Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pelgulinna ei tasu minna?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Pelgulinna ei tasu minna?

Postitas:

Loen siin vanemaid postitusi ja üha enam tundub, et ITK on asjalikum koht kuhu arvele minna rasedusega. Loen, et 12 nädalal tehakse ITK-s suisa Oscar test ja ka vereproovi tulemused saab UH ajalkorraga kenasti teada. Oscarit teeb ju ka Shois suure raha eest. Samas kui Pelgus tehakse vaid KV mõõtmine ja veretesti tulemusi oota nädalaid. Lugesin ka, et Pelgus KV mõõtmised on ka tihti untsu läinud.
Kas ma olen liiga mõjutatud kommentaaridest? Palun teie arvamust ja soovitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti oled mõjutatud.

Mine sinna, kuhu sul endal mugavam on minna.

Mina käisin kahe esimesega Pelgus – mitte midagi halba ei ole öelda. Kolmandaga nüüd Tõnismäel, kuna sinna on mul praegu mugavam minna.

Ja tegelikult oleneb kõik ämmakast, kelle juurde satud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kelle juurde satud ja kui nõudlik sa informatsiooni suhtes oled. Olen Pelgus arvel ja kuidagi on nii sattunud, et UH arstid ei ole väga jutukad, isegi kui küsid midagi tuleb väga napp vastus. Ämmaemand on jälle sattunud selline ullallaa, kõik on hästi ärge muretsege, järgmine patsient. Kui küsid, siis seletab aga kuidagi selline tunne, et enese initsiatiivil väga üleliia midagi ei selega ega soovita. Mul on esimene rasedus, last oleme pikalt oodanud ja nüüd kui ta otsustas meie juurde tulla, oleksin oodanud rohkem seletamist ja informatsiooni, mida millegi jaoks tehakse, millest hoiduda ja soovitusi perekooli loenguteks jne. Seda väga pole olnud. Praktikandid ja residendid, kellega kokku olen puutunud ei tekita kuidagi usaldust väga, kõik on ebalevad ning kõhklevad. See kogemus on raseduskeskusega, loodan siiralt et sünnitusosakond on kompetentsem, aktiivsem ning osavõtlikum. Mulle on Pelgulinna asukoht mugavam, 5 minuti tee kodunt ja autoga on kuhu parkida. Olen mõelnud, et kui ikka väga kahtlus jääb mõnes osas närima, siis võin ju alati minna lisauuringutele tasulise arsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma nägin ja nagu ka räägitakse ja kiidetakse, siis minu jaoks on Šois spetsialist ja veel väga muheda jutuga ja teeb naljagi 🙂 Ma ei ole käinud teistes kohtades, aga ei usu, et ma mujalt saaksin ka värvilise pildi lootest ja kas mujal nii head aparaati on ja nii sõbralikku ja asjalikku arsti. Lisaks sellele vaatab ta ka hoolikalt lapse sugu, et ei jätnud midagi tegemata. Suisa ise küsis, et kas soovime sugu teada, et ma ei jõudnud ise veel küsidagi. Minul sellest suurest rahast küll kahju ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin esimese lapsega arvel Pelgulinnas ning hetkel nüüd ka teisega. Olen väga rahul nii enda ämmaemanda, esimese lapse sünni juures olnud personali kui ka UH arstidega. UH-d on alati olnud põhjalikud ja arstid seletanud, mida parasjagu näevad. Nüüd teise lapse KV uuringul sain kaasa 6 fotot ning arst isegi andis vihje soo kohta 🙂 Eks oleneb tõepoolest, kelle juurde satud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minul on kaks last Pelgus ilmale toodud ja siiani olen väga rahul olnud.Aga nüüd kui ma ootan taas beebit ja mul on selle rasedusega väga palju brobleeme, siis olen saanud, nii meeldivat kui ka väga palju ebameeldivat kohtlemist.
Esiteks ,siin kolm päeva tagasi viidi mind kiirabiga Pelgusse ,kuna tekkis suur vere jooks ja siis sain nii ebameeldiva suhtumise osaliseks ,et kahtlen kas tahan enam sinna minna.Ma niigi närvis ,et kas beebiga kõik ok ja siis tuleb mingi õde ja nähvab ,et kui teil rasedusega nii palju brobleeme siis võiksite oma raseduse katksetada ja kui tilguti läbi sai siis lihtsalt tõsteti mind voodist välja ,kuna nei oli just seda voodit vaja kus mina olin.Mis siis ,et seal jälgimis ruumis vähemalt 6 voodi kohta ja mitte kedagi, peale minu seal polnud.Nii ma siis istusin koridoris valge näost nagu lubi ja täiesti nõrgana ja ootasin millal sõbranna järgi tuleb.Et siis tekkib küsimus, kas ikka tahan minna sinna….???vähemalt erakorralisse mitte. 🙁 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlemad lapsed Pelgus sündinud, võin rääkida 4a taguseid ja selle aasta kogemusi. Üldiselt on seal paar frukti arsti/ämmakat, aga ma arvan, et neid on igal pool. Pealegi oleneb kõik inimese suhtumisest ja ootustest – mõni rase tahab tuti-plutitamist, teine jälle otsekohest käitumist.

