Esileht Sünnitus Pelgulinnas sünnitajad jaanuaris.

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Pelgulinnas sünnitajad jaanuaris.

Postitas:
Kägu

Soovin uuridateilt kes te äsjasünnitanud,ise või keisriga. Kuidas on pääsevad mehed kõrvale ja kui kauaks kui puudub vaksiin pass ja  põdemis tunnistus. Ning kui koju saamise päev tuleb siis kas teil on kohe kaasas lapsele õue riided ja lähetegi laps süles ja kott kaenlas ja mees ootab uksetaga ja siis õues või autos sätite lapse turvahälli. Või tohib isa pelgulinnas all abistada ja saab seal siseruumis lapse hälli sättida?  Aitäh juba ette headele ja mõistlikele vastustele.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul abikaasa vaktsineeritud ja seega meil pisut teistmoodi, aga alguses, kui sünnitus pihta hakkab, siis tehakse mehele kiirtest, kui see negatiivne, siis pääseb vastuvõtust edasi. Pärast sünnitust  saadetakse minema, sest peretuppa saavad ainult vaktsineeritud. Kui kojuminek, siis alla ta tohib ikka sisse tulla, sest valvelauda ju tohib pakkegi jätta ja usun, et keegi ei  pahanda, kui ta seal korraks sisse tuleb.

Haiglas sees olles peavad nii naine, kui mees pidevalt teste tegema. 1, 3, 7 päev jne. Kui koju varem lastakse, siis on muidugi super. Naise test tasuta, mehe oma 40.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda otse haiglast ei küsi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda otse haiglast ei küsi?

Et kuidas sa seda mõtled lähen sünnitama ja siis uurin alles asjadekohta mida tahaks teada enne majja minekut. Eii ma ei hakka helistama kuskile sest iga tädi igas lauas räägib erinevat juttu, tänasel segasel ajal ei tea keegi täpselt kuidas ja mis. Kõige õigem ongi vastata neil kes äsja käinud olnud kokku puutund.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda otse haiglast ei küsi?

Et kuidas sa seda mõtled lähen sünnitama ja siis uurin alles asjadekohta mida tahaks teada enne majja minekut. Eii ma ei hakka helistama kuskile sest iga tädi igas lauas räägib erinevat juttu, tänasel segasel ajal ei tea keegi täpselt kuidas ja mis. Kõige õigem ongi vastata neil kes äsja käinud olnud kokku puutund.

Seoses haigestunute arvu kasvuga võivad ka need reeglid muutuda ehk siis haiglasse jõudes võib nende kogemustest, kes nt jaanuari alguses seal sünnitasid, olla pilt erinev.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin küll septembris aga kogu vajaliku info sain ma oma ämmaemanda käest või siis sünnitusmaja kodulehelt. Seal nad uuendavad seda päris tihti ja info koguaeg olemas. https://www.keskhaigla.ee/plaanilise-ravitoo-taastamine-ltkh-naistekliinikus/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa seda otse haiglast ei küsi?

Nad on ju nii ülekoormatud seal kõik 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul abikaasa vaktsineeritud ja seega meil pisut teistmoodi, aga alguses, kui sünnitus pihta hakkab, siis tehakse mehele kiirtest, kui see negatiivne, siis pääseb vastuvõtust edasi. Pärast sünnitust saadetakse minema, sest peretuppa saavad ainult vaktsineeritud. Kui kojuminek, siis alla ta tohib ikka sisse tulla, sest valvelauda ju tohib pakkegi jätta ja usun, et keegi ei pahanda, kui ta seal korraks sisse tuleb.

Haiglas sees olles peavad nii naine, kui mees pidevalt teste tegema. 1, 3, 7 päev jne. Kui koju varem lastakse, siis on muidugi super. Naise test tasuta, mehe oma 40.

Nii oligi! See viimane info. Vaktsineerimata mees saab olla sinu ja lapse juures 2 tundi, siis kui sa edasi ema-lapse palatisse, tema saadetakse koju. Samuti on peale keisrit. Pärast saab tulla asjadega sinna fuajeesse sisse, seal diivanid ja saad rahulikult lapse riietada ja turvahälli pakkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et meil on lapsevanemaid, kelle kirjakeel on hullem kui algklassi lapsel.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et meil on lapsevanemaid, kelle kirjakeel on hullem kui algklassi lapsel.

Kurb, et igas foorumis leidub keegi, kes armastab arutelusi kraavi ajada, sest tal on mingi haiglane kinnisidee korrektse grammatika üle.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et meil on lapsevanemaid, kelle kirjakeel on hullem kui algklassi lapsel.

Kurb, et igas foorumis leidub keegi, kes armastab arutelusi kraavi ajada, sest tal on mingi haiglane kinnisidee korrektse grammatika üle.

