Esileht Ilu ja tervis Peenikesed

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 408 )

Teema: Peenikesed

Postitas:
Kägu

Lisan veel, et kui ma loen kaloreid ja söön umbes 1200 kcal päevas, nutikella järgi kulutan umbes 2300 kcal päevas, siis arvutuste järgi on võimatu, et mul kaal pole 3 nädalat (21 päeva) langenud. Mul peaks olema kaloridefitsiit vähemalt 1000 kcal päevas, ehk 21000 kokku, mis arvutuste järgi oleks 3 kg rasva kadu. Aga reaalses elus niimoodi kõigil asjad ei käi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan sinust aru, mul on samamoodi. Ma tahaks täiega süüa magusat(shokolaade, komme jne), aga ma ei saa, sest siis ma läheks paksuks. Aga minu puhul on asi nii, et mulle meeldib see tunne see emotsioon mida see tekitab. Ma tahaks väga, et mul seda ei oleks, ma ei taha sellega koguaeg võidelda. Eks ma ise olen kohutavalt nõrk ka, ma ei suuda ennast võõrutada.

Mida sa siis teed,mis on alternatiiv? Mul lausa keha karjub magusa järele,lisaks on vastik nõrkus vahepeal,kui doosi ei saa. Selline tunne ,et osta Coca zerot,aga see on vist teistpidi mürk,kuigi kaloreid seal ei ole .

Mis ma teen? Püüan piirata, aga ma siiski söön. Ma olen selle koha pealt uskumatult nõrk.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vaatan, et see jõusaali ja lihastrenni jutt on tuure võtmas. Siin loevad ja räägivad ka eakamad inimesed, kellel omad terviseprobleemid juba ja kes on suur osa elust ehk ka füüsilist tööd teinud. Vanemas eas juurde võtnud ja ehk ei kuulu sellesse gruppi enam. Kas siin siis naistel pole eakamaid sugulasi, kes kopsakamad ja elus füüsilist piisavalt teinud, et kas julgete neile jõutrenni trenniklubis soovitada?

Mis asi see “füüsiline” sinu arust on? Ega lüpsja lehma tassinud või agronoom silopall tõstnud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees!

Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise.

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin 🙂

https://ibb.co/726BD1n

 

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et kui ma loen kaloreid ja söön umbes 1200 kcal päevas, nutikella järgi kulutan umbes 2300 kcal päevas, siis arvutuste järgi on võimatu, et mul kaal pole 3 nädalat (21 päeva) langenud. Mul peaks olema kaloridefitsiit vähemalt 1000 kcal päevas, ehk 21000 kokku, mis arvutuste järgi oleks 3 kg rasva kadu. Aga reaalses elus niimoodi kõigil asjad ei käi.

Kuidas sa nii palju kulutad?mina teen oma sammud ära ja kulutan max 350kcal… Selle jaoks peaks vist terve päeva jooksma…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees!

Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise.

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ????

https://ibb.co/726BD1n

Joppenpuhh! Ja niisama lasedki ennast mehel halvustada? Tundub, et sul on hoopis mõni vaimse tervise häire.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees!

Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise.

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ????

https://ibb.co/726BD1n

Ei aita kaalust alla võtmine ka, kui sa väidad, et “kondikuju” juba selline lai on.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina seal pildil küll midagi inetut ei näe. Ma ise analoogne, aga mõõdud u 170 ja 68. Ma küll olen rahul. See ehk ka vanusest, ma pea 50. Ja ei ütle mulle keegi, et ma kole kuskilt olen. Ikka kiidetakse hoopis… Ju mul on toredad sõbrannad ja tuttavad. A, seda meest, kes arvas, et mu tagumik on lame, mul muidugi enam pole .p

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa nii palju kulutad?mina teen oma sammud ära ja kulutan max 350kcal… Selle jaoks peaks vist terve päeva jooksma…

Minu kell loeb tervet ööpäevast kulu, mitte ainult seda osa, kui samme teen. Aktiivsuskaloreid on nii 700 ringis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees! Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise. Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ???? https://ibb.co/726BD1n

Kehakuju luuakse jõusaalis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just soovitame, mitte ei väida, et muidu kaal ei lange.

No sa ju nägid, et muidu ei lange. Jalutamine kulutab samapalju, kui magamine.

