Esileht Pereelu ja suhted Pealetükkiv ämm

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )

Teema: Pealetükkiv ämm

Postitas:

Ilmselt sell pärast, et tal on ükstaskama, mis teemaalgatajal seljas on.

Viimane aga on 10kg juurde võtnud, järgmisel aastal plaanis veel 10 juurde võtta, mistõttu kleidi ostmine praegu oleks mõttetu.
Ainult üheks korraks. Järgmisel aastal ju juba väike.

Aga ämm, va lollike, sel ei jõua see kostüümidraama kohale ja seetõttu ongi ebaviisakas.

Nojah, olgu või kostüümidraama, täiskasvanud inimene otsustab siiski ise ja peale pressima ei peaks.
Mina muidugi kostüümidraamat tõepäraseks varaindiks ei pea. Aga kui sinu maailmas see tavaline on.. ju sa siis tead kuidas riietest draamat teha, igal omad kogemused.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 10:47; 16.06 16:13; 16.06 17:57; 16.06 19:31; 16.06 20:12; 17.06 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle nii meeldib lugeda, kuidas kägusid järjest rohkem vaevab soov teada saada, MIS see põhjus ikkagi siis on 😀
Mis tähtsust sellel on? Probleem on ju selles, et ämm ikka nuiab, et proovi ikka tulla ja seda vaatamta sellele, et talle on öeldud, et ei ole võimalik.
Äkki teemaalgataja lihtsalt ei taha minna. Kas see siis õigustab kuidagi ämma pressingut, mehele helistamist ja kirjutamist? Miks peab inimene tegema midagi, mida ta ei taha?
Nagu ma eespool juba kirjutasin, siis ilmselt ämm soovib näha lapselapsi ja miniat ning sellepärast teeb seda. Las ta teeb, see ei tee ju kellelegi haiget.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:52; 16.06 07:23; 16.06 07:27; 16.06 20:23; 17.06 10:51; 17.06 14:06; 17.06 17:51; 19.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea.. Kui inimene on pikalt selgitanud, miks ei sobi, siis see “proovige siis ikka ka tulla” jätab mulje, et teine üldse ei kuulanud. Ja lisaks räägib ta kuidas ämm veel eraldi helistab ja kirjutab mehele. Minu jaoks jätab see kirjeldus küll pealepressiva, mitte lihtsalt tavalise jutu lõpetamise muljet.

Kui inimene pikalt selgitab, miks ta tulla ei saa, siis see tähendab tavaliselt, et ta teab ise ka, et tal on vaja oma mittetulemist õigustada, eks ämm tegi sellest loogilise järelduse.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 15:24; 15.06 17:35; 15.06 22:16; 16.06 13:37; 16.06 20:51; 16.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ämm on sõimusõna või miks ei tohi ämma kohta ämm öelda? Ise olen äsja ametlikult ämmaks saanud ja ma vist oleks väga ehmunud, kui mu minia mind vanaemaks nimetaks.

Tohib ikka öelda ka ämm.

Meie leppisime alguses kokku, et kutsun teda emaks nagu meeski ja ma näe ühtegi põhjust, miks ma 25 aastat hiljem peaksin teda ämmaks kutsuma hakkama.

Samamoodi kutsub mu poja elukaaslane mind emaks või siis eesnimepidi (väga harva). Teistele räägib minust kui Mati emast.

aga oota, kui Sul lapselapsed tulevad, siis võib ka juhtuda, et öeldakse vanaema Sinu kohta ????

Mis siin ikka ehmuda ????

Oma laste lastele olen ma loomulikult vanaema, aga mitte oma miniale.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema matust mainisin ka, siis kui muutusin irooniliseks inimese pihta, kes arvas, et raseduse peetumise korral võiks katkestamiseks ju teise päeva valida kui mehe õe pulm. Et no peab ikka väga empaatiavõimetu olema, et arvata, et inimene mingi isikliku tragöödia sees tahaks veel pulma minna, olgu selleks tragöödiaks siis oodatava lapse või mõne lähedase kaotus. Sellisel juhul ei suudaks mina küll pulma minna ka siis, kui see katkestamine või matus toimuks päev-paar enne või pärast pulma. Lihtsalt ma oleks pulma jaoks liiga õnnetu ja ei läheks.

