Esileht Koolilaps peale põhikooli-täiskasvanute gümnaasiumisse?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: peale põhikooli-täiskasvanute gümnaasiumisse?

Postitas:

Ei teagi täpselt, miks kirjutan. Tahan vist lihtsalt jagada oma segaseid tundeid ja loodan, et ehk on kellelgi häid mõtteid või positiivseid näiteid elust enesest, millest võiks abi olla.

Laps on sel aastal lõpetamas põhikooli, loodetavasti. Emotsionaalselt on ta hetkel seoses ühe sündmusega keerulises seisus ning värskelt on diagnoositud depressioon, saab ravi, kuid tulemusi veel pole. Tüdruk ei ole muidu sugugi rumal, kuid on raske iseloomuga ja õppimiseks erilist motivatsiooni pole leidnud. Oma koolis tal õpingute jätkamiseks võimalus puudub. Ühe võimaliku variandina on ta ise välja pakkunud täiskasvanute gümnaasiumi ja tööle mineku (nagu see oleks nii lihtne). Teistesse gümnaasiumitesse on katsed juba enamasti ära olnud ja kahjuks sattus see just sellisesse kriisiaega, kus polnud temaga üldse võimalik rääkida. Nii, et enam nagu polegi mingeid muid variante jäänud ja kas sinna täiskasvanute gümnaasiumissegi kõik soovijad mahuvad? Kuidagi keeruline on aktsepteerida sellist olukorda 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:35; 31.03 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kutsekoolid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pole sealt kutsekoolide valikust ka leidnud midagi sobivat, ta ei tea, mida teha tahab. Üritan organiseerida talle karjäärinõustamisele aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:35; 31.03 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis linnaga tegu? see, et katsed ära on olnud, ei tähenda veel, et nimekirjad lukus on. sügiseni on ju veel pool aastat aega. minge ja uurige, vabalt võite veel soovitud kooli saada.
ja täiskasvanute gümnaasiumis on ka tavaline päevane õppevorm – käivad hommikupoolikul koolis, nagu tavalises kooliski.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:49; 04.04 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimekirjad võivad muutud 31. augustini.Suhelge koolidega otse, kindlasti leiate mõnda gümnaasiumisse koha, tõenäoliselt just viimasel minutil. Las täiskasvanute kool jääb viimaseks variandiks, sinna saab alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem kutsekool, sest 9. klassi lõpetajal, 16-aastasel on väga raske, kui mitte võimatu tööle saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus oleks ka aasta puhkust, vabatahtlikuna kuhugi välismaale minna.
Kindlasti on ka gümnaasiume kus kohti üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Näiteks Tartus ei tee kõik gümnaasiumid katseid, usun, et ka Tallinnas. Ja avaldused viiakse sinna kevadel.
Aga kutsekool pole üldse paha mõte.
Täiskasvanute gümnaasium võiks olla jah viimane- aga kui te olete läbi mõelnud ja see jääb teie parimaks valikuks, siis saate hakkama! Peaasi, et oleksite ise veendunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:17; 31.03 22:19;
To report this post you need to login first.

Ja soovitaksin riigieksamite jaoks lisaks võtta ka tasulisi kursusi, osa neist on ka neti teel võimalik õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 22:17; 31.03 22:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku võtavad paljud gümnaasiumid oma lastepuuduses neid \”motivatsioonipuudusega\” noori lõdvalt vastu.
Mugav on veeta 3 a ema turjal liugu lastes.

Täiskasvanute gümnaasiumi ei ole tarvis karta. Hea tahtmise juures leiab ka noorele töökoha. Las saab vähemalt tööharjumuse. Äkki ilmneb hiljem ka õppimiseks motivatsioon:)

P.S. Sellekohane kogemus täiesti olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis linnaga tegu? see, et katsed ära on olnud, ei tähenda veel, et nimekirjad lukus on. sügiseni on ju veel pool aastat aega. minge ja uurige, vabalt võite veel soovitud kooli saada.
ja täiskasvanute gümnaasiumis on ka tavaline päevane õppevorm – käivad hommikupoolikul koolis, nagu tavalises kooliski.[/tsitaat]

Täiskasvanute gümnaasium on ju täiskasvanutele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Täiskasvanute gümnaasium on ju täiskasvanutele?[/tsitaat]

Täiskasvanutele küll, vanus peab olema 17 või põhikool lõpetatud. Sellest hoolimata on päevane õppevorm seal täiesti olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 14:37; 04.04 10:17; 08.04 17:39; 08.04 21:07;
To report this post you need to login first.

