Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peetumise/katkemise sagedus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Peetumise/katkemise sagedus

Postitas:

Tere!

Minu küsimus on hoopis selline, et palju on siin selliseid naisi, kellel ei ole olnud katkemisi/peetumisi? Siin jutte lugedes jääb mulje, et kõikidel naistel seda mitmeid kordi ette tulnud ja võtab seest kõhedaks küll. Selline tunne, et kui rasestud, siis pane jooksuga arsti juurde, et poleks emakavälist ja tee ülepäeviti vereteste, et kas ikka hcg normaalselt tõuseb… kas enne peetumisi/katkemisi on olnud mingeid tsüklihäireid, viiruseid raseduse alguses vms? Mõtlen, et miks see nii sagedane on..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 40% rasedustest katkeb/peetub, sellest ca pooled katkemised toimuvad juba enne kui naine ise rasedusest teada saab (nö keemiline rasedus) ja kõik väljutatakse koos õigeaegse või veidi hilinenud menstruatsiooniga.

Valdav enamus varaseid katkemisi on seotud lootega, st looduslik valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega see arsti juurde jooksmine katkemist takista 😀 Kui on emakaväline, siis nii ongi, ükskõik kui vara välja tuleb – ega nad seda lodoet minu teada emakasse kuidagi suunata ei saa 😀 Samuti sa või dju iga päev hcg-d mõõta, aga kui se eka ei tõuse, siis mida siin enam teha, kui on katkenud, siis on katkenud. Kahjuks raseduse katkemine reeglina ei käi nii, et “hakkab katkemise poole liikuma asi ja siis on veel võimalik päästa”. Reeglina ikka loode sureb ja edsine on üksnes väljutus. Väga harva on võimalik varajases staadiumis rasedust säilitada ravimite abil, pigem õnnestub see hilisemas staadiumis – ja siis ka tihti õnnestub kõigest paar nädalat sünnitust edasi lükata, et sünniks eluvõimeline laps.

Tänapäeval lihtsalt saab internetist rohkem infot, kui palju on tegelikult katkemisi, neid lugusid. Neist asjust tihti ei räägita, kuna lähedased isegi ei tea, et rase on oldud, aga internetis anonüümselt siis räägitakse oma lugu.

Oluline on võtta rahulikult ja kui esimene katkebki, siis jätkuvalt säilitada rahu järgnevate rasedustega.

Mul endal on varane katkemine olnud, nüüd on 2 last olemas. Ja tutvusringkonans on olnud 2 katkemist peale 1. trimestrit, mõlemil nüüd lapsed olemas, lisaks 2 katkestamist väärarengu tõttu, neist ühel on ka terve laps nüüd olemas. Teine läks vahepeal mehest lahku lihtsalt….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 40% rasedustest katkeb/peetub, sellest ca pooled katkemised toimuvad juba enne kui naine ise rasedusest teada saab (nö keemiline rasedus) ja kõik väljutatakse koos õigeaegse või veidi hilinenud menstruatsiooniga.

Valdav enamus varaseid katkemisi on seotud lootega, st looduslik valik.