No mis teha, paratamatult hakkab silma, et need mittevaktsineerijad on reeglina kirjaoskamatud (mis aga ei takista neid kuidagi kõval häälel meditsiiniteemadel kaasa rääkimast ja end teistest targemaks pidamast). Natuke ironiseerida ju ikka võib 🙂

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kurb, et meil on lapsevanemaid, kelle kirjakeel on hullem kui algklassi lapsel.

Kurb, et igas foorumis leidub keegi, kes armastab arutelusi kraavi ajada, sest tal on mingi haiglane kinnisidee korrektse grammatika üle.

No mis teha, paratamatult hakkab silma, et need mittevaktsineerijad on reeglina kirjaoskamatud (mis aga ei takista neid kuidagi kõval häälel meditsiiniteemadel kaasa rääkimast ja end teistest targemaks pidamast). Natuke ironiseerida ju ikka võib ????

Ei ütleks, et natukene, kui sama jama igast teemast läbi käib. Millegi muuga ei oska kasulik olla?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise küsin ise vastan. Sünnitamas käidud, ja kogu see värk värskelt läbitud. Isa saab olla nii kõrval kohapeal tehakse kiirtest selle tulemusl kuni laps on sündinud. Siis aga kui aeg liikuda palatisse siis isa lahkub, edasi toimetabki titaga ema üksi ole mis seisus tahes, et ega abi pole muust kui kohutavast valust mis sünnitus sinu kehasse jätab. Depresioon on kiire tulema, stress ja kurnatus ja väsimus saavad võitu juba esimese päevaga. Koju minnes peab kaasas olema titale kõik, palatis paned tita täis rõivasse sest enam kuskil mujal sa öast riietada ei saa, lapsega lahkud oskonnast koristaja saatel, ise tassid last kotti oma jopet ja saapaid. Isa tohib all turvahälliga oodata, all aga pole isegi normaalset kohta kus tital veel näiteks mütsi sättida peas. Sest last pole kusagile panna seal kui vaid kõva laua peale.  Ühesõnaga koroona on toonud kaasa seisuse mis on hullem kui veneajal. Kõoge selle keskel aga ole õnnelik sest sa said lapse ja sa pead olema õnnelik sest muidu ei tule rinda piim ja jumala eest lutipudelist ei tohi nüüd küll last toita, rinnapiim on parim, mis siis et seda ei tekigi sest sa oled ära lõigatud armastavast mehest värskest isast kes ootas sama palju seda väiksest armast last kes aitab oma naist kõiges ja toimetab lapsega. Jaa kõik nüüd pange miinused vaksineeri siis vaksineeri siis… Vot ei vaksineeri sest kui see haigus pole 2 aastajooksul meie pereni jõudnud siis juba trotsist ei vaksineeri kah. Olen pettunud sünnitusmaja süsteemis ja selles kuidas seal see niiöelda õnnelik taastumine toimub. Seal toimub meelega depresiooni ja stressi tekitamine ja süvendamine värskesse lapsevanemasse. Ma tänan jumalat , et mul pole esimene laps ja ma ei põe enam rinnapiima mitte tekkimises. Saan vaid öelda aitäh dr kes tegid ära oma töö ja aitasid lapse ilmale.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA- no mida juttu, mida sa valetad!? Täitsa vihale ajab. Kõik teised on süüdi sinu õnnetuses ja algavas depresioonis? See, et su mees perepalatisse ei saanud, on ju TEIE valik. Lubatakse vaktsineeritud ja läbi põdenud mehi, nagu ka mujale ühiskonda- see on riiklik otsus ju.  Sanitarid aitavad ema koos lapsega alla, kui hakkad koju minema. Sanitar võtab koti, sulle jääb ainult omad riided (mis on sul juba toas ju selga pandud) ja titt sülle.  Kuidas see ülemõistuse su jaoks olla saab… All külastamise fuajees on ju need pehmed pingid, me pakkisime lapse seal riidesse ja turvatooli, samuti saab seal edukalt lapsele mütsi pähe panna. See, et sünnitus on valus ja sinu kehasse haavad jätnud, palun otsi abi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin vähem kui kaks nädalat tagasi Pelgulinnas ja keeldun seda sinu kogemust uskumast, TA. Olin kokku haigas 6 päeva ja nii vastutulelikku personali on raske leida – mul oli lausa kahju ära minna, sest tundsin end seal nii turvaliselt. Pidevalt pakuti abi (nt imetamisnõustaja näol), igapäevaselt käis ämmaemand külastamas, pidevalt abistati, kui mingi mure oli. Olin küll koos mehega perepalatis, aga vaevalt nad mind vähem oleks aidanud, kui oleksin üksi olnud (pigem ikka vastupidi).
Kuna ära minnes oli mees juba ees autos ja tagasi tulla ei saanud, aitas ämmaemand mind asjadega alla – minu süles oli vaid laps. Kuigi enamik asjadest oli mees juba võtnud, ütlesid nad kohe, et aitavad asjadega. Aga muidugi poleks mul vahet olnud, kes täpselt mind aidanud oleks – ämmaemand või koristaja. Suht imelik oleks ka, kui ämmaemandal on patsient ja siis tema hakkab minu asju tassima – eks ta teeb seda ikka siis, kui võimalik on. Ei tasu unustastada, et tegemist on haiglaga, mitte ei tea, mis asutusega, kus sind ümmardada on vaja. All ootas mees soojas ruumis, kus oli ju laud, kuhu sai vajadusel lapse panna. Milleks midagi muud vaja oleks – tulin ju 1 min tagasi palatist ära.

