Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pealesunnitud kallistamine ametlikes keskkondades

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Pealesunnitud kallistamine ametlikes keskkondades

Postitas:
Kägu

Kuidas loobuda ametlikes keskkondades pealesunnitud kallistamistest? Kui tööl inimene (ülemus, töökaaslane kellega ei ole rohkem suhtlust kui tere ja nägemist) mõne sünnipäeva või tähtpäeva puhul väljendab pealetükkivat soovi kallistada ja kui sellest keeldumine võib lõppeda solvumise- ja ussitamisega kollektiivis? Olen pidanud mitmetel kordadel osasid võhivõõraid inimesi kallistama kuigi ma ei ole seda tegelikult soovinud

+15
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lihtne – enne enda sünnipäeva ütled, et ei soovi tähistada ja teiste tähistamise ajal ütled, et hirmus palju tööd on, ei saa kuidagi osa võtta.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui isegi nüüd ei saa kallistamisekombest ennast välja vabandatud, et koroonaaeg jne, siis ei aita küll miski, kannata edasi. Keegi ei tea, et sa seda ei soovi, kui sa seda kuidagi välja ei näita ja ikka teed.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil kõigil on seda vast ette tulnud. Ma lihtsalt kannatan ära.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui isegi nüüd ei saa kallistamisekombest ennast välja vabandatud, et koroonaaeg jne, siis ei aita küll miski, kannata edasi.

No ma ei saa kah aru, mis neil viga on.
Kui ajal, kus isegi mingid presidendid omavahel kohtudes enam ei tereta vaid teevad mingeid imelikke küünarnukinõkse.
Ja kägu on hädas kallistamisega.

TA: kirjuta omale üles: Koroonaajal EI kallistata, kui keegi seda ei tea, siis korda talle sedasama lauset siit.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu võib vabalt öelda, et koroonaohu tõttu väldime nii lähedasi kontakte ja kätleme (ja desinfitseerime) või teeme kummarduse, noogutuse vms.

Varasemal ajal sai seda ennetatud nii, et enne, kui kallistaja liialt lähedale jõudis, tuli käsi kätlemiseks pikalt ette sirutada ja enamik piirdusid siis kätlemisega. Mõni muidugi ei suutnud ka siis, aga vähemalt ise ei pidanud siis vastu kallistama.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui keeldumisest tekib solvumine?

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui keeldumisest tekib solvumine?

Aga kui ei teki?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätame koroona hetkeks kõrvale.

Mis selles kallistamises nii õudset on, ma ei saa aru. See pole ju antud kontekstis mingi embamine. Korra käed ümber ja asi ants.

Mulle annab kallistamine pigem positiivse laengu, aga loomulikult peab valima õige hetke ja “lugema” teise inimese kehakeelt.

Elan Skandinaavia riigis ja siin on kallistamine tavaline.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on poolel kollektiivil nüüd sügisel-talvel järjest sünnipäevad tulemas ja ma olen juba ette stressis. Ei meeldi, kui kolleegi tasandil inimene minu privaatruumi tungib.

Enda sünnipäeva ajaks võtan alati puhkuse.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen tööl näiteks mitu korda ja kõva häälega öelnud, et mulle ei meeldi kallistamine. Seda aga tehakse ikka.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen tööl näiteks mitu korda ja kõva häälega öelnud, et mulle ei meeldi kallistamine. Seda aga tehakse ikka.

Siis üldjuhul solvutakse ja hakatakse tagaselja ussitama, milline nõme inimene ma olen.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jummel, ütle, et sugulane on koroonas ja kohe hoiavad lausa kaugele.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei tea, mis selle tobeda kombega peale hakata. Ma olen introvert ja põen sotsiaalset ärevust. Oma sünnipäev on nagu õudus kuubis. Sel aastal vedas, pääsesin kallistamisest ja tähelepanust, sest sünnipäev oli kõige karmima karantiini ajal märtsis.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elan Prantsusmaal, siin musitatakse. Ütlen alati, et mul on nohu – 90% inimestest tõmbab kohe tagasi, 10% arvab, et tugevdabki  immuunsust ja musitame ikka.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ise teisi õnnitledes andnud kätt ja ütelnud,  et ma ei ole kallistaja. Saadakse aru küll.

Igasugune tagaselja ussitamine jätab külmaks, ehkki tõenäoliselt mõned seda omavahel ikka kommenteerivad. Hakkab ju silma, kui kümnele kallistusele järgneb niisama õnnesoov või heal juhul käepigistus.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallistamine võtab aega paar sekundist, keegi hoia ju pikalt embuses  – mida hullu te privaatruumiga selle aja jooksul jõuab juhtuda.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallistamine võtab aega paar sekundist, keegi hoia ju pikalt embuses – mida hullu te privaatruumiga selle aja jooksul jõuab juhtuda.

