Esileht Ajaviite- ja muud jutud pedofiilist ratsatreener

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 225 )

Teema: pedofiilist ratsatreener

Postitas:
Kägu

Ma olen tuhat korda juba öelnud, et alla 14-aastane ei saa olla antud asjas “ise vastutav”, aga ei midagi, inimene lihtsalt võtab kinnisidee endale pähe ja siis usub seda kinnisideed.

See ei muuda seda, et sa üldse võrdluseks need kõige hullemad 13-aastaste lood siia välja tõid. Eks ekspertiis ja tekstianalüüs saab põhimõtteliselt seda selgitada, kuidas su sõnad nt sellele samale ahistatud lapsele või mõnele tema trennikaaslasele mõjuvad. Mina isiklikult arvan, et väga halvasti.

Kas ajakirjanik on tema lähedane? Kas ajakirjanik teab, kas ta on pedofiil või mitte?

Mina ei tea, mida ajakirjanik teab või ei tea. Ajakirjanikul on arvatavasti ligipääs tema kohtuasja materjalidele, võimalik, et seal on ka psühhiaatrilise ekspertiisi otsus sees. Ja umbes sajas kord ütlen ma seda, et minu jaoks on ok sellises kontekstis ajakirjaniku poolt kõnekeele kasutamine. Kas ta kasutas kõnekeelt või on tal kindel info, et ekspertiis on inimese pedofiiliks tunnistanud, seda mina ei tea.

Küll aga tean seda, et sina siin kaljukindlalt väidad, et tal ei ole pedofiili diagnoosi. Kust sina seda tead? Oletad? Või ikka tead, tunned teda lähedalt ja seepärast löödki siin teemas vahtu?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõtlemisainet neile, kes siin saripostitajat materdavad. Sõnadel ON kaal. Mõelge nüüd hoolega järgi, mida te ise tegelikult tahate või usute, sest kui me vaatame inimese tegusid, siis tegude alusel on igati põhjust konkreetset meest hukka mõista (piltlikult, ma võlla teda siiski ei saadaks). Kui me talle diagnoosi paneme, siis on SEE pigem vabandav asjaolu, sest inimene teadupärast ei ole süüdi oma hälvetes. Nii et jätke see absoluutselt lubamatu käitumise õigustamine sellega, et “tal on hälve” ja tunnistage, et ta pani toime kuriteo. Teadlikult ja tahtlikult. Mis vahet seal on, mis salaihad tal võivad olla, loeb, MIS TA TEGI.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuule, kaua sellest on, kui sa ise 13 olid? 13 ja 3 on erinevad numbrid. “Kogemata pahandust” teeb 3-aastane, 13-aastane võib edukalt valmis pätt olla. Võrrelda elusolendi kavatsetud tapmist koolikoti vetteviskamisega on muidugi tase omaette. Lapsed panid kassi põlema võrdub sinu keeles “tegid pahandust”. Mul ei lähe ilmaski meelest, kui aastal 1993 kaks 10-aastast poissi 2-aastase lapse tapsid – julmalt ja kavatsetult. Sinu arust tegid nad lihtsalt pahandust. Ja selliseid lapsi on veel ja enam. Kui nende torusiilitegusid hoolega vabandada, sest “vanemad vastutavad”, siis pole imestada, kui neist mõrvarid saavad. Nunnud lapsukesed ju.

Ma olin 13 küll juba hirmus kaua aega tagasi ja ei mäleta sellest eriti midagi. Küll aga mäletan sündmusi üsna üksikasjalikult alates vanusest umbes 20-21, kui sünnitasin esimese lapse. Ja sellest on juba kakskümmend aastat. Huvitav, et ma suudan meenutada sündmusi, otsusi ja nende tagajärgi paarikümne aasta taha, aga 6-7 aastat enne seda on üks hägune udu. Seda väga lihtsal põhjusel – ma ei olnud siis valmis oma igapäevaelu teadlikult mõtestama, minu aju ei olnud küps aru saama erinevatest minuga või minu vahendusel toimuvatest sündmustest.
Sellises vanuses näeme me väga piiratud maailma – seda, mis mõjutab meid vahetult. Kodu, kool ja sõbrad. Me ei näe kaugemale, kui järgmise nädala kontrolltöö või homne sõbra sünnipäevapidu, millele meid ei lubata. Ma mäletan ähmaselt seda ängi, kui vanemad mulle midagi keelasid. See tundus maailmalõpuna, surmaotsusena. Sest teist sellist võimalust ei tule enam MITTE KUNAGI. Nii “toores” on sel ajal lapse analüüsivõime.

