Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Pelgulinna kool

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Pelgulinna kool

Postitas:
Kägu

Palun nii avatud ja ausaid kogemusi ja elamusi kooliga kui võimalik?

Palun selgitage koolis toimuvat ja õhkkonda täpsemalt, kes on kursis.

Mida lapsed ka ise räägivad ja kogevad selles koolis? Vanemad, palun igakülgset tunnetuslikku vaatenurka asjale.

Lapsed, speak up, kui siin on keegi kes soovib sõna sekka öelda.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endale on jäänud mulje, et Pelgulinna kooli saab alati sisse. Kui oma lapsel oli põhikooli keskel koolivahetus ees, siis Pelgusse oleks kõige kergemini saanud. Valisime siiski teise kooli.

Väga paljud, kes õpivad (minu hinnangul) kehvemas koolis, kiidavad oma kooli, ütlevad, et täiest normaalne on jne. Samas võib põhjus olla ka selles, et neil puuduvad kokkupuuted ja võrdlusvõimalus teiste koolidega. Laps lihtsalt läks sellesse kooli, kuna see asus lähedal, ja käib seal. Aga kui hea või halb see on, seda väga hinnata ei oska.

Ühe mu tuttava laps õppis ühes teises Tallinna koolis, mida peetakse üheks Eesti halvimaks, ja kiitis. Samas mainis, et ta lapsel on peaaegu kõikides ainetes vanemate poolt palgatud eraõpetajad, ja nii pidi olema enamikul klassist. Sest muidu polevat lootustki põhikooli lõpetada. Kui ütlesin talle, et ega see ikka normaalne pole, siis oli ta väga üllatunud ja ütles: “Aga kõik ju teevad nii, kas pole?” Vastasin, et ei, ei tee nii, teistes koolides siis.

Mu jutu mõte oli, et kõige pädevamad on sulle vastama need, kelle lapsed on käinud erinevates koolides, sh Pelgulinnas.

+7
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kool töötab väga palju oma mulje kallal, aga reaalainete õpetamise tase on küll null. Sinna maksab minna siis kui tead, et neid elus vaja ei lähe ning tahad pehmete asjadega läbi saada. Matemaatika laial eksamil oli keskmine alla 20 punkti sajast. Põhikooli matemaatikast ka ei taha rääkida.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas õpetajatega lood on?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Võiks täpsustada, et jutt ei käi Pelgulinna riigigümnaasiumist.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda pole veel.

Hetkel ongi ja seni olnud ainult Pelgulinna Gümnaasium, mis uuest aastast on Pelgulinna Põhikool ning alles siis, uuest hooajast, avatakse Pelgulinna Riigigümnaasium. Seni pole kellegil kogemusi veel Riigigümnaasiumi endaga.

0
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda pole veel.

Hetkel ongi ja seni olnud ainult Pelgulinna Gümnaasium, mis uuest aastast on Pelgulinna Põhikool ning alles siis, uuest hooajast, avatakse Pelgulinna Riigigümnaasium. Seni pole kellegil kogemusi veel Riigigümnaasiumi endaga.

Mida sa levitad valeinfot? Pelgulinna Riigigümnaasium võttis esimese lennu vastu 2023 sügisel …

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda pole veel.

Pelgulinna Riigigümnaasium avati eelmisel sügisel ju.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube kahju, et Pelgulinna kooli maine on kuidagi alla käinud. Vanasti oli kool Tallinna 46. Keskkool ja sinna sai ikka ainult katsetega sisse, mõtlen kunstiklassi. Oli üks eliitkoolidest. Mingi hetk muudeti kooli nimi Pelgulinna Keskkooliks ja siis nii iga aastaga, jupp haaval hakkas tase alla käima.

+6
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkige veel sellest Pelgu kooli hetkeolukorrast miskit?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube kahju, et Pelgulinna kooli maine on kuidagi alla käinud. Vanasti oli kool Tallinna 46. Keskkool ja sinna sai ikka ainult katsetega sisse, mõtlen kunstiklassi. Oli üks eliitkoolidest.