Ei juhtu midagi hullu, aga minu jaoks on kallistamine lihtsalt ebameeldiv. Eriti veel naiste (v.a tütar ja vanaema) kallistamine.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas loobuda ametlikes keskkondades pealesunnitud kallistamistest? Kui tööl inimene (ülemus, töökaaslane kellega ei ole rohkem suhtlust kui tere ja nägemist) mõne sünnipäeva või tähtpäeva puhul väljendab pealetükkivat soovi kallistada ja kui sellest keeldumine võib lõppeda solvumise- ja ussitamisega kollektiivis? Olen pidanud mitmetel kordadel osasid võhivõõraid inimesi kallistama kuigi ma ei ole seda tegelikult soovinud

Teata töökohast terviseametisse. ju on teisi rikkumisi veel, mitte ainult see, et vahemaad ei osata hoida.  Kui praegu hakkab keegi ussitama selletõttu, et tahetakse hoida vahemaad, siis on asi ikka hukule meil määratud. Ei sa me sellest viirusest iial lahti, kui ühed teevad kõik, et viirus ei leviks ja teised massiliselt levitavad viirust.  TEe avaldus ahistamise kohta , nagunii kaob töökoht ära, kui kõik haigestuvad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korra käed ümber ja asi ants.

Sa ei kujuta siis ilmselt ette kui palju küsimusi või arusaamatusi selline asi tekitada võib.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jätame koroona hetkeks kõrvale.

Mis selles kallistamises nii õudset on, ma ei saa aru. See pole ju antud kontekstis mingi embamine. Korra käed ümber ja asi ants.

Mulle annab kallistamine pigem positiivse laengu, aga loomulikult peab valima õige hetke ja “lugema” teise inimese kehakeelt.

Elan Skandinaavia riigis ja siin on kallistamine tavaline.

Sa esitad sellise küsimuse PK introvertidele-ärevikele? Tõsiselt?
Nad saavad paanikahoo, kui müüja neid teretab, kardavad telefonikõnesid vastu võtta, ise helistada, avatud kontoreid, esinemisi, töövestlusi, suhtlemist, sünnipäevi, kui keegi teed küsib jne. jne. Tuttavaga kallistamine võrdub nende jaoks sellega, et mees palub seksi ajal tule põlema jätta. Kohe paanika ja jooksuga minema.
Kõik teised inimesed on tühisused nende diipide ja üliintelligentsete prouade kõrval.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

No meil ka sünnipäevadel tööl kallistatakse, no väga ei meeldi,aga kannatan ära. Aga mingi 10 aastat tagasi mul mees oli azerbaidsiaanis tööl ja vot seal oli veel selline komme et kõik ka võõrad mehed kohtudes suudlesid.Naiste kohta ei tea. Vot kuidas sa selle välja kannataksid, kui siin sihuke komme oleks?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kallistamine võtab aega paar sekundist, keegi hoia ju pikalt embuses – mida hullu te privaatruumiga selle aja jooksul jõuab juhtuda.

Tead, mõnel võtab seemnepurse ka aega paar sekundit, sellegipoolest ma ei arva, et ma peaksin end seepärast suvalistel keppida laskma. Aga no sinu jaoks pole vahet, mis su privaatruumiga ikka juhtub selle ajaga, eksole

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kallistaja-tüüpi, aga sellest hoolimata ei kipu embama kedagi, kelle puhul ma 100% kindel pole, et ta kallistusi naudib. Kallistamine nagu iga muugi intiimsema tegevus peab olema vastastikku nauditav ja nii ma ei kallista isegi oma kahte head sõbrannat ega ühte poega, kellest tean, et see neile ebamugavust valmistab, kolleegid-tuttavad jätan täiesti puutumata. Juba lasteaialastele õpetatakse, et kedagi ei tohi ilma loata puudutada ja ükski ebameeldiv puudutus pole okei, täiskasvanud võiksid seda ometigi teada. Vabalt, et kõik ei loe teisi inimesi väga hästi ega tunneta ka kallistatava kehas pinget, aga ma ei suuda siiski ette kujutada inimesi, kes viisaka “vabandust, aga kallistamine tekitab minus ebamugavust” peale solvuksid või suisa ussitama hakkaksid. Ehk siis ütle ausalt, aga viisakalt välja, et Sulle  kallistamine ei sobi ja asi on kohe lihtsam nii Sinu kui teiste jaoks. Arvata on, et ka nende kallistajakolleegide seas on neid, kes seda teha ei taha, aga massiga kaasa minnes seda siiski teevad. Julge olla see, kes sundkallistamise katkestab, las füüsiline lähedus töökohal jääb vaid neile, kes seda tahavad ja naudivad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead, mõnel võtab seemnepurse ka aega paar sekundit, sellegipoolest ma ei arva, et ma peaksin end seepärast suvalistel keppida laskma. Aga no sinu jaoks pole vahet, mis su privaatruumiga ikka juhtub selle ajaga, eksole

MOTT. Introvert-ärevik-käo jaoks on kallistamine võrdne keppimisega. Kui keegi julgeb bussis taolise käo kõrvale istuda, liigitab kägu ta automaatselt vägistajate hulka. Poes tere ûtlev müüja tegeleb vaimse vägivallaga ja on psühhoterrorist.
Arsti juures ikka julgete käia?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroona sobib hästi vabanduseks :)) me tööl keegi ei emba enam sünnipäevade puhul koroonale viidates. Mulle ka sobib 😀

0
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pealesunnitud kallistamine ametlikes keskkondades