Ma ei õigusta ühtki last, kui ta käitub mittesobivalt, aga ma püüan mõista, mis on teda sellise käitumiseni viinud. Ei saa vaadata mustvalgelt lastele kes “ettekavatsetult” tapavad kassi või väiksema lapse. Need sündmused ON võrreldavad mistahes rumalusega, mida me igapäevaelus oma lapsi näeme tegemas. Kelleltki elu võtmine on halvim, mida meie ette kujutada suudame, sest me oleme juba küpsed mõistma, et sellist tegu ei saa tagasi võtta, isegi kui sa väga kahetsed ja nutad. Lapsed on lapsed, sest nad ei mõistagi seda enne, kui see situatsioon on käes!

Kui mu vanim laps käis veel algkoolis, siis istutati keset kooliaastat talle klassi üks poiss, kes ilmselgelt ei saanud oma vanematelt igapäevast tähelepanu ja kelle nimi hakkas üha tihedamini kõlama meie õhtusöögilauas. Varsti kõlas see aina valjemalt kõikjal koolis ja ümberkaudsetes külades. Minu laps kaotas kokkupõrkel selle poisiga pool esihambast, mis nüüd lapituna talle elu lõpuni seda aega meelde tuletab. Mäletan, et marutasin ja käisin õiendamas nii koolis kui selle lapse kodus, aga sellest ei olnud mingit abi. Ma tõepoolest kartsin enda lapse elu ja tervise pärast. Ainuke hea nõu, mis mul õnnestus talle tegelikult anda, oli hoiatus, et ta ei viibiks kooli hoovil olevas bussipeatuses selle poisiga lähestikku. See oli koht, kuhu täiskasvanutel päeva selles osas asja polnud ja poleks olnud kedagi, kes oleks võinud ära hoida tõsisema õnnetuse. Ma nägin iga päev enda vaimusilmas, kuidas poisid rüselevad jäisel teel ja koolibussi saabudes emb-kumb saab müksu, mis lükkab ta liikuva bussi alla.

Ma ei uskunud hetkekski, et kumbki, ei minu poeg või teine laps võiks teist meelega bussi alla lükata. Aga piisab ühest mõtlematust liigutusest, mida enam tagasi võtta ei saa. Ma valutasin selliste võimalike seikade pärast aastaid oma südant, kuniks sain aru, et ainuke viis selliseid õnnetusi ära hoida on enda laste harimine. Ma õpetasin neid hoolega, et mitte kunagi ei tohi mitte kedagi lüüa. Mitte kunagi ei tohi kellelegi nö tagasi teha. Mõtle, enne kui tegutsed. Pane hoolega tähele enda ümbrust. Märka täiskasvanuid ja palu neid vajadusel appi. Minu lapsed ei ole õnneks kedagi kogemata (st tahtmatult) invaliidistanud või tapnud, aga see ei tähenda, et seda ei juhtu ikka kellegi teisega.

See ema, kelle väikelaps rõdult alla kukkus, ei suuda endale ilmselt iialgi andestada, et ta ei suutnud ette näha enda tegevuse(tuse) tagajärge. See roolijoodik, kes sõitis ühe hetkega sõitis surnuks kolme põlvkonna esindajad ütleb ajaleheartikli vahendusel: kui ma saaks selle hetke tagasi kerida, ma teeksin seda.

Psühhopaate on meie hulgas küll, aga kindlasti ei liigu nad kambakesi. Psühhopaatide osakaal on lihtsalt nii väike populatsioonis, nad ei leiaks üksteist üleski. Lastena kindlasti mitte.
Kõik need kambakesi korda saadetud jõledused on kognitiivsete oskuste puudujääk, veel välja arenemata võime luua seoseid. Ja täiskasvanute ükskõiksus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ma olen bipolaarne näiteks, diagnoositud. Olin seda ka loomulikult enne diagnoosimist

Aitäh, seda tahtsingi küsida.

Teise küsimuse osas, kui ma ei teaks, et sa bipolaarsele iseloomulikult käitud, siis ei nimetaks ka sind sedasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui me talle diagnoosi paneme, siis on SEE pigem vabandav asjaolu, sest inimene teadupärast ei ole süüdi oma hälvetes.

Mis jutt see on,
see diagnoos ei ole laste seksuaalsel ahistamisel vabandav asjaolu. See ei tee inimest süüdimatuks ometi

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teise küsimuse osas, kui ma ei teaks, et sa bipolaarsele iseloomulikult käitud, siis ei nimetaks ka sind sedasi.

Ma leian, et sa ei peaks mind niimoodi nimetema ka siis, kui ma sinu keeli “bipolaarsele iseloomulikult” käituksin, sest tegu on meeleoluhäirega ja seda keegi suvaline tänavalt ei diagnoosi.