Kui sa lugeda oleksid osanud, siis sa oleksid aru saanud, et see inimene arvas, et pulma mitteminemise põhjus võib olla küll see, et pole peotuju, aga väita, et just sel päeval peab katkestama minema ja seepärast ei saa, see on BS.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 15.06 15:24; 15.06 17:35; 15.06 22:16; 16.06 13:37; 16.06 20:51; 16.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see põhjus mitte minemiseks on, ongi siinse teema tuum ju, 100 prossa relevantne.
Samas on see ka äraarvatav, et põhjus on mingi fantaasiavili, mis välja mõeldud sellepärast, et tegelik põhjus pole ka piisavalt tõsine.

Kui põhjus oleks matus või m
tervislik, siis seda teemat siin üldse polekski. Sest siis ämm ei käiks peale ja autori mees ei kavatseks öö läbi pidu panna.

Teadaoleva vähese/olematu info põhjal iseend teemaalgataja ellu kujutades, on mitte mineku põhjus kombinatsioon kahest asjast. Sellest, et mehe õde pole kohe üldse lähedaseks saanud ja sellest, et seal pulmas peaks ta üksi lapsi kantseldama ja üksi nendega varem peolt magama lahkuma, kuna mees ju lastega jännata ei viitsi ja tahab hommikuni pidu panna. Sellises olukorras ei tahaks mina ka pulma minna. Oled seal nagu mingi maskott, sest viisakas on ju olla kohal. Endal aga pole muud teha kui võõras kohas lapsi valvata.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest, et mehe õde pole kohe üldse lähedaseks saanud ja sellest, et seal pulmas peaks ta üksi lapsi kantseldama

Arvad, et teemaalgataja (kes seletas ämmale “pikalt laialt”) ütles ämmale, et kle, ma ei taha sinna pulma tulla, kuna ma ei kannata seda sinu tütrekest väga?
Ämm naisena oleks ju mõistnud ja teab, mis on v..tuviha?

Või pakud, et seda tõelist põhjust ei julgenud öelda ja ajas ämmale mingit väljamõeldud pläma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.06 10:21; 15.06 13:43; 15.06 16:15; 15.06 18:14; 15.06 20:34; 16.06 10:36; 16.06 17:12; 16.06 19:44; 17.06 06:20; 17.06 10:08; 17.06 13:37; 17.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujutaks ettegi, et ma ei läheks koos lastega mehe õe pulma. Saan vennaga suurepäraselt läbi, aga minu jaoks on olulisem ikkagi pulm ja sinna minnakse kogu perega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kujutaks ettegi, et ma ei läheks koos lastega mehe õe pulma. Saan vennaga suurepäraselt läbi, aga minu jaoks on olulisem ikkagi pulm ja sinna minnakse kogu perega.

Ja täpselt sama hästi ei tarvitse paljud ette kujutada mehe õe pulma minemist. Kõik mehe õed ei ole kaugeltki suurepärased inimesed. Mina ei läheks oma mehe õe pulma mitte ühelgi tingimusel. Ma isegi ei viitsiks seda kellelegi selgitada. Kui ämm tulekski mu ukse taha, siis ütleksingi, et ma lihtsalt ei viitsi ja see pole mulle oluline sündmus. Poest wc-paberi või tikkude ostmine oleks ka olulisem sündmus.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 12:29; 15.06 12:46; 17.06 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja täpselt sama hästi ei tarvitse paljud ette kujutada mehe õe pulma minemist.

Meestel vist naise vendadega selliseid probleeme ei ole?
Et ei kujuta ettegi vms. v…viha.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.06 10:21; 15.06 13:43; 15.06 16:15; 15.06 18:14; 15.06 20:34; 16.06 10:36; 16.06 17:12; 16.06 19:44; 17.06 06:20; 17.06 10:08; 17.06 13:37; 17.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No agaöelge ausalt, kes tahaks kahte last üksi kantseldada pulmas, kui mees kavatseb end pumbaks juua. Äkki ta ei taha sellist vaatepilti ei endale ega lastele. Häbi ileks ju.
Ma ka sellisel juhul mõtleks mingi hädavale välja, sest kui kaks(tegelikult KOLM-mees kolmas ju) last terve päev üksi kantseldada on, ei ole see pulm absoluutselt pidupäev, vaid suur stress!

