Esileht Ilu ja tervis Peenikesed

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 408 )

Teema: Peenikesed

Postitas:
Kägu

Mida te sööte? Kas te üldse sööte? Nii kurb on,kui geneetika on andnud mitte midagi ütleva koleda keha,pole ei paks ega ka peenike, lihtsalt kole. Stressirohkel ajal olen olnud ka päris ilus ja sale,aga ainult siis kui reaalselt päevas üle 800kcl ei tarbi,sest pole isu. Kui elu on stabiilne ja meel on hea,siis tahaks ju ometi head ja paremat lubada. see jutt ei päde,et sööd tervislikult ja madala kaloraaži ja tuju on hea. Ei ole,tuju on hea ainult siis kui saad valimatult tellida mida hing ihkab ja reaalselt nautida toitu,magustoite jne. Mitte pärast iga ampsu mõelda,et võtan jälle juurde. Vot siin ajabki kurjaks see geneetika. Ema on mul peenike ja jalad nagu makaronid all,samas isa on alati olnud ümaram. Olen isa vormi,mitte ema. Mina pean end piitsutama,et midagi saavutada,samas ema mugib head ja paremat ka ikka on kondine. Lihtsalt ebaõiglane ja stressi tekitav. Ongi valik,kas jälgida toitumist ja olla onnetu voi mugida valimatult mis hing ihkab,olla ümaram ,kuid samas tunda ennast rõõmsalt. Masendav.

+15
-17
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Misasja?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära seleta. Jõusaalis käid ikka?

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu selge ju, et geneetiline roll on väike, peamine on õige toitumine ja liikumine.

+9
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled emotsionaalne sööja. Vaata, su tekst lausa kubiseb ilusatest näidetest selle kohta, et toit on sinu jaoks õnne allikas: “tahaks ju ometi head ja paremat lubada”,  “tuju hea ainult siis, kui saab tellida, mida hing ihkab”, “saab reaalselt nautida toitu”, “olla ümaram, kuid samas tunda ennast rõõmsalt”… Dieedid ja punktilugemine ei aita sinu puhul, sest sa usud, et rikkalik toit teeb sind õnnelikuks ja piirangute korral tunned ennast ebaõiglaselt ilmajäetuna. Võimalikke lahendusi on kaks: kas õpetad ennast suuremat rahulolu saama millestki muust (hea suhe, edu tööl, mõni tore hobi ja uued sõbrad näiteks) või rahmeldad “heast ja paremast” saadud liigse energia järjekindlalt maha. On ka kolmas võimalus ehk korralik psühhoanalüüs, mis aitab välja juurida seda toit=õnn seost, aga isegi, kui sa selleks valmis oleksid, ei tea ma soovitada, kus seda tänapäeval enam teha saab.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida te sööte? Kas te üldse sööte?

https://www.instagram.com/p/CgZzHikOMO3/

Ilusat keha ei saa nälgides vaid süües ja jõutrenni tehes.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled emotsionaalne sööja. Vaata, su tekst lausa kubiseb ilusatest näidetest selle kohta, et toit on sinu jaoks õnne allikas: “tahaks ju ometi head ja paremat lubada”, “tuju hea ainult siis, kui saab tellida, mida hing ihkab”, “saab reaalselt nautida toitu”, “olla ümaram, kuid samas tunda ennast rõõmsalt”… Dieedid ja punktilugemine ei aita sinu puhul, sest sa usud, et rikkalik toit teeb sind õnnelikuks ja piirangute korral tunned ennast ebaõiglaselt ilmajäetuna. Võimalikke lahendusi on kaks: kas õpetad ennast suuremat rahulolu saama millestki muust (hea suhe, edu tööl, mõni tore hobi ja uued sõbrad näiteks) või rahmeldad “heast ja paremast” saadud liigse energia järjekindlalt maha. On ka kolmas võimalus ehk korralik psühhoanalüüs, mis aitab välja juurida seda toit=õnn seost, aga isegi, kui sa selleks valmis oleksid, ei tea ma soovitada, kus seda tänapäeval enam teha saab.

Täpselt nii ongi,nüüd saangi aru et head emotsioonid tekivad vaid koos toiduga. Pole probleemi kinni panna terve shokolaad ja lisaks näiteks terve mäki eine. Siis tuleb kohe selline mõnus õnnetunne peale. Viimase nädala üritan teha ise häid toite mis on mu eelnevast rämpsmenüüst kindlasti tervislikumad,lisaks on muidugi väiksemad portsud jne,aga ikka miski ihkab paremat. Muidugi ma saan selle tüki shokolaadi lubada,aga see ajabki kurvaks,sest tahaksin ju tervet tahvlit.

