Esileht Kodunurk Pearoog sünnipäevalauale

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )

Teema: Pearoog sünnipäevalauale

Postitas:
Kägu

Ikka saab küll. Minu sõpruskonnas on vegan, kelle pere sööb loomseid toite.

no see on loogiline, kui oma pere sööb muud. Aga kui ongi ainult vegan(id), siis teine lugu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Allergia ONGI autoimmuunhaiguste üks liike. Isver, algul sõimab kõiki lollideks ja siis selgub, et ei tee mitte millegil vahet.

Kle idikas, loe siit:

Tsöliaakia ei ole allergia. Punasega thti sulle.

https://tsoliaakia.ee/haigele/mis-haigus-on-tsoliaakia/

A sa idikas loe ingliskeelseid meditsiinilehekülgi, mitte kodumaiseid soolapuhujaid. Äkki õpid ka midagi.

Eesti Tsöliaakia Seltsi ametlik kodulehekülg on sinu meelest soolapuhujate oma?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Allergia ONGI autoimmuunhaiguste üks liike. Isver, algul sõimab kõiki lollideks ja siis selgub, et ei tee mitte millegil vahet.

Kle idikas, loe siit:

Tsöliaakia ei ole allergia. Punasega thti sulle.

https://tsoliaakia.ee/haigele/mis-haigus-on-tsoliaakia/

A sa idikas loe ingliskeelseid meditsiinilehekülgi, mitte kodumaiseid soolapuhujaid. Äkki õpid ka midagi.

Eesti Tsöliaakia Seltsi ametlik kodulehekülg on sinu meelest soolapuhujate oma?

Iga loll võib seltsi teha ja veebilehe luua. MTÜ loomine võtab 10 min aega.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga loll võib seltsi teha ja veebilehe luua. MTÜ loomine võtab 10 min aega.

Iga loll võib ka Perekoolis pläriseda, see võtab kaks sekundit aega. See ei tähenda, et see jutt midagi väärt oleks ja et erialaseltsi koduleht jama oleks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga loll võib seltsi teha ja veebilehe luua. MTÜ loomine võtab 10 min aega.

Iga loll võib ka Perekoolis pläriseda, see võtab kaks sekundit aega. See ei tähenda, et see jutt midagi väärt oleks ja et erialaseltsi koduleht jama oleks.

Erialaselts? Nimetatud seltsi põhikiri sätestab, et tegemist on vabatahtliku omaalgatusliku heategeva patsiendiorganisatsiooniga.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Allergia ONGI autoimmuunhaiguste üks liike. Isver, algul sõimab kõiki lollideks ja siis selgub, et ei tee mitte millegil vahet.

Kle idikas, loe siit:

Tsöliaakia ei ole allergia. Punasega thti sulle.

https://tsoliaakia.ee/haigele/mis-haigus-on-tsoliaakia/

A sa idikas loe ingliskeelseid meditsiinilehekülgi, mitte kodumaiseid soolapuhujaid. Äkki õpid ka midagi.

Eesti Tsöliaakia Seltsi ametlik kodulehekülg on sinu meelest soolapuhujate oma?

Muidugi, sest nad ei kirjutanud inglise keeles.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõpruskonnas on vegan

Mõni oleks nagu lausa uhke selle üle, et tal mingid veidrikud sõpruskonnas on.

 

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Wow! Kohe nii targutadki teiste inimeste kallal? See, et SiNU tutvusringkonnas pole allergikut, ei tähenda, et teistel ka nii on. Näiteks minu naaber ja hea sõbranna on väga allergiline mareandide suhtes, üks sõpradest abielupaar ei söö lihtsalt kala (ei maitse), mõned tuttavad veganid on oma eetiliste põhimõtetega.

Kas need inimesed lähevad kõik TA sünnipäevale, et sa siin märatsed? Sina jaga ideid, küll TA ise sorteerib, mis sobib, mis mitte, ära sina tema külaliste tervislikku seisundit hakka ette kujutama. Pealegi on tõeliselt allergiline inimene tavaliselt teadlik oma allergiast ja ka vastavalt ettevaatlik.

