Esileht Ilu ja tervis Peale tugevamat trenni öösel raskustunne südames

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Peale tugevamat trenni öösel raskustunne südames

Postitas:
Kägu

Kas keegi on veel sellise olukorraga kokku puutunud?
Peale tugevamat trenni või pingutust (nt 3h rattasõitu või tund kõrgema pulsiga jooksu) ärkan öösiti üles, raskustunne südames. Kuidagi paremini ei oska seda kirjeldada kui “raskustunne”; pulss on muidu ühtlane, vahelööke pole; paanikahoole viitavaid hirmu, higistamist ja kiirenenud hingamist ka mitte. Lihtsalt raske ja halb on olla, mingi aja pärast (10 min – pool tundi) läheb üle ja saab enamvähem edasi magada (kuid on hea võimalus, et hommikuks ei ole korralikult välja puhanud).
Paar korda olen koormustestidel käinud, nende järgi on süda terve. Ei pruugi üldse asjaga seotud olla – aga kohvi joon päris palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka nii. Selle vahega, et see raskustunne ei lähe ka poole tunniga üle, vaid taandub tasapisi hommikuks. Ka süda kontrollitud ja täiesti korras. Arvan, et see on seotud vanusega, nooremana seda polnud. Nüüd pea viiekümnesena järjest sagedamini. Selge! Tuleb koormust vähendada ja asi korras.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina hakaksin märkama u poole aasta eest, et trennis tekkis meeletu nõrkus, enam füüsilist koormust ei talunud. Esialgu pidasin seda ka “vananemise” esimeseks tunnuseks ja püüdsin ikka hambad ristis edasi joosta, jätkasin koormusega. Vananemise vastu tuleb ikka võidelda, eks. Mida nädal edasi, seda hullemaks olukord läks. Loobusin trennist. Sest lihtsalt ei jõudnud. Öösiti ärkasin tihti südamekloppimise peale. Magama minnes olid meeletud rütmihäired.
Käisin kardioloogil. tehti kõik uuringud ja jõuti järeldusele, et koormustaluvus on muutunud väga halvaks, taastumine aeglane. Koormuse ajal südame tööd mingit laadi häired. Lisaks igapäevased rütmihäired. Kuna südames on ka valu ja pitsitustunnet, arvati, et see on kõik südamelihase kahjustusest. Sain ravi peale. 4 sorti rohtu 2 kuuks.
Soovitan sul küsida Holteri monitori 24 tunniks. See näitab selgelt, mis muutused südametöös ka öösel on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul olid ka kunagi-raviks pool aastat südamerohte kolm sorti.Aga sellised häired võivad olla ka stressist ja pingest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegu võib olla koormusastmaga.
Mul mehel oli ka mingi hetk, jui peale jõusaalis käimist oli tükk aega raske hingata. Mitte otseselt valus aga polnud nagu jaksu lõpuni välja hingata ja ajas köhatama. Kui ta jättis oma tavapärase järgmise trenni vahele, kadus ka raskustunne.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Esileht Ilu ja tervis Peale tugevamat trenni öösel raskustunne südames