Pelgu erakorralises ka mõned korrad käinud, ainus miinus on see esmane vastuvõtja, kes ilmselt peabki natuke tige olema (ma küll ei tea, miks). Arstid on mõnusad ja abivalmid olnud, natuke huumoritki otsa. Sünnituseelses olen olnud ka mõlemal korral enne sünnitust ja vot see on koht, kuhu sünnitajat ilmselt ei oodata. Seal on rahu ja vaikus ja tasane kulgemine (igasuguste rasedushädade, säilitamiste jms) ja siis mina olen mõlema lapsega selle rahu ära rikkunud oma valutamiste ja mööda koridori tuiamistega 🙂 Ühe korra olen riielda ka saanud – õde ei saanud kanüüli sisse. Minu selgitused, et mul veenid peidus ja enamasti kasutatakse lastenõela, ei andnud tulemust. Kui ta oli siis 10 min mõlema käe kallal pusinud ja mind naerma ajas, muigasin, siis saingi riielda, et ega see naljakas pole, temal on raske. Ahah, minul ju on mõnus! 🙂

Sünnitusabi on väga hea, kõik on olemas, ämmakad on mõlemal korral olnud superlahked ja abivalmid. Mingit konveieri ega ka üksijätmise tunnet pole olnud. Aga võibolla mul on lihtsalt vedanud.
Sünnitusjärgne abi on olnud ka tasemel. Teise lapsega vajasin veel lisajälgimist ja mitut UH, kõik olid väga abivalmid ja põhjalikud.
KV on jah ainus, mille teeksin mujal. Tegingi. Olen siia varemgi kirjutanud, et minu KV kestis 3 min ja 2 päeva hiljem Šoisi juures oli laps 2cm pikem ja hulka vanem kui Pelgu KV ajal.
Muidu aga vali koht, mis sulle lähim on. Usu mind, sa ei jaksa viimased 2-3 kuud käia kaugele, isegi kui sõidad autoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal ongi vahe kas tehakse ainult KV või põhjalikum oscar test.
Sellepärast eelistangi iga kell keskhaiglat. Loomulikult kui laps on terve ja rasedusega probleeme pole, siis pole vahet kus see “üle jala” ultraheli tehakse, aga minu jaoks on tähtis, et ma saaks korralikult I trimestri sõeluuringu ja seda tasuta. šoisi juurde võin niikuinii minna oma rahast ees kui vaja.
Seega – kindlasti ITKH.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 09:16; 24.11 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on ikka muid kohti ka, kus rasedust jälgitakse. Ei ole ainult ITK ja Pelgu. Ikka oma elukoha järgi tuleks valida. Mina näiteks olen arvel üldse Sadama Medicumis. Ma küll ise elan kaugemal, aga sinna on lihtsam ja lähem käia kui Pelgusse. ITK ei meeldi mulle juba selle pärast, et seal pole kuskil parkida. Oma kolmanda lapse UHd olen teinud saatekirjaga ITKs. Nii Oscari kui looteanatoomia. Rohkem ma sinna ei tahakski minna. Viimane kord pidin hiljaks jääma. No täielik hullumaja parkimisega. UHde ja arstidega olin küll rahul. Samas mulle meeldib käia vaikses kohas ämmaemanda visiidil.
Kaks last olen sünnitanud Pelgus. Ei saa kurta. Minu jaoks tuttav haigla. ITK ikkagi suhteliselt võõras koht. Kolmas laps ka plaanis Pelgus sünnitada.
Lisaks olen mitmel korral Pelgu erakorralises käinud. Küll mitte rasedustega vaid muude muredega. Halb oli see, et järjekord hirmus pikk. Paaril korral pidin ootama 2-3 tundi. Aga kui on palavik, suur põletik ja valus, siis selline ootamine on paras piin. Hull oli ka see, kui ühel korral sattus minu ees olema naine, kellel avastati peetumine. Oh seda nuttu ja pisaraid. Väga paha tunne tuli ka endal peale ja siis sain aru, et minu probleemid on tühised. Pelgus tehti mulle kaks väikest operatsiooni. Arstid olid väga toredad. Enne narkoosi jäämist anestesioloog viskas veel nalja, et üks hea külm õlu kuluks meile kõigile ära. Eks ta teadis, et ma olin juba päeva söömata ja joomata olnud. Ainult tilgutit veidi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on normaalselt kulgev rasedus, siis pole vahet kus ja kes seda jälgib. Probleemid võivad kahe silma vahele jääda ka mistahes spetsialistil. 