Ma võiks seda nüüd teemasse laiendada ja väita, et me keegi ei tea (ka mitte konkreetse mehe lähedased), kas tal ongi ebaterve huvi eelpuberteediealiste laste vastu või kasutab ta lihtsalt võimalusel juhust ja eelistab teismelisi, sest nood on mõjutatavad ja allutatavad ja ta tunneb end niimoodi kõva mehena. ME EI TEA.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei muuda seda, et sa üldse võrdluseks need kõige hullemad 13-aastaste lood siia välja tõid.

Sa loe kogu jutu kontekst ka läbi. Sinu probleem on selles, et sa ei suuda järgida mõttelõnga, vaid kisud väiteid suvaliselt välja, nagu sulle meeldib. Need kõige hullemad lood olid mainitud konkreetselt sellel põhjusel, et teada saada mõne postitaja maailmavaadet. Ma ütlesin konkreetselt, et ma isegi ei arva, et antud loos lapsed oleks kuidagi halbade harjumustega, vaid ratsaspordiga tegeledes pigem just viksid ja viisakad. Aga see sind ei huvita, sest see ei toeta sinu kinnisideed.

Mina ei tea, mida ajakirjanik teab või ei tea.

Vaata linke, mille ma lisasin eelmisse postitusse. Mees alles peeti kinni ja juba oli ajakirjanikul diagnoos teada?

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 63 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa loe kogu jutu kontekst ka läbi. Sinu probleem on selles, et sa ei suuda järgida mõttelõnga, vaid kisud väiteid suvaliselt välja, nagu sulle meeldib.

Ei kisu. Täpsustused, et sa nii neist lastest ei arva, tulid hiljem. Ja fakt on see, et kui nt kiusajad lapsed sinu toredaid võrdlusi loevad, saavad nad aga hoogu juurde kiusamiseks. Mitte ei analüüsi, et sa kunagi hiljem ütlesid, et ega sa tegelikult ei arva, et need lapsed on kassitapjad.

Mina ei tea, mida ajakirjanik teab või ei tea.

Vaata linke, mille ma lisasin eelmisse postitusse. Mees alles peeti kinni ja juba oli ajakirjanikul diagnoos teada?

Milleks? Kohe peale kinnipidamist kasutas ajakirjanik sõna kahtlus. Kahtlus ei ole fakt, seda esiteks. Ja teiseks, ma ei ole kordagi välistanud, et see lihtsalt kõnekeel ei ole.

Aga sina endiselt ei ole vastanud, kust sinu kindel veendumus, et diagnoosi pole? Kõik kohad, kus ma su valedele tähelepanu juhin, jätad sa lihtsalt tähelepanuta ja jaurad aga oma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olin 13 küll juba hirmus kaua aega tagasi ja ei mäleta sellest eriti midagi. Küll aga mäletan sündmusi üsna üksikasjalikult alates vanusest umbes 20-21, kui sünnitasin esimese lapse. Ja sellest on juba kakskümmend aastat. Huvitav, et ma suudan meenutada sündmusi, otsusi ja nende tagajärgi paarikümne aasta taha, aga 6-7 aastat enne seda on üks hägune udu. Seda väga lihtsal põhjusel – ma ei olnud siis valmis oma igapäevaelu teadlikult mõtestama, minu aju ei olnud küps aru saama erinevatest minuga või minu vahendusel toimuvatest sündmustest.

Ma arvan, et sellisel juhul oled sa pigem erand. Ma olen sinust kõvasti vanem ja ometi mäletan päris selgesti oma tegemisi, sõpru, ja otsuseid ajast, kui olin 12-13. Ma ei olnud teismelisena mõtlemis- ja analüüsivõimetu emast sõltuv lapsuke ja ma arvan, et enamus inimesi on minusugused, kes tegid otsuseid ja vahel olid need täiesti totrad ja said karistada, sest 12-aastane PEAKS OLEMA VÕIMELINE ette nägema, mis juhtub, kui kaaslane bussi ette lükata. Ja psühhopaadid siiski leiavad üksteist üles, kas sina sellesse usud või mitte.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see diagnoos ei ole laste seksuaalsel ahistamisel vabandav asjaolu. See ei tee inimest süüdimatuks ometi

Ei ole vabandav, aga on seletav asjaolu.

Kas sulle ei piisa, et ta pani toime kuriteo (mis on tema süü), sul on vaja lisaks faktideta väita, et tal on hälve (mis ei ole tema süü)?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpsustused, et sa nii neist lastest ei arva, tulid hiljem.

Ei tulnud hiljem, sealsamas postituses on kirjas.

Mina usun, et kui laps on valinud sellise ala, nagu ratsasport, kus saab kokku puutuda suurte loomadega ja nendega tegeleda, siis selline spordiala mõjub kindlasti vähemalt enamikule väga hästi ja selline laps ei lähe nii kergesti kurjale teele.

Milleks? Kohe peale kinnipidamist kasutas ajakirjanik sõna kahtlus. Kahtlus ei ole fakt, seda esiteks. Ja teiseks, ma ei ole kordagi välistanud, et see lihtsalt kõnekeel ei ole.