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No agaöelge ausalt, kes tahaks kahte last üksi kantseldada pulmas, kui mees kavatseb end pumbaks juua. Äkki ta ei taha sellist vaatepilti ei endale ega lastele. Häbi ileks ju.

Ma ka sellisel juhul mõtleks mingi hädavale välja, sest kui kaks(tegelikult KOLM-mees kolmas ju) last terve päev üksi kantseldada on, ei ole see pulm absoluutselt pidupäev, vaid suur stress!

Seda ma räägingi, et põhiprobleem ei ole mitte ämmas, vaid hoopis mehes.

Kui see mees jääks armukesega vahele, siis oleks kindlasti ka süüdi just armuke, mitte mees ise.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.06 11:24; 16.06 12:13; 16.06 12:50; 17.06 10:29; 17.06 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see põhjus mitte minemiseks on, ongi siinse teema tuum ju, 100 prossa relevantne.

Ei ole see selle teema tuum.
Küsimus on selles, kas ämma poolt on viisakas käituda nii nagu ta käitub ja seda vaatamata põhjusele.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:52; 16.06 07:23; 16.06 07:27; 16.06 20:23; 17.06 10:51; 17.06 14:06; 17.06 17:51; 19.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, kas ämma poolt on viisakas käituda nii nagu ta käitub ja seda vaatamata põhjusele.

Kas isegi siis, kui põhjus on selles, et teemaalgataja arvates sobivat klleiti pole ja on olemas hunnik tegelikult väga normaalseid kleite?

Jääd sa selle oma arvamuse juurde?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.06 10:21; 15.06 13:43; 15.06 16:15; 15.06 18:14; 15.06 20:34; 16.06 10:36; 16.06 17:12; 16.06 19:44; 17.06 06:20; 17.06 10:08; 17.06 13:37; 17.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on selles, kas ämma poolt on viisakas käituda nii nagu ta käitub ja seda vaatamata põhjusele.

Kas isegi siis, kui põhjus on selles, et teemaalgataja arvates sobivat klleiti pole ja on olemas hunnik tegelikult väga normaalseid kleite?

Jääd sa selle oma arvamuse juurde?

jah, jään küll.
kui on öeldud, et ei saa/ei ole võimalik/ei taha, siis tuleb seda aktsepteerida, mitte nuiama ja tüütama või suisa pressingut tegema hakata.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:52; 16.06 07:23; 16.06 07:27; 16.06 20:23; 17.06 10:51; 17.06 14:06; 17.06 17:51; 19.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin teile rea põhjuseid tuua, miks mina ei saaks mehe õe pulma minna (valige sobiv):
* mingi meditsiiniline protseduur. järjekorrad on pikad ning mingi väikese opi aeg võib olla poole aasta pärast, inimene aga peab kannatama. aga kujutage ette, et antakse teada, et keegi ütles aja ära ning saab selle asja ära teha nädala (10 päeva, 2 nädala vms) pärast. kui see asi häirib elu ja teeb murelikuks, siis ma ikka teeks selle protseduuri ära.
* töö. ma ei räägi mitte sellest, et Statoilis ei saaks vahetust vahetada, vaid mõnel inimesel on vastutav töö ja võib tõesti midagi ootamatult vahele tulla. Näiteks projekteerijatel avastatakse projekti viga ning parandatud projekt on vaja 10 päeva jooksul välja anda. See võib tähendada 12-16 tunniseid tööpäevi. Kus sa siis pärast seda hakkad Tallinnast Võrru sõitma?
Mõnel juhtival kohal töötaval inimesel võib ette tulla välismaise koostööpartneri sõit Eestisse. Ootamatult või siis ootamatult plaanid muutusid. VÕi on see välismaine klient, kes tuleb asju üle vaatama vms.
Või on mingi äri (näiteks toitlustus) kellegagi kahepeale ning on kokku lepitud, et seda järgmise nädalavahetuse pulma/juubelit kureerib ja vastutab just see teine partner, aga ta jääb näiteks auto alla ja satub haiglasse. No – selline asi on vaja ikka ära teha. Neid ettekandjaid ja kokkasid ei saa lasta ju omapäi sinna “objektile” kallale.
Või näiteks küsitakse mingit pakkumist aja peale. Tegemist näiteks suure tööga, mis aitaks firmal mitu kuud või rohkemgi ära elada – ikka paned pakkumise kokku. Ja ei saa helistada näiteks kuskile riigihanke keskusesse, et kuulge – me esitame oma pakkumise 2 päeva hiljem, sest ma lähen mehe õe pulma.
jne. jne.
* Lähedasega seotud kohustus. Näiteid on juba siin varem ka toodud, ei hakka juurde neid genereerima.
* Ehitustööd. Vaja näiteks majale uus katus panna ning üks ehitusfimra andis teada, et ta saab seda tööd just nüüd teha, sest keegi ütles midagi ära ja kui sa sellest praegu kinni ei hakka, siis järgmine võimalus on järgmisel suvel.
* Oma ema/isa/vend vms langes ootamatult tsükklisse. Seda vaja kantseldada, et kogu oma (ja suguvõsa) vara maha ei jooks ja võlgu ei tekitaks.
* Lapse oluline spordivõistlus. Sai ootamatult meeskonda/koondisesse/esindusse, sest keegi kukkus välja/sai vigastuse vms. Vaja toetama minna, transat tegema vms.

