Esileht Ilu ja tervis Pehme emakas

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Pehme emakas

Postitas:
Kägu

See lise diagnoosi sain pärast pidevaid verejooks ja pikki uuringuid. Oskab keegi kaasa rääkida?
Kõik proovid, mis üldse olemas on said tehtud ja pärast viimast ultraheli selgus siis, et emakal on kadunud lihaskude, see on muutunud sidekoeks ja emakas pole võimeline kokku tõmbuma. Paigaldati Mirena, mis pidi verejooksu muutma väheseks määrimiseks. Nädala jagu nii oligi. Nüüd on 5 päeva ikkagi korralik verejooks. Lisaks tuim valu alakõhus. Günekoloogi aeg on kuu lõpus. Kas oskab keegi omadest kogemustest öelda, kas minna esmaabisse või on selle mirenaga nii, et veel pole täit mõju?
Lihtsalt nii palju olen kannatanud ja villand, et aasta algusest saadik sidemavaba aega polegi olnud. Lootus oli suur et ehk nüüd lõpuks ometi. Olen nii suures masenduses juba. Vanus on 50.
Palun väga väga, kellel mistahes kogemusi on sama teemaga, kirjutage.
Ette tänades, õnnetusehunnik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan vigade pärast, ei saa parandada ka millegipärast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine käi naistekliiniku vastuvõtus ära, saad vähemalt selguse. Ütle, et jube kõhuvalu ja verejooks. Pole mõtet oodata, kui on olukord, et võib olla nii ja võib olla naa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole enne hormoone kasutanud? Kuni pool aastat võib igal ajal igasugusrid verejookse olla.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pole enne hormoone kasutanud? Kuni pool aastat võib igal ajal igasugusrid verejookse olla.

Tere! Aitäh vastamast!

Ma ei ole jah enne kasutanud. Õigemini on mulle kirjutatud aastakümneid tagasi beebipillid, aga ma ei saanud neid võtta. Tavaliselt esimesel päeval, või heal juhul järgmisel, peale teistkordset võtmist, oksendasin selle tableti välja. Olin päris pikalt günekoloogi katsejänes, kümme erinevat sorti sai küll proovitud. Mul on olnud küll käe sees, (kanüül?) naha all rasestumisvastane vahend.
Mul peaks olema praegu menstruatsiooni aeg küll. Niipalju kui sellest vahetpidamatust verejooksust välja arvutada oskan veel. Günekoloog peale spiraali paigaldust ütles küll, et kui tuleb tugev verejooks ja tugev kõhuvalu, et siis pöörduge, günekoloogi esmaabisse. Samas ütles et et spiraali hormoonide mõju võib aega võtta u pool aastat. Nüüd olengi segaduses.
Ei ole just tugev valu, ega verejooks, nii on mul alati päevade ajal. Ongi küllaltki rohke verejooks ja pigem nõrk valu olnud.
Ma siis ootan kuna need päevad nö lõppema peaks ja kui ei lõppe ajaliselt õigel ajal, siis lähen?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks sa lähed? Kui sul ongi menstruatsiooni aeg, siis on. Sööd ibukat ja jood nõgeseteed. Hormoon vajabki aega, et tööle hakata.

Ja oksendasid välja. Pooled oksendavad. Võtavad järgmine päev uuesti. Järjekindel peab olema, mitte esimese korraga alla andma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ilmselt soovitatakse emakas ära lõigata, kui sellega mingid probleemid on. Ma olen umbes samaealine, olid ka verejooksu probleemid, ega ei hakatagi mingeid muid variante väga otsima, sest arstide seisukoht on, et emakat on ainult laste kandmiseks vaja, mitte millekski muuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks ilmselt soovitatakse emakas ära lõigata, kui sellega mingid probleemid on. Ma olen umbes samaealine, olid ka verejooksu probleemid, ega ei hakatagi mingeid muid variante väga otsima, sest arstide seisukoht on, et emakat on ainult laste kandmiseks vaja, mitte millekski muuks.

No ma ei tea. Mul on diagnoositud müootiline emakas ehk et arsti sõnul on terve emakas neid täppe täis, kuhu müoomid tuleksid, kui emaka limaskest saaks vabalt vohada. Mina kasutan minipille, tänu millele on emaka limaskest õhuke ja müoomid ei kasva ning verejookse pole (päevi pole üldse). Enne pille olid õudsed verejooksud. Emaka eemaldamist pole veel keegi soovitanud, ehkki lapsed sünnitatud ja olen 48. Arsti juures käin kord aastas kontrollis ja olen erinevate juures käinud, seega pole ainult ühe arsti arvamus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu kõigile!