Pedofiilia kahtlusega ega pedofiilia diagnoosiga ei peeta kedagi kinni, sest pedofiilia kui häire omamine ei ole kuritegu. Kuritegu on see, kui inimene ahistab lapsi.

Tõestama ei pea seda, et midagi ei ole. Tõestama peab see, kes väidab, et midagi on.

Nii nagu jumala puhul. Ei pea keegi tõestama, et jumalat ei ole. Tõestama peab see, kes väidab, et jumal on.

Seni, kuni pole tõendeid, et diagnoos on, ei ole mingit alust väita, et see on.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seni, kuni pole tõendeid, et diagnoos on, ei ole mingit alust väita, et see on.

Seni kuni sul puudub teadmine, kas diagnoos on või ei, pole mõtet kumbagi väita. Saad väita ainult seda, et sina ei tea, et oleks ja sina ei usu, et on viidates sinu arusaamale, mis on pedofiilia sinu arvates (needsamad su lingid).
Ja kui sulle ajakirjaniku sõnakasutus ei sobi, siis palun mine ja kaeba ta kohtusse.

PS. Kas sa roheliste petitsioonile tõsta lubatava seksi vanusepiiri andsid allkirja? On see hea mõte või kiusaks jälle vaeseid treenereid, keda siis ka 14-15 aastased võiksid kiusata?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seni kuni sul puudub teadmine, kas diagnoos on või ei, pole mõtet kumbagi väita. Saad väita ainult seda, et sina ei tea, et oleks ja sina ei usu, et on viidates sinu arusaamale, mis on pedofiilia sinu arvates (needsamad su lingid).

Mina väidan, et ajakirjanikud ei tea ka, sest see on ilmne sõna kasutusest artiklites. Väljend “mõisteti süüdi pedofiilias” on juriidiliselt täielik lollus. Ja kui ajakirjanik ei tea, siis ongi see probleem, millele tähelepanu juhtisin.

PS. Kas sa roheliste petitsioonile tõsta lubatava seksi vanusepiiri andsid allkirja? On see hea mõte või kiusaks jälle vaeseid treenereid, keda siis ka 14-15 aastased võiksid kiusata?

Paraku ma ei teadnud, et selline petitsioon on tehtud. Ma ei jälgi petitsioone üldse. Palju peale nad siis tõsta tahtsid? Mina arvan, et 16 võiks küll olla.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sulle ei piisa, et ta pani toime kuriteo (mis on tema süü), sul on vaja lisaks faktideta väita, et tal on hälve (mis ei ole tema süü)?

Ei ole vaja, miks sa nii arvad?
Aga kui “tema” all on siin mõeldud isikut, kellest siinne teema algas, siis ei saa ka öelda, et selles kahtlustada oleks alusetu. Lobakägu väitis nimelt, et selleks pole “mitte mingisugust alust” tema puhul.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina väidan, et ajakirjanikud ei tea ka, sest see on ilmne sõna kasutusest artiklites. Väljend “mõisteti süüdi pedofiilias” on juriidiliselt täielik lollus. Ja kui ajakirjanik ei tea, siis ongi see probleem, millele tähelepanu juhtisin.

Väga tore. Juhi siis selle konkreetse ajakirjaniku tähelepanu. Meiliaadressi suudad ju leida. Ja jäta siin jahumine ära, käod ei ole ajakirjanikud.

Paraku ma ei teadnud, et selline petitsioon on tehtud. Ma ei jälgi petitsioone üldse. Palju peale nad siis tõsta tahtsid? Mina arvan, et 16 võiks küll olla.

16 jah, nii et sul on võimalus see allkirjastada: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/c989e806-db64-4e59-8701-9958a05f1395

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See on ääretult huvitav, et keegi, äkki Marko Villemsoni tuttav (spekulatsioon), on selle teema esimesest leheküljest peale üritanud juttu sisuliselt poolelt, milleks on see, et Marko Villemson seksis lapsega, mujale juhtida mõttetu jahumisega terminite osas. Ja tal on see ka suuremalt jaolt õnnestunud, inimesed on nii haaratud pedofiili definitsioonist, et teemaalgatus kui selline, et vananev meesterahvas kasutas ära oma võimupositsiooni ja oli vahekorras alaealisega, on täiesti teisejärguliseks muutunud.

