Esileht Sünnitus Peetunud platsentatükk

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Peetunud platsentatükk

Postitas:

Kellel on juhtunud selline asi, et peale sünnitust on jäänud mingi platsentaosake või lootekestad sisse? Kuidas olukord lahenes?
Praegu mulle ei taheta puhastust teha, vaid oodata, kuni on 1,5kuud sünnitusest möödas ja siis eemaldada tükike. See on vist kinnitunud nii tugevalt emakaseina külge, et ei taha ise lahti tulla ja praegu võib kirurgiliselt emakat vigastada (liiga vähe aega möödas) Praegu palavikku õnneks pole

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:27; 20.11 11:33; 28.12 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal isiklikku kogemust pole (esimese sünnitusega ei tulnud platsenta üldse ära ja üldnarkoosis tõmmati see hoopis käsitsi välja), aga tuttaval ei tahtnud sünnitusjärgne verejooks lõppeda – ka tükike platsentat sisse jäänud. Tema läks alles 4 kuud pärast sünnitust kirurgilisele puhastusele.
Aga kui tekib valu, verejooks, palavik – pead erakorralisse vastuvõttu minema. Eks nad üritavad ikkagi puhastust teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Platsenta eraldus probleemideta, arst veel näitas, et näe, ilus ja terve. Aga mingi kude ikka sinna sisse jäi. Nädal hiljem tõusis palavik, hakkasin üleni värisema ja läksin tagasi sünnitusmaja emosse. Tuvastati ka, et emakas platsentaarne kude ja juba tekitanud põletiku. Samal õhtul oli protseduur nimega emakaõõne abrasioon ehk siis sisuliselt kraabiti emakas seest tühjaks limaskestast. Hea oli selle juures see, et sellega lõppes ka kogu lohhiate periood. Saingi vaid nädala pärast sünnitust veritseda ja siis enam sidemeid ei vajanud. Halb oli see, et imetamine oli alles algusjärgus, narkoosi ja antibiootikumide tõttu ei tohtinud 24h imetada ja see pani suure põntsu kogu sellele teemale. Raske oli last pärast 24h pudelist joomist taas rinnalapseks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli täpselt sama teema: ämmaemand näitas,et näe ilus terve platsenta. Nädal hiljem tekkisid valud ja palavik, värisesin nagu meeletu..toaletis tuli suuri vereklompe. Läksin EMOsse. Tuvastati platsenta tükid ja saadeti puhastusele. Mina imetamist pooleli jätma ei pidanud, vaid ühe toidukorra sai väljalüpstud rinnapiima. Põhjuseks oli nähtavasti liiga kiire sünnitus (34 minutit, presse alla 5 minuti) aga kuidas ämmakas, ei märganud, et platsenta pole terve ma ei tea. Päris ebameeldiv kogemus oli see platsenta teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selline asi 1. lapsega 18-a tagasi. Peale sünnitust ca nädal hiljem tulid välja tükid. Nagu lihatükid. Panin paberisse, et näidata ja Pelgusse otse vastuvõttu. Seal kohe narkoosi all puhastusse. Laps võis olla sel ajal lastetoas, hiljem toodi minu juurde ja hoiti veel mitu päeva sees. Saime õnneks olla eraldi ema-lapse palatis. Keegi veel modagi ütles hiljem, et arsti lohakus ja hea et välja tuli. Muidu oleks põletik tekkinud ja kes teab kas oleksin veel lapsi saamud. Selline oli minu kogemus.Ajad muutunud ja sul v-o muu asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklik kogemus 2016 aasta.
Kuu peale sünnitust,imetamise ajal hakkasin metsikult verd jooksma,kutsusin kiirabi ja viidi Itksse. Ööläbi olin rohtude all,et iseseisvalt tükk välja tuleks, ebaõnnestus. Tehti hommikul puhastus.
Kõige vastikum kogemus mu elus. Nüüd olen teise lapse ootel ja kindlasti peale sünnitust ei lase end ennem koju kirjutada kui vaadatud,et kõik seest puhas oleks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isiklik kogemus 2016 aasta.

Kuu peale sünnitust,imetamise ajal hakkasin metsikult verd jooksma,kutsusin kiirabi ja viidi Itksse. Ööläbi olin rohtude all,et iseseisvalt tükk välja tuleks, ebaõnnestus. Tehti hommikul puhastus.

Kõige vastikum kogemus mu elus. Nüüd olen teise lapse ootel ja kindlasti peale sünnitust ei lase end ennem koju kirjutada kui vaadatud,et kõik seest puhas oleks

Mul juba korra oli selline asi, peale 2.sünnitust. Nüüd, peale 3. sünnitust küsisin vähemalt 4 erineva arsti käest, et palun, vaadake mind enne üle, kui koju saadate. Mitte keegi ei näinud selleks vajadust, kuna sünnitusloos oli kirjas “platsenta terviklik”. Ma ei jätnud jonni ja muudkui palusin läbivaatust, kuid seda ei tehtud minu palumise peale. Öeldi, et praegu poleks ultrahelis nagunii midagi näha. Saadeti koju, ja ometi juhtus see asi minuga uuesti. 10 päeva hiljem läksin tagasi valudega, tehti UH ja järgmisel hommikul puhastus. Siiski ei saadud kõike kätte. Praegu juba 5 nädalat sünnitusest, kuid ikka istub mingi tükk mul sees. Kuna mul põletikunäitajad normis, siis otsustati oodata uue puhastusega.. siiamaani veritseb vähesel määral. Ma ei teagi, see jama vist ei lõppegi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:27; 20.11 11:33; 28.12 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ämmaemand peale sünnitust uuris tükk aega emakat, et vist jäi platsentatükk sisse. Kutsus veel teise arsti uurima. Mul oli see surkimine nii valus, et pisarad jooksid. Teine arst ütles, et ei ole tükk.
Kuu aega hiljem dushi all seistes tuli väike tükk ise välja. Õnneks palavikku ei tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
mulle tehti detsembris narkoosis hüsteroskoopia (2 kuud peale sünnitust). Ise ei tulnudki välja. Oli jäänud emakaseina külge platsentatükk, kasvas emakaseina sisse, see nüüd eemaldati. Loodan, et nüüd saab lõpuks korda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 19:27; 20.11 11:33; 28.12 15:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Peetunud platsentatükk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.