Mis teil, inimesed, viga on, et trenni ei tee? Mida vanemaks saate, seda paksemaks lähete niiviisi, kui lihast pole, mis 24/7 kaloreid kulutab.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma usun,et oskan ise enam vähem aru saada mida ja kui palju mul vaja oleks,kava ei suuda mind ree peal hoida. Olen neid ju proovinud ja ise tehes läks kaal alla isegi paremini.Üritan nüüd nui neljaks iga päev oma 10 000 sammu teha,ostsin isegi peene pulsikella

Jajah, ma ise tean paremini, loen samme ja ostan elektroonikavidinaid.
Mida sa tead paremini? Kuidas mingi crash-dieediga kiiresti kaalu langetada? Selleks ei ole muide erilisi teadmisi vajagi. Sul on vaja teada, kuidas jätkusuutlikult nii toituda, et kaal ei tõuseks, ja sellest ei ole sul aimugi. PS Pulsikell ja sammude lugemine sulle seda ei õpeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Geneetiline roll on need soolestiku bakterid. See on ära tõestatud, et paksud söövad väga ühekülgselt ja siis on neil ka vähe kasulikke baktereid.

Mikrobioom sõltub siiski sellest, mida sa sööd, mitte sellest, mida su vanemad sõid. Ehk siis geneetikaga ei ole siin midagi pistmist. Selle kohta on isegi nt kaksikutega eksperimente tehtud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees!

Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise.

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ????

https://ibb.co/726BD1n

Sa pole õun, vaid pigem trapets. Muidugi, küljelt pilti pole ja must kleit petab ära.

Lokaalne rasvapõletus pole võimalik, seega kui võtad 10 kilo alla, võib see muuta hoopis su jalad peenemaks (mis on niigi saledad), aga torso on ikka suur. Rasvaimu oleks võimalus.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teil, inimesed, viga on, et trenni ei tee? Mida vanemaks saate, seda paksemaks lähete niiviisi, kui lihast pole, mis 24/7 kaloreid kulutab.

Ja üha vähem saab süüa

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ????

https://ibb.co/726BD1n

Sel kehakujul ei ole midagi katastroofilist häda. Ilusad vormis käed-jalad. Saan aru, et kehale kogunenud 10 liskilo tekitavad tunde, et oled kandilime. Aga siin aitab sind tark toitumine (toitumisnõustaja) ja JÕUSAAL.
Lihaseid treenides mõned mõõdud muide vähenevad. Vöö näiteks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see 162cm,62kg hädaldaja kes vihkab oma kehakuju ja tunneb end paksuna. Ma kunagi ei osanud isegi arvata ,et nii inetu kehakuju saab olla. Ma pole kellelgi sellist näinud,õlad nii jubedad ja laiad jne. Täielik mees. Isegi mees mul ütleb et mul on nii inetu kehakuju,tean jah aga isegi kui ma olin 5kg kergem oli see ju ikka inetu. Kole lai kont jne,mis ime trenn selle siis ära võtma peaks? Äkki kui kaaluks 48kg? Kas siis paistaks ilusam,ma ei kujuta üldse ette mida teha. Proovin siis 10kg alla saada,et näha kas midagi muutub esialgu . Aga noh,see tähendab mulle ikka praktiliselt kõigest loobumist. Nutta tahaks. Miks mulle nii inetu keha on antud,isegi paksud naised on reaalselt ju ilusamad,neil on tagumik,piht,mis siis ,et üleliia on kaalu,näeb mõni naine ka siis ju naiselik välja. Ma igati pidi nagu mingi inetu mees!

Kui siin on mõni inimene,kes oskab nõu anda ,et end natukenegi paremini tunda,siis ootan huviga,praegu olen küll depressiivne ja ei oska kehakuju ja kaaluga ainsatki asja ette võtta,peale kalorite kärpimise ja kõndimise.

Ja pilti ka,et te saaks ikka aru millest ma räägin ????

https://ibb.co/726BD1n

Viska peegel ja see mees välja, siis saad hoobilt vähemalt 80 kilost lahti.

Kehakujul ei ole küll mitte midagi viga, keha lihtsalt ei ole toonuses. Sellega aitabki trenn. Üleliigsest rasvakihist aga aitab lahti saada ainult toitumine.

