Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pealtnägija vähihaigest naisest ja tema lapsest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Teema: Pealtnägija vähihaigest naisest ja tema lapsest

Postitas:
Kägu

Eilne pealtnägija saade, kus naine soovib viimased elupäevad veeta koos oma lapsega. Kas peate isa käitumist õigeks, väidetavalt pole naine last näinud 7 kuud…. kui teie oleks sellises olukorras nagu antud loo puhul ema, kellel pole pikalt jäänud elada, siis kuidas tunneksite ennast.
Selgub, et isegi kui kohtus on otsused tehtud, siis ikkagi need ei päde ja lapsega manipuleeritakse.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Mette-Merithh

Kuidas saaks üldse sellist asja õigeks pidada? Uskumatu, et kõigil on suva ja inimene pole 7 kuud abi saanud. Süda läks pahaks seda isa advokaati kuulates. Noor kena mees, ilmselt pole ka loll kui on juura lõpetanud. Kas tõesti häbi ei ole? Mingist südametunnistusest ei maksa selle puhul ilmselgelt rääkida. Milline raha see peab olema, mille pärast selliste avaldustega välja astuda. Kas tal endal vanemaid ei ole? Ma ei kujuta ette kui selle advokaadi asemel oleks ajanud seda juttu minu poeg. Ei ole muidu inimene, kes väga karmat usub, aga ausalt, seekord küll mõtlesin, et selline ebaõiglus peab tagasi tulema.

+65
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kurb ja lootusetu lugu. Mul aint pisarad voolasid.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jäid kõige jubedamana meelde selle advokaadi sõnad, et milleks lasta lapsel emaga kohtuda kui see ei jaksa teda isegi sülle võtta. No tõesti! Kas saab veel õelam ja küünilisem olla! Ma saan aru, et ta teeb oma tööd aga see oli ikka väga inetu sõnavõtt.

+94
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtlesin ka, et advokaadid peavad igasugust sitta siluma oma töös, aga midagi hullemat on raske ette kujutada. Ei suuda mõista advokaati, kes sellise töö vastu võtab.

+56
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti külmaks jätab. Pealtnägija on alla käinud, et selliseid lugusid toodab.

+6
-64
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle jäid kõige jubedamana meelde selle advokaadi sõnad, et milleks lasta lapsel emaga kohtuda kui see ei jaksa teda isegi sülle võtta. No tõesti! Kas saab veel õelam ja küünilisem olla! Ma saan aru, et ta teeb oma tööd aga see oli ikka väga inetu sõnavõtt.

Selleks peab tõesti psühhopaat olema.

+55
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Taktika ongi selline asjaga venitamine ja absurdsuste välja toomine, millel isegi tõepõhja all ei pruugi olla. Been there, done that. Asja, mille oleks saanud lahendada esimese korraga, venitati mitme aasta peale. Mida kauem protsess venib, seda rohkem saab ju raha. Kui leiab kliendi, keda on võimalik lüpsta, siis inimlikku külge selles ei ole.

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tõesti väga kurb ja tundub ka, et lootusetu lugu. Palun naised, ärge tehke välismaalastega lapsi, et selliseid õuduseid ära hoida! Ma ei kujuta ette, et mis sellest 3 aastasest tüdrukust saab, ei taha mõeldagi 🙁 Isa harrastab vaimset vägivalda ja teeb selgeks, et kõik naised on pahad ja ema ei näe ja kauaks teda pole 🙁 Saaks ta vähemalt vanaema ja vanaisa juurde elamagi. Saatest jäi mulje, et ega see isa ju lapsele ainult seda selgeks ei tee, et ema on paha, vaid tundub, et kõik naised kui ka naissoost töötajat nähes hakkas karjuma. Jõhker!

+59
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundus, et nähtud videos, kus laps hüsteeriasse satub ema juurde minekust kuuldes, isa ei näidatud põhjusega. See ilmselt jõhkralt manipuleerib praegu kõigi naiste kartust esile kutsudes. Mida ta tegi ise sel ajal, kui malbe häälega “kas tahad emme juurde minna” küsis, eui kujuta ette.