Mina olen lõpetanud täiskasvanute gümnaasiumi, peale lõpetamist töötasin paar aastat ning seejärel läksin ülikooli. Nüüd on olemas korralik haridus, minevikku jäävad head palgatöökohad ning praegu tegutsen juba aastaid ettevõtjana.
Täiskasvanute gümnaasium ei ole alati halb valik, vaid võib mõndagi \”peas paika loksutada\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mingu Täiskasvanute gümnaasiumisse. Ta ju tegelikult alles alaealine ja nii ehk naa koolilaps, siis ei peaks ta tööle minema, ikka sinu kui ema ülalpidamisel. Käisin juhuslikult eelmisel nädalal GAG-i juures õhtul ja ukse taga oli palju noori, tavalised koolinoored. Oma üllatuseks lugesin ukse pealt silti Täiskasvanute gümnaasium. Seega pole seal midagi ainult papid ja mammid. Tavaline kool. Kes õppida soovib saab seda teha igal pool. Ise mõtlen, et tööl ja koolis käia üheaegselt nii noorel inimesel on ikka raske. Lapse koht ikka kool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööd on võimalik leida ikka, olla kuskil jäätiseputkas või ettekandja mõnes pubis – väga oleneb, kui hakkaja noor ise on.

Mina lõpetasin täiskasvanute gümnaasiumi, olin seal küll ainult lõpuklassi, kuid tegelikult meeldis mulle seal palju enam kui tavakoolis. Ei olnud tobedaid aineid nagu kehaline kasvatus, tööõpetus ja muu taoline, õpiti ainult olulist. Sellist kummivenitamist nagu aeg-ajalt tavakoolis, et vaatame täna mingit filmi või ajame niisama juttu, ei olnud üldse.

ÕPetajad väga arusaajad – paljud õpilased käisid kooli kõrvalt tööl, paljudel oli pere. Kui mõnipäev tulla ei saanud, ei pööritanud keegi silmi ega vigisenud, et gümnaasium on ju vabatahtlik, miks sa siia üldse tulid. Lihtsalt õpiti ja kui aru ei saanud, olid õpetajad alati valmis veelkord seletama ja aitama.

Vaeva tuli ikkagi näha, aga inimlikum suhtumine oli minu jaoks nii oluline, et täiskasvanute gümnaasiumist ei teinud üldse poppi, esimest korda tekkis arusaam, et õpin siiski endale.

Ise sai valida kas hommikuse või õhtuse vahetuse, hommikune käis koolis E-K 9-15, õhtune E-N 16-20.30. Kes hommikul ärgata ei suutnud, valiski õhtuse vahetuse ja oligi probleem lahendatud.

Mina läksin peale lõpetamist ülikooli, sain vabalt sisse oma eksamitulemustega. Ei kahetse, et tavagümnaasiumist ära tulin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tööd on võimalik leida ikka, olla kuskil jäätiseputkas või ettekandja mõnes pubis – väga oleneb, kui hakkaja noor ise on.

Mina lõpetasin täiskasvanute gümnaasiumi, olin seal küll ainult lõpuklassi, kuid tegelikult meeldis mulle seal palju enam kui tavakoolis. Ei olnud tobedaid aineid nagu kehaline kasvatus, tööõpetus ja muu taoline, õpiti ainult olulist. Sellist kummivenitamist nagu aeg-ajalt tavakoolis, et vaatame täna mingit filmi või ajame niisama juttu, ei olnud üldse.

ÕPetajad väga arusaajad – paljud õpilased käisid kooli kõrvalt tööl, paljudel oli pere. Kui mõnipäev tulla ei saanud, ei pööritanud keegi silmi ega vigisenud, et gümnaasium on ju vabatahtlik, miks sa siia üldse tulid. Lihtsalt õpiti ja kui aru ei saanud, olid õpetajad alati valmis veelkord seletama ja aitama.

Vaeva tuli ikkagi näha, aga inimlikum suhtumine oli minu jaoks nii oluline, et täiskasvanute gümnaasiumist ei teinud üldse poppi, esimest korda tekkis arusaam, et õpin siiski endale.

Ise sai valida kas hommikuse või õhtuse vahetuse, hommikune käis koolis E-K 9-15, õhtune E-N 16-20.30. Kes hommikul ärgata ei suutnud, valiski õhtuse vahetuse ja oligi probleem lahendatud.