Näiteks tänane menüü oleks järgmine,ma kaloreid otseselt ei arvesta,aga üritan need sisestada nutridata programmi,üsna keerukas,aga mingi info siiski saan.

On mul midagi menüüst puudu või üle,targemad?

Hommik:

Rukkijahust leivaviil(muna keskele löödud)-praetuna vähese õliga,kõrvale kodujuustu,lehtsalat,tomatit paar ampsu,kurk ,joogiks vesi

Lõuna:

Väike peotäis täistera pennesid,brokkoli,lillkapsas, porgand,kana kintsuliha ning teelusikatäis toorjuustu, need keerasin kokku pastaks. Keskmine ports,oleks juurdegi tõstnud,aga hoidsin tagasi

Õhtuooteks võtan ühe Pirni ja õhtusöögiks plaanin teha täistera lavaširulli,toorjuustu lehtsalatit,lahja kanasingi ja kurgiga

On midagi puudu? On seda vähe või palju?

162cm,62kg 🙂

 

0
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa pole ju paks. Kui kehakuju ei meeldi, siis seda ju ei muuda söömisega. Hakka siis lihastrenni tegema.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.instagram.com/p/CgZzHikOMO3/ Ilusat keha ei saa nälgides vaid süües ja jõutrenni tehes.

Oeh! Inimene oskab oma kehaga hästi ringi käia, aga näoga mitte.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole ju paks. Kui kehakuju ei meeldi, siis seda ju ei muuda söömisega. Hakka siis lihastrenni tegema.

Kehakuju ei meeldi jah,sest see on õun ja ma tean et seda trenniga ikka ei muuda. Kui ma kaaluks nt 52,siis ei hakkaks see nii hästi silma. Rasv koguneb mul pigem kõhule,seljale ja sangadeks,lisaks ka kätesse ja õlgadesse,jalad ei olegi paksud. Ma ei oskagi nagu midagi ette võtta peale kalorite kärpimise ja kõndimise. Paksuks ma just end nimeta,kannan riideid valdavalt 38,moned isegi 36,aga saledusest on siiski asi kaugel,pihta kui sellist mul ei ole ja midagi selga peale A lõike ei istu . Mis variandid mul siis oleks? Mis teeks sellise kehaga imet? Lisaks on tagumik lame,on eluaeg olnud.. ilmselt ongi minu kehakuju eripärad,justkui mehelik ka töntsakas ja suure kondiga,mitte just paks 🙁

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas neid paksuteemasid nüüd tuleb nagi seeni pärast vihma, kõik samas toonis, et miks ei saa paksuksminemata süüa nagu sõbranna või naabrinaine. No mina olen kõhn, aga mina ei ole jälle nii tark nagu mõned, kes oskavad karjääri teha või investeerida, ka ei ole vanemad mulle midagi päranduseks jätnud – karjuv ebaõiglus eks ole? Elus tuleb mängida nende kaartidega, mis kätte on jagatud ja see vingumine “miks mina” ei vii mitte kuhugi. Lugedagi ebameeldiv.

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta endale Fitlapi kava ning saad aimu, mida ning kui palju sööma peaksid. Võtsin sinuga samas kaalus olles kahe kuuga 8 kg alla.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan sinust aru, mul on samamoodi. Ma tahaks täiega süüa magusat(shokolaade, komme jne), aga ma ei saa, sest siis ma läheks paksuks. Aga minu puhul on asi nii, et mulle meeldib see tunne see emotsioon mida see tekitab. Ma tahaks väga, et mul seda ei oleks, ma ei taha sellega koguaeg võidelda. Eks ma ise olen kohutavalt nõrk ka, ma ei suuda ennast võõrutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osta endale Fitlapi kava ning saad aimu, mida ning kui palju sööma peaksid. Võtsin sinuga samas kaalus olles kahe kuuga 8 kg alla.

Ma olen neid kavasid proovinud ja minu puhul see ei tööta nii,just jätab tunde,et nüüd nii ongi ja midagi kavavälist teha ei saa,lisadepressioon minule.Ma olen kunagi alla saanud ka iseenda jõuga,st lihtsalt kaloreid lugedes ja välja võttes valge jahu ,suhkru jne,sest mu tavaline menüü koosneski vaid rämpsust,kommidest,kiirtoidust,koosnes ka eelmise nädalani,kuni tundsin,et kaal tõusis nädalaga 3kg!Ma usun,et oskan ise enam vähem aru saada mida ja kui palju mul vaja oleks,kava ei suuda mind ree peal hoida. Olen neid ju proovinud ja ise tehes läks kaal alla isegi paremini.Üritan nüüd nui neljaks iga päev oma 10 000 sammu teha,ostsin isegi peene pulsikella 😀 aga ma küsiks kui suur oli sinu päevane kaloraaž,kui selle tulemuse saavutasid?