+29
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on tõesti väga kurb ja tundub ka, et lootusetu lugu. Palun naised, ärge tehke välismaalastega lapsi, et selliseid õuduseid ära hoida! Ma ei kujuta ette, et mis sellest 3 aastasest tüdrukust saab, ei taha mõeldagi 🙁 Isa harrastab vaimset vägivalda ja teeb selgeks, et kõik naised on pahad ja ema ei näe ja kauaks teda pole 🙁 Saaks ta vähemalt vanaema ja vanaisa juurde elamagi. Saatest jäi mulje, et ega see isa ju lapsele ainult seda selgeks ei tee, et ema on paha, vaid tundub, et kõik naised kui ka naissoost töötajat nähes hakkas karjuma. Jõhker!

Antud juhul pole isa rahvus oluline. Täpselt samamoodi on võimalik käituda eesti kodanikust ja eestlasest lapsevanemal.
Selle advokaadi jutt oli okseleajav, laps ja tema õigused ei huvita kedagi. Vähegi inimlik inimene laseks lapsel sellisel juhul emaga koos olla, oleks lapsel äkki tulevikus mingi hägune mälestus oma emast. Pealtnägija saatest on vähemalt niipalju kasu, et äkki kunagi suurena saab laps teada, kuidas temaga manipuleeriti. Kui ema väited, et laps on päevad läbi väikses toas, on õiged, siis miks ometi lastekaitse ei sekku?

+54
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud juhul pole isa rahvus oluline. Täpselt samamoodi on võimalik käituda eesti kodanikust ja eestlasest lapsevanemal.

Selle advokaadi jutt oli okseleajav, laps ja tema õigused ei huvita kedagi. Vähegi inimlik inimene laseks lapsel sellisel juhul emaga koos olla, oleks lapsel äkki tulevikus mingi hägune mälestus oma emast. Pealtnägija saatest on vähemalt niipalju kasu, et äkki kunagi suurena saab laps teada, kuidas temaga manipuleeriti. Kui ema väited, et laps on päevad läbi väikses toas, on õiged, siis miks ometi lastekaitse ei sekku?

On küll oluline, nagu näha. Eestlane Eestist, kelle kodu on Eestis ei vii last välismaale oma kodumaale. Kuidas seda üldse teha sai, on üldse imelik, kui nad elasid Eestis ja kui õigesti aru sain, et laps sündis ka Eestis. Paistab, et Eesti riik ei kaitse oma kodanikke ja lapsi. Isegi kohtuotsusega ei võeta midagi ette.
Kõige hullem kui laps sünnib ka välismaal ja seal elatakse.

+16
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tähelepanekud saatest – võrreldes ema poolt üle 7 kuu tagasi tehtud pilte ja nüüd isa poolt antud videokaadreid on näha, et laps on äkki trullakaks muutunud ja kannab ikka mähkmeid. Samuti oli tal eesti keele oskuses taandareng olnud ja tundus, et isaga suhtleb inglise keeles (mis pole isa emakeel), nii ei teagi kas ta mingitki keelt normaalselt rääkima hakkab kui praegune olukord pikalt kestab. Ema sõnul laps lasteaias ei käi ning on terved päevad mehe 30m2 korteris kinni lihtsalt. Ütleks, et kus on lastekaitse silmad, aga tundus, et nad kohtuvad lapsega regulaarselt. Ja tegelikult on ju praegugi juba 50/50 kohtumäärus olemas, lihtsalt pole kedagi kes oleks nõus täide viima seda, et naine ka oma 50% ajast saaks ning nagu saates öeldud, üldisem probleem ongi see, et väevõimuga meil neid lastega seotud määrusi täide ei viida, seega on lihtne last manipuleerida nii, et ta iga kord jonnima hakkaks kui teise vanema poole peab minema.

+39
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus on nüüd meie õiguskantsler?

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

On küll oluline, nagu näha. Eestlane Eestist, kelle kodu on Eestis ei vii last välismaale oma kodumaale. Kuidas seda üldse teha sai, on üldse imelik, kui nad elasid Eestis ja kui õigesti aru sain, et laps sündis ka Eestis.