Mina läksin peale lõpetamist ülikooli, sain vabalt sisse oma eksamitulemustega. Ei kahetse, et tavagümnaasiumist ära tulin.
[/tsitaat]

Mul on täpselt sama kogemus, käisime vist samas koolis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]paivi kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mul on täpselt sama kogemus, käisime vist samas koolis 🙂 [/tsitaat]

Sama ka siin, tegu Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumiga Lasnamäel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 14:37; 04.04 10:17; 08.04 17:39; 08.04 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sel aastal põhikooli lõpetav laps ei saa ju vanuse poolest veel täiskasvanute gümnaasiumi. kui ta just klassi pole korranud.
suuremates linnades on alati mõni gümnaasium kes ka viletsate õpitulemustega lapse vastu võtab, edasi sõltub temast endast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]paivi kirjutas:[/small]

Sama ka siin, tegu Tallinna Täiskasvanute Gümnaasiumiga Lasnamäel.[/tsitaat]
Mina käisin Tartus. Tundub, et täiskasvanute koolid on igal pool toredad … kahjuks tavagümnaasiumite kohta sama öelda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sel aastal põhikooli lõpetav laps ei saa ju vanuse poolest veel täiskasvanute gümnaasiumi. kui ta just klassi pole korranud.
suuremates linnades on alati mõni gümnaasium kes ka viletsate õpitulemustega lapse vastu võtab, edasi sõltub temast endast.[/tsitaat]
Miks ei saa? Eelduseks on lõpetatud põhikool VÕI 17a ja kõrgem vanus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 16:49; 04.04 18:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis huvid tal on? Kui tahaks tulevikus ülikooli minna, tuleks muidugi gümnaasiumisse minna ja ise tublim olla, et riigieksamid hästi teha, kui kooli tase on nõrgem. Kutseka puhul on hea, et pärast kooli lõppu on mingi oskus juba olemas. Tööleminek 16-aastasel suvevälisel ajal tundub mulle utoopiline, täiskasvanud tööotsijaid on palju ja eriti töödele, milleks pole mingit haridust või väljaõpet vaja, on konkurents suur. Ükski tööandja ei viitsi lastega jaurata, sest nende töötamisele tulenevad seadusest erinõuded ja pealegi, kuidas tõestab laps, kes ei ole koolis hakkama saanud ja eelnev kogemus tööl puudub, et ta on usaldusväärne töötaja? Iseasi, kui sul on mõni tööandjast tuttav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina arvan, et nö täiskasvanute gümnaasiumil pole häda midagi. Sobib just hästi noorele, kellel on hingelised probleemid kuna õpetajad on mõistvad. Seal õpivad paljud sellised noored ,kes on olnud kas varaküpsed ja oma elu on varakult peale tulnud ja lapsed sünnitatud või on tulnud olude sunnil tööle minna, vanema kaotus,vanema töötus jms. Tava gümnaasium on mõeldud pigem oivikutele, kes kindlasti tahavad ülikooli minna ja hea kui ka teavad, mida ülikoolis tahavad õppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks ta ei või lihtsalt minna täiskasvanute gümnaasiumisse ilma tööle minemata? ja samal ajal läheks veel kuskile keeltekooli näiteks? sellest oleks ikka palju rohkem kasu, ta saaks õppida omas tempos jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina arvan, et nö täiskasvanute gümnaasiumil pole häda midagi. Sobib just hästi noorele, kellel on hingelised probleemid kuna õpetajad on mõistvad. Seal õpivad paljud sellised noored ,kes on olnud kas varaküpsed ja oma elu on varakult peale tulnud ja lapsed sünnitatud või on tulnud olude sunnil tööle minna, vanema kaotus,vanema töötus jms. Tava gümnaasium on mõeldud pigem oivikutele, kes kindlasti tahavad ülikooli minna ja hea kui ka teavad, mida ülikoolis tahavad õppida.[/tsitaat]