Kaval lüke, analoogset on näha ka hobuseinimeste gruppides, kus jüngrid (spekulatsoon) sõidavad arutellu sisse täiesti random hämaga, et inimesed enam Marko Villemsoni kaasust ei arutaks, vaid omavahel tülitseksid. Aga olge targemad, ignoreerige seda asja hägustada üritavat kägu ja arutlegem parem, kuidas selliseid perverte paremini märgata, kuidas lapsi kaitsta võimupositsioonil isikute poolt ära kasutamisest. Lapsed on kergesti mõjutatavad ja eriti olukordades, kus esineb konkurentsi, on nad pervertidele lihtsaks saagiks, kuna kes ei tahaks treeneri, õpetaja lemmikuks olla. Üsna kindlasti pole selline laste manipuleerimine vaid ratsaspordi teema, vaid igal alal leidub üksikuid väärastunud täiskasvanuid, kes ennast teismeliste tähelepanust “meelitatuna” tunnevad, nagu keegi siin eespool ütles. Kuidas selliseid hälbelisi ära tunda ja lapsi nende eest kaitsta?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemat üritatakse igal pool maha matta tõepoolest. Ratsaspordi Facebooki gruppidest kustutati need uudised üldse ära, nagu poleks midagi juhtunudki. Ja õõvastav mõelda, et kirjutati veel kohtule toetuskiri kui hea inimene see pedofiil ikka on.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõbranna ratsutas ca 10 aasta eest samas kohas ja ütleb, et kõik teadsid, et ta on nilbe sell ja et paremate tingimuste saamiseks tuleb … ise hästi käituda. Miks sellest ei räägitud? Esiteks oli tema ise ka tollal 15, tal oli piisavalt mõistust, et eemale hoida, aga ei saa vist väga hukka mõista, et 15aastane ei tahtnud mingit suurt jama tekitada ja vanemaid närvi ajada. Teiseks … need tüdrukud, kes olid “paremas kirjas”, olid ise selle üle uhked ja nende vastus sellele, et kle, äkki see pole normaalne, oli “sa oled lihtsalt kade”. Nii et teine 15aastane kehitab õlgu ja mõtleb, et olge siis idioodid edasi, seda enam, et tema ei teadnud seksist ju midagi, ainult nilbest jutust.

Kui mina olin 15, litsus ka mulle üks 25aastane vägagi aktiivselt ligi, ja mina … olin meelitatud, sest ma olen järelikult ometi nii täiskasvanulik! Jumal tänatud, et ema peale sattus ja kategooriliselt asjale lõpu tegi (võttis ise selle mehega ühendust ja ähvardas teda igasugu asjadega). Olin ta peale mitu kuud vihane, sest mark oli maani ja “elu rikutud”, aga ütleme nii, et selle aja peale, kui täisealiseks sain, olin juba võimeline aru saama, et normaalsed 25aastased ei aja 15aastastele ligi ja et mul on maailma parim ema. Selle pärast ongi vastutus täiskasvanul, et alaealine ei suuda neid asju tegelikult veel adekvaatselt hinnata. Ja mul on väga hea meel, et lõpuks ometi tahetakse seksi vanusepiiri ametlikult tõsta.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma siin ka spekuleerin nüüd veidi ajaviiteks pikemalt.

Tutvudes antud teemaga ka muudes kanalites, avastasin juhuslikult kommentaatori hüüdnimega Teadusemees (varasemad kommentaarid aastast 2011 erinevates portaalides), kes on näiteks 30.11.2020 Delfis Marko Villemsoni teemalise artikli all oma arvamust avaldanud vaid 19 korda – milline kaunis kokkusattumus :):) See artikkel ilmus rohkem kui paar kuud tagasi ja vägisi jääb mulje, et siin teemas ennast juhusliku meelelahutajana esitlev (pedofiiliahuviline) kägu ja Teadusemees on äärmiselt sarnased isikud. Teadusemees on oma kommentaaride sisu järgi ka üsnagi informeeritud hobumaailmas toimuvast.. järgmine kokkusattumus? Vist mitte.

Toon välja ka mõned tsitaadid Teadusemehe kommentaaridest Delfi artiklile “Ihaste ratsakooli endine direktor mõisteti pedofiilias süüdi”, et saaksite ise järeldused teha.

15.11.2020 15:20:34

Arvan, et ikka nii need asjad ei ole, et laps läheb trenni ja siis tallis seksitakse temaga. Pigem on tegemist varateismeliste plikadega, kes treenerist sisse võetud ja siis kuskil võistluste järgsel peol jäädakse ööbima ja poevad treenerile kaissu ja siis midagi juhtub.

13.11.2020 18:28:42

Vaat ei ole. Pedofiilia on teatud haigusseisund, mille diagnoosimiseks peavad olema täidetud teatud kriteeriumid. Pelgalt “laste panemine” ei ole see kriteerium. Ja ainsana saab pedofiilia diagnoosi panna arst. Iga lastepanija ei ole pedofiil.