??

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust on see välismaa päritolu just oluline loos. Just ja ainult see.

Miks?

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No selles saates siiski on veider see, et miks see oli ema arvates okei, et isa võib lapsega kohtuda 2 tundi nädalas lastekaitse juuresolekul, aga kui hiljem isa tema puhu sama asja rakendab, et skype vestluste juures on lastekaitseametnik, et see siis on mingi hull ülekohtune asi?

Ja miks ema arvab, et isalt tuleks laps ära võtta (ja vanavanematele anda)? Isal ju on õigus oma last kasvatada täiesti olemas.

Jama jah, et nad on lahku läinud ja ema haige, aga eks ema ise ka käitus alguses suht agressiivselt, et laps just enda juurde saada.

+8
-30
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga segane jutt.
Tegu on ju siiski intelligentsete inimestega ma arvan. Vaevalt teadur endale bolti juhist iraanlase võttis. Iraanalsel peab ka mingi haridus olema ja arusaamine elust.

Huvitav kuidas iraanlane seda last kodus hoiab-iraanlane tööl ei käi? Lastekaitse arvates see kõik ok? Mul tundub, et midagi jäeti rääkimata
Natuke naljakas on lugeda, et naine, kel taga kogu suguvõsa ja eestimaa pinnal, ei suuda üksikut iraanlast üle mängida. Isegi politsei oleks 50-50 puhul eestlase poolel

Ja mul tundub, et naine polnud nii leebe kui paistis, st tal selgroogu küll

Lihtsalt selline uitmõte, et alguses proovis saada naine täielikku hooldusõigust(miks küll)? Ja eesmärk siis iraanlne välja lülitada ja peale surma vanavanemate juurde eesti pinnale jääks elama. Iraanlane aga suht puine vastane ja kartis enda välja puksimist äkki? ja naise enda tervis halvenes. Pigem on tegu äkki hoopis sellega, mis juhtub pärast naise surma ja tants käib hoopis selle ümber

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu arust on see välismaa päritolu just oluline loos. Just ja ainult see.

Miks?

Kasvõi sellepärast, et taust ja kultuur on nii erinevad.

Ja iga kord, sellise suurema segaduse ja avalikkuse ees probleemi, lastega seoses, välja tullakse, on see mingi välismaalane.

Eestlaste omavahelisi hooldusõiguse küsimusi on oi-oi kui palju. Nagu ka Pealtnägijas öeldi, siis üldiselt selliseid hooldusõigusküsimusi ajakirjanduses lahkama ei hakata. Seda tehakse siis, kui juhtum toob välja mingi üldisema vea õigussüsteemis või on kuidagi erilisem (ehk siis nt rahvusvaheline). Sellepärast ongi välismaalastega seotud juhtumeid ajakirjanduses rohkem, aga tegelikkuses ei oma tüli tekkeks rahvus mingit tähtsust.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle advokaadi jutt oli okseleajav, laps ja tema õigused ei huvita kedagi. Vähegi inimlik inimene laseks lapsel sellisel juhul emaga koos olla, oleks lapsel äkki tulevikus mingi hägune mälestus oma emast.

Aga see advokaat on ju Reimo Mets, kes on homoseksuaalne ja kooseluseaduse eest võitleja, kes nende debattide raames korduvalt toonitas, et lapsele pole ema oluline. Peaasi, et on last armastav vanem. Praegu tundub küll, et ta on lihtlabane naistevihkaja.

+48
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kindlasti on lool kaks poolt, aga kaotaja on laps, küüniline on midagi muud väita.

+40
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Krt ma ei saa aru, mis tükib eesti naisi välismaa meeste poole?
Eesti tuim-igav mees ei kõlba ikka vaja midagi eksootikat.