Kas sa märatseja tead, mida tähendab sõna näiteks? Suudad nüüd minu juttu ja TA oma eraldi võtta või leiad ikka, et “kas need inimesed lähevad kõik TA sünnipäevale”? Õpi lugema, siis tule plärtsuma.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Wow! Kohe nii targutadki teiste inimeste kallal? See, et SiNU tutvusringkonnas pole allergikut, ei tähenda, et teistel ka nii on. Näiteks minu naaber ja hea sõbranna on väga allergiline mareandide suhtes, üks sõpradest abielupaar ei söö lihtsalt kala (ei maitse), mõned tuttavad veganid on oma eetiliste põhimõtetega.

Kas need inimesed lähevad kõik TA sünnipäevale, et sa siin märatsed? Sina jaga ideid, küll TA ise sorteerib, mis sobib, mis mitte, ära sina tema külaliste tervislikku seisundit hakka ette kujutama. Pealegi on tõeliselt allergiline inimene tavaliselt teadlik oma allergiast ja ka vastavalt ettevaatlik.

Kas sa märatseja tead, mida tähendab sõna näiteks? Suudad nüüd minu juttu ja TA oma eraldi võtta või leiad ikka, et “kas need inimesed lähevad kõik TA sünnipäevale”? Õpi lugema, siis tule plärtsuma.

Kuule mine soiu oma talumatustest teiste omasugustega. Teile kõigile hullult meeldib sellest rääkida, ma tean. Teisi see aga ei huvita.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka saab küll. Minu sõpruskonnas on vegan, kelle pere sööb loomseid toite.

no see on loogiline, kui oma pere sööb muud. Aga kui ongi ainult vegan(id), siis teine lugu.

No see on sama, et karske inimese peol alkoholi ei pakuta. Ka nendega väljas koos süües meie mehega alkoholi ei telli.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule mine soiu oma talumatustest teiste omasugustega. Teile kõigile hullult meeldib sellest rääkida, ma tean. Teisi see aga ei huvita.

Sa ära pea ennast teisteks. Ja SIND huvitab ju hullumoodi kui juba kolmandat lehekülge mõnuga loed ja kommenteerid. Saa juba üle, et sulle esimesel lehel märkus tehti.

Jumal küll, on ikka mõni ininene nii haavatav! Kindlasti pead ennast moodsalt iseseisvaks ja enesekindlaks? Tegelikkus on, et ÜKS märkus targutamise kohta, ja kägu on veel mitukümmend tundi hiljem solvunud. Tegele parem iseloomu kasvatamisega, mitte ära solgi siin teemasid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuule mine soiu oma talumatustest teiste omasugustega. Teile kõigile hullult meeldib sellest rääkida, ma tean. Teisi see aga ei huvita.

Sa ära pea ennast teisteks. Ja SIND huvitab ju hullumoodi kui juba kolmandat lehekülge mõnuga loed ja kommenteerid. Saa juba üle, et sulle esimesel lehel märkus tehti.

Jumal küll, on ikka mõni ininene nii haavatav! Kindlasti pead ennast moodsalt iseseisvaks ja enesekindlaks? Tegelikkus on, et ÜKS märkus targutamise kohta, ja kägu on veel mitukümmend tundi hiljem solvunud. Tegele parem iseloomu kasvatamisega, mitte ära solgi siin teemasid.

Mitte solvunud vaid oksendamiseni tüdinud su tsöliaakia-plärast. Ei ole nagu isutekitamise jutt. Hoidke vähemalt toiduteemades (ja ka toidulaudades) oma oksendamise ja pasandamise häired enda teada.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu sõpruskonnas on vegan

Mõni oleks nagu lausa uhke selle üle, et tal mingid veidrikud sõpruskonnas on.

Milleks nõmetseda? Väga tore inimene on, muidugi on mul hea meel teda tunda. Ja maitsvaid toite teeb samuti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on sama, et karske inimese peol alkoholi ei pakuta. Ka nendega väljas koos süües meie mehega alkoholi ei telli.

What? Loomulikult pakutakse. See, et tema ei joo, on tema probleem. Kõik teised ilmselt joovad. Ja nendega väljas olles te ei telli? Mingid veidrikud olete?

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte solvunud vaid oksendamiseni tüdinud su tsöliaakia-plärast. Ei ole nagu isutekitamise jutt. Hoidke vähemalt toiduteemades (ja ka toidulaudades) oma oksendamise ja pasandamise häired enda teada.