13.11.2020 17:07:14

Lisaks, nagu öeldud, ka pedofiilia puhul jookseb vanuse ülempiir maksimum 12-aastaste juurest. Mina ratsamehe tegemisi ei tea, aga kahtlustan, et tema ohvrid olid sellest vanemad (väiksemad lapsed käivad üldjuhul ratsutamas koos vanematega ja ratsakooli pidudele ka neid niisama ei lubata, eriti veel ööseks, sest ega keset talli nüüd päise päeva ajal vaevalt keegi kedagi ahistama hakkab). Oletan, et tegemist oli piiripealse juhtumiga, kus nt 13-aastased mängus.

13.11.2020 17:02:26

Ei ole lihtsalt mõiste. Pedofiilia on meditsiiniline diagnoos ja seda saab panna ainult arst. Selle diagnoosi jaoks on vaja, et täiskasvanu oleks seksuaalselt huvitatud ainult või peamiselt puberteedieelsetest lastest. Vanuse ülempiir umbes 12 aastat. Iga inimene, kes lapsi seksuaalselt ära kasutab, ei ole pedofiil. Samamoodi võib skisofreenik tappa inimesi, aga ega sellepärast iga mõrvar ei ole skisofreenik. Nii või teisiti ei ole pedofiilia karistatav. Mõttepolitseid meil ei ole ja kedagi ei karistata selle eest, kui ta nt fantaseerib lastest, olgu ta siis pedofiil või mitte. Karistatavad on konkreetsed teod laste vastu

13.11.2020 16:56:23

Palun tee endale selgeks mõiste “pedofiil” tähendus, enne kui seda lausetes kasutama hakkad

13.11.2020 13:47:15

Kui lapsed on mängus on pedofiil” Ei ole. Nii lihtne asi ongi. Pedofiilia EI OLE lastega seksimise sünonüüm.

13.11.2020 12:26:45

Ma loodan, et loo kirjutanud ajakirjanik ikka saab aru sellest, et esitab otseselt laimu ja valeväiteid? Mitte kedagi ei ole “pedofiilias” süüdi mõistetud ja seda ei olegi võimalik Eesti seaduste järgi teha. Pedofiilia on arsti diagnoositav haigusseisund, mis väljendub selles, et täiskasvanud inimese seksuaalsed huvid on suunatud ainult või ülekaalukalt puberteedieelsetele lastele vanuses kuni 12 aastat. Mitte ühegi haigusseisundi omamine ei ole Eestis karistatav ja selles ei saa kedagi süüdi mõista. Samuti pole ma kuulnud, et antud ratsamehel oleks pedofiilia diagnoositud. Pedofiilia EI OLE sünonüüm lastega seksimisega. Lastega seksiv inimene ei pruugi üldse pedofiil olla. Samamoodi, nagu skisofreenik võib inimesi tappa, aga iga inimesi tappev mõrtsukas pole veel skisofreenik. Karistatav on Eestis laste seksuaalne ärakasutamine ja see on karistatav olenemata sellest, kas ärakasutaja on pedofiil või mitte. Sisuliselt on antud juhul ratsamehel õigus ajakirjanik laimu eest kohtusse kaevata ja kahjutasu nõuda.

13.11.2020 12:15:19

Keegi ei saa olla “fantaasiates pedofiil”. Pedofiilia on arsti diagnoositav haigusseisund, mille puhul täiskasvanu seksuaalsed huvid on suunatud kas ainult või vähemalt ülekaalukalt puberteedieelsetele lastele. Kui täiskasvanu seksib lapsega, ei ole ta sellepärast veel kohe pedofiil.

13.11.2020 12:11:12

Iseenesestmõistetavalt ei ole karistusseadustikus mitte mingit “pedofiilia mõistet”, sest pedofiilia on haigusseisund, mida diagnoosib arst, ja ühegi haigusseisundi omamine ei ole Eestis kuidagi karistatav. Karistatavad on konkreetsed teod – laste seksuaalne ärakasutamine, olenemata sellest, kas ärakasutaja on pedofiil või mitte (pedofiilia ei ole lastega seksimise sünonüüm).

Siis läksin ajaviiteks veel natukese kaugemale ja uurisin, mida Teadusemees enda kohta veel erinevate kommentaaride näol on avaldanud, muuhulgas on ta kirjeldanud rohkem kui korra, et:

18.12.2020 17:59:32

Mul on bioteadustes kraad.

Üldine kokkuvõte:

Teadusmees võtab sõna palju vaktsiiniteemadel, on äratuntava sõnakasutuse ja stiiliga, kirjutab iga artikli alla PALJU kommentaare. Ta ei salli EKREt, kuna ilmselgelt on isikul südamelähedane ka homoseksuaalsus, millest ta on kirjutanud. Jumal teab, mis on isiku reaalne seos pedofiiliaga, kas vaid fantaseerides või reaalsete tegude näol? See inimene tunneb väga hästi ka hobumaailma ning ka seetõttu siin teemas kaasa räägib.

