Esileht Sünnitus Peale sünnitust jube nõrkus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Peale sünnitust jube nõrkus

Postitas:

Sünnitasin 5 päeva tagasi. Öeldi et hemoglobiin 81. Vereülekannet ei vaja.

Samas on mul enesetunne nii õudne. Tõusen voodiäärele või vähegi liigutan, on pulss 150. Süda jätab löööke vahele. Samas on tunde kus enesetunne on normaalne.  Pole küll päris see mis enne rasedust kuid okei. Ja samas mõni hetk lööb jälle sellise nõrkuse, pearingluse jne. Pulss pidevalt rahulolekus 100. Veidigi liigutan siis hüppab lakke.

Kas tilguti mis haiglas veeni tilgutati võib muuta hemoglobiiini näitu? Vereanalüüs võeti samal ajal kui tilka sain. Ehk on ikkagi madalam see raud ?

Veritsus on peaaegu lõppenud, rohkem verd samas ei kaota.

Aga muret teeb see jube enesetunne. Ei suuda beebigi eest hoolitseda..

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:34; 21.05 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli hemoglobiininäit peale esimest sünnitust midagi 90-ga ja kästi lihtsalt paar kuud rauapreparaate tarbida. Aga enesetunne oli nagu sinul, niisama olles polnud midagi häda, aga väikenegi füüsiline liigutamine võis pea ringi käima panna ja nii, et kartsin lausa kokku kukkuda. Nõrkuse tunne oli ka. Ja pidev nõrk peavalu, nii nõrk, et valuvaigistit ei pidanud võtma, aga siiski häiris. Võtsin hoolega rauapreparaati ja kuu ajaga oli enesetunne korras. Midagi muud teha nagu polegi, veeda beebiga palju aega voodis ja voodi peal, voodi lähedal. Pikki jalutuskäike ära praegu üksi ette võta ja las muu elu on nagu jõuad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, see on kahjuks väga tavaline. Palu perearstil retseptiga rauapreparaate välja kirjutada, kus rauda on tunduvat rohkem, kui käsimüügi omadel. Kui ikka ülihalb olla on, siis võib-olla ta saab süste Sulle teha või määrata lausa raua tilgutusse-need aitavad kiiremini. Ega see taastumine ongi üsna vaevaline-kuu või kaks läheb kindlasti, enne kui hakkad ennast normaalselt tundma.
Ja hemoglobiin kohe peale sünnitust , ongi väga madal, nüüd on ilmselt juba tõusma hakanud, aga ega ta Sul nii ruttu enesetundele ei mõju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

LIBA!
Opi järgsel oli mul hemoglobiin 86 ja sain kolm soojendatud kotti doonorverd.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 17:21; 21.05 22:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole liba. Mul oli opijärgselt verekaotus 1500 ml ja hemoglobiin ka 80. Oodati hommikuni,, et kuidas siis enesetunne ja hbg. Siis oli hbg üle 100 – nimelt võeti õhtul analüüs samast käest, kus tilguti ja see ilmselt lahjendas verd ( arsti jutt).. Kuna tundsin end hästi, siis ülekannet ei tehtud hommikul

Kas sa rauda võtad ikka juurde? Mina võtan 2 tbl ülepäeviti, aga ka õhtuti aegajalt pööritab. Mul 1,5 ndl möödas. Ilmselt kui ndlvahetus jätkub, konsulteerin perearstiga, kas rauda suurendada

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole liba! Võõra vere tilgutamine on riskibisness st. ülekande otsus tehakse väga läbi mõeldult. Arvestatakse kindlasti ka naise kaalu (60kg sama verekaotus ei võrdu 100kg naise mahuga). Kui hemoglobiin on alla 80, siis enamasti ikka tehakse ülekanne. Kui on alla 90, siis on see nn.vaieldav kas teha või proovida rauaraviga. Ja ülekandeks peab naine ka nõusoleku andma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole liba. Mul oli opijärgselt verekaotus 1500 ml ja hemoglobiin ka 80. Oodati hommikuni,, et kuidas siis enesetunne ja hbg. Siis oli hbg üle 100 – nimelt võeti õhtul analüüs samast käest, kus tilguti ja see ilmselt lahjendas verd ( arsti jutt).. Kuna tundsin end hästi, siis ülekannet ei tehtud hommikul

Kas sa rauda võtad ikka juurde? Mina võtan 2 tbl ülepäeviti, aga ka õhtuti aegajalt pööritab. Mul 1,5 ndl möödas. Ilmselt kui ndlvahetus jätkub, konsulteerin perearstiga, kas rauda suurendada

Mul täpselt sama teema. Esialgselt võetud hemoglobiin oli 82. Hommikul võeti uus ja see oli 65. Kumb näit see siis õigem on?

Madalam vüi kõrgem ?  Sain ka tilgutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.05 21:34; 21.05 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole liba! Võõra vere tilgutamine on riskibisness st. ülekande otsus tehakse väga läbi mõeldult. Arvestatakse kindlasti ka naise kaalu (60kg sama verekaotus ei võrdu 100kg naise mahuga). Kui hemoglobiin on alla 80, siis enamasti ikka tehakse ülekanne. Kui on alla 90, siis on see nn.vaieldav kas teha või proovida rauaraviga. Ja ülekandeks peab naine ka nõusoleku andma.

Liba mis liba. Mul saeti rellakaga rindkere lahti, kirurg vaatas südame sisse ja midagi sonkis, lõppeks tõmmati titaantraadiga rinnak koomale. Rauaravi, muig.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.05 17:21; 21.05 22:25;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

LIBA!

Opi järgsel oli mul hemoglobiin 86 ja sain kolm soojendatud kotti doonorverd.

Kui sa ühe hea põhjuse suudad välja pakkuda, miks peaks keegi sellise asja välja mõtlema… Palun!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rauda juurde võtate, siis raual aitavad imenduda veel peet ja verikäkk, verivorst.

Ning rauaga samal ajal ega 2h enne ega pärast ei tohi tarbida piima, kohvi, teed, sest need takistavad raua imendumist.

Kiiret taastumist! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli HGB peale sünnitust 70-71, sain kaks vereülekannet, mis asja paremaks ei muutnud. Pidin sellepärast 1.5 nädalat haiglas passima enne kui välja sain. Tegelikult pidin mingi aeg ka kontrollis käima aga see tühistati ära, sest tookord oli esimese laine tipp ja ebavajalikke protseduure/patsiente ei tahetud sinna. Seega ei oska öelda, kas sai korda või mitte. Raseduse ajal minestasin alguses peaaegu iga hommik aneemia tõttu kuskile kõnniteele või pargipingile ära ja sain kiirabis käia aga ega muud nagu ei öeldudki kui, et tavaline  nähtus ja võta oma tabletikesi edasi

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Sünnitus Peale sünnitust jube nõrkus