Esileht Erivajadustega laps Peale rehabilitatsiooni

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Peale rehabilitatsiooni

Postitas:

Kolm nädalat tagasi käisime kõik arstid(psühholoog jne) läbi. Mis nüüd edasi, ootan posti mingit kirja? Aga millal see tulla võiks:)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kolm nädalat tagasi käisime kõik arstid(psühholoog jne) läbi. Mis nüüd edasi, ootan posti mingit kirja? Aga millal see tulla võiks:)? [/tsitaat]

Just!
Nüüd ootad, kuni saad Reh. plaani ja Komisjoni otsuse.
Rehebilitatsioon on teenus, mida hakkad saama selle plaani järgi, mitte see nn paberi tegemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:38; 18.04 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just esmasp. ees reh plaani koostamine. ootan ka huviga infot, et mis sealt edasi saab ja kaua puude määramisega aega veel sealt läheb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 11:13; 26.04 21:20; 01.05 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käisime ka kolm nädalat tagasi esmakordselt reh. plaani tegemas. Siiani pole mingit paberit tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 14:05; 24.04 09:56; 24.04 10:59; 27.04 14:20; 07.05 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil just esmasp. ees reh plaani koostamine. ootan ka huviga infot, et mis sealt edasi saab ja kaua puude määramisega aega veel sealt läheb?[/tsitaat]

Ega reh plaani tegemisel midagi ei saa aga sul tuleb ise rääkida.
Kui laps vajab mingisuguseid abivahendeid, siis tasuks kindlasti seda öelda, et see saaks reh. plaani.
Abivahendi ostmiseks vöi rentimiseks on vajalik abivahendi kaart, mis annab õiguse saada need vajalikud asjad 90% soodustusega.
Ortopeedilised jalatsid, mähkmed, ratastool jne
Kui on liikumispuudega laps, tasub mainida kodu kohandamise vajadusest.
Näiteks vannituba!!!
Lapsehoiu vajadus ja tugiisiku vajadus on teenused, mida võib vaja minna.
Ametnik, kes peaks lapsevanemat sellistest asjadest informeerima, tavaliselt seda ei tee ja lapsevanem ise ei oskagi paljusid asju küsida. Seega nüüd, kui plaani tegemine ees, siis räägi ja küsi julgesti.
Otsusega võib minna kuu vöi kauem. Esmakordsel tegemisel hakkab puude raha tiksuma, hetkest kui see väike raamatuke Pensioniametisse jõudis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:38; 18.04 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan teada, et sain oma lapse reha. plaani kätte. Tegemisest läks aega siis 3,5 nädalat. Tundub, et mingeid pabereid tuleb veel oodata (puude raskusastme ekspertiisiotsust äkki?). Äkki kedagi huvitab…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 14:05; 24.04 09:56; 24.04 10:59; 27.04 14:20; 07.05 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa said kätte ikka selle nimekirja, kust valid, kuhu reh.plaani tegema minna?:) Kui seal ära käid, siis ootad veel poolteist kuud, kuni puude raskusaste tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa said kätte ikka selle nimekirja, kust valid, kuhu reh.plaani tegema minna?:) Kui seal ära käid, siis ootad veel poolteist kuud, kuni puude raskusaste tuleb.[/tsitaat]

Ei, selle paberi, kuhu reh.plaani minna tegema, sain ma 3 päevaga peale puude taotluse esitamist. Siis ootasin 2 kuud järjekorras, täna, 3,5 nädalat hiljem sain juba nö. valmis plaani. Nüüd tuleb hakata otsima, kus plaani ellu viia. Osad asjad on juba töös, osadega läheb ilmselt pool aastat või sinna kanti – iga lapse vajadused on erinevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 14:05; 24.04 09:56; 24.04 10:59; 27.04 14:20; 07.05 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis teil läks päris kiiresti:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reh plaan on tehtud ja koju tuleb otsus? mis siis edasi tuleb teha, et puude toetust saama hakata? kah veel kusagile minna- pensioniametisse vmt.? või hakkab see puuderaha automaatselt jooksma? … loogiliselt vist mitte, sest ma pole ju kusagile veel andnud oma konto nr 😉