Kas on veel mingeid variante vaja?

Muidugi võiks teemaalgataja oma ämmale seda küll öelda, et lapsed ei tule seepärast, et mees on mömmja ei oksa/ei viitsi/ei taha neid kantseldada.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 14:17; 17.06 15:24; 17.06 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin teile rea põhjuseid tuua, miks mina ei saaks mehe õe pulma minna (valige sobiv):

Ei leidnud mitte ühtegi sobivat, kus isegi vähearenenud inimene hakkaks soiguma, et “proovi ikka tulla”.

Seega sa töötasid praegu vales suunas. Mitte lihtsalt põhjuseid poleks vaja olnud (neid on niigi), vaid sellisied põhjuseid, mis poleks eriti usutavad.

Suudad sa sellest aru saada ja vahet näha?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 15.06 10:21; 15.06 13:43; 15.06 16:15; 15.06 18:14; 15.06 20:34; 16.06 10:36; 16.06 17:12; 16.06 19:44; 17.06 06:20; 17.06 10:08; 17.06 13:37; 17.06 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin teile rea põhjuseid tuua, miks mina ei saaks mehe õe pulma minna (valige sobiv):

* mingi meditsiiniline protseduur. järjekorrad on pikad ning mingi väikese opi aeg võib olla poole aasta pärast, inimene aga peab kannatama. aga kujutage ette, et antakse teada, et keegi ütles aja ära ning saab selle asja ära teha nädala (10 päeva, 2 nädala vms) pärast. kui see asi häirib elu ja teeb murelikuks, siis ma ikka teeks selle protseduuri ära.

* töö. ma ei räägi mitte sellest, et Statoilis ei saaks vahetust vahetada, vaid mõnel inimesel on vastutav töö ja võib tõesti midagi ootamatult vahele tulla. Näiteks projekteerijatel avastatakse projekti viga ning parandatud projekt on vaja 10 päeva jooksul välja anda. See võib tähendada 12-16 tunniseid tööpäevi. Kus sa siis pärast seda hakkad Tallinnast Võrru sõitma?

Mõnel juhtival kohal töötaval inimesel võib ette tulla välismaise koostööpartneri sõit Eestisse. Ootamatult või siis ootamatult plaanid muutusid. VÕi on see välismaine klient, kes tuleb asju üle vaatama vms.

Või on mingi äri (näiteks toitlustus) kellegagi kahepeale ning on kokku lepitud, et seda järgmise nädalavahetuse pulma/juubelit kureerib ja vastutab just see teine partner, aga ta jääb näiteks auto alla ja satub haiglasse. No – selline asi on vaja ikka ära teha. Neid ettekandjaid ja kokkasid ei saa lasta ju omapäi sinna “objektile” kallale.

Või näiteks küsitakse mingit pakkumist aja peale. Tegemist näiteks suure tööga, mis aitaks firmal mitu kuud või rohkemgi ära elada – ikka paned pakkumise kokku. Ja ei saa helistada näiteks kuskile riigihanke keskusesse, et kuulge – me esitame oma pakkumise 2 päeva hiljem, sest ma lähen mehe õe pulma.

jne. jne.

* Lähedasega seotud kohustus. Näiteid on juba siin varem ka toodud, ei hakka juurde neid genereerima.