Spiraal ongi viimane mida proovida. Kui see ei aita, siis lõigatakse emakas ära jah. Mul pole sellest midagi, nii nagu praegu, 4 kuud juba vaevusi, on ka raske olla. Mul on lisaks veel puudega laps hooldada ja kõik see kokku on mind väga kurvaks teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spiraal ongi viimane mida proovida.

Miks sa pille ei proovi? Kui hormoonid ei sobi, on pille ikka lihtsam ära jätta, kui spiraali uuesti jälle välja võtta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spiraal ongi viimane mida proovida.

Miks sa pille ei proovi? Kui hormoonid ei sobi, on pille ikka lihtsam ära jätta, kui spiraali uuesti jälle välja võtta.

Ma eespool kirjutasin, et ma ei saa neid võtta. Välja oksendan. Vb tundub mõnele tõesti arusaamatu. Aga ma võtan selle pilli, neelan alla ja natukese aja pärast oksendan välja. Ei ole nii, et proovi uuesti. Kirjutasin ju, et vähemalt 10 erinevat olen proovinud. Mul on ka teiste ravimite talumatus. See välja oksendamine on veel hea variant, organism ei talu ja oksendan välja. Hullem on antibiootikumidega. Nendega lähen näost paiste, hakkan üle keha sügelema ja edasi tekib kõri turse ja lämbumise. Korra on elustatud, rohkem ei soovi oma tervisega mängida.
Pole nagu nalja ega proovimise asi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju saad aru, et spiraal ja pill sisaldavad sama toimeainet?

Eestis pole kümmet erinevat pilli kasutusel olnudki.

Mina oksendasin ka. Järgmine päev võtsin uue. Nädala iiveldas nii, et kutsu või kiirabi. Tavaline. Ja nii iga kord, kui uursti pillidega alustasin.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju saad aru, et spiraal ja pill sisaldavad sama toimeainet?

Eestis pole kümmet erinevat pilli kasutusel olnudki.

Mina oksendasin ka. Järgmine päev võtsin uue. Nädala iiveldas nii, et kutsu või kiirabi. Tavaline. Ja nii iga kord, kui uursti pillidega alustasin.

Mul on spiraal, ei iivelda.
Sinul iiveldas pillidega, mina oksendasin välja. Saad vahest aru? Pidin okse alla neelama või?
Aitäh et kirjutasid, aga mine ela ennast mujal välja.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju saad aru, et spiraal ja pill sisaldavad sama toimeainet?

Eestis pole kümmet erinevat pilli kasutusel olnudki.

Mina oksendasin ka. Järgmine päev võtsin uue. Nädala iiveldas nii, et kutsu või kiirabi. Tavaline. Ja nii iga kord, kui uursti pillidega alustasin.

No tõesti, beebipillid läbivad pikema teekonna. Inimesel on ravimite talumatus. Kuskil, näiteks maos, tekkis error, organism viskas sobimatu aine välja. Spiraal eraldab hormooni otse emakasse.
Näed vahet?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ju saad aru, et spiraal ja pill sisaldavad sama toimeainet?

Eestis pole kümmet erinevat pilli kasutusel olnudki.

Mina oksendasin ka. Järgmine päev võtsin uue. Nädala iiveldas nii, et kutsu või kiirabi. Tavaline. Ja nii iga kord, kui uursti pillidega alustasin.

Mul on spiraal, ei iivelda.

Sinul iiveldas pillidega, mina oksendasin välja. Saad vahest aru? Pidin okse alla neelama või?

Aitäh et kirjutasid, aga mine ela ennast mujal välja.

Oh, järjekordne rumal hüsteerik, kes ennast nii eriliseks peab. Sorri, et aidata püüdsin. My bad.

 

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, järjekordne rumal hüsteerik, kes ennast nii eriliseks peab. Sorri, et aidata püüdsin. My bad.

Aga sina oled ka ju imelik. Igal pool sõimled, et peetakse ennast jube eriliseks ja sina tead täpselt, et nii ei ole. Aga sa ei tea ju. Inimesed ongi erinevad ja reageerivad ravimitele erinevalt. Kui sul meditsiinist mingit aimu oleks, siis sa ei vaidleks niimoodi igas teemas. Ei ole sa nii tark, et oskad siin kõiki ravida.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Pehme emakas