovide järgi kõik korras. Aga siiski prooviti säilitavat ravi ja toimis.

Ma olen päris kindel, et minu arst on üks Eesti kogenumaid arste korduvate varaste katkemiste/peetumiste teemal. Nii et arsti vahetama ei hakka. Paraku olen minagi üks neist 50%, kelle puhul peetumise põhjuseid ei leita.

Millist säilitavat ravi said?

Mina sain seekord kohe Duphastoni, aga kahjuks polnud sellest abi.

Kas võib küsida, kes su arst on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kas sa arsti pole mõelnud vahetada? Minu peetumised olid ka seal 7. nädala kandis ja ka tegelikult vereproovide järgi kõik korras. Aga siiski prooviti säilitavat ravi ja toimis.

Ma olen päris kindel, et minu arst on üks Eesti kogenumaid arste korduvate varaste katkemiste/peetumiste teemal. Nii et arsti vahetama ei hakka. Paraku olen minagi üks neist 50%, kelle puhul peetumise põhjuseid ei leita.

Millist säilitavat ravi said?

Mina sain seekord kohe Duphastoni, aga kahjuks polnud sellest abi.

Mul ainult progresteroonist (Duphaston või Gepretix) pole abi olnud. 3. raseduse ajal võtsin Duphaston + retseptiravimi foolhape + Prednisolon (immuunsüsteemi maha surumiseks) ja peetus 8. nädalal. 4. raseduse ajal samad ravimid, lisaks raseduse lõpuni iga päev Clexane süstid – kõik läks hästi. Nüüd uuesti rase ja süstin Clexanet, teisi ravimeid imetamise tõttu ei võta. Praegu on 8 nädalat täis ja kõik hästi. Nii et äkki siis Clexane proovida? See on verevedeldaja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.08 06:52; 31.08 12:37; 02.09 23:22;
To report this post you need to login first.

[/quote]
Kas võib küsida, kes su arst on?[/quote]

Dr Kristiina Rull TÜ Kliinikumis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu märtsibeebi on sündinud 🙂 Kõik läks hästi!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 09:09; 16.08 13:46; 29.08 20:21; 30.08 10:06; 08.04 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu märtsibeebi on sündinud ???? Kõik läks hästi!

Palju-palju õnne teile ja mõnusat kasvamist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 20:17; 08.04 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endalgi peetumine selja taga, põhjus oli grippi haigestumine. Avastati 12.nädalal ja tehti kirurgiline puhastus.
Kas te olete kuulnud, et kui on ikka uue raseduse plaan, siis ei tohiks väga pikka vahet jätta? Et õnnestumise protsent on suurem, kui rutem ürtitada? Või on see müüt?
Ise peaksin pikema vahe, kuna moraalselt pole uueks pauguks valmis. Aga mul on olnud IVF ainus variant, nii et peaksin juba otsustama, kas minna uuele ringile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endalgi peetumine selja taga, põhjus oli grippi haigestumine. Avastati 12.nädalal ja tehti kirurgiline puhastus.

Kas te olete kuulnud, et kui on ikka uue raseduse plaan, siis ei tohiks väga pikka vahet jätta? Et õnnestumise protsent on suurem, kui rutem ürtitada? Või on see müüt?

Ise peaksin pikema vahe, kuna moraalselt pole uueks pauguks valmis. Aga mul on olnud IVF ainus variant, nii et peaksin juba otsustama, kas minna uuele ringile.

Olen ka seda kuulnud, kuid samas on ka nii, et kui keha pole veel valmis, siis nagunii ei jää.
Kui emotsionaalselt tunned, et vajad puhkust, siis võta see.
Kui sul on külmas midagi, siis ju aega on mõelda ja kui valmis oled, edasi minna.
Kui pead uuesti täisringile minema, siis on ju ka ooteaeg (kui sa just kohe löögile ei saa) ja saad kosuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu märtsibeebi on sündinud ???? Kõik läks hästi!

Nii toredad uudised, palju-palju õnne!
Sinu õnnestumine annab teistele ka lootust 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.

Vastasin teemasse 16.08.2018 11:58. Minul ei lähe kahjuks hästi. Ka kolmas rasedus peetus 7. nädalal, õnneks puhastus ise. Kõik proovid on korras ja arst soovitab edasi katsetada, sest kaotada pole midagi. Vanus hakkab tasapisi peale pressima, saan 38 sel aastal. Peetumisest on alla kahe nädala möödas ja enesetunne hüpleb üles-alla, küllap see on normaalne. Alla veel ei anna, eks näis, mis tulevik toob.

Kas sa arsti pole mõelnud vahetada? Minu peetumised olid ka seal 7. nädala kandis ja ka tegelikult vereproovide järgi kõik korras. Aga siiski prooviti säilitavat ravi ja toimis.

Ma olen päris kindel, et minu arst on üks Eesti kogenumaid arste korduvate varaste katkemiste/peetumiste teemal. Nii et arsti vahetama ei hakka. Paraku olen minagi üks neist 50%, kelle puhul peetumise põhjuseid ei leita.

Millist säilitavat ravi said?

Mina sain seekord kohe Duphastoni, aga kahjuks polnud sellest abi.

Kas võib küsida, kes su arst on?

Vastasin esimest korda teemasse 16.08.2018 11:58. Augustis peetus rasedus kolmandat korda (7. nädalal) järjest ühe aasta jooksul ja dr Kristiina Rull ei saanud mind kuidagi aidata. Ta võttis veel mitmel korral proovid ja nentis, et kõik on hästi, ainuke riskitegur on vanus (38).

Tänaseks olen jõudnud 21. nädalasse, selle rasedusega on kõik väga hästi olnud.
Muidugi olin alguses ettevaatlik, võtsin päeva korraga. Aga mida nädal edasi, seda paremini ja enesekindlamalt ennast tunnen. Minu üllatuseks hirme ja üle mõtlemist ei ole olnud, naudin seda rasedust täielikult. Eks see ole üks kaua oodatud ja igatsetud beebi ka. 🙂

Meenutan augustikuist dr Rulli juures käimist ja seda, kuidas arutlesin, kas jaksan veel proovida. Tema sõnum mulle oli, et alati on mõtet veel kord katsetada, kaotada ei ole midagi. Oluline on, et objektiivset füüsilist takistust ei ole, kuigi me ei teadnud ka seda, mis peetumisi põhjustas. Sel hetkel tundus see jutt minu lohutamisena, aga just nii oligi!

Naistearst Kristiina Rull raseduse katkemiste lootusetustundest:
,,Elus on paremaid ja halvemaid aegu,” põhjendas hinnatud naistearst. ,,Kui üks-kaks või isegi kolm korda läheb halvasti, siis neljandal korral läheb paremini. Tuleb alati olla valmis oma õnne vastu võtma!”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.08 11:58; 30.08 09:36; 31.08 16:44; 05.09 11:11; 08.04 15:17; 08.04 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne!!! Tean seda tunnet!
Ise kasutasin progesterooni tupekapsleid (Utrogestan) ja südameaspiriini alates 4.ndl kuni ca 32. nädalani (päris lõpus pole hea, sünnitusel verejooksu jms ennetamiseks tuleb lõpetada veidi varem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peale peetumisi uuesti rase

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.