Esileht Ilu Pediküür kodus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pediküür kodus

Postitas:
Kägu

Tere! Raha kokkuhoiu nimel teen endale kodus ise pediküüri. Palun häid soovitusi kuidas ületalve paksud kannad ja küüned ilusaks saab! Tänud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naha koorimiseks ja paksu naha maha koorimiseks olen kasutanud happekoorimise sokke. https://epood24.eu/toode/purederm-jalgu-koorivad-sokid/ Neid müüakse nt Rimis ka ja Schollil on taolised valikus.
Aga üldiselt algab minu kodune pediküür leotamisest, vette meresoola vms. Siis hõõrun pimsskiviga paksemaid/karedamaid kohti. Lõikan varbaküüned ning lakin küüned. Ja kõige lõpuks kreemitan jalad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin just eile jalad talvistest paksenditest korda: jalavann suuveest ja õunaäädikast (mis te naerate 😀 see on väga hack: https://www.familysavvy.com/listerine-vinegar-foot-soak-for-soft-smooth-feet-help-or-hype/ ) muidugi kui need kodus olemas on. Sobib ka sidrunipoolikuga hõõrumine, mõlemas pn puuviljahapped ja nahka kooriva toimega. Listerine on ka jalaseene vastu. Leotad soojas vees, hiljem hõõrud vana naha maha ja peale seda kreemitada ööseks rasvase kreemiga jalad sisse (helosan, Neutrogenal on hea rasvane kreem), vanad sokid jalga.
Või meresool+sidrunimahl või suhkru+oliiviõliga jalakoorijad ka lihtne ise teha.
Muidugi kui ei ole plätserdamise isu, on neid jalamaske ka poest saada.
Eks muidugi on õigus järgmisel, et lihtsam ja parem on pidevalt jalgade eest hoolitseda kui hakata kevadel oma “sõrgu” korda tegema. Aga eks nad talvega lähevad käest ära küll, paksu soki ja saapaga jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Armsad, ärge laske olukorda selliseks. Mõelge kui midagi juhtub ja peate soki jalast võtma. Igal ajal võiks jalad sellised olla, et endal hea oleks.
Pealegi on hoolitsetud jalad mingi müstilise hea väega.

Vabandust naaksumast. Korralik leotamine, pimskivi, kehakoorija ja lõpuks kreem. Kasvõi kätekreem.
Kui jalad on korralikult korras, siis edaspidi peale pesu halgu korralikult kuivatada. Korralik kuivatamine on oluline jala tervise ja naha ilu pärast.
Mis nende küüntega on? Kas asi on kujus või on nendega mingi mure?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma avastasin, et kuivalt paksenenud kannanahka nühkida on hoopis efektiivsem. Kasutan sellist liivapaberi tüüpi kannariivi. Siis rasvane kreem ja ööseks sokid jalga. Ja see on tõsi, et lihtsam on pidevalt natuke kõpitseda ja hoida nahk korras. Ja mitte teiste pärast (et mida keegi arvab..). Endal ka ebamugav, kui kannad paksud ja lõhenenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paksenditesse tulevad ka kannalõhed ja need on juba valusad, väääga ebamugavad ja isegi infektsiooniohtlikud. Niisutatud parajal määral kooritud jalanahk on elastsem ja tervem.
See kuiva jalanaha riiv on väga hea, ainult sellega on tähtis, et kohe ja korraga kogu sarvestunud nahka maha ei hõõru, niiet jalanahk lausa hell on, pikkamisi ja pidevalt natuke.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu Pediküür kodus