Esileht Koolilaps Peale põhikooli aasta vahele

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Peale põhikooli aasta vahele

Postitas:

enne gümnaasiumisse minemist? On keegi nii teinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:42; 16.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei tea ka kedagi, teiseks võib motivatsioon kaduda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane oli aasta vahetusõpilaseks just peale põhikooli. Tegi gümnaasiumisse katsed ära ja siis läks vahetusse. Mu meelest mõjus talle väga hästi, aga ….niisama, ilma ülihea põhjuseta, ei soovitaks seda kohe kuidagi.
Tegelt üks sõbra laps oli ka samamoodi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean last, kes läks küll gümnaadiumisse edasi, kuid sai ruttu aru, et vale kool. Järgmisel kevadel valis kallakuga gümnaasiumi ja läks teist korda kümnendasse, tänaseks on kõrgkool ka läbi ja töötab just sellel eriala, mille peale põhikooli nn vaheaastal avastas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane oli aasta vahetusõpilaseks just peale põhikooli. Tegi gümnaasiumisse katsed ära ja siis läks vahetusse. Mu meelest mõjus talle väga hästi, aga ….niisama, ilma ülihea põhjuseta, ei soovitaks seda kohe kuidagi.

Tegelt üks sõbra laps oli ka samamoodi.

see ei ole ju mingi vaheaasta, kui ta vahetusõpilane oli.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida üks 16-aastane selle aasta jooksul peale hakkaks? Tööle teda ei võeta, niisama mööda maailma rändamiseks (või Austraalias mangode korjamiseks) ka veel liiga noor. Ainuke variant ongi vahetusõpilaseks hakkamine.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peab olema väga selge plaan – töökoht või pühendada aasta keeleõppele või muule koolivälisele (nt modellikarjäär). või minna näiteks vanematega ümbermaailma reisile. see vaheaasta peab olema ikka õpetav ja hariv, mitte lihtsalt koolivaheaeg. muidu on hiljemalt novembri lõpuks depressioonis.
mis põhjusel vaheaastat vaja on?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulane jättis ka aasta vahele. On nüüd 30-aastane ja siiamaani see vaheaasta kestab. Läks mingis poes lattu tööle. Nüüd on vist laojuhataja vms ja omadega rahul, käib ja laiab kuidas haridus on mõttetu. Väga kitsa maailmapildiga ja kuigi inimesena tore, siis vesteldes on ikka selge, et midagi on puudu.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis põhjusel vaheaastat vaja on?

Tervislikel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 16:42; 16.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest erinevalt gümnaasiumilõpetajast on põhikoolilõpetaja jaoks vabal vaheaastal keeruline sisukat tegevust leida. Alaealistele on vähe püsivaid tööpakkumisi, kuskile maailma rändama samuti alaealine väga ise minna ei saa ja no mina vist vanemana ei lubaks ka. Niisama kodune olles aga mina noort inimest terve aasta jooksul väga ei näe. Seega pigem ka valiks aasta vahetusōpilasena.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellist varianti ei kaaluks küll. Kui gümnaasiumi ei taha minna, siis mingu õhtukooli. Keskhariduse peab ikka kätte saama, kuid õhtukoolis saab tööl ka käia kooli kõrvalt. Või ametikooli, kus saab lisaks õppimisele ka ameti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis põhjusel vaheaastat vaja on?

Tervislikel.

Tervislikel põhjustel saab nö istuma jääda. ikka on mõtet 10. klasi astuda ja jõudumööda õppimisega tegeleda. Siis on järgmisel aastal juba kergem jätkata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea otseselt kedagi, kes niimoodi oleks teinud ja hiljem koolis jätkanud. Tean küll päris mitut inimest, kes pärast põhikooli kuhugi edasi ei ole läinud – ühel nt lõpetamisest 6 aastat, teisel 8. Aga nende esialgsete plaanide kohta ei oska ma midagi öelda. Võibolla mõtlesid ka, et aasta-paar vahet ja siis jätkavad.

Minuga samas gümnaasiumis käis keegi, kes oli pärast põhikooli lisa-aasta võtnud(otseselt ei jäänud klassi kordama, lõpetas ära aga käis aasta veel koolis ja sai hindeid parandada.) Tervislikel põhjustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Peale põhikooli aasta vahele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.