100% selgust, garantiid, faktipõhist teadmist Sinu rasedusest ei anna ükski arst, ämmaemand. Mulle ei sobi just need leebed arstid, ämmakad – see silitav ja pead paitav kõnemaneer on vastuvõetamatu. Nelja rasedusega kogesin erinevaid kliinikuid ja arste, ämmakaid (elukohavahetused) ning nüüd tean, et mulle sobiv arst on nt tervisetrend.ee andmetel vähese jutuga aga väga hea spetsialist. Ega ta ei räägigi midagi kui ei küsi. Vastukaaluks üks kõrgelt hinnatud naistearst jättis mulle väga halva mulje, sest kabinetti sisenedes oma muret kurtes ta poole lause pealt hakkas vahele segama. Palusin, et ta kuulaks mind lõpuni ja siis arvamust avaldaks. Või aasta ämmaemandaks valitu rääkis mitu nädalat, et ma muretsen asjata ja muudkui seletas paljudest sarnastest kogemustest, kuigi olin alateadvuses kindel, et midagi on valesti ja nõudsin lisauuringuid – tulemuseks enneaegne laps!

Kliinikut soovitan valida enda mugavuse järgi – parkimine, elukohale lähemal, ämmaemanda/arsti vastuvõtuaeg (mis nädalapäeval keegi vastu võtab), labori ja UH kabineti tööaeg (mulle oli tööga seoses väga oluline, et saaksin hommikul kell 7.00 analüüsid anda) jne.

Minu eelistus on Pelgu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ütleks ka ühtegi halba sõna Pelgu kohta, oma esimese lapsega olin arvel ja ka sünnitasin seal ja jäin nii teeninduse kui suhtumisega väga rahule. Mõned korrad sai käidud erakorralises ja isegi siis oli suhtumine minusse väga hea. Nüüd teist oodates olen samuti Pelgus arvel, sama ämmaka juures ja siiani on kõik kulgenud hästi ja mingeid lisauuringuid ei ole olnud vaja teha. KV-s sain kaasa palju pilte ja väga põhjaliku selgituse.
ITK oleks mul isegi lähedamal käia, aga seal on nii kehva parkida ja kuna Pelgu kogemus nii positiivne, siis otsustasin ka sinna jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen hetkel arvel Pelgulinnas ja rasedust natuke üle poole. Olen väga rahul, sest ämmaemand on tore ja mõistlik. Ultraheliarstid olid ka mõlemal korral jutukad ja väga põhjalikud. Samuti oli meeldiv naistearst, kes tegeles minuga juba enne rasedust. Valisin muidu Peluglinna puhtalt asukoha tõttu ja boonusena on seal parkimissüsteem parem kui kuskil Kesklinnas. Minu arvates on ka mõnus see, et raseduse ajal juba tutvud majaga ja siis kui sünnitama lähed on mitmed asjad tuttavad. Kui oleks jälgimisel kuskil mujal, siis oleks sünnitama minnes maja täitsa võõras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõlema haiglaga kogemus ja mina jällegi eelistan iga kell Pelgulinna haiglat. ITK kogemus oli jube, aga eks see rohkem olenebki sellest, millise arsti, ämmaemanda otsa satud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen esimese lapsega arvel ITKs (kodu lähedal) ja ma olen küll rahul. Olen asjaolude tõttu igasugu uuringuid pidanud läbi käima (tavapärane Oscar ja LA muidugi aga la LVU ja glükoositest nt) ja kõik on väga OK. Keegi nähvanud pole millegi pärast ja ämmaemand on ka tore. Varsti hakkan neil perekooli loengutel käima, eks siis kuuleb veel.