me käisie esmasp. lastehaiglas reh. plaani pärast mööda arste ja öeldi, et tuleb varsti postiga koju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 11:13; 26.04 21:20; 01.05 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koju jah:) Peab minema veel pensioniametisse ka. See võtab kuukese kindlasti aega nüüd, kui mitte kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea kuhugi kohale minema. Kõik asjad saab korda ajada digiallkirjaga. Kõige kiiremini saad oma küsimustele vastused helistades Sotsiaalkindlustusameti (endine Pensioniamet) klienditeeninduse telefoninumbritele. Minul oli paber erinevate telefoninumbritega ümbrikus koos reha. plaaniga. Meil läheb ilmselt veel aega mingite rahade laekumisega, sest puuet veel määratud ei ole, ainult reha.plaan on valmis. Puude määramise kohta peaks tulema eraldi paber postiga koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 14:05; 24.04 09:56; 24.04 10:59; 27.04 14:20; 07.05 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, digiallkirjaga saab ka. Aga minu jaoks lihtsam koha peal käia 😉 Meil tuli ka täna rehaplaan postkasti. Ma mõtlesin, et need kõik tulevad korraga 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah soo, et puude kohta tuleb veel eraldi paber ja selle paberi alusel saab siis puude toetuse avalduse teha? sain ma õieti aru nüüd…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 11:13; 26.04 21:20; 01.05 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ah soo, et puude kohta tuleb veel eraldi paber ja selle paberi alusel saab siis puude toetuse avalduse teha? sain ma õieti aru nüüd…[/tsitaat]

Puuet ja toetust võib korraga ka taotleda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 20:46; 02.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu mina ei tea, meile sellist võimalust ei pakutud, oleme esmased taotlejad:) Mina arvasin, et teeme reha plaani ära ja siis kogu kupatus tuleb mõne aja pärast. Aga kõigepealt tuli nüüd see reha plaan meile ja siis ilmselt mingi aja pärast tuleb see otsus(raskusastme kohta siis). Ja alles siin lähen ma uuesti Pensioniametisse. Meil võtab see kõik kokku kuskil viis kuud, aga sellest päääris pika aja ootasime reha plaani järjekorras ka(2 kuud umb)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]m2um2u kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nu mina ei tea, meile sellist võimalust ei pakutud, oleme esmased taotlejad:) Mina arvasin, et teeme reha plaani ära ja siis kogu kupatus tuleb mõne aja pärast. Aga kõigepealt tuli nüüd see reha plaan meile ja siis ilmselt mingi aja pärast tuleb see otsus(raskusastme kohta siis). Ja alles siin lähen ma uuesti Pensioniametisse. Meil võtab see kõik kokku kuskil viis kuud, aga sellest päääris pika aja ootasime reha plaani järjekorras ka(2 kuud umb)[/tsitaat]

Kõike saab internetis teha, üldse pole vaja kohale minna. Ja kõik taotlused võib tõesti korraga ära saata – rehaplaan, puue ja toetus. Seda ka esmaselt, ma just tegin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 20:46; 02.05 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan teada, et eile tuli meie puude raskusastme otsus. Kokku läks alates reha-plaani tegemisest 5 nädalat (plaan ise tuli 3,5 nädalat peale tegemist). Lugesin Sots.kindlustusameti vastava lehekülje läbi ja tegelikult on seal paksult ja allajoonitult kirjas, et esimene kord puuet vormistades läheb aega poolteist kuud. Nii et meie saime isegi kiiremini.

Üks küsimus ka. Ei leidnud kohe alguses seda toetuse blanketti üles ja see jäi saatmata. Seal on terve hunnik igasuguseid dokumente, mida võib lisada (nt. isikut tõendav dokument, sünnitunnistus, kuluaruanded jne). Kas neid peab esitama või mitte? Ilmselt mitte, kui osad juba esmase ekspertiisitaotlusega ka toetusetaotluse esitavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.04 14:05; 24.04 09:56; 24.04 10:59; 27.04 14:20; 07.05 09:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Erivajadustega laps Peale rehabilitatsiooni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.