Mina mainisin tsöliaakiaTALUMATUST – jah, liitsõna lõpp sai vale, vabandan! – üheainsa korra. Üks ainuke kord!
Sulle on piisavalt meelde tuletatud, et sa vestled MITME käoga.
Ainuke, kes siin laamendab ja nüüd ka ropendab, oled sina. Toiduteemas!

Jätkuvalt – sa pole tüdinud, vaid hullupööra huvitatud. Ennast võid petta, mind näiteks mitte.

Head ööd!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

What? Loomulikult pakutakse. See, et tema ei joo, on tema probleem. Kõik teised ilmselt joovad. Ja nendega väljas olles te ei telli? Mingid veidrikud olete?

Jah, oleme. Astusime sulle varbale ja võtsime au omale?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no see on loogiline, kui oma pere sööb muud. Aga kui ongi ainult vegan(id), siis teine lugu.

No see on sama, et karske inimese peol alkoholi ei pakuta. Ka nendega väljas koos süües meie mehega alkoholi ei telli.

Kustotsast see ometi sama on? 😀
Kas need tuttavad on teil paranevad alkohoolikud? Muidu küll aru ei saa, miks te väljas olles alkoholi ei telli (kui tavapäraselt seda teeks nagu mõista annad)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no see on loogiline, kui oma pere sööb muud. Aga kui ongi ainult vegan(id), siis teine lugu.

No see on sama, et karske inimese peol alkoholi ei pakuta. Ka nendega väljas koos süües meie mehega alkoholi ei telli.

Kustotsast see ometi sama on? ????

Kas need tuttavad on teil paranevad alkohoolikud? Muidu küll aru ei saa, miks te väljas olles alkoholi ei telli (kui tavapäraselt seda teeks nagu mõista annad)

Või kui seltskonnas oleks rase naine ja nt kaine autojuht, ikka võivad ju teised juua. Ei saa ka aru, mis selle karsklasega teisiti oleks, eriti just väljas süües.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on sama, et karske inimese peol alkoholi ei pakuta. Ka nendega väljas koos süües meie mehega alkoholi ei telli.

Mis mõttes??” Nõustun, et kui oleksin alkohooliku seltskonnas, kes üritab joomist maha jätta, siis tõesti solidaarsusest ja ei teises mitte kiusatust tekitada, ma alkoholi ei telliks, aga et lihtsalt karsklasega koos olles ei tohiks teised toidu kõrvale veini tellida, kõlab küll veidralt.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, oleme. Astusime sulle varbale ja võtsime au omale?

Mida rohkem siin vastad, seda kohtlasem tundud. Üks joga teise otsa. Nüüd juba karsklaste seltsis ka ei jooda 😀

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, oleme. Astusime sulle varbale ja võtsime au omale?

Mida rohkem siin vastad, seda kohtlasem tundud. Üks joga teise otsa. Nüüd juba karsklaste seltsis ka ei jooda ????

Mina olen ka selline veidrik. Kui lähen karsklasega lõunatama, siis veini ei telli. Sest mul pole ka seda tegelikult vaja, toit on ka ilma selleta maitsev. Sama, nagu läheksin mõne lapse spnnipäevale – pole mulle seda klaasikest tingimata vaja. Miks peaksin? Samuti ka suurematel vastuvõttudel – võtan tervituseks mõeldud pokaali küll vastu, löön kokku, kellega vaja, aga ei maitse. Sest pole erilist tahtmist. Olen rõõmuga veidrik.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline veidrik. Kui lähen karsklasega lõunatama, siis veini ei telli. Sest mul pole ka seda tegelikult vaja, toit on ka ilma selleta maitsev. Sama, nagu läheksin mõne lapse spnnipäevale – pole mulle seda klaasikest tingimata vaja. Miks peaksin?

Mis lapse sünnipäevad? Ega teised ka nendel joo või lõuna ajal pummelda.
Enne oli juttu välja minekust olukorras, kus muidu tarbiks alkoholi, aga karsklaste seltskonna pärast ei tee seda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti ka suurematel vastuvõttudel – võtan tervituseks mõeldud pokaali küll vastu, löön kokku, kellega vaja, aga ei maitse. Sest pole erilist tahtmist. Olen rõõmuga veidrik.

