Esileht Kodunurk peenrakastid, sipelgad ja liiv – mõelge kaasa.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: peenrakastid, sipelgad ja liiv – mõelge kaasa.

Postitas:

Vajan nõu, mul on aias mõned peenrad, millest ühed on liivasel alal ja teisi kimbutavad sipelgad.
Kui paneks peenrakastid, kaevaks ca 20 cm maapinda veel sügavamaks, põhja ja seintele paneks geotekstiili (on vist selline asi) – kas sellest tulevad läbi sipelgad? Sama mure on selle liivase pinnaga – pane sinna musta mulda, kui palju paned – ikka sööb liiv selle mulle ära. Teiseks elab seal veel mutt ka, kes mu peenardesse käike teeb. Selline geotekstiiliga kaetud pinnas ja kast ise – selle saaks täita korraliku sõnniku, musta mullaga + ei tule sinna umbrohtu (altpoolt), ainult kas sipelgate vastu see aitab.
Soovitage ka valmis peenrakaste.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:45; 11.08 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks sipelgas alt läbi trügima? Ta ronib pealt sisse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks need sipelgad seal olla ei või? nad ei kahjusta lilli mitte kuidagi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks need sipelgad seal olla ei või? nad ei kahjusta lilli mitte kuidagi.

Kahjustavad ikka, kui neid palju on. Pesa on neil kuiv, taim kuivab ära kui niiskust ei saa, lisaks võivad nad taime küljest tükikesi ka hammustada omale toiduks. Mul on nad porgandipeenrasse katteloori alla mõnikord kolinud, kus pesakoht on, seal eriti porgand ei kasva, ümberkaudsed ka mingeid imelikke käike täis uuristatud.
Sõnnik ja must niiske muld vast sipelgatele nii väga ei meeldi. nemad tahavad, et väga pähe ei sajaks (teekivide all, katteloori all, kasvuhoones meeldib neile palju rohkem olla. Peenart võid tihti kobestada ja kasta, siis nad saavad aru, et see pole hea koht elamiseks ja kolivad mujale. Kaneelipulber pidavat ka aitama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sipelgatele meeldib kuiv ja sõre pinnas, selline nagu liivane maa on. Kastmine neid väga ei häiri sellistes pinnastes. Mul elavad kõnniteeplaatide all kuhu vihmade ajal vett koguneb. See ei tundu neid üldse häirivat. Pealegi ega siis taimi kah ära uputada ei saa. Raske pinnas ei ole sipelgatele sobiv ja sinna nad ei tule.

Kas nende peenarde kohta vahetada on võimatu, ega siis sipelgad lausparvena su maad ei kata?
Mina vahetaks, paneks peenrakastid sinna kus neid pole ja tõstaks nad üldse maast kõrgemale.

Kaneelipulbrit proovisin kasutada, aidanud see tühjagi. Kui hakkasid üht puud ohustama siis ikka olin sunnitud mürgitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne sipelgaid nagu ei olnudki, nüüd on üks seltskond teinud pesa kasvuhoonesse, teine möllab maasikapeenras. Kõnnidetee kivide all olid ka – sinna panin mürki ja sain lahti, kuna tassisid liiva sealt välja. Lillepeenras neid huvitaval kombel ei ole, samuti rooside juures.
Mutt möllab maitsetaimede peenras -seal on liivane. Ei usu, et peenarde ümberkolimine aitaks, sipelgatega on ka naabrid hädas ning seda viimased paarkümmend aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:45; 11.08 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitab kaneel sipelgaid peenrakastidest väga edukalt välja kolida. Panna on seda mõtet ainult siis, kui vähemalt 24 tundi kuiv ja kaneeli tuleb panna palju. Geotekstiil aitab aitab pinnast hästi eraldada, aga minu meelest töötab korralikult ainult üks (hall ja jäik), teised saavad mõne aastaga otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk peenrakastid, sipelgad ja liiv – mõelge kaasa.