Sul on vaja täielikku mentaliteedimuutust. Sa oled piisav sellisena nagu sa oled, kuid oma kaalu, keha koostist ning vormi on võimalik kõikidel kehakujudel muuta. Pidev stressis olemine ja iga pisiasja pärast muretsemine tekitabki erinevaid isusid ning rasvakihi ladestumist. Asi ei ole üldse lootusetu, aga mida rohkem sa hädaldamisele aega raiskad, seda kauem need tulemused ka viibivad.

Ise toitumisega pusides on suur oht end petta, võid süüa üle või liiga vähe. Ütled, et toitumiskava sind ei aidanud, kuid milline oli su meelestatus sellega tegelemise ajal enne kui alla andsid? Kui hakkad tervisliku toitumisega tegelema ja juba alguses mõtled, et nüüd ei saa mitte midagi meeldivat süüa, siis ongi väga vastik sellega elada. Aga kui mõtled, et see on elustiilimuutus, et jõuda endaga kõiges paremasse paika, siis aitab see palju kaasa. Tervislik toitumine on väga paindlik, sa võid ükskõik millise roa valmis teha kasutades ainult sulle endale meeldivaid toiduaineid. Ei pea leppima mingi vastiku toiduga ainult sellepärast, et see on tervislik. Pead tõesti harjuma natuke lahjema toiduga, kuid hästi maitsestades ei tohiks see küll kuidagi häirida. Lisaks sellele annab teadmine, et teed seda kõike enda heaolu nimel ikka üsna hea enesetunde. Sa kontrollid lõpuks ometi oma elu.

Soovitan ikkagi see toitumiskava uuesti ette võtta ja ka püsida selles vähemalt 2 kuud. Saad sealt täpselt sulle sobivad kogused kätte ja järjepidevalt tegutsedes tulevad ka tulemused. Kui niikuinii peab midagi sööma, miks mitte teha seda siis kava järgi?

Õpi seda enda heaks hästi ära kasutama, sest saad seal kõike muuta just selliseks nagu sulle meeldib. Kui ära harjud, siis on ka lihtsam ilma pideva kaalumiseta edasi elada. Trenni peale ära praegu mõtle. Tee oma sammud ära ja tunne sellest rõõmu, mitte kohustust neid teha sest pead kaalus alla saama. Hiljem kui tekib juba parem enesetunne ja oskad toituda, siis võid hakata vaatama erinevaid endale meeldivaid trennivõimalusi, millega keha rohkem vormida. Edu!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ja minu emal on analoogne kehakuju. Ôel aga liivakella kehakuju. Kui meie emaga alla vôtame, siis kaovad ära rinnad, koivad lähevad kôhnaks, käed ka – punnkôht on ikka ees. Kui ôde vôtab alla, siis tal kaob ära ülakeha, lai puus ja tugev reis ei kao kusagile. Tehtud, proovitud miljon korda. Ei saa küll aru, miks arvata, et selline kuju kehvem on, kui môni muu…

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt laulja Pink on sarnase kehaga. Aga ei tundu et ta põeks seepärast. Väga treenitud lihased on tal küll.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Assoo – mina veel see viimane kirjutanu. Ema on üle 80 aasta vana, ôde üle 60, mina üle 50. Ja meie lapse on pärinud täpselt risti figuuritüübi: ôe tütar on nagu mina (ristkülikulaadne ôun) ja minu tütar nagu ôde (liivakell, aga eesti naisele tüüpiline lamepepu). Vôta siis nüüd kinni – kaal vôi mittekaal, aga minust ei saa iial Kardasianitaolist hüperliivakella, samas ei saa tütar kunagi ämblikukoibi…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ja minu emal on analoogne kehakuju. Ôel aga liivakella kehakuju. Kui meie emaga alla vôtame, siis kaovad ära rinnad, koivad lähevad kôhnaks, käed ka – punnkôht on ikka ees. Kui ôde vôtab alla, siis tal kaob ära ülakeha, lai puus ja tugev reis ei kao kusagile. Tehtud, proovitud miljon korda. Ei saa küll aru, miks arvata, et selline kuju kehvem on, kui môni muu…

Milline trenn seda toetaab või lihtsalt võtate alla? Enda keha tuleb ise voolida. Punnkõhust saab kuu-paariga lahti.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks on mul alati hull jama kui jätan magusa ja muu rämpstoidu maha,mul jääb koht kinni. Kui muidu käisin WC-s ikka kord päevas,vahel ka kaks,siis peale tervislikku toitu on alati piin. Kunagi oli pool aastat nii,täpselt nii kaua kuni rämpsu juurde tagasi pöördusin. Sõin täna lisaks veel mureleid ja maasikaid kreeka jogurtiga. Lavaširullid jätsin söömata. Raske tunne on ja nagu tahaks minna aga mitu päeva miskit ei tule. Lisaks käisin ujumas ja kõndisin 10000sammu. Miks mul rämpsuga meeletult hästi koht läbi käib,aga ca 1200 tervisliku kalori juures ma piinlema pean? See võtab ainsagi isu ära sellel lool,kuigi motivatsiooni justkui on. Tahaks käia ikka normaalselt tualetis.