ja lisaks sellele veel paha harjumus väga varakult testima hakata tundlike testidega, mis juba pesastumise katse positiivseks loevad, jaajah, ja jääbki mulje, et rasedaks jäämisest üksi ei piisa, ja et kôigil kogu aeg katkeb. eks ta ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:26; 03.02 12:59; 03.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minujaoks on see üllatav aga samas lohutav teada, et ma ei ole üksi ja see ei ole nö minu süü, et rasedus kestma ei jäänud. Teada, et ma pole üksi ja see ongi nö looduslik valik kus tugevamad jäävad ellu. Nii hea on saada toetust teilt, anonüümsetelt naistelt, sest oma pere/tuttavate ringis ei ole keegi väga avalikult nendest asjadest rääkinud. Eks ta ole valus teema aga samas annavad need jagatud lood ka lootust, et kõik läheb lõpuks hästi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks kenasti kulgenud rasedus, laps nüüd 7a, ja üks peetunud rasedus.
See peetumisest teada saamine oli elu kohutavaim hetk! See oli hingeliselt nii valus, et ma ei ole kunagi sellist kurbust, tühjust…..reetmist tundnud. Jah, reetmist. Ja ma ei teagi, kelle või mille poolt. Ma ei süüdista kedagi, kindlasti ka mitte ennast. Psühholoog ütles ka, et kui kedagi ei süüdista, siis järelikult on ok. Ja oioi kui kui palju neid naisi tegelikult on! Iga päev peetub kellegi kauaoodatud rasedus, kellegi õnn kukub kildudeks ja rõõmust saavad pisarad ja nutetud ööd….. Psühholoog lohutas, et iga päev tuleb uus naine, ema, ta juurde peetumise ja sellest üle saamise murega.
See on lihtsalt julm elu!
Kindlasti aega võtab, minul juba 7.kuu püüdmist, aga ainult uued triibud tooksid mulle hingerahu.

Hinges on suur haav ja see jääb vist alatiseks….

Te ei ole üksi oma murega! (Hea lohutus, onju, nagu see aitaks….)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidugi neid nõukaaegseid värke täpselt ei tea, aga vanasti läksid enne 8 nädala täitumist katkenud rasedused lihtsalt tsüklihäirena kirja. Ma ise sattusin esimese katkemisega sellise vanakooli arsti juurde, kes seletas, et enne 8 nädala täitumist ei arvestatagi rasedusega – seega nõukaajal võibolla tõesti räägiti vähem katkemistest (aga küllap oli neid samapalju). Mul on 2 rasedust katkenud just enne 8.nädalat – vana süsteemi järgi justkui polekski neid katkemisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole enda teadmist mööda katkemist olnud näiteks. Pole 10 kuud veel rasedaks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Looduse valik, midagi on arengus viltu läinud ja keha reageerib sellele. Enne ülivarajasi rasedusteste tihtipeale naised ei teadnudki, et rasedad olid, päevad jäid võib-olla veidi hiljaks, enne oli võib-olla määrimist vmt. Paljud neist peetunud rasedustest peetuvad ju ikkagi üsna raseduse alguses ja ilma rasedustesti tegemata võikski arvata, et tsüklihäire, seda enam, et nii vara peetunud rasedus tõenäoliselt puhastub ise ja polegi vaja arsti sekkumist.

Mul on kaks rasedust peetunud 6. nädalal. Tsükkel on mul korrapärane, pole endometrioosi, tsüste ega midagi sellist, mis võiks ohtlik olla (kuna esimest rasedust tuli pea kaks aastat oodata, siis olin põhjalikult läbi uuritud, sh ka LAP ja hüsteroskoopia). Arst arvas, et lihtsalt loode ei arenenud õigesti, sellest ka peetumised, igaks juhuks kirjutas järgmise rasedusega kohe välja ka Duphastoni, aga see ei päästnud. Duphastoni kirjutati ka kahe järgmise raseduse alguses, nende rasedustega probleeme polnud, ravimit pidin võtma pigem eelnevaid peetumisi arvestades, mitte otsese näidustuse tõttu.

Nii palju, kui tean, siis tutvusringkonnas on peetumisi ikka omajagu olnud. Perekonnas tean, et mu emal peetus üle ühe raseduse, nii et kolm peetunud/katkenud rasedust (kahjuks juba hilisemas staadiumis, pärast 10.-12. nädalat), peres on kolm last. Samas mu õel peetumise/katkemise koha pealt vedas, rasedused kulgesid hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, peetumine ja katkemine ei ole nii tohutult sagedased. Jah, umbes 40% viljastunud munarakkudest ei teki rasedust, aga enamasti toimub see nii piisavalt vara, et naine märkab ainult, et päevad jäid mõned päevad hiljaks või olid tavapärasemast vererohkemad. Muidugi, kui väga varakult testima hakata (nii tundliku rasedustestiga kui vereprooviga), siis on võimalik see ebaõnnestunud viljastumine kindlaks teha.
Ka seda juhtub, et rasedus peetub 6+ jne, aga see ei ole kindlasti 40%, pigem ikka palju-palju vähem.