* Ehitustööd. Vaja näiteks majale uus katus panna ning üks ehitusfimra andis teada, et ta saab seda tööd just nüüd teha, sest keegi ütles midagi ära ja kui sa sellest praegu kinni ei hakka, siis järgmine võimalus on järgmisel suvel.

* Oma ema/isa/vend vms langes ootamatult tsükklisse. Seda vaja kantseldada, et kogu oma (ja suguvõsa) vara maha ei jooks ja võlgu ei tekitaks.

* Lapse oluline spordivõistlus. Sai ootamatult meeskonda/koondisesse/esindusse, sest keegi kukkus välja/sai vigastuse vms. Vaja toetama minna, transat tegema vms.

Kas on veel mingeid variante vaja?

Muidugi võiks teemaalgataja oma ämmale seda küll öelda, et lapsed ei tule seepärast, et mees on mömmja ei oksa/ei viitsi/ei taha neid kantseldada.

Kas need põhjused kõik oleks ka piisavad näiteks oma õe pulma korral?

Mina näiteks üritaks küll igal juhul oma õe pulma minna.

Haiglasse sattumine ja terviseprobleemid loomulikult oleks mõjuvad põhjused.

Aga töö ei oleks küll põhjus. Ma tööd perest ettepoole ei seaks. Selle ühe päeva saaksin ma töö asjad kuidagi teistmoodi teha. Ka siis kui juhtuksid kõhulahtisust põdema, saaksid ju siiski oma tööasjad ikkagi mõnele teisele päevale korraldada. Elu läheks ikkagi edasi.

Teemaalgataja oleks võinud lihtsalt mitte ämmale kõneleda oma plaanist mitte minna. Kui ei taha, et teine inimene üldse sellele kuidagi reageerib, siis võib ju lihtsalt rääkimata jätta.
Oleks ka kogu ämma poolne meelitamine ja nuiamine kuulmata jäänud.

Ma tõesti ei mõista seda solvumist ämma osas. Mul oma ema on selline, kes ajab ikka alati oma joru. No jumal temaga, las ta ajab siis. Ümber ma teda ei tee ja tema peale solvuda ka ei viitsi. Midagi halba see tema heietamine mulle ju ei tee, ja pole mul ka raske lihtsalt kaasa noogutada ning siis ikka nii teha nagu mulle sobib.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.06 19:45; 16.06 00:44; 16.06 13:53; 17.06 14:30; 17.06 18:58; 17.06 22:37; 18.06 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämma keeles tähendab see “proovi ikka tulla”, “tulge ikka, kui saate” seda, et juhul kui miski muutub, siis igal juhul on nad külla oodatud.

See tähendab seda, et ämm on omast arust täiesti viisakas. Vanemate inimeste jaoks ongi niisugune asi viisakus.

See ei ole mingi krdi survestamine või pealetükkimine. See on niisugune väljend, mis tuleb ühest kõrvast sisse ja teisest välja lasta, juhul kui tõesti minna ei saa. See on samaväärne viisakus, kui öelda, et olete meie juurde alati oodatud.

Minia aga plõksib. Ja on ebaviisakas. Tema ei viitsi, kujutage pilti, viis tundi sõitu nädalavahetusel. Ja siis ootab, et teised teda sellise suhtumise peale kannaksid nagu sitta pilpa peal. Ämm on isegi veel heatahtlik sellise jutu peale.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.06 11:24; 16.06 12:13; 16.06 12:50; 17.06 10:29; 17.06 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need põhjused kõik oleks ka piisavad näiteks oma õe pulma korral?

Jah, paljud neist oleksid põhjused ka oma õe puhul. Ja kui on tõesti hooliv suhe, siis ei solvuta, kui õde mingil põhjusel pulma ei tule.

Minu õde ei tulnud mu pulma. Me oleme lähedased ja ma tõesti mõistsin tema põhjust. Pulm toimus tema kodust 200km kaugusel ja tal oli mu pulmade ajal 2-nädalanae rinnalaps. EI tahtnud sõita nii tillukesega, ei tahtnud ka maha jätta ning ka enda enesetunne pole nii vahetult peale sünnitust nii hea.