Katsetega sai jah kunstiklassi, loogiline ju et lapsel võiks veidi kunstiannet olla või vähemalt tahtmist ja huvi. Aga ega see õpetamise tase seal 46kk ajal ka ülikõrge polnud, reaalained olid väga nõrgad. Mul käis sõbranna seal, küll piirkonnaklassis ja rääkis hiljem, et ta tõesti uskus, et ta on üsna rumal ja matemaatikat ta selgeks ei saanudki, kuidagi kolmedega sai ikka keskkool lõpetatud. Hiljem tekkis tal siiski soov edasi õppima minna, lasi teisel sõbrannal endale natuke matematikat seletada ja enda hämmastuseks märkas, et see polegi ülikeeruline ning ta saab asjadest aru.  Praeguseks on tal 2 kõrghaidust ja rumalaks ta ennast enam ei pea, lihtsalt kooli õpetamise tase oli nii madal. Kunsti kohta ma ei oska hinnangut anda, eks sinna vast ikka paremad joonistajad kokku koondusid.

Mingit eliitkoolindust sel ajal polnud, aga tugevamad koolid olid 1.kk (GAG), 2.kk (Reaal), 7.kk (TIK) ja 21.kk vist ka veidi.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube kahju, et Pelgulinna kooli maine on kuidagi alla käinud. Vanasti oli kool Tallinna 46. Keskkool ja sinna sai ikka ainult katsetega sisse, mõtlen kunstiklassi. Oli üks eliitkoolidest. Mingi hetk muudeti kooli nimi Pelgulinna Keskkooliks ja siis nii iga aastaga, jupp haaval hakkas tase alla käima.

Eliitkool pole ta kunagi olnud, tule nyyd maa peale.

+10
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Rohkem nagu pidasin silmas eliitkooli all seda, et üle linna ikkagi õppisid seal lapsed, kes said kunstiklassi katsetega sisse. Ja kuna tegemist oli kunstikallakuga kooliga, mitte matemaatika kallakuga, oli see antud valdkonnas eliitkool. Meie klassis käisid lapsed erinevatest Tallinna piirkondadest ja kunstiklassides õppisid loominguliselt ärksad noored, kes täna ka tuntud nii kunsti valdkonnas kui ka muudes loomingulistes valdkondades. Matemaatika osas ei vaidle üldse vastu, oligi kehv tase, selleks on eristaatuses Tallinna Reaalgümnaasium. Nii nagu Inglise Kolledž oli spetsialiseerunud inglise keele õppekallakule.

+4
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

selleks on eristaatuses Tallinna Reaalgümnaasium[/quote]

Sellise nimega kooli EI OLE olemas.

Reaalkoolidest ON olemas Tallinna Reaalkool (endine Tallinna 2.Keskool) ja  Tallinna Tõnismäe Reaalkool (end. Tallinna 19.Keskkool)

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on see kool, kus 6. klassini hindeid ei panda, ainult silitatakse pead ja pärast vanemad kratsivad kukalt, et mida NÜÜD lapsega peale hakata?

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalkoolidest ON olemas Tallinna Reaalkool (endine Tallinna 2.Keskool) ja Tallinna Tõnismäe Reaalkool (end. Tallinna 19.Keskkool)

Äkki ta mõtles Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi? (endine 51. kk),

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalkoolidest ON olemas Tallinna Reaalkool (endine Tallinna 2.Keskool) ja Tallinna Tõnismäe Reaalkool (end. Tallinna 19.Keskkool)

Rahune maha nüüd, eks. Eksisin, mis siis teha. Normaalne inimene saab aru, et mõtlesin endist 2. Keskkooli ehk Reaalkooli. Täiskasvanud inimene võiks veidi rahulikumalt võtta ning sisulises mõttes mis oli või ei olnud ei oma ju tegelikult tähtsust. Oluline, mis seisus tänases päevas kool on ning eriti hõisata ei ole. Oma lapsi ma sinna kooli täna ei paneks, õnneks pole ka vajadust.

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluline, mis seisus tänases päevas kool on ning eriti hõisata ei ole. Oma lapsi ma sinna kooli täna ei paneks, õnneks pole ka vajadust.

Mis seisus see Reaalkool siis tänapäeval on? Nii palju kui mina tean, siis üks Eesti tugevamatest kooidest, esikolmikus igal aastal. Mis seal mittehõisata on, ehk täpsustaksid? Mul noorem lõpetas eelmisel kevadel, vanem paar aastat varem, arvan et olen suhteliselt kursis kooli seisukorraga.

12+ aastat tagasi oli küll üks lapsesõbralikumaid koole, kodutöid oli agklassides minimaalselt, mingit saavutusvajadust või edukultust lastele peale ei pressitud. Ma väga ei usu, et väärtused tänaseks päevaks nii kardinaalselt muutunud oleks. Mu nutikas vanem laps sealt küll õpiharjumust ei saanud, aga noore, kes oli võimetelt täiesti keskmine laps ja pigem halb kohaneja (siiani ei saa aru, kuidas ta üldse sisse sai), avanes seal koolis. Temast sai julge esineja, osales olümpiaadidel rohkem kui temast targem vanem laps ja lõpetas medaliga.

Vajadust lapsi konkreetsesse kooli panna võib olla juhul, kui see on logistiliselt mugavaim variant või siis vastab lapse eeldustele. See, et tsiteeritud käol pole vajadust ei tähenda, et kooli seis oleks halb, pigem seda et tema lastele see kool ei sobi kas võimete poolest või siis elavad nad näiteks hoopis teises eesti otsas. Kui su laps oleks võimekas kas matemaatikas või loogikas ja sa elad Tallinnas, siis ma soovitaks Reaalkooli kadideerida. Andekal lapsel võiks tema andekuse alal olla suuremad vä’ljakutsed, see tagab arengu mitte teadmine, et ma olen teistest peajagu üle ja ma ei pea pingutama et maksimumhinne saada.

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie klassis käisid lapsed erinevatest Tallinna piirkondadest ja kunstiklassides õppisid loominguliselt ärksad noored, kes täna ka tuntud nii kunsti valdkonnas kui ka muudes loomingulistes valdkondades. Matemaatika osas ei vaidle üldse vastu, oligi kehv tase,

Noo ma ei tea….

Mina käisin Pelgulinna Gümnaasiumis põhikoolis ajal, kui see oli veel katsetega kunstikool ja käisingi selles kunstikallakuga klassis seal. Samas on mulle ka alati matemaatika meeldinud ja polnud ka seal  koolis sellest arusaamisega probleeme, õpetaja mulle meeldis, oli asjalik ja tore. Minu meelest enamikul meie klassil polnud matas probleeme. Peale põhikooli sain sealt ilma mingite eraõpetajate abita sisse Reaalkooli reaalklassi.

+2
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Oluline, mis seisus tänases päevas kool on ning eriti hõisata ei ole. Oma lapsi ma sinna kooli täna ei paneks, õnneks pole ka vajadust.

Mis seisus see Reaalkool siis tänapäeval on? Nii palju kui mina tean, siis üks Eesti tugevamatest kooidest, esikolmikus igal aastal. Mis seal mittehõisata on, ehk täpsustaksid? Mul noorem lõpetas eelmisel kevadel, vanem paar aastat varem, arvan et olen suhteliselt kursis kooli seisukorraga.

12+ aastat tagasi oli küll üks lapsesõbralikumaid koole, kodutöid oli agklassides minimaalselt, mingit saavutusvajadust või edukultust lastele peale ei pressitud. Ma väga ei usu, et väärtused tänaseks päevaks nii kardinaalselt muutunud oleks. Mu nutikas vanem laps sealt küll õpiharjumust ei saanud, aga noore, kes oli võimetelt täiesti keskmine laps ja pigem halb kohaneja (siiani ei saa aru, kuidas ta üldse sisse sai), avanes seal koolis. Temast sai julge esineja, osales olümpiaadidel rohkem kui temast targem vanem laps ja lõpetas medaliga.

Vajadust lapsi konkreetsesse kooli panna võib olla juhul, kui see on logistiliselt mugavaim variant või siis vastab lapse eeldustele. See, et tsiteeritud käol pole vajadust ei tähenda, et kooli seis oleks halb, pigem seda et tema lastele see kool ei sobi kas võimete poolest või siis elavad nad näiteks hoopis teises eesti otsas. Kui su laps oleks võimekas kas matemaatikas või loogikas ja sa elad Tallinnas, siis ma soovitaks Reaalkooli kadideerida. Andekal lapsel võiks tema andekuse alal olla suuremad vä’ljakutsed, see tagab arengu mitte teadmine, et ma olen teistest peajagu üle ja ma ei pea pingutama et maksimumhinne saada.

Pakun, et jutt käis ikka Pelgulinna Gümnaasiumi praegusest seisust….

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

selleks on eristaatuses Tallinna Reaalgümnaasium

Sellise nimega kooli EI OLE olemas. Reaalkoolidest ON olemas Tallinna Reaalkool (endine Tallinna 2.Keskool) ja Tallinna Tõnismäe Reaalkool (end. Tallinna 19.Keskkool) Rahune maha nüüd, eks. Eksisin, mis siis teha. Normaalne inimene saab aru, et mõtlesin endist 2. Keskkooli ehk Reaalkooli. Täiskasvanud inimene võiks veidi rahulikumalt võtta ning sisulises mõttes mis oli või ei olnud ei oma ju tegelikult tähtsust. Oluline, mis seisus tänases päevas kool on ning eriti hõisata ei ole. Oma lapsi ma sinna kooli täna ei paneks, õnneks pole ka vajadust.[/quote]

Pakun, et jutt käis ikka Pelgulinna Gümnaasiumi praegusest seisust….

Kui nüüd tsiteeringut täiest mahus vaadata, siis kus tsiteeritud kägu Pelgulinna Gõmnaasiumist  või 46. Keskkoolist rääkinud on? Teemaalgatus on jah Palgulinnast, aga nagu alati tüürib arutelu rohkem või vähem mujale.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie klassis käisid lapsed erinevatest Tallinna piirkondadest ja kunstiklassides õppisid loominguliselt ärksad noored, kes täna ka tuntud nii kunsti valdkonnas kui ka muudes loomingulistes valdkondades. Matemaatika osas ei vaidle üldse vastu, oligi kehv tase,

Noo ma ei tea….

Mina käisin Pelgulinna Gümnaasiumis põhikoolis ajal, kui see oli veel katsetega kunstikool ja käisingi selles kunstikallakuga klassis seal. Samas on mulle ka alati matemaatika meeldinud ja polnud ka seal koolis sellest arusaamisega probleeme, õpetaja mulle meeldis, oli asjalik ja tore. Minu meelest enamikul meie klassil polnud matas probleeme. Peale põhikooli sain sealt ilma mingite eraõpetajate abita sisse Reaalkooli reaalklassi.

Reaalkoolis pole reaalklassi, jumal küll. Ka gümnaasiumis mitte. Hale stoori, ilmselgelt pole sa antud kooliga kursis.

+3
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalkoolis pole reaalklassi, jumal küll. Ka gümnaasiumis mitte.

2. kk ajal vist ikka oli. minu mälu järgi.

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pelgu nagu ka mitmed teised munitsipaalgümnaasiumid on viimaseks pelgupaigaks neile, kes nö eliitgümnaasiumidesse ja seejärel riigigümnaasiumidesse sisse ei saa.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pelgu nagu ka mitmed teised munitsipaalgümnaasiumid on viimaseks pelgupaigaks neile, kes nö eliitgümnaasiumidesse ja seejärel riigigümnaasiumidesse sisse ei saa.

Pakun, et teemaalgataja tunneb huvi pigem põhikooli vastu … seda enam, et gümnaasiumiosa pannakse selles koolis üldse kinni.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pakun, et teemaalgataja tunneb huvi pigem põhikooli vastu …

see on jah niisugune vahva teemaalgatus, et meile isegi ei öelda, millise kooli kohta täpselt küsitakse. Pelgulinna kooli nimelist kooli ju pole. nii saamegi siin ainult pakkuda 😄

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Reaalkoolis pole reaalklassi, jumal küll. Ka gümnaasiumis mitte. Hale stoori, ilmselgelt pole sa antud kooliga kursis.

Sel ajal kui mina seal käisin oli, olen praegu 40

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=is&oid=reaalipoiss19990401&type=staticpdf

Artikkel Reaali poisist aastast 1999, kui mina kandideerisin: Ühele kohale kümnendas kandideeris 3,6 õpilast. Katsetel oli suurim tung reaalklassi

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jutt käib siiski Pelgulinna kooli ümber (endine 46. Kk). Ja seal pole tase kes teab mis kiita.

0
0
Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Koolilaps Pelgulinna kool