 

 

 

 

 

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma saan sinust aru, mul on samamoodi. Ma tahaks täiega süüa magusat(shokolaade, komme jne), aga ma ei saa, sest siis ma läheks paksuks. Aga minu puhul on asi nii, et mulle meeldib see tunne see emotsioon mida see tekitab. Ma tahaks väga, et mul seda ei oleks, ma ei taha sellega koguaeg võidelda. Eks ma ise olen kohutavalt nõrk ka, ma ei suuda ennast võõrutada.

Mida sa siis teed,mis on alternatiiv? Mul lausa keha karjub magusa järele,lisaks on vastik nõrkus vahepeal,kui doosi ei saa. Selline tunne ,et osta Coca zerot,aga see on vist teistpidi mürk,kuigi kaloreid seal ei ole .

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.instagram.com/p/CgZzHikOMO3/ Ilusat keha ei saa nälgides vaid süües ja jõutrenni tehes.

Oeh! Inimene oskab oma kehaga hästi ringi käia, aga näoga mitte.

Jah, aga see on teine teema

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön mida tahan, aga vähe.

Kui tahan tahvlit šokolaadi, siis söön, aga siis ongi lõunaks šokolaad ja õhtuks sidrunivesi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu selge ju, et geneetiline roll on väike, peamine on õige toitumine ja liikumine.

Geneetiline roll on need soolestiku bakterid. See on ära tõestatud, et paksud söövad väga ühekülgselt ja siis on neil ka vähe kasulikke baktereid. Kasulikud bakterid saadavad ajule signaali, ära rohkem söö, meil on kõht täis. Tuleb süüa mitmekesiselt ja vähe, sisuliselt tuleb terve elustiil ümber kujundada. Aga kes on juba paks, sellel ongi väga raske või isegi võimatu saada saledaks. Kui oled lühike, korvpalluriks ei saa, kõik saavad sellest aru, aga kehakaalust ei saada. Nähtud küll kuidas äärmiselt tervislikult toituv inimene nosib porgandi- ja kapsa pirukaid….

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön mida tahan, aga vähe.

Kui tahan tahvlit šokolaadi, siis söön, aga siis ongi lõunaks šokolaad ja õhtuks sidrunivesi.

See on ju täielik jama mida sa teed. Shokolaad koosneb suhkrust ja rasvast, mingeid mineraale jne seal ei ole. Siis jood sidrunivett mis sul hambad ära sööb, sest ta on nii happeline.
Kas sööd shokolaadi või mitte, normaalset sööki tuleb süüa igapev, muidu oled nagu mingi laps kes sööb kommi ja muud ei taha.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen neid kavasid proovinud ja minu puhul see ei tööta nii,just jätab tunde,et nüüd nii ongi ja midagi kavavälist teha ei saa,lisadepressioon minule.Ma olen kunagi alla saanud ka iseenda jõuga,st lihtsalt kaloreid lugedes ja välja võttes valge jahu ,suhkru jne,sest mu tavaline menüü koosneski vaid rämpsust,kommidest,kiirtoidust,koosnes ka eelmise nädalani,kuni tundsin,et kaal tõusis nädalaga 3kg!Ma usun,et oskan ise enam vähem aru saada mida ja kui palju mul vaja oleks,kava ei suuda mind ree peal hoida. Olen neid ju proovinud ja ise tehes läks kaal alla isegi paremini.Üritan nüüd nui neljaks iga päev oma 10 000 sammu teha,ostsin isegi peene pulsikella ???? aga ma küsiks kui suur oli sinu päevane kaloraaž,kui selle tulemuse saavutasid?

Küll sa võid palju vinguda.

PS: Ma olin alla võtmisel kavas ainult 4-5 päeva. 2-3 päeva nädalas (nädalavahetusel) elasin nii, nagu tahtsin. Loomulikult tuleks nädalas teha ka 3-4 trenni. Millist trenni sina teed?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole ju paks. Kui kehakuju ei meeldi, siis seda ju ei muuda söömisega. Hakka siis lihastrenni tegema.

Kehakuju ei meeldi jah,sest see on õun ja ma tean et seda trenniga ikka ei muuda. Kui ma kaaluks nt 52,siis ei hakkaks see nii hästi silma. Rasv koguneb mul pigem kõhule,seljale ja sangadeks,lisaks ka kätesse ja õlgadesse,jalad ei olegi paksud. Ma ei oskagi nagu midagi ette võtta peale kalorite kärpimise ja kõndimise. Paksuks ma just end nimeta,kannan riideid valdavalt 38,moned isegi 36,aga saledusest on siiski asi kaugel,pihta kui sellist mul ei ole ja midagi selga peale A lõike ei istu . Mis variandid mul siis oleks? Mis teeks sellise kehaga imet? Lisaks on tagumik lame,on eluaeg olnud.. ilmselt ongi minu kehakuju eripärad,justkui mehelik ka töntsakas ja suure kondiga,mitte just paks ????