Mina tean 1 inimest, kel on rasedus peetunud ja 1 kellel on kahtlustatud peetumist, sest esimeses UHs ei vastanud loote suurus nädalatele, aga nädal hiljem tunnistati kõik korras olevaks ja praegu käib see laps juba koolis. Tean, mõnda, kes on 26+ olnud säilitamisel, tean mõnda, kes on enneaegse lapse sünnitaunud. Tean 3, kes on oma lapsed IVF teel saanud (peetumist, ei tea neil olnud olevat). Lisaks tean väga paljusid, kes on kohe esimesel proovimise kuul rasedaks jäänud ja kohe väga-väga paljusid, kellel on õnnestunud poole aastaga triibud kätte saada, need kellel kauem läinud on, ongi lõpuks IVFni jõudnud.

Siia foorumisse satuvad need, kellel on rasestumisega või raseduse kandmisega probleem. Need, kel kohe õnneks läheb, alustavad lapse ootamise foorumist, sellest ka ekslik mulje, et peetumine nii sage on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, peetumine ja katkemine ei ole nii tohutult sagedased. Jah, umbes 40% viljastunud munarakkudest ei teki rasedust, aga enamasti toimub see nii piisavalt vara, et naine märkab ainult, et päevad jäid mõned päevad hiljaks või olid tavapärasemast vererohkemad. Muidugi, kui väga varakult testima hakata (nii tundliku rasedustestiga kui vereprooviga), siis on võimalik see ebaõnnestunud viljastumine kindlaks teha.
Ka seda juhtub, et rasedus peetub 6+ jne, aga see ei ole kindlasti 40%, pigem ikka palju-palju vähem.

Mina tean 1 inimest, kel on rasedus peetunud ja 1 kellel on kahtlustatud peetumist, sest esimeses UHs ei vastanud loote suurus nädalatele, aga nädal hiljem tunnistati kõik korras olevaks ja praegu käib see laps juba koolis. Tean, mõnda, kes on 26+ olnud säilitamisel, tean mõnda, kes on enneaegse lapse sünnitaunud. Tean 3, kes on oma lapsed IVF teel saanud (peetumist, ei tea neil olnud olevat). Lisaks tean väga paljusid, kes on kohe esimesel proovimise kuul rasedaks jäänud ja kohe väga-väga paljusid, kellel on õnnestunud poole aastaga triibud kätte saada, need kellel kauem läinud on, ongi lõpuks IVFni jõudnud.

Siia foorumisse satuvad need, kellel on rasestumisega või raseduse kandmisega probleem. Need, kel kohe õnneks läheb, alustavad lapse ootamise foorumist, sellest ka ekslik mulje, et peetumine nii sage on.

mitte ebaõnnestunud viljastumine, vaid ebaõnnestunud pesastumine.
pesastumine toimub 6-12 päeva pärast ovulatsiooni.
viljastumist ei tuvasta ükski rasedustest, ka ülivarajane mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:26; 03.02 12:59; 03.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgatajale, kui oled inglise keelega sõber, siis siin on üsna selgelt mitme nurga alt teemat lahatud:

https://www.verywell.com/making-sense-of-miscarriage-statistics-2371721

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.02 15:26; 03.02 12:59; 03.02 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks peetumine eelmise aasta algul ja nüüd 9 näd rase. Ma võtsin seda nii, et ju siis polnud elujõuline nagu looduses ikka aga see oli muidugi mulle suur shokk kuna soov rasestuda oli suur. Ikka päris tihti mõtlesin hiljem, et kui vana ta oleks jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peetumise/katkemise sagedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.