Lisan et enne oli mu päevane kaloraaž kindlasti umbes 2500 või rohkem . Hesburgeri eined, saiakesed,koogid,shokolaadid ja seedimine nii korras ja hea olla. Mida ma tegema peaks,muserdav 🙁

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

aga ca 1200 tervisliku kalori juures ma piinlema pean? See võtab ainsagi isu ära sellel lool,kuigi motivatsiooni justkui on. Tahaks käia ikka normaalselt tualetis.

1200 ei ole tervislik, sellega talletab keha kõik toidu. Sinu andmetega peaks see olema minimaalselt 1400 kcal.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Assoo – mina veel see viimane kirjutanu. Ema on üle 80 aasta vana, ôde üle 60, mina üle 50. Ja meie lapse on pärinud täpselt risti figuuritüübi: ôe tütar on nagu mina (ristkülikulaadne ôun) ja minu tütar nagu ôde (liivakell, aga eesti naisele tüüpiline lamepepu). Vôta siis nüüd kinni – kaal vôi mittekaal, aga minust ei saa iial Kardasianitaolist hüperliivakella, samas ei saa tütar kunagi ämblikukoibi…

Sa siis arvad, et sul on ristkülikukujuline skelett ja su õel liivakellaskelett? Sest lihased on vormitavad ja rasv kaotatav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ca 1200 tervisliku kalori juures ma piinlema pean? See võtab ainsagi isu ära sellel lool,kuigi motivatsiooni justkui on. Tahaks käia ikka normaalselt tualetis.

1200 ei ole tervislik, sellega talletab keha kõik toidu. Sinu andmetega peaks see olema minimaalselt 1400 kcal.

1200 peaks ju olema alla võtmiseks sobiv? 1400hoiaks ju kaalu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu selge ju, et geneetiline roll on väike, peamine on õige toitumine ja liikumine.

Geneetiline roll on need soolestiku bakterid. See on ära tõestatud, et paksud söövad väga ühekülgselt ja siis on neil ka vähe kasulikke baktereid. Kasulikud bakterid saadavad ajule signaali, ära rohkem söö, meil on kõht täis. Tuleb süüa mitmekesiselt ja vähe, sisuliselt tuleb terve elustiil ümber kujundada. Aga kes on juba paks, sellel ongi väga raske või isegi võimatu saada saledaks. Kui oled lühike, korvpalluriks ei saa, kõik saavad sellest aru, aga kehakaalust ei saada. Nähtud küll kuidas äärmiselt tervislikult toituv inimene nosib porgandi- ja kapsa pirukaid….

Mul on hetkel umbes samad numbrid nagu TA-l, jaanuarist alates olen maha võtnud ca 10 kilo ja söö vähe ei päde. Ma sõin täna nii õhtuks kui lõunaks 170g fitlap kanalihapelmeene ja 100 g kodujuustu, hommikuks 220 g banaani pannkooke vähese kohupiimapastaga, lisaks natuke maasikaid ja vahepalaks 3 kääru sepikut koos 2 muna ja natukese hapukoorega. Vahepalaks võiksin süüa ka 1/6 ise tehtud kooki või NICK´S  ca 500 ml jäätist. Nii, et on ka kavasid kus saab süüa nii kooki kui jäätist. Leia lihtsalt see üles ja naudi. Ja oluline on see, milline sa välja näed, mitte, see kas kaal on 60 või 63. Kava on mul 1600 kcal.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks mul rämpsuga meeletult hästi koht läbi käib,aga ca 1200 tervisliku kalori juures ma piinlema pean?

