Esileht Ilu ja tervis Peetunud tarkusehammas (Pärnu)

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Peetunud tarkusehammas (Pärnu)

Postitas:

Hei! Kus olete Pärnus lasnud eemaldada igeme all oleva tarkusehamba? Mul on üks selline ja vist horisontaalis vedeleb ka seal…. netist leidsin nagu üks lõuakirurg oleks ainult Pärnus? Seal hambapolikliinikus turu juures. Ja kuidas muidu kogemused selle asjaga? Mul hirm ikka päris nahkas. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 31.08 15:26; 01.09 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jannseni hambaravis pidi aeg-ajalt vastu võtma üks hambakirurg, kes ka haigekassa raha eest teenust osutab. aga saatekiri peab siis enda hambaarstilt olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis häda on sul selle hambaga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 09:11; 31.08 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ige selle hamba juures vahel punetab, on hell ja on ka halvalõhnaline olnud. Kurgumandlid ka jamavad, bakter sees. Tuleks kogu ülearune jama suust eemaldada lihtsalt. Ma ei tea ainult, millest alustada, kas mandlitest või võiks peetunud tarkusehamba enne ära oppida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 31.08 15:26; 01.09 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tuleks tõepoolest alustada tarkusehammastest.

Mul oli angiin iga-aastane külaline ja olin juba plaanilise mandliopi järjekorras, kui lasin ühe pidevalt lõikuva ja pidevaid põletikke tekitava tarkusehamba eemaldada. Siis lagunes üks teine tarkusehammas osadeks. Lõpuks lasin probleemide ennetamiseks välja tõmmata ka kaks ülejäänut. Nüüd on nii, et tarkusehambaid enam pole, aga mandlid on endiselt alles ja ei ole rohkem olnud mandlitega ega angiinidega enam mingit probleemi. Ma pole küll Pärnu kandi inimene, arstide osas soovitusi anda ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 09:11; 31.08 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul võeti Hambapolikas nigu naksti risti kasvanud tarkuse hammas välja. Igati pirakas oli ja täiesti risti. See oli küll 10 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naksti võetakse tarkusehammas välja ainult siis kui röntgenülesvõtetelt on näha, et võib ja saab naksti kangutada.

Ilma mõjuva põhjuseta ei maksa siiski tarkusehambaid eemaldada lasta. Tarkusehammaste juurest jooksevad läbi olulised närviharud ja eesti hambaarste pole õpetatud hambaid eemaldama nii et need närviharud terveks jääksid. Kui peale tarkusehamba eemaldamist on mingi osa suu seest või väljast tuim, siis tuleks pöörduda kohe tagasi arsti juurde. Mina ei soovita eestis tarkusehambaid eemaldada lasta. Siin töötab meditsiinis nii palju soss-seppasid ja patsient jäetakse ilma abita kui tekkib mingi tüsistus. No ja soss-seppadel ikka juhtub neid tüsistustega patsiente sagedamini.

Kui peale tarkusehamba eemaldamist ei ole tuimust või valusid, siis lihtsalt vedas. Neuroloogide juurde aga jõuab pideva vooluna neid, kellel on peale tarkusahamba eemaldamist tekkinud mingi jama närvi vigastusega aga hambaarst väidab, et tema pole midagi näinud ega kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole nüüd, minu hambaarst tuleb või nädalavahetusel välja, kui häda käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on valida siin Pärnus ilmselt sama arst ainult, kes mul ka implantaadi lõualuusse pani. Implantaat pandi ka suht sellisesse kohta, et luu oli õhuke ja ohud olid olemas. Õnneks läks kõik kenasti. Loodan, et ta saab ikka selle keerulise hamba eemaldamisega ka hakkama.

Aga keegi siis rohkem pole Pärnus sellist hammast eemaldada lasknud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 23:24; 31.08 15:26; 01.09 11:52;
To report this post you need to login first.

Kalmer Lepiku kabinetis tehakse seda kindlasti. helista ja küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal turu juures mul paar aastat tagasi tõmmati tarkuse hammas välja, see oli kohutav kogemus. Nüüd kogun julgust veel kolme hamba eemaldamiseks. Ma olen hellik ka muidugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on selline teema, et lase parem proffidel teha. Tallinnas näo ja lõualuukirurgia keskuses näiteks. Kui on näidustus, lase hambaarstil üle vaadata ja küsi kas saatekirja saab, saab haigekassa järjekorra alusel väikese visiiditasuga. Eks selle peaaegu tasuta saamise eeldus on samas, et sul ka on aega pool aastat järjekorras oodata. Iseenesest tundub vastuoluline – st kui inimesel on näidustus ja tugev, siis ta tõenäoliselt enam ei saa oodata, oleks vaja kohe abi, samas ravijärjekorrad on nii pikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Peetunud tarkusehammas (Pärnu)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.