Mõnes mõttes minu viga, et me mu õe sünnitustähtajale nii lähedale oma pulmad panime, aga mu õde ei solvunud selle peale. See tavapärane põhjus, varasemaks ei saanud aega ning väga hiljemaks ka ei tahtnud, ei tahtnud suure kõhuga abielluda. Rääkisime õega läbi ja leppisime kohe kokku, et sobib mu pulma aeg ja ta tuleb, kui saab ja kui ei saa, ei tule. Ei sobinud ja ei tulnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 15:17; 17.06 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga töö ei oleks küll põhjus. Ma tööd perest ettepoole ei seaks. Selle ühe päeva saaksin ma töö asjad kuidagi teistmoodi teha. Ka siis kui juhtuksid kõhulahtisust põdema, saaksid ju siiski oma tööasjad ikkagi mõnele teisele päevale korraldada. Elu läheks ikkagi edasi.

Kohe näha, et sa pole tööandja. Ma ka ei sea tööd perest ettepoole, aga kui on PAANIKA, st mingi ilmnenud viga vms, siis ei ole võimalik midagi ringi sättida. Lihtsalt ei ole. Kui ma põen kõhulahtisust ja homme on töö tähtaeg, siis ma pean ikka töö ära tegema, sest teist poolt ei huvita see ning kui lepingus on leppetrahv näiteks ühekordse hilinemise eest 10 tuhat või 20 tuhat või ka 100 tuhat, siis sa ikka teed selle asja ära. Nii on.
Või siis näiteks toome jälle sisse selle cateringi teema. Oletame, et mul on cateringi firma kahe sõbrannaga kolme peale. Aasta aega tagasi saime suure tellimuse – 300 inimese üritus vaja toitlustada. Lepingud tehti ka siis ära ja lepingus muidugi trahvid jms. Oletame nüüd, et meie firma tavaprotseduur on see, et üks meist omanikest on alati ürituse admin ja korraldaja. Ja niiviisi külakorda või võimaluste piires me omavahel töid ja koormust jagame. Üks partneritest sõitis paar nädalat tagasi kuuks ajaks Ameerikasse (aasta aega tagasi kokku lepitud puhkus) ning minul oli siis mehe õe pulm ning kolmas sõbranna pidi meie kohtustuslikku cateringi orgunnima. Aga….see kolmas jäi eile auto alla/sai leetrid/südari/vms….ja millised on siis minu võimalused? Ameerikas olev sõbranna ei jõua nii kiiresti tagasi, kui vaja. Kas ütlen lepingust lahti ja maksan tuhandeid eurosid trahvi? Lisaks mainekahju? See, kes asjade eest ise kunagi vastutanud ei ole, ei saa aru, et see variant, et “no küll need 5 kokka ja 10 ettekandjat saavad omapäi hakkama” ei päde reaalses elus üldse.
Ja näiteks ma ei saaks ka oma õe pulma minna, kui minu peetavas kohvikus on tulekahi või veeuputus. Ma ei saaks sel juhul ka iseenda pulma minna.
Selline see tööandja elu juba on.
Küll aga saab tavaline töötaja oma tööasju “ümber mängida”, sebib oma sõbranna hoopis mulle selleks ürituseks ettekandjaks vms.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 14:17; 17.06 15:24; 17.06 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et sa pole tööandja. Ma ka ei sea tööd perest ettepoole, aga kui on PAANIKA, st mingi ilmnenud viga vms, siis ei ole võimalik midagi ringi sättida. Lihtsalt ei ole. Kui ma põen kõhulahtisust ja homme on töö tähtaeg, siis ma pean ikka töö ära tegema, sest teist poolt ei huvita see ning kui lepingus on leppetrahv näiteks ühekordse hilinemise eest 10 tuhat või 20 tuhat või ka 100 tuhat, siis sa ikka teed selle asja ära. Nii on.

Jah. Ma olen lebanud ürituse toimumise kohas eraldi numbritoas ja raadiosaatja abil kähisedes vägesid juhatanud. Palavik oli üle 39, hääl pea olematu, aga tuli teha ja tegin. On asju, mida saad tegemata jätta ainult siis, kui ise teadvuseta oled.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 15:17; 17.06 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole mingi krdi survestamine või pealetükkimine.