Sünnituse osas ei oska veel kommenteerida. Aga mu sõbrannad on 99% Pelgus sünnitanud ja vähemalt ühel neist on mõlemad sünnitused kehvasti läinud (lastega kõik OK aga ühega nt. lõpetas intensiivis) ja ta sisemiselt natuke süüdistab Pelgu personali. Kuid kuna ise arst ei ole, siis ei saa sõna sekka võtta.

Mulle endale ka mingil seletamatul põhjusel tundub ITK professionaalsem ja olen hetkel rahul, et seal arvel. Parkimine tõesti ei ole tasuta ja avarate võimalustega aga samas sinna Pelgusse sõitmine tipptunnil nt. oleks minu jaoks paras ora tagumikus. Ja kui peaks veel sünnitama sõitma läbi ummikute – tänan ei. ITKs olen alati parkimiskoha leidnud, lihtsalt maksta tuleb selle eest. Mõnel korral olen kohale jalutanud ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt kuulad ainult neid jutte, kus keegi midagi negatiivset Pelgu kohta räägib, sest oled sellise seisukoha endale juba ette võtnud.

Ma olen kahe rasedusega Pelgus arvel olnud ja seal ka sünnitanud (kodule lähemal kui ITK) ja väga rahul. Nädalaid pole ühegi analüüsi vastust oodanud ja UH-d pole ka “untsu läinud” (kuidas saab üldse UH untsu minna? Mis sellega mõeldi – aparaat läks katki või arst jättis lihtsalt pooleli? Kuidagi uskumatu tundub). Pärast remonti on seal ka palatite olukord hea, ka naistenõuandla poolt on värskendatud.

Mul on sõbrannad sünnitanud nii Pelgus kui ka ITK-s ja endal on pigem mulje jäänud, et untsuminekuid on ITK-s rohkem olnud, selleni välja, et sünnitaja jäeti 15 tunniks ainult praktikandi hoolde, ükski arst näole ei andnud ja seisukord juba kriitiline oli, läks lõpuks keisriks. Lugusid on erinevaid.

Vali haigla pigem selle järgi, kus sul endal on mugav käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin esimese lapsega Pelgulinnas jälgimisel ja nüüd, 2 aastat hiljem, olen ka teise lapsega sama ämmaemanda juures. Olen rahul nii ämmaemanda kui UH arstidega. 2 aastat tagasi tehti Pelgus ainult KV uuring, seekord tehti mulle OSCAR test, seega see ei ole ainult ITK teema 😉
UH arstid on sattunud väga toredad, eriti arst, kes tegi kuklavoldi mõõtmist. Rääkis igal sammul, mida ta täpselt teeb ja näeb, kas kõik on korras ja näitas lõpetuseks isegi ära lapse silmad, kõrvad, nina, käed ja jalad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgulinnas ei suudeta 50% kordadest kuklavoltigi mõõta. Üteldaksegi, et “laps pahas asendis”, mis on idiootsus, kuklavolti saab alati mõõta, lihtsalt arstide ja aparaatide pädevuses on asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.11 09:16; 24.11 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kahe lapse kogemus Pelgust, mõlemad veidi probleemsed rasedused ja palju visiite (sh minimaalsest tunduvalt enam UH-sid), mõlemal korral pole mitte ühtegi negatiivset kogemust olnud. Ok, viimane kord peale sünnitust haiglas üks inimene (arst? õde?) kähvas mulle koridori peal, aga ju oli tal halb tuju, mina temaga rohkem kui kord seal koridoris kokku ei puutunud. Muidu ülikenad mälestused ja arstide/ämmakate pädevusele mul küll mitte ühtegi etteheidet ei ole. Mõlemad kohustuslikud UH (12. ja 20. ndl) võtsid aega ligi pool tundi, kõik mõõdeti põhjalikult üle. Tingimused on Pelgus mu meelest paremad (on, kuhu parkida, palateid on rohkem, pea kõigis palatites on vann, peretube on rohkem).