Valesti saad aru. Justnimelt ÕUNA tüüp ongi see, mis allub väga hästi trennile. Pirni suurt tagumikku ja jämedaid jalgasid ei saa mitte ühegi trenniga ära peenemaks. Küll aga allub trennile ideaalselt kõht, selg ja käsivarred.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

[quote

Hommik:

Rukkijahust leivaviil(muna keskele löödud)-praetuna vähese õliga,kõrvale kodujuustu,lehtsalat,tomatit paar ampsu,kurk ,joogiks vesi

Miks praadida? Leib, keedumuna. Miks tomatit vaid mõni amps? Kodujuustu asemel marjad, maasikad,, mustikad. Juba on liiga palju valku.
Lõuna:

Väike peotäis täistera pennesid,brokkoli,lillkapsas, porgand,kana kintsuliha ning teelusikatäis toorjuustu, need keerasin kokku pastaks. Keskmine ports,oleks juurdegi tõstnud,aga hoidsin tagasi

Milleks makaron? Teed mingi rohelise salati. Muidu on jälle proteiin ja proteiin (kana ja toorjuust)

Õhtuooteks võtan ühe Pirni ja õhtusöögiks plaanin teha täistera lavaširulli,toorjuustu lehtsalatit,lahja kanasingi ja kurgiga

Jälle kana ja toorjuust+mõttetu süsivesik (lavašš)

Väga üheülbaline. Kana, toorjuust, kodujuust, mingi makaron/lavašš. Puuduvad puuviljad, marjad, lehtköögivili. Võiks ju olla kala, maks, seened vms

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan, et see jõusaali ja lihastrenni jutt on tuure võtmas. Siin loevad ja räägivad ka eakamad inimesed, kellel omad terviseprobleemid juba ja kes on suur osa elust ehk ka füüsilist tööd teinud. Vanemas eas juurde võtnud ja ehk ei kuulu sellesse gruppi enam. Kas siin siis naistel pole eakamaid sugulasi, kes kopsakamad ja elus füüsilist piisavalt teinud, et kas julgete neile jõutrenni trenniklubis soovitada?

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS: Ma olin alla võtmisel kavas ainult 4-5 päeva. 2-3 päeva nädalas (nädalavahetusel) elasin nii, nagu tahtsin. Loomulikult tuleks nädalas teha ka 3-4 trenni. Millist trenni sina teed?

Kõigil ju ei lange nii hästi kaal nagu sinus. Mina olin samas kavas kuu aega, ei patustanud ja langes 1 kg.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ma küsiks kui suur oli sinu päevane kaloraaž,kui selle tulemuse saavutasid?

1350-1650 kcal oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigil ju ei lange nii hästi kaal nagu sinus. Mina olin samas kavas kuu aega, ei patustanud ja langes 1 kg.

Palju trenni tegid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju trenni tegid?

Mitte väga palju. Jalutasin 10 000-15 000 sammu päevas. Samas toitumiskava ei ütle, et peaksid mingi hull trennihunt olema, ainult siis langeb kaal. Lubatakse 3 kg kuus, aga kõigil ei lange nii hästi mingi nipiga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte väga palju. Jalutasin 10 000-15 000 sammu päevas. Samas toitumiskava ei ütle, et peaksid mingi hull trennihunt olema, ainult siis langeb kaal. Lubatakse 3 kg kuus, aga kõigil ei lange nii hästi mingi nipiga.

Jalutamine ei aita. Jõusaal+aeroobne 3-4 korda nädalas, jalutada võib lisaks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte väga palju. Jalutasin 10 000-15 000 sammu päevas. Samas toitumiskava ei ütle, et peaksid mingi hull trennihunt olema, ainult siis langeb kaal. Lubatakse 3 kg kuus, aga kõigil ei lange nii hästi mingi nipiga.

Fitlapi lehelt:

  • Soovitame treenida iga nädal 4-5 korda (vähemalt 2 lihastrenni ja 2 aeroobset trenni).
+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fitlapi lehelt: Soovitame treenida iga nädal 4-5 korda (vähemalt 2 lihastrenni ja 2 aeroobset trenni).

Just soovitame, mitte ei väida, et muidu kaal ei lange.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 408 )


Esileht Ilu ja tervis Peenikesed