Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peetunud rasedus ja hcg

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Peetunud rasedus ja hcg

Postitas:

Eelmine rasedus peetus ja sain täna uued triibud kätte. Olen üliõnnelik, aga samas mures. Arst vist nii vara ei näe veel midagi ja jutule enne 7ndat nädalat ei võta. Samas tahaksin end siiski kuidagi rahustada ja teada, mis toimub. Kas peetunud raseduse puhul hcg näit ikka tõuseb või jääb pidama? Mõtlen, et kui nt veretesti aegajalt teha? Tean, et peetumise vastu pole midagi teha, aga mure on ikka suur. Stress ei tee paraku arenevale lootele ka üldse head ja oleks hea, kui saaks kuidagi kindlust juurde. Ei mõtlegi iga päev arste tüütamas käia, aga 6nda nädala paiku väike kontroll teeks vb mu närvidele head 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rasedus peetub, siis hcg tõuseb vähe või langeb. Ka tõusev hcg ei pruugi midagi kindlat näidata, sest nn. tuulemuna olekul võib hcg edasi kasvada aga loodet ei teki. Uh näitab lootekotti alles siis kui hcg on üle 1000, loote ja südametöö puhul peab hcg olema vähemalt üle 10 000. Soovitan siiralt sul raseduskriisi nõustaja endale otsida! Sest sa võid esimeses uh-s ta ära näha aga ega hirm üle ei lähe! (Mul endal oli 1 peetumine ja 2 katkemist, nõustajast oli mulle suur abi)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin peale peetumist nõustamises. Seal soovitati esmalt nii mõelda, et ma kaotasin selle lapse ja olla tänulik, et ta oli. Teiseks öeldi, et peetumise järel on organism targem ja tunneb varem ära kui midagi viltu on. Edu sel korral!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hcg dünaamikat võib iga kindla aja tagant mõõta, aga kui sul on hirm pidevalt kuklas ehk testid eesmärgiga end rahustada, siis pead arvestama ka sellega, et juhul, kui see ei tõuse alati nii ilusasti kui raamatu järgi võiks, muretsed ilmselt veel rohkem ja võibolla ka täiesti asjatult, sest kõik võib ikkagi korras olla. Ehk see võib tekitada mõttetut muretsemist.
Ma just ka võitlesim siin iseendaga (et kas testida või mitte) ja leidsin, et suures plaanis pole mõtet, sest see ei muuda mitte midagi.
Las see täpike praegu toimetab su sees isekeskis ja sina tegele oma asjadega 😀
Seni kuni pole reaalset põhjust muretseda, ära muretse 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hcg dünaamikat võib iga kindla aja tagant mõõta, aga kui sul on hirm pidevalt kuklas ehk testid eesmärgiga end rahustada, siis pead arvestama ka sellega, et juhul, kui see ei tõuse alati nii ilusasti kui raamatu järgi võiks, muretsed ilmselt veel rohkem ja võibolla ka täiesti asjatult, sest kõik võib ikkagi korras olla. Ehk see võib tekitada mõttetut muretsemist.

Ma just ka võitlesim siin iseendaga (et kas testida või mitte) ja leidsin, et suures plaanis pole mõtet, sest see ei muuda mitte midagi.

Las see täpike praegu toimetab su sees isekeskis ja sina tegele oma asjadega ????

Seni kuni pole reaalset põhjust muretseda, ära muretse ????

Tead, see mure ja stressi leebumine on vist ajutised nagunii. Kui tõuseb nii nagu vaja, siis korraks on küll rahu majas, aga nädala pärast mõtled jälle, et “nädal tagasi oli okei, aga äkki nüüd enam ei ole”. Räägin lihtsalt enda kogemusest ja hiljem on arstilkäikude ja ultrahelide vahel sama jama 😀 Paraku need katkemised ja peetumised nii mõjuvad.. Tuleb lihtsalt kuidagi sundida end vähem stressama ja üle mõtlema- lihtne öelda, jube jube raske teha. Mind on lõpuks aidanud (mitte muidugi alati) ainult pidev endale teadlikult kordamine, et “tegelikult sa ei saa mitte kui midagi teha, see läheb nagunii nagu läheb”. Samas see hcg mõõtmine on jälle hea, kui näiteks on eelnevalt ka emakaväline olnud- siis väga vähene tõus võib aidata seda varem diagnoosida ja hoiab ohtliku seisu ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samuti üks peetumise kogemus, nüüd aga beebi rinnal. See hirm, et midagi juhtub, saatis mind lapse sünnihetkeni. Raseduse ajal käisin arsti juures, mitte ämmaka ja kuni teise trimestri lõpuni tegi ta igaks juhuks alati ka ultraheli – oi kuidas mul süda peksis iga kord. Hakkasin raseduse lõpus isegi mõtlema, et tulgu või natuke varem, aga saaks ta juba kätte. Õnneks kõik läks hästi. Soovin Sulle tugevat närvi ja küll kõik läheb hästi!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Positiivse testiga saad teha vereproovi, mõõta rasedushormooni hCG ja 48t pärast järgmise, kui see on tõusnud 2x, siis on hetkel kõik korras. Aga nagu kägu ütles, see on korraks ja näitab hetkeseisu. Pika aja tagant või ühekordselt tehtud hcg ei näita suurt midagi, sest ok näidud kõiguvad tuhandetes kordades, nt 6.ndl näit võib olla 1000-56 000. Mingi pildi saad ja korraks südamerahu, kui näit on ilus ja suur, aga ega selle hirmu vastu ei aitagi midagi, see jääb kuni laps kätel on.
Kui 7.ndl paiku tuvastatakse südametöö, siis varajase katkemise tõenäosus väheneb kordades, kõige raskem osa on siis möödas.
Sulle hoian kõvasti pöialt, usu, et seekord läheb kõik hästi ja väga suure töenäosusega lähebki.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Peetunud rasedus ja hcg