Vali oma mugavuse järgi, pädevuse ja suhtumise osas ei tohiks suurt vahet olla, ma usun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kõik oma neli last Pelgus sünnitanud ja iga kord 100% rahule jäänud.ITK-s olen käinud vaid erakorralises ja seal mulle ei meeldinud.Arst, kes mind läbi vaatas, oli nagu kuri pedagoog. 😀 Nähvas, naaksus ja õiendas ja haiget tegi ka.Ja ITK juures parkimine on tõepoolest ka suur miinus.Ma ei ole seal nüüd päris ammu käinud, kuid see mööda kõrgeid treppe ronimine mulle ka ei istunud hästi (käisin sõbrannat vaatamas, kui ta lapse sai).Kuigi ITK on mu kodule lähemal, eelistan mina iga kell siiski Pelgut. Eriti fantastiline on seal ämmaemand Aili Kütt, sünnitusosakonnast. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan oma kolmandat last. Mõelad sünnitused on olnud Pelgus ja on õnneks hästi läinud ja suhtumine väga toetav ja tähelepanelik. Nüüd esimest korda ka arvel Pelgus. Hetlel rasedust 18+0 ja ÄE korra kohtunud. Järgmine nädal teine visiit. Esimene kord võttis vastu arst, kes suunas mind KV ja ka Oskari uuringule. Pelgus tehakse see kõigile. UH kestis 30 min ja kõik sai mõõdedetud ja ka mulle räägitud. Edasi hetkel veel kommenteerida ei oska. Nii palju võin öelda, et vastuvõtt Pelgu erakorralises või siis sünnitama minnes on mõlemad korrad olnud pigem ebaeeldivad. Tundub, et paberite täitmine on neile vastumeelne ja suheda ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma esimese raseduse ajal kolisin Tartust Tallinnasse. Kuna olin oma tutvusringkonnas esimene lapse saaja, siis ei osanud ka mitte keegi soovitada, kumba haiglasse ennast arvele võtta. Tegin väga põhjaliku uuringu guugli ja perekooli abiga. Tänu Perekoolis soovitatud vihjetele valisin ITK, sain endale väga super ämmaka, sattusid super UH arstid, tasulise ämmaka jne. Kõik inimesed, kellega seal haiglas kokku olen puutunud, on olnud võrratud. Nüüd teine lapski seal sünnitatud.
Pelgu kohta väga palju kuulnud siiani oma tutvusringkonnas polegi. Üks sõbranna läks sinna sünnitama, personal oli aga nii tõre olnud, et sõitsid sealt edasi Fertilitasse sünnitama 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on mugavus, teine ja tähtsam on kindlustunne ja teadmine, et lapsega ja sinuga on kõik korras ning inimesed kes rasedust jälgivad teavad mida teevad. Samuti on Tallinnas paremad tingimused ja võimalused. Mina elan Tapal, kuid iialgi ei läheks Rakverre. Arvel olen ITK´s. Väga rahul. See tund aega sõitmist ei ole minu jaoks probleem. Ma ei võtaks ennast iialgi arvele kuhugile sellepärast, et mul hea lihtne seal käia. 😀
ITK´s on kõik arstid kellega kokku olen puutunud väga sõbralikud ja toredad. Samuti tunnen ennast seal arvel olles kindlalt. Sa pead selle järgi otsustama, mis sulle endale õigem tundub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan ka Tapal ja käin Pelgus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui Pelgu oleks halb, siis poleks seal ju üldse sünnitajaid.
Ära lase end mõjutada ja vali ikka muude põhjuste järel, mitte siinsete kommentaaride, mida ei saa ju tõepähe kõike võtta. Inimesed erinevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Pelgulinna ei tasu minna?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.