Õhtukoolis on ka neid, kes kindla peale tahavad ülikooli minna ja teavad, mida õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 14:37; 04.04 10:17; 08.04 17:39; 08.04 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nüüd juba vana inimene, kuid mina tegin omal ajal nii, et läksin tööle 15.-aastaselt, tol ajal oli see veel võimalik, ja õhtukasse 9.-sse klassi. Peale aastast töötamist hakkas selgeks saama, et lihttöölisena terve elu isu jätkata ei ole. Õppisin 10.-11. klass veel õhtukas ja samaaegselt ka 2a ühes kutsehariduskoolis. 12. klassi õnnestus saada uuesti tavakeskkooli. Praegusel ajal selline variant vist eriti lihtne pole, kuid ehk siiski. Seda peab ütlema, et käisin küll samas siin kiidetud TTG-s (tollal teise nimega) ja tõesti väga mõistvad ja toredad õpetajad olid enamik, kuid siiski oli tase selline, et 12. klassis olin tavakoolis 2-3-line. Terve 12. klass pidin topelt tööd tegema paljudes ainetes, kuna oli kindel plaan ülikooli minna. Loodusteadused olid veel ok kuidagi, kuid matemaatikas olid suured lüngad (TTG mataõps ei rääkinud meiega tunnis) inglise keel oli praktiliselt 0, ajalugu puudus. Ja mis kõige olulisem – puudusid õpioskused, sest sinnani õpitu oli külge jäänud iseenesest ilma teadlikult õppimata. 12. klassi lõpus olin end nelja-viieliseks uuesti üles töötanud ja eksamid tegin kõik väga hästi. Hetkel on mul ülikool lõpetatud teaduskraadiga ning võimalik, et kunagi naasen teaduse juurde ja teen ehk doktorigi lõpuni. Seega kõik on võimalik kui inimene tahab. Praegustel lastel on selles mõttes veel lihtsam, et suht suva , mis sul seal lõputunnistusel on. Kui on väga kindel plaan ja tahtmine edasi õppida, teed ainult vajalikud riigieksamid heale tulemusele ära ja oledki sees. Selleks peab aga suur motivatsioon olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma nüüd juba vana inimene, kuid mina tegin omal ajal nii, et läksin tööle 15.-aastaselt, tol ajal oli see veel võimalik, ja õhtukasse 9.-sse klassi. Peale aastast töötamist hakkas selgeks saama, et lihttöölisena terve elu isu jätkata ei ole. Õppisin 10.-11. klass veel õhtukas ja samaaegselt ka 2a ühes kutsehariduskoolis. 12. klassi õnnestus saada uuesti tavakeskkooli. Praegusel ajal selline variant vist eriti lihtne pole, kuid ehk siiski. Seda peab ütlema, et käisin küll samas siin kiidetud TTG-s (tollal teise nimega) ja tõesti väga mõistvad ja toredad õpetajad olid enamik, kuid siiski oli tase selline, et 12. klassis olin tavakoolis 2-3-line. Terve 12. klass pidin topelt tööd tegema paljudes ainetes, kuna oli kindel plaan ülikooli minna. Loodusteadused olid veel ok kuidagi, kuid matemaatikas olid suured lüngad (TTG mataõps ei rääkinud meiega tunnis) inglise keel oli praktiliselt 0, ajalugu puudus. Ja mis kõige olulisem – puudusid õpioskused, sest sinnani õpitu oli külge jäänud iseenesest ilma teadlikult õppimata. 12. klassi lõpus olin end nelja-viieliseks uuesti üles töötanud ja eksamid tegin kõik väga hästi. Hetkel on mul ülikool lõpetatud teaduskraadiga ning võimalik, et kunagi naasen teaduse juurde ja teen ehk doktorigi lõpuni. Seega kõik on võimalik kui inimene tahab. Praegustel lastel on selles mõttes veel lihtsam, et suht suva , mis sul seal lõputunnistusel on. Kui on väga kindel plaan ja tahtmine edasi õppida, teed ainult vajalikud riigieksamid heale tulemusele ära ja oledki sees. Selleks peab aga suur motivatsioon olema. [/tsitaat]

Minul jällegi oli keskmine hinne õhtukoolis ja tavakoolis peaaegu sama. Õhtukoolis 4,7 tavakoolis 4,2. Tegu TTG-ga.

Ja muide- mina läksin õppima ämmaemandaks, ning seal ei huvita eksamid kedagi- just hindeid vaadati. Eksamid sain siiski 81, 83, 85p.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.04 14:37; 04.04 10:17; 08.04 17:39; 08.04 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Tartus õhtukoolis ja olen selle kooliga väga rahul. Tase oli minu meelest vähemalt tol ajal isegi kõrgem, kui tavakoolis. Sel ajal oli veel tavakoolis see süsteem, et kui sul oli jooksvalt 3 hinnet, said veerandihinde välja. Õhtukoolis aga pidi vastama ära kõik tööd sh nt vene keele sõnadetööd, et saada välja veerandihinne. Eksamid tegin norm tulemustele, sain sisse ka ülikooli probleemideta. Mina ei tundnud küll kuidagi, et seal oleks olnud lihtsam, lastud kergemalt läbi. Õppekavad on ju ikkagi samad, sõltumata koolist. Kui ma ei eksi, siis käisin tookord nn õhtuses õppes, kuid see tähendas ühte päeva hommikust õhtuni(8-16) ja kahte õhtut lisaks(16-20). Nüüd ilmselt need asjad muutunud. Kahjuks kogesin tookord ja tegelikult tunnen siiani, et nende koolide maine on väga halb, kuigi teenimatult. Sinna ei lähe üldjuhul niisama loodrid, vaid ikkagi need, kellele ei sobi kas pere või töö tõttu tavakool. Minu meelest on sealsed õpilased topelttublid, jaksavad tegeleda mitme asjaga korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke teemast välja, aga kuidas on lood õhkkonna ja distsipliiniga? Kas oli ka mõni noor õpetaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps peale põhikooli-täiskasvanute gümnaasiumisse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.