Putru. Leiba. St kiudaineid on vaja. Selle kaloraazi puhul ma alati mõtlen kui palju kaloreid sisaldab haiglas söök. Hommik puder, lõuna kartul. Õhtu supp. Ja kõige juures veel leib ja sai. Ometi peaks see olema tervislik kaloraaz?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga ca 1200 tervisliku kalori juures ma piinlema pean? See võtab ainsagi isu ära sellel lool,kuigi motivatsiooni justkui on. Tahaks käia ikka normaalselt tualetis.

1200 ei ole tervislik, sellega talletab keha kõik toidu. Sinu andmetega peaks see olema minimaalselt 1400 kcal.

1200 peaks ju olema alla võtmiseks sobiv? 1400hoiaks ju kaalu?

1200 on näljutamine, mis pole kuidagi jätkusuutlik. Vähemalt 1600-1800 peaks olema päevane kaloraaž.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1200 peaks ju olema alla võtmiseks sobiv? 1400hoiaks ju kaalu?

Enamiku inimeste jaoks ei ole see ei sobiv ega ka tervislik.

Päevakaloraaži saab vastavalt enda mõõtudele – sugu, vanus, pikkus, kaal ja füüsiline koormus. Mõnele väiksemate mõõtudega inimesele tõesti sobib 1200 kcal kaalus allavõtmiseks, aga kõikidel teistel on see ikkagi kõrgem. Mida suurem on füüsiline koormus, seda rohkem peab tervislikult kaalus alla saamiseks (ja ka saavutatud kaalu säilitamiseks) sööma.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan, et see jõusaali ja lihastrenni jutt on tuure võtmas. Siin loevad ja räägivad ka eakamad inimesed, kellel omad terviseprobleemid juba ja kes on suur osa elust ehk ka füüsilist tööd teinud. Vanemas eas juurde võtnud ja ehk ei kuulu sellesse gruppi enam. Kas siin siis naistel pole eakamaid sugulasi, kes kopsakamad ja elus füüsilist piisavalt teinud, et kas julgete neile jõutrenni trenniklubis soovitada?

Mina julgen küll vanematele ja kopsakamatele jõusaali soovitada. Vanematele inimestele on jõutrenn kõige kasulikum veel kusjuures. On hea liigeste liikuvusele ja tugevdab lihaseid. Tugevad lihased omakorda hoiavad ju kogu rühti paremana ning luid püsti ja seega liigestele langeb vähem koormust. Jõutrenn parandab isegi luutihedust.
Alustasin ise jõutrenniga, kui olin 54 ja kaal 92, pikkus 170.
Ma ei ütleks, et kaal oleks nüüd eriti langenud, aga muutus kehakuju, rüht paranes ja jõudu ning võhma tuli kindlasti juurde. Lameda rippuva pannkoogitagumiku asemele tekkis väike kaarjas pepu juba mõne kuuga. Lihased natuke ikka paisuvad ja see omakorda tõmbab naha pingumale. Voldid kadusid seljalt, kaenlaaukude ja rinna vahelt, turjalt kadus “padi”. Kuna tuharalihas tõmbas naha pingumale, siis reite ees- ja sisekülgedelt haihtusid koledad kortsud. Ka rippuvad käsivarred muutusid palju ilusamaks ja ka peenemaks. Nüüd suvel on paus, sügisel jätkan kindlasti uuesti ja ma käisin ainult 1-2 korda nädalas.

Olen ka õuna tüüpi nagu teemaalgatajagi. Pikad peenikesed jalad, olematu tagumik ja siis nende otsas tünnike ehk kogu ülekaal ülakehas. Minule aitas kõhurasva vastu vahemere stiilis toitumine. Midagi muud ei mõjunud, ka jõusaal mitte. Eks midagi seal ikka maha võtsin, aga samas jälle lihase arvelt tuli see midagi tagasi ilmselt, sest kaal ei muutunud.
Kaalu sain langema süües toorsalateid, oliive, kreeka pähkleid, puuvilju, maitsestamata kreeka jogurtit, feta juustu, oliiviõli, looma- ja lambaliha, küüslauku jne. Ostan ka palju vegantooteid.
Menüüst lendasid välja kõik maa all kasvavad köögiviljad (kartul, porgand, kaalikas), piimatooted (va kitsepiimast feta juust ja maitsestamata jogurt), teraviljatooted. Kana- ja sealiha ma ei söö nagunii kuna ei maitse. Kuuga kadus 5 kilo ja vöölt 8 cm.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 408 )


Esileht Ilu ja tervis Peenikesed