Ühesõnaga – väga üllatav, et sul selline kogemus oli, aga eks peab ka ise olema koostööaldis ja ehk personali kuulama. Seda, et nemad sinus stressi tekitasid, ma ei suuda tõesti uskuda, sest nagu ütlesin, olin sees ligi nädala, nägin ju erinevat personali ja nad olid tõesti kõik nii hoolivad ja suurepärased.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on tunne, et siin on TA väga puusse pannud ja ise soovinud otsida tonti seal, kus seda pole. Põhjendamatult eeldanud, et kuna ta on vaktsineerimata, siis järelikult kogu sünnitusmaja personal oli isiklikult tema vastu.

TA, su probleem tundub olevat tegelikult  psühholoogiline, sinu enda peas ja/või kibestumises, ning sünnitusmaja personal küll selles süüdi pole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa jaurad, TA?

Ka siis kui pole perepalateid hetkel saada, peab ju mees koju minema, isegi kui on vaktsineeritud. On enne saadud hakkama ilma meesteta sünnitushaiglas (nõukaajal ntksl ja saab ka edaspidi, kuigi see on tore boonus. Muuda oma ohvrimeelset mõttelaadi ja naudi beebit!

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Teie nõuka aja kaasarääkijad kas te teate täpselt kuidas nõuka ajal oli ?? Uurige oma emadelt ja vanaemadelt. Miks ma peaksin valetama oma kogemust haiglas olemisest. Olin perepalatis beebiga kahekesti, esimene päev peale keisrit lükati mind voodiga perepalati uksest sisse ja sinna ma jäin ligemale 4 tunniks ilma et keegi oleks tulnud vaatama kas tita kes küljeääres lamas tekisees ikka magab ja kas ma olen suuteline teda vaid käte abil tissiotsa aitama ise lamades ja keerata suutmata. Viibisin sees 4 päeva ja näiline tore ämmaemand teeb vaid oma tööd, hingega oli tõesti vaid üks kes reageeris lapse lakamatu nutu peale ja tuli vaatama miks laps nii rahutu ja pakkus lisatoitu peale mida laps magas laitmatult mul laps oli sisuliselt 2 päeva nälgas sest tissist ta ei saanud piisavalt ja kaal muudkui kukkus ja kukkus. Mul on hea meel teie teiste üle kellel on positiivsed kogemused, mina pidin kahjuks väga pettuma. Ja maksma ka oma pettumuse eest, ning tõesti koristaja abi oli lifti nupu vajutus, ja tema vaba aja häirimine, et mu käed olid asjade ja lapsega hõivatud. Ja ärge muretsege laps kosub tissiotsas ja naudime kodus olemist.
0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kle TA, esimese asjana näidati mulle ämmaemanda numbrit ja kuidas teda vajadusel appi kutsuda. Sul oli sellest telefoni kulutusest kah kahju ja ei kutsunud, kui sa seal üksi vaevlesid? Samuti anti mulle valida erinevaid tubasid, ka tasuta tube. Miks sa sinna peretuppa üldse läksid, kui meest  kõrval polnud? Kui sa nüüd suuremat pilti vaataksid, siis su jorss on äkki kõiges süüdi, et sind üldse paksuks pani ja seda kõike pidid läbi elama. Tõega, otsi abi, sest see asi hakkab sul kuhjuma väsimusega. Lapsekasvatus on hoopis suurem väljakutse kui sünnitusmaja.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kle TA, esimese asjana näidati mulle ämmaemanda numbrit ja kuidas teda vajadusel appi kutsuda. Sul oli sellest telefoni kulutusest kah kahju ja ei kutsunud, kui sa seal üksi vaevlesid? Samuti anti mulle valida erinevaid tubasid, ka tasuta tube. Miks sa sinna peretuppa üldse läksid, kui meest kõrval polnud? Kui sa nüüd suuremat pilti vaataksid, siis su jorss on äkki kõiges süüdi, et sind üldse paksuks pani ja seda kõike pidid läbi elama. Tõega, otsi abi, sest see asi hakkab sul kuhjuma väsimusega. Lapsekasvatus on hoopis suurem väljakutse kui sünnitusmaja.

[/quote

Jumala haige oled ju.

 

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Sünnitus Pelgulinnas sünnitajad jaanuaris.