Need on erilised veidrikud, kes isegi klaasi kokku lüües ei julge nokka vahuveini klaasi pista. Täiega ebaviisakas lihtsalt – lööd klaasi kokku ja siis paned lauale. Mõni podiseb “olen autoga”. Nagu mis sul juhtub, kui huuled seda 11-kraadist jooki puutuvad korraks (sest nii on kombeks)? Jääd purju või? Megaveidrikud ikka.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina mainisin tsöliaakiaTALUMATUST – jah, liitsõna lõpp sai vale, vabandan! – üheainsa korra.

Tore, ma ütlen sulle siis veel ühe korra, et mine googelda endale asjad selgeks, enne kui endale diagnoose panema hakkad. Paistad vähem nõme.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistad vähem nõme.

Saa üle juba, sa oled oma nämmutamisega kordades nõmedam, üritades oma “pointi” kõiugile peale suruda. Hoia “veidrikest” hoolega eemale, mis sa ronid siia üldse. Teemasse sul midagi vastata ei ole, ilmselgelt süüa teha sa eriti ei oskagi, heale perenaisele pole mitme variandi pakkumine peolauale eriline pingutus. Jälle see häirega naisterahvas või? Juba jahub otsapidi joomisest, mis ilmselgelt on talle südamelähedane teema, aga teemasse mitte piuksugi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistad vähem nõme.

Saa üle juba, sa oled oma nämmutamisega kordades nõmedam, üritades oma “pointi” kõiugile peale suruda. Hoia “veidrikest” hoolega eemale, mis sa ronid siia üldse. Teemasse sul midagi vastata ei ole, ilmselgelt süüa teha sa eriti ei oskagi, heale perenaisele pole mitme variandi pakkumine peolauale eriline pingutus. Jälle see häirega naisterahvas või? Juba jahub otsapidi joomisest, mis ilmselgelt on talle südamelähedane teema, aga teemasse mitte piuksugi.

Süüa teha oskan ma muide väga hästi. Teemasse pakkusin ma oma asjakohase soovituse juba ammu. Mõlemat erinevalt sinust, kes sa ainult oma väljamõeldud tervisehädast sonid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks üldse “pearoog” olema. Mul laual alati erinevaid asju, et igaüks leiaks midagi. Kui tean, et seltskonnas inimene, kes vegan, ei söö kala, seeni jne, siis arvestan sellega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka selline veidrik. Kui lähen karsklasega lõunatama, siis veini ei telli. Sest mul pole ka seda tegelikult vaja, toit on ka ilma selleta maitsev. Sama, nagu läheksin mõne lapse spnnipäevale – pole mulle seda klaasikest tingimata vaja. Miks peaksin?

Mis lapse sünnipäevad? Ega teised ka nendel joo või lõuna ajal pummelda.

Enne oli juttu välja minekust olukorras, kus muidu tarbiks alkoholi, aga karsklaste seltskonna pärast ei tee seda.

Mina kolmas veidrik.

Jah, just – viisakusest ja solidaarsusest ei joo kui seltskonnas on karsklased. Täpselt nii nagu üks kägu ütles – miks peaksin? Ma ei ole sõltlane, et lõunasöök (eriti töö ajal) või ka pubiõhtu kainena mööda saata mingi probleem oleks. Hoopis üllatusega loen, et veidrik on see, kes teistega arvestab/samastub ja/või ei joo.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tean, et seltskonnas inimene, kes vegan, ei söö kala, seeni jne, siis arvestan sellega.

Arvestad külalistega? Veidrik! Siin ikka külalised imevad käppa ja kannatavad lauanaabrite lakkumist, kuigi ise ei joo. ????

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tean, et seltskonnas inimene, kes vegan, ei söö kala, seeni jne, siis arvestan sellega.

Arvestad külalistega? Veidrik! Siin ikka külalised imevad käppa ja kannatavad lauanaabrite lakkumist, kuigi ise ei joo. ????

No ma ei tea, mulle kodus õpetati, et laud peab olema mitmekesine

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 109 )


Esileht Kodunurk Pearoog sünnipäevalauale