Esileht Hobinurk Peegelkaamera nõu oleks vaja

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Peegelkaamera nõu oleks vaja

Postitas:

Mul on Pentax k100 D kaamera. 18-200 objektiiviga.Ostsin ta kasutatult ja toimis mitu head aastat, sain kõvasti pilte tehtud sellega.
Viimased aastad on ta mul suhteliselt niisama seisnud. Muidu polegi tal nagu viga midagi aga kui pilti teha siis ütleb üsna pea ‘battery depleted’ (nagu patarei oleks kohe tühi). Olen ostnud uusi patareisid (ka tàpselt samu mida varem kasutasin kui kaamera veel ilusti toimis), patareid vàga võimsa energiaga aga ikkka lööb battery depleted ette. Milles võib asi olla? Klemmides? Kuidas parandada ja kas on mõtet? Mida teie teeksite sellise kaameraga?

Mul on üsna pea kaamerat vaja uuesti kasutama hakata ja ei tea mis oleks parem teha. Kas müüa vana maha ja osta uus? Arvestades, et kallist kaamerat ma lubada ei saa siis vajadusel müüksin Pentaxi ja saadud raha investeeriks uude.
Mis hinnaga ma selle Pentaxi saaksin müüdud ja mida objektiiviga teha? Kuidas ma tean millistele kaameratele mu praegune objektiiv sobib? Aitàh abistajatele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:30; 01.02 00:55; 05.02 02:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemused katkiste tehnikavidinatega ütlevad, et kui sa ise parandada ei oska, siis viska minema (või pane osta-sse 10 sendise alghinnaga ja täpse kirjeldusega, mis vead on, müüki) ja ära vaeva oma pead selle katkise asjaga rohkem, osta tuleb uus. Tehnika vananeb nii kiiresti, selle parandamine on nii kallis, et sel puudub majanduslik mõte (kui ise ei oska).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul multimeetrit on? Sellega saaksid mõõta, palju pinget patareides järgi on siis, kui näitab, et depleted. Kui tõesti ülikiiresti tühjaks läheb, siis ilmselt on kuskil süsteemis lühis. Kui patareid tegelikult tühjad ei ole, siis on ilmselt kuskil kontakt kehv ja mingi funktsioon jääb energianälga.

Objektiiviga on jama, Pentaxi objed sobivadki suht ainult Pentaxile. Kui tahad olemasolevat kasutada, peaksid uue Pentaxi ostma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:01; 10.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kui sa sellele pentaxile ostja leiad, siis mingit arvestatavat summat sa selle eest ei saa. Kes tahab osta vananenud ja katkist tehnikat?

Ahjaa, miks sa üldse patareisid ostad? Laetavaid akusid pole proovinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi laetavad akupatareid mul.
Mõõdikut kahjuks pole. Aga tuleb vist välja, et kasutan vale võimsusega patareisid, vaja 6V patareisid. Neid paistab raske saada olevat, eBays mingid tundmatud hiina omad ja elektroonika poodides ka ei paista väga olevat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:30; 01.02 00:55; 05.02 02:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Objektiiv on Sigma, kui õigesti googeldasin siis peaks see teistele kaameratele ka sobima aga kas kõigile mudelitele, ei tea. Mille järgi ma seda vaadata /kontrollida saaksin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:30; 01.02 00:55; 05.02 02:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pent

Ongi laetavad akupatareid mul.
Mõõdikut kahjuks pole. Aga tuleb vist välja, et kasutan vale võimsusega patareisid, vaja 6V patareisid. Neid paistab raske saada olevat, eBays mingid tundmatud hiina omad ja elektroonika poodides ka ei paista väga olevat.

Pentax K200D sööb täiesti tavalisi 1,5V AA patareisid või 1,2V AA akusid. Sisse läheb neid 4tk. Sa otsid valet asja – kokku annavad need 4 patareid 6V.
Võta suvalised panasonicu patareid – pista kaamerasse ja vaata mida teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Objektiiv on Sigma, kui õigesti googeldasin siis peaks see teistele kaameratele ka sobima aga kas kõigile mudelitele, ei tea. Mille järgi ma seda vaadata /kontrollida saaksin?

Igal kaameral ja objektiivil on kirjas markeering, millise kinnituse tüübiga objektiiv kaamerale kinnitub (Lens mount). Pentax K100D näiteks KAF2, sobivad kõik K-mount objektiivid; nendel millel puudub märgis AF, ei pruugi autofookus funktsioon töötada.

Sigma müüb sama objektiivi erineva põhjaga, ehk kui on kirjas, et see objektiiv sobib Nikonile, Canonile, Pentaxile jne, siis ostes pead sa õige “Lens mount” tüübi valima. Sinu Sigma objektiivil on ilmselt K või KAF, seda otse Canonile jne panna ei saa. Vahele on võimalik osta adaptereid, aga siis võivad osad funktsioonid kaduma minna ja enamasti kaotab ka pildi kvaliteedis, sest objektiiv ei ole vastava kaamera jaoks optimeeritud.
Osadele mudelitele pakub Sigma võimalust kinnitus ära vahetada ja optika optimeerimist; uuri https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/service/mcs/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 22:01; 10.02 14:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Peegelkaamera nõu oleks vaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.