Viimase väite tõestuseks veel veidi vanemat ajalugu Teadusemehe poolt:

Artikkel: Traagiline õnnetus pani ratsakooli tegema üleskutset: kui hobused on lähedal, sõitke ettevaatlikult! Infoks, siis artiklis juttu Saksa ratsakoolist, mis asub samuti Tartumaal ehk siis mitte kaugel Ihastest..

15.01.2013 01:33:46

_nähes hobuseid teel ratsanikega/vankriga lasevad lausa sig­naali, et hobuseid ehmatada või endale lustlikumat sõitu pakkuda._ Hobusest möödudes signaali andvale juhile tuleb esitada süüdistus tahtlikus tapmiskatses. Ja kui minuga nii peaks juhtuma, siis ma sellise süüdistuse ka lasen esitada.

16.01.2013 10:42:42

_Teades, palju Saksa talul igalpool maid on, millised suured istandused on igal pool, siis oleksite võinud hoopis maasika istanduse ja selle hobuse talu asukohad ära vahetada._ Hobusetall peaks ikka olema maja juures, mitte kusagil kaugel metsas, kus igaüks võib vargil käia. Ja ma ei tea, kas Saksad kõik need tallid on ehitanud? Enne renoveerimist nägid nad välja üsna vanad hooned juba. Ei kujuta ette, aga ma arvan, et talude puhul ehitatakse enne ikka maja ja siis hakatakse istandusi rajama. Kui palju algul neid maid oli, ei tea. _Lisaks, nähes suuri karjamaid, oleksite saanud selle teise maja ka sinna samma poolele ehitada, et vältida neid teede ületusi. Igastahes, koha valikut oleks pidanud ette nähema. _ See pool on küll osa aega kasutusel karjamaana, kuid võistluste ajal kasutatakse neid karjamaid väliplatsidena, sportlaste soojendusalana, rakendispordi radadena ja mitmel muul otstarbel. Kui maneež oleks sinna ehitatud, siis oleks need vabaõhuüritused pidanud viima teisele poole teed, nii et lahenenud poleks midagi.

16.01.2013 02:30:36

_minu meelest võiks ratsakooli asukoha valikul ka natuke ümbritsevate oludega arvestada. kas ei võinud siis valida mõnd rahulikku kohta, kus liiklust pole?_ Saksal on seal kodu ja oma kodu juurde on ta selle ratsakooli aastatega rajanud. Algul väike tall,kus lapsed käisid ratsutamas, ja ajapikku järjest suuremaks kasvanud. Mismoodi ta seda kohta “valima” oleks pidanud? Oma kodumaja selga võtma ja mööda metsi ringi jooksma? 🙂 Iseenesest on see ratsakool täiesti kõrvalise maantee ääres, aga no ikka sõidab keegi. _mul üks küsimus,miks peab üldse hobusega autoteel kulgema??_ Isegi maastikul sõites peab aeg-ajalt mööda sõiduteed kulgema. Kõik kohad on ju täis eravaldusi, tarasid, elektrikarjuseid ja muud taolist. Kui teha korralik mitme kilomeetrine retk, siis paratamatult möödub osa sellest sõiduteel. Seda enam vankri või kalessiga, millega reeglina ikkagi teede peal sõidetaksegi. Muuseas, kas keegi teab, mis õnnetus seal üldse juhtus? Ei mäleta, et uudistest oleks läbi jooksnud, või jooksis?

PS! Ma ei ole oma otsingutega poole pealgi, mul hakkas ka nüüd huvitav 🙂

Teadusmees, kui sa seda peaksid lugema, siis tea, et politseile info edastamine ei olnud minu poolt suusoojaks tehtud nali. Aga see kõik siin on muidugi puhas spekulatsioon, jätan selle lihtsalt siia meelelahutuseks ja lugemiseks.

Tubli detektiivitöö.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eksid paraku mitmes punktis – mina ei tunne hobumaailma üldse. Kunagi ammu sai ratsutamist proovitud, aga sellest on üle 20 aasta möödunud ja pole selle valdkonnaga kursis. Saksa talus vaatasin võistlusi ka paar korda, aga üldiselt ratsasport mind ei huvita. Olen veel paljusid muidki spordialasid proovinud.

Kas mina kirjutan Teadusemehe nime all? Kirjutan küll. Mis see siia puutub? Ma ju ütlesin eespool, et pean paljusid diskussioone paljudes valdkondades ja paljudes eri kanalites.

Ikkagi huvitab mind asja juures see – milles täpsemalt sina soovid mind süüdistada? Kas teadusliku maailmavaate esindamises? Selles, et ma olen igasuguse pseudoteaduse vastane, seetõttu kritiseerin vaktsiinivastaseid, igasuguste umbluuravide propageerijaid, antiikastronautide uskujaid jms? Kritiseerin kõikvõimalikke vandenõuteooriaid? Selles, et ma soovin näha teaduslikku terminoloogilist korrektsust igas valdkonnas, isegi käesolevas teemas? Selles, et kritiseerin homofoobe ja muid inimeste õiguste piirajaid, samuti loomapiinajaid jms?