On küll, kui seda tehakse korduvalt ja lisaks hakatakse veel mehele helistama ja kirju kirjutama, et ikka tuldaks.

aga paar postitust eespool oli väga hea soovitus. tuleb ämmale öelda, et lapsed ei tule pulma sellepärast, et tema poeg ei soovi neid sinna kaasa võtta.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.06 22:52; 16.06 07:23; 16.06 07:27; 16.06 20:23; 17.06 10:51; 17.06 14:06; 17.06 17:51; 19.06 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, kui perekoolile iseloomulik olukord siin taas tekkinud on – keegi ei pane tähele, et asi ei ole ainult selles ühes sündmuses, vaid probleemis, et ämm käitub iga kord nii, kui asjad vastavalt tema soovile ei lähe.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No agaöelge ausalt, kes tahaks kahte last üksi kantseldada pulmas, kui mees kavatseb end pumbaks juua. Äkki ta ei taha sellist vaatepilti ei endale ega lastele. Häbi ileks ju.

Ma ka sellisel juhul mõtleks mingi hädavale välja, sest kui kaks(tegelikult KOLM-mees kolmas ju) last terve päev üksi kantseldada on, ei ole see pulm absoluutselt pidupäev, vaid suur stress!

Täpselt minu mõte. mis mõttes mees ei taha lapsi kantseldada? Miks naine peab tahtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga töö ei oleks küll põhjus. Ma tööd perest ettepoole ei seaks. Selle ühe päeva saaksin ma töö asjad kuidagi teistmoodi teha. Ka siis kui juhtuksid kõhulahtisust põdema, saaksid ju siiski oma tööasjad ikkagi mõnele teisele päevale korraldada. Elu läheks ikkagi edasi.

Kohe näha, et sa pole tööandja. Ma ka ei sea tööd perest ettepoole, aga kui on PAANIKA, st mingi ilmnenud viga vms, siis ei ole võimalik midagi ringi sättida. Lihtsalt ei ole. Kui ma põen kõhulahtisust ja homme on töö tähtaeg, siis ma pean ikka töö ära tegema, sest teist poolt ei huvita see ning kui lepingus on leppetrahv näiteks ühekordse hilinemise eest 10 tuhat või 20 tuhat või ka 100 tuhat, siis sa ikka teed selle asja ära. Nii on.

Või siis näiteks toome jälle sisse selle cateringi teema. Oletame, et mul on cateringi firma kahe sõbrannaga kolme peale. Aasta aega tagasi saime suure tellimuse – 300 inimese üritus vaja toitlustada. Lepingud tehti ka siis ära ja lepingus muidugi trahvid jms. Oletame nüüd, et meie firma tavaprotseduur on see, et üks meist omanikest on alati ürituse admin ja korraldaja. Ja niiviisi külakorda või võimaluste piires me omavahel töid ja koormust jagame. Üks partneritest sõitis paar nädalat tagasi kuuks ajaks Ameerikasse (aasta aega tagasi kokku lepitud puhkus) ning minul oli siis mehe õe pulm ning kolmas sõbranna pidi meie kohtustuslikku cateringi orgunnima. Aga….see kolmas jäi eile auto alla/sai leetrid/südari/vms….ja millised on siis minu võimalused? Ameerikas olev sõbranna ei jõua nii kiiresti tagasi, kui vaja. Kas ütlen lepingust lahti ja maksan tuhandeid eurosid trahvi? Lisaks mainekahju? See, kes asjade eest ise kunagi vastutanud ei ole, ei saa aru, et see variant, et “no küll need 5 kokka ja 10 ettekandjat saavad omapäi hakkama” ei päde reaalses elus üldse.

Ja näiteks ma ei saaks ka oma õe pulma minna, kui minu peetavas kohvikus on tulekahi või veeuputus. Ma ei saaks sel juhul ka iseenda pulma minna.

Selline see tööandja elu juba on.

Küll aga saab tavaline töötaja oma tööasju “ümber mängida”, sebib oma sõbranna hoopis mulle selleks ürituseks ettekandjaks vms.

No kui sul on kohvikus tulekahju või veeuputus, siis seda sa ometi ette ei tea. Aga meil siin teemas inimene teab juba ette.
Jah – tulekahju pärast ma jätaks isegi pulma minemata vast. Või mine tea – kui juba põleng ära olnud ja tuletõrje lahkunud. No mis seal ikka passida. Võin homme kah seda mahapõlenud kohviku asja ajada.
Veeuputuse pärast ma pulma minemata ei jätaks. Torud kinni ja silt välja, et avariiolukord. Küll päev hiljem vaatan, mis edasi saab.