Pärast sama muster vägivaldsus, sest sel kultuurides peabki naine malakat saama ja käiakse ainult kohtutes ja nutetakse silmad peast. Aga ei eestimaa-Andres ikka ei sobi…

+24
-12
Please wait...
Postitas:
Kägu

Erinevalt siinkommenteerinutest olen mina vähidiagnoosiga olnud ning pidanud mõtlema, mida üldse saab teha selles situatsioonis. Ma ei hakkan siinkohal manipuleerima mõttega, et isa ässitab last ema vastu üles vaid ütleksin kui vähihaige ema – keemia- ja kiiritusravist kurnatud inimest ei olegi vaja nii väikesele lapsele näidata. Las talle jääb helge ja ilus mälestus, pigem pane kokku mälestuste karbike koos piltidega oma lapsepõlevast kuni oma lapsukese sünni ja kasvamiseni, kirjuta lapsele kirju igaks sünnipäevaks, mil sind enam ei ole, pane kirja mälestused koos temaga ja jäta see karp kellegi usaldusväärse kätte. Siin ei anna midagi korraldada lapse väevõimuga emani toimetamisega, siin tuleb võidelda teisiti, eriti kui aega pole enam jäänud. Jäta endast maha midagi oluliselt võimsamat kui üks segane kohtumine, aega, mil laps on piisavalt suur, et kõike seda mõista ja ise oma järeldused teha.
Pealegi, kui emal on suguvõsa taga, siis kaasaku nemad lapsega tegelemisse. Lapsel peab pere olema ja siinkohal peavad kõik osapooled lapse nimel kompromisse tegema, mitte oma õiglust taga ajama.

+11
-42
Please wait...

Postitas:
Kägu

Normaalne inimene ei vaata pealtnägijat.

+5
-39
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nagu ei saa aru, miks sellistel juhtumitel ei kasutata nt lepitaja vms sellise instantsi abi?

Need kohtud on täiesti mõttetud. Mida sa sealt võita püüad? Nuumad ainult advokaate ja mida see kohus 50-50 juhtumite puhul üldse otsustama peaks??

Ja kui sa need võidud sealt saad, need Pyrrose võidud? Politseiga lohistatakse nuttev laps ühe vanema juurest teise juurde?

On ju meie hulgas piisavalt inimesi, kes suudavad ühise keele leida nii retsiga kui doktorandiga!

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on Pealtnägija Ekstra lõik (video ja tekst) selle juhtumi kohta https://www.err.ee/1144156/pealtnagija-kohtus-oiguse-saanud-ema-ei-paase-siiski-lapseni

Veel tähelepanekuid – Itaalias õigusteaduste erialal õppiv iraanlane pole arvatavasti puruvaene, seda enam et palgatud on “staar-advokaat” ja vähemalt üks koduvideos näidatud üürikorter on päris kallis kohas (kui ma maja õigesti ära tundsin). Saates ma naise ja tema pere advokaati ei näinudki, oli mehe advokaat ja siis riigipoolne lapse esindaja ja perelepitaja. See, et mees on Iraanist ei tähenda, et ta vaene pagulane on, tundub, et rahaga jääb naine ja tema pere pigem alla.

Iraanlasel on abielu kaudu Eesti elamisluba, aga tööle ta siin kunagi ei läinudki. Advokaadiharidusega mees ei taha võibolla Bolti kulleriks minna ning keeleoskus muud võibolla ei luba. Samas, kohtus küsimine kas ema kiiritusravi last ei kiirita pani kahtlema mehe intelligentsitasemes.

Lisaks panin tähele, et mees ja tema advokaat süüdistasid lapse ema rassismis ja homofoobias(?). Rassismi teemast ma saan aru, kuna üks osapool on teisest kultuurist/rassist, aga kuidas geid siia seotud on? See, et vanaema töökohale tuli anonüümne vihje annetuste varastamise suhtes ja vanaisa kohta pedofiilisüüdistus on veel “kirss tordil”. Suhteliselt valimatult loobitakse süüdistusi.