Teadusliku maailmavaate esindamine ja propageerimine ning igasuguse umbluu, rumaluse ja ebateadlikkuse kritiseerimine on sinu meelest kuritegu?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris sarnane jauramine tõesti. Kunagi kaitses siin sama ennastusutavalt hobustega seksijat kui nüüd seda lastehuvilist treenerit. Tundub tõesti, et hälbeline käitumine ja hobused on tema isiklik suur huvi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Päris sarnane jauramine tõesti. Kunagi kaitses siin sama ennastusutavalt hobustega seksijat kui nüüd seda lastehuvilist treenerit. Tundub tõesti, et hälbeline käitumine ja hobused on tema isiklik suur huvi.

Ära valeta. Siin pole ühtegi postitust, kus ma treenerit oleks kaitsnud. Mina kritiseerin vigast terminikasutust ajakirjanduses. Sest see on üks näide sellest rumalusest, mille vastu ma olen igas valdkonnas.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära valeta. Siin pole ühtegi postitust, kus ma treenerit oleks kaitsnud. Mina kritiseerin vigast terminikasutust ajakirjanduses. Sest see on üks näide sellest rumalusest, mille vastu ma olen igas valdkonnas.

Ja miks jaurad sada korda ühte ja sama? Ütlesid juba oma arvamuse, aitab sellest.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja miks jaurad sada korda ühte ja sama? Ütlesid juba oma arvamuse, aitab sellest.

Miks ma ei peaks vastama sellele, kui mõne inimese kummaliselt töötavas ajus sellisele terminoloogilisele nüansile tähelepanu juhtimine klassifitseerub mingiks “pedofiilia õigustamiseks”, justkui ainult pedofiilidest lasteahistajaid peaks hukka mõistma, mitte lasteahistajaid üldiselt?

Sellised rumaluse avaldused on ju järgmine näide sellest ignorantsusest, mida ma kritiseerin. No ja siis ma kritiseeringi.

Ega jah, vaktsiinivastaste arvates ma ka olen mingi “ravimifirmade käsilane” ja ei tea mis kõik veel 😀

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on kohtu all olnud, praegu istub vangis, aastatega üles ehitatud karjääril ilmselt kriips peal – no mida siin veel arutada ongi?

See on sinu kirjutatud. Kõlab küll kaitsmisena. Kui sa ise ei adu, mida suust välja ajad, siis polegi midagi teha. Jääd kuskile kinni ja hakkad ketrama mingit juttu nagu katkine plaat.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees on kohtu all olnud, praegu istub vangis, aastatega üles ehitatud karjääril ilmselt kriips peal – no mida siin veel arutada ongi?

See on sinu kirjutatud. Kõlab küll kaitsmisena. Kui sa ise ei adu, mida suust välja ajad, siis polegi midagi teha. Jääd kuskile kinni ja hakkad ketrama mingit juttu nagu katkine plaat.

Tõdemine, et mees on kätte saadud, kinni pandud ja istub vangis, on tema kaitsmine? Kummalised arusaamad sul.

Iseasi, kui sul oleks mingit uut infot tema kohta, nt teadmine mõnest ohvrist, kes ei ole välja tulnud veel – siis see oleks väärt info, aga sel juhul sa peaks esitama selle mitte perekooli foorumis, vaid ikka vähemasti ohvri vanematele, kui mitte otse ametivõimudele.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jääd kuskile kinni ja hakkad ketrama mingit juttu nagu katkine plaat.

No OK, selle kriitika ma aktsepteerin, seda ma võin vahel teha. Lihtsalt seetõttu, et diskuteerimine mulle meeldib.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

No OK, selle kriitika ma aktsepteerin, seda ma võin vahel teha. Lihtsalt seetõttu, et diskuteerimine mulle meeldib.

Mingi ühe ja sama plaadi ketramine ei ole diskuteerimine.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi ühe ja sama plaadi ketramine ei ole diskuteerimine.

Ma lähtun loogikast, et teemasse lisandub uusi inimesi, kes ei viitsi senist osa läbi kugeda.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ma ei peaks vastama sellele, kui mõne inimese kummaliselt töötavas ajus sellisele terminoloogilisele nüansile tähelepanu juhtimine klassifitseerub mingiks “pedofiilia õigustamiseks”, justkui ainult pedofiilidest lasteahistajaid peaks hukka mõistma, mitte lasteahistajaid üldiselt?

Kas sul on elus olnud isiklik kokkupuude seksuaalse ahistamisega?

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 225 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud pedofiilist ratsatreener