Esileht Kodunurk Pelmeenide valmistamise nippe

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Pelmeenide valmistamise nippe

Postitas:

Võtsin esimest korda käsile ise pelmeenide valmistamise. Taigen ja maitse sai kõik õige aga no nii kohutavalt kaua võttis nende vormimine aega. Tegin nii:
Rullisin tainast vorstikujulise kangi, lõikasin noaga parajad viilud ja siis rullisin taigna õhukeseks. Lusikaga täidis sisse ja kokku. Tegin erineva kujuga aga kõik võtsid kaua aega.
Eks see vilumus muidugi ajaga tuleb(ka kuju väljanägemine) aga ehk on veel mõni kiirem variant.

Jagage nippe! Kas kasutate pelmeenivormi? Teete nagu lihapirukaid(klaasi äärega) või kuidagi muud moodi, et aega säästa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:47; 02.04 17:15; 04.04 08:35; 04.04 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmeenivorm muidugi. Ühe liigutusega saab 5 sinu oma tehtud sellega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.k-rauta.ee/p/pelmeenivorm-0068/2vc4
sellist pelmeenivormi kasutan
Lihatäidist on sinna hea pritskotiga panna.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmeenivorm on olemas, aga tüdinesin sellega sebimisest. Pelmeenid tulid väga tillukesed. Lõin käega sellele ja tegin käsitsi. Taignaringideks kasutasin väiksemat klaasi. Tegin päris mitmeks toidukorraks, portsudena sügavkülma. Kokku koos taignateoga läks kolm tundi mässamiseks. Ühekordseks söögikorraks on lihtsam poest osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga see ongi nikerdamine! Jah, pelmeenivormiga saavad liiga väikesed, hambaauku parajad, mitte korralikuks suutäieks 🙂
Aga ehk on abi sellisest pirukavormist: mul on kolme suurusega komplekt, suuremaga teen lihapirukaid ja väiksemaga (kui viitsin, aga viitsin harva) pelmeene.

Leidsin, et tupperwarel on selline, millega saab kolm pirukat korraga teha, pole elusuuruses näinud ja tupperwarega ei tegele, keegi võib aidata, on see pelmeeni jaoks liiga suur, aga 3x jõudsam 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:13; 07.04 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastamast. Ju siis tõesti see ongi nii aeganõudev. Mul läks ka ca 3h, taigna tegin 500g jahuga ja täidist kg hakklihast.
Sai natuke külma ka.

Retseptis oli kirjas, et selle suure(palju väikesi auke) vormiga ajaliselt eriti ei võida.
Osad keerasin otsadest kokku ja osad jätsin lihapiruka kujuliseks.

Eks ma siis tean edaspidi, et tasuks 2x kogus ja suurem laar ikka külma valmis teha ????.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:47; 02.04 17:15; 04.04 08:35; 04.04 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui neid kunagi ammu kodus tehti, siis rulliti tainas lahti ja lõigati klaasiga sõõrid.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 21:26; 04.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres/suguvõsas on läbi aegade olnud pelmeenide ja vareenikute valmistamine rohkem nagu selline ühisettevõtmine.
Tavaliselt on seda tehtud mingi suguvõsa ühisürituse raames – kokkutulek või sünnipäev vms.

Mehed on siis kõik õues ja vahivad mingeid saage ja mootorrattaid, traktoreid ja tööriistu, naised kogunevad kööki ja lobisevad omi jutte ja teevad samal ajal pelmeene.

Pärast on suur hunnik valmis nii lauale panekuks kui ka soovijatel kaasa võtmiseks.
Üksi tehes läheks ikka aega küll, aga kui sellest teha selline seltskondlik üritus, siis läheb päris kähku ja on lõbus ka.

Kui selliseid suguvõsaüritusi ei ole kombeks teha, kutsu sõbrannad külla, või kasvõi naabrinaised. Seltsis ikka segasem ja kogused ka suuremad.

Meie pere naised on ikka läbi aegade näppude vahel teinud.
Kusjuures pelmeene ja vareenikuid vormime kokku erinevalt – vareenikute serv tuleb ikka traditsiooniliselt pitsiline teha. Neid võtteid õpetatakse meil juba väikestele tüdrukutele, nii et on kuidagi käe sees see asi.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres/suguvõsas on läbi aegade olnud pelmeenide ja vareenikute valmistamine rohkem nagu selline ühisettevõtmine.

Tavaliselt on seda tehtud mingi suguvõsa ühisürituse raames – kokkutulek või sünnipäev vms.

Mehed on siis kõik õues ja vahivad mingeid saage ja mootorrattaid, traktoreid ja tööriistu, naised kogunevad kööki ja lobisevad omi jutte ja teevad samal ajal pelmeene.

Pärast on suur hunnik valmis nii lauale panekuks kui ka soovijatel kaasa võtmiseks.

Üksi tehes läheks ikka aega küll, aga kui sellest teha selline seltskondlik üritus, siis läheb päris kähku ja on lõbus ka.

Kui selliseid suguvõsaüritusi ei ole kombeks teha, kutsu sõbrannad külla, või kasvõi naabrinaised. Seltsis ikka segasem ja kogused ka suuremad.

Meie pere naised on ikka läbi aegade näppude vahel teinud.

Kusjuures pelmeene ja vareenikuid vormime kokku erinevalt – vareenikute serv tuleb ikka traditsiooniliselt pitsiline teha. Neid võtteid õpetatakse meil juba väikestele tüdrukutele, nii et on kuidagi käe sees see asi.

Olen sellistest talgutest lugenud ainult vene ja ukraina kirjandusest, siