Esileht Sünnitus Pelgulinna sünnitusmaja

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Pelgulinna sünnitusmaja

Postitas:
Kägu

Heips.

Olen esimest korda 2 kuu pärast minema sünnitama Pelgulinna sünnitusmajja. Siit ka küsimused neile, kellel varasem kogemus.

1. Kas tubades on olemas kiirkeedu kannud? Olen kuulnud palju, et soovitatakse haiglakotti kohvi- ja teepakid kaasa pakkida.

2. Kas koridoris on olemas ka nii-öelda automaadid, kuhu paned sendid sisse ja saad valida sealt midagi hamba alla või äkki on olemas mingi kohvik/söökla, kust lapse isa saab teatud kellaajal endale midagi hamba alla osta? Saan aru, et sünnitustoas toitlustatakse vaid ema, aga isa vaadaku ise kuidas saab seni, kuni on perepalatisse saamine, mis minu jaoks on väga kummaline. Sünnitustoas võib minna paar tundi kuni 2 päeva, mis on päris pikk aeg.

3. Kuidas haiglas olev vesi on? Saab vaid kraanist oma pudelit täita või on koridori peal veemasinad?

4. Kas teile pakuti või saite haigla poolt ka sussid, rätiku ja või hommikumantli? Ei tahaks oma kotti pakkida väga neid asju kaasa, mida haigla pakub kõigile sünnitajatele/beebidele.

5. Kuidas teil kogemus on olnud sünnitusjärgse seal viibimisega – on personal olnud tore või pigem pahur? Kas igal ämmaemandal/arstil/imetamisnõustajal on oma arvamus, kuidas on õige ja kui teed eelneva personali talituste järgi, siis saad selle eest neilt pähe? Kas ja kui tihti juhtus seda, et lennati ilma koputamata sisse ja kukuti kamandama/lapsega ise tegutsema/cõi muud sarnast? Ühesõnaga kõik positiivsed kui ka negatiivsed kogemused oodatud, s.h ka nõuanded.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Keedukann on koridoris. Veeautomaat oli, aga mina võtsin vett kraanist. Iga hommik antakse kohvi ja õhtusöögiga teepakike. Isa toitlustuse koht ei oska kommenteerida, sest meil seda vaja ei läinud. Haigla poolt on öösärk, hommikumantel(sussid võtad ise), rätikud, beebiriideid, kõik sidemed ja mähkmed ning ühekordne aluspesu. Mina hommikumantlit ei kasutanud, sest palatis oli kogu aeg vähemalt 25kraadi ning aken oli 24h lahti. Võrreldes mitmeaastataguse kogemusega, siis personal on kõvasti noorenenud, lasteõde oli väga kihvt. Minule ei jäänud muljet, et keegi oma arvamust peale surub. Palatis käiakse mitu korda päevas kontrollimas, kas kõik korras, kuidas haavad/õmblused paranevad, aga seda küll polnud et tegutsevad ise. Hommikul ja õhtul kell 7 tullakse küsima temperatuuri ja hommikul ka lapse kaalu.</p>
 

 

 

 
<p style=”text-align: left;”></p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on 2019. aasta suvest. Olime ema ja lapse toas. Seal tookord kiirkeedukannu ei olnud. Koridoris oli üsna asjalik kohviautomaat. Veeautomaadid olid ka olemas. Sünnitusmajast anti öösärk, hommikumantel ja rätik.

Sünnitusjärgses osakonnas olid töötajad enamasti pahurad. Üks valveämmaemand ja praktikant olid ainsad erandid. Enamasti keegi ennast palatisse sisenedes ei tutvustanud. Esines seda, et üks andis ühte nõu ja teiselt said pragada, sest tema meelest tuli teha teisiti. Näiteks kas palavas toas peaks laps olema mähkme väel või ikka riides. Imetamidnõustamise kohta küsides, sain vastuse, et kõik ämmarmandad on imetamisnõustajad. Ja ühe vanemaealise ämmaemanda “nõustamine” tekitas mulle ja lapsele tõsiseid probleeme.

Toitlustamine on seal kehva, nii et soovitan organiseerida, et keegi süüa tooks. Ühtlasi peaks seal majas olema Viktus bistroo, mis on tööpäevadel avatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin aprillis pelgulinnas. Keedukann oli koridoris, seal oli ka veeaparaat, kuid juua kõlbas ka kraanivesi. Näksimasinaid koridoris ei olnud, võta endale ise kaasa snäkke minul käi haigla toidust väheks. Haigla poolt sai öösärke ja rätikuid, sussid pead ise kaasa võtma.

Personal oli seinast seina, enamik olid väga sõbralikud ja abivalmis, ühes vahetuses oli ämmakas veidi eemaletõmbunud ja turtsuv, aga kui abi vajasin siis sõbrunes temagi ja oli toeks, olin kokku sünnitusjärgses 5 päeva ja nägin päris mitu vahetust personali. Suhtumine oli kõigil sarnane mis puudutas lapsega tegelemist ja rinnaga toitmist aga see oli toetav ja abivalmis. Sisse sadati küll minu jaoks alati ootamatult läbivaatuste jaoks aga õiendama keegi ei hakanud küll kordagi millegi peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin juunis. Veekeetja koridoris, sealsamas oli ka veeaparaat. Rätik ja hommikumantel toas olemas.

Kui sünnitusosakonnas oli pigem hea kogemus, siis sünnitusjärgne osakond oli täielik piin. Iga ämmaemand rääkis erinevat juttu seoses imetamise, uneaja ja lapse hügieeniga. Kui julgesin midagi küsida, siis nähvati, et see teadmine peaks ju elementaarne olema ja/või ähvardati, et mind ei lastagi koju, kui nii saamatu olen.

TA lohutuseks võin öelda, et enne valiku tegemist Pelgu ja ITK vahel, uurisin väga palju sõprade-tuttavate kogemuste kohta ja tundub, et see ongi täielik loterii, millise kohtlemise osaks saad. Usun, et palju abi võib olla sellest, kui mees saab ka haiglas viibida ning vajadusel vahele astuda, kui väga paukuma hakatakse (mul oli “õnn” kogu kogemus üksi läbi teha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru mida te kodus sööte, et haiglatoit on kehv? Ainult restoranitoitu? Ma ei ole veel haiglas nälga jäänud.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Koridoris

2. Sellest kuulen esimest korda, et sünnitustoas ema toitlustatakse. Endal sellega kogemus puudub. Samas iga kell saab boltida/woltida kui kõht tühi on. Soovitan siiski erinevaid näkse kaasa pakkida, ise tegin nii. Perepalatis saab isa ka igal söögikorral süüa.

3. Koridori peal on veemasinad olemas (ise käisin seal oma pudelit täitmas). Mulle isiklikult haigla kraanivesi ei maitsenud. Kuidagi liiga…pehme?

4. Perepalatis olid hommikumantlid, rätikud olemas. Lisaks sain iga päev mähkmeid ja sidemeid.

5. Minul vedas ja personal oli alati väga toetav. Ainus mis häiris, olid need samused erinevad arvamused. Üks käskis naba puhastada puhta veega, teine pesta seebiga igal mähkme vahetusel ja kolmas küsis miks ma NACL-iga naba ei puhasta, seejärel tõi kohe ampulli. Üks nooruke käskis last 2 korda päevas üleni kraani all pesta, teised rääkisid, et piisab ainult pepupesudest ja suurem pesu võiks kodus toimuda. Seega tee endale oma seisukohad selgeks ja tegutse nii nagu ise soovid ja turvaliselt tunned. Ütleks, et üleliia vaatamas ei käidud. Hommikul kui toimus vahetus, siis uus äe käis kontrollimas ja end tutvustamas. Õhtuti käis ka tiiru. Eks neid palati vahel siiberdajaid (äe, koristaja, toidutädi, hooldaja kes tõi riideid ja muud vajaliku) jagus aga kõik olid alati viisakad ja koputasid enne sisenemist.

Sünnitasin 2020, novembris. Kindlasti soovitan võimalusel peretoa võtta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelpool on juba vastatud veekeetja ja joogivee kohta. Sünnitustoas sõin ma enda kaasavõetud küpsiseid enne sünnitust. Kaks tundi peale sünnitust ei lubatud süüa ega juua, juhuks kui tuleb verejooks. Esmasünnitajana olin sünnitustoas 9 h. Las mees võtab endale mingi batooni/näksi kaasa, siis elab selle aja üle.

Perepalatis võis oodata personali hommikupoole. Peale lõunat keegi eriti segama ei tulnud. Personal oli sõbralik ja abivalmis. Kuna peale sündi olime haiglas 6 päeva (laps kollane natuke) ja saime olla nii sünnitusjärgses perepalatis kui ka vastsündinute perepalatis, siis minu poolt ainult kiidusõnad personalile. Ainuke ebameeldiv ämmaemand oli sünnitustoas 3 h. Ülejäänud ämmaemandad sünnitusel olid toredad.

Lisaksin ka seda, et Bolti/Wolti saime tellida ainult 15-17 vahemikus ehk ajal mil pakke vastu võetakse.

Sünnitasin augusti keskel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koroona numbrite kasvamisega keegi teab, kas endiselt on lubatud pakke tuua vahemikus 15-17 ja sama ka Bolti/Wolti osas? Kas personal ise võtab Bolti/Wolti toodud tellimuse vastu ja toob õigesse palatisse või peab ise/mees selleks ajaks alla minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on küsimus peresünnituse kohta  – kas need on praeguses olukorras lubatud? Nii mina kui mees oleme vaktsineeritud, kontaktide arvu hoiame alati madalana. Kuidas on, kas lubatakse sünnitusele kaasa tulla ja pärast perepalatis koos taastuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise küsin , ise vastan (olen viimane postitaja). Peresünnitused on ok, kui lapse isa on vaktsineeritud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis siis, kui perepalateid ei ole saadaval? Mul sama teema, et oleme mehega mõlemad vaktsineeritud ja oleks muidugi tore, kui ta saaks kaasa tulla. Esimene laps ja kokkupuude mõne haigla personali liikmega raseduse ajal pole olnud kõige meeldivam. Mees selline, et saab nad vajadusel “paika panna” ja mul seega vähem stressi 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis siis, kui perepalateid ei ole saadaval? Mul sama teema, et oleme mehega mõlemad vaktsineeritud ja oleks muidugi tore, kui ta saaks kaasa tulla. Esimene laps ja kokkupuude mõne haigla personali liikmega raseduse ajal pole olnud kõige meeldivam. Mees selline, et saab nad vajadusel “paika panna” ja mul seega vähem stressi ????

Kaks aastat tagasi oli selline võimalus, et kui perepalatit ei ole vaba ja saab ema ja lapse toa, siis isale tuuakse madrats põrandale. Kahjuks ei tea, kas praegu ka nii saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Sünnitus Pelgulinna sünnitusmaja