+46
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Erinevalt siinkommenteerinutest olen mina vähidiagnoosiga olnud ning pidanud mõtlema, mida üldse saab teha selles situatsioonis. Ma ei hakkan siinkohal manipuleerima mõttega, et isa ässitab last ema vastu üles vaid ütleksin kui vähihaige ema – keemia- ja kiiritusravist kurnatud inimest ei olegi vaja nii väikesele lapsele näidata. Las talle jääb helge ja ilus mälestus, pigem pane kokku mälestuste karbike koos piltidega oma lapsepõlevast kuni oma lapsukese sünni ja kasvamiseni, kirjuta lapsele kirju igaks sünnipäevaks, mil sind enam ei ole, pane kirja mälestused koos temaga ja jäta see karp kellegi usaldusväärse kätte. Siin ei anna midagi korraldada lapse väevõimuga emani toimetamisega, siin tuleb võidelda teisiti, eriti kui aega pole enam jäänud. Jäta endast maha midagi oluliselt võimsamat kui üks segane kohtumine, aega, mil laps on piisavalt suur, et kõike seda mõista ja ise oma järeldused teha.

Pealegi, kui emal on suguvõsa taga, siis kaasaku nemad lapsega tegelemisse. Lapsel peab pere olema ja siinkohal peavad kõik osapooled lapse nimel kompromisse tegema, mitte oma õiglust taga ajama.

Sa vist ei ole süvenenud asja. Isa ootab lapse ema surma ja töötleb last ema vihkama. Isa ei raatsi last anda selleks üürikeseks ajaks, mis emale veel antud on, isa ju niigi otsustab lapse edaspidise elu üle. Kui õel ja kuri peab üks isa olema oma lapse sünnitanud ema vastu. Sina soiud mingist karbikesest ja uina-muina pilvepealelust, lapselt võetakse ära reaalsed mälestused ema armust ja armastusest mida saaks veel tekitada reaalselt koos olles, 4 aastane mäletab juba nii yht kui teist, kas ema südant tunned sa….

+43
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealegi, kui emal on suguvõsa taga, siis kaasaku nemad lapsega tegelemisse.

kuidas sa seda ette kujutad, kui mees ei lase kedagi lapse ligi?

Lapsel peab pere olema ja siinkohal peavad kõik osapooled lapse nimel kompromisse tegema, mitte oma õiglust taga ajama.

seda ju räägitaksegi, aga lapse isa ei taha kuidagi kuulda võtta.

+24
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa vist ei ole süvenenud asja. Isa ootab lapse ema surma ja töötleb last ema vihkama. Isa ei raatsi last anda selleks üürikeseks ajaks, mis emale veel antud on, isa ju niigi otsustab lapse edaspidise elu üle. Kui õel ja kuri peab üks isa olema oma lapse sünnitanud ema vastu. Sina soiud mingist karbikesest ja uina-muina pilvepealelust, lapselt võetakse ära reaalsed mälestused ema armust ja armastusest mida saaks veel tekitada reaalselt koos olles, 4 aastane mäletab juba nii yht kui teist, kas ema südant tunned sa….

Täitsa nõus, sel Pealtnägijas oli ju suht kobe-paariks tunniks jõuab ennast vähihaige ikka ennast kokku võtta lapsega kohtumiseks. Ja need karbikesed ja huinamuinad. Arvate, et need karbikesed üldse jõuavad kuksile???

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi selles saates väitis, et laps olla lastekodusse antud või “antud” või veel mingi ebaselge tegevus. Saate edenedes selgus, et oli vist vanaema, kes võttis lapselapse episoodiliselt tööle kaasa. Kas nüüd ongi nii, et kui vanaema/vanaisa siseneb roosasse trolli/trammi lapselapsega siis ongi kohe geid/lesbi ja nii edasi, kuniks vanavanemate poolne seksuaalne rünnak, ja veel midagi? Kuidas saab keegi näiteks juura haridusega seda väites veel õigussüsteemis töötada? Miks juurategelased omakeskis oma MTÜ-s otsust vastu ei võta sellise jaburduse näol?
Kõige rohkem tundub, et selles loos on midagi palju rääkimata jäänud. Ärge tulge rääkima, et IV vähk ja ma ei saa aru. Ega mullegi pole enam palju antud.

+16
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 113 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pealtnägija vähihaigest naisest ja tema lapsest