NB – ära sa kõhulahtisusega küll kuskile cateringi orgunnima mine. Ma oleks päris pahane tellijana kui pärast leviks kuuldus, et minu ürituselt said inimesed kõhulahtisuse.

Kui on mingi paanika või ilmenud viga – no siis see ka ilmselt ette teada ei ole – seega ei saanud teemaalgatajal sedalaadi põhjus olla. Samuti ei saaks ette teada olla sõbranna auto allla jäämine või südari saamine, eksju.

Kindlasti kui telliskivi kukub pähe, siis ma ka jätaks pulma minemata.

Absoluutselt kindlasti on olemas olukordi, kus ma jätaks pulma minemata. Isegi matusele minemata. Aga kas teemaalgataja puhul just mingi ülimalt aegkriitilise situatsiooniga on tegemist.
Ja kui ka on mingid olulised tööasjad – siis ju täiesti normaalne kui ämm loodab, et äkki ikka laabuvad need tööasjad ning äkki ikka saab minia pulmas osaleda.

Ühest küljest jah igaühe enda asi, kas tahab pulmas osaleda või mitte. Kohustuslik ei saa selline asi ju olla. Aga kui juba ämmale kurtma lähed, et ei saa pulmas mingi asja pärast osaleda, siis minu meelst on ämmmast küll normaalne loota, et äkki sul õnnestub oma asjad korda ajada ja saad osa võtta.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.06 19:45; 16.06 00:44; 16.06 13:53; 17.06 14:30; 17.06 18:58; 17.06 22:37; 18.06 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB – ära sa kõhulahtisusega küll kuskile cateringi orgunnima mine. Ma oleks päris pahane tellijana kui pärast leviks kuuldus, et minu ürituselt said inimesed kõhulahtisuse.

Orgunnija ei tegele ise toiduga. Tema juhatab vägesid, ei pane ise näppu toidu külge.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 10:47; 16.06 16:13; 16.06 17:57; 16.06 19:31; 16.06 20:12; 17.06 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis käite harva külas ja ämm tahaks lapselapsi näha. Aga kuna pojake on mömm ja lastega tegeleda ei viitsi, siis proovib ämm viisakalt miniale peale käia.

Kui hirmus see survestamine siis reaalis on? Helistab iga päev ja painab? Või pigem ikka paar korda on maininud, et no kahju ja katsuge ikka tulla? Tundub, et miniale ämm ei meeldi ja siis on kriitika kerge tulema. Siin üks kägu juba enne mainis, et vanem põlvkond peab seda viisakuseks, et kutset paar korda üle korratakse, mida siin ikka põdeda sellepärast. Kui ei saa, siis ei lähe ja kogu moos. Aga ikka vaja teema teha, et teised ka saaksid ämma sarjata ja miniat kiita 😀

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3154229:
NB – ära sa kõhulahtisusega küll kuskile cateringi orgunnima mine. Ma oleks päris pahane tellijana kui pärast leviks kuuldus, et minu ürituselt said inimesed kõhulahtisuse.

Orgunnija ei tegele ise toiduga. Tema juhatab vägesid, ei pane ise näppu toidu külge.

Tead kõhulahtisus on nii jube nakkav, et parem oleks kui sa üldse sinna kohale ei ilmuks. Niikuinii oled pool aega peldikus. Siis teised käivad ka seal peldikus – ja nii see asi levib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.06 19:45; 16.06 00:44; 16.06 13:53; 17.06 14:30; 17.06 18:58; 17.06 22:37; 18.06 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3154229:

NB – ära sa kõhulahtisusega küll kuskile cateringi orgunnima mine. Ma oleks päris pahane tellijana kui pärast leviks kuuldus, et minu ürituselt said inimesed kõhulahtisuse.

Orgunnija ei tegele ise toiduga. Tema juhatab vägesid, ei pane ise näppu toidu külge.

Tead kõhulahtisus on nii jube nakkav, et parem oleks kui sa üldse sinna kohale ei ilmuks. Niikuinii oled pool aega peldikus. Siis teised käivad ka seal peldikus – ja nii see asi levib.

dziises – see oli ju näide! üldse mingitest näidetest või abstraktsest arutelust aru ei saa? pealegi tekstis ei olnud need kaks asja ka omavahel seotud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.06 14:17; 17.06 15:24; 17.06 22:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 93 )


Esileht Pereelu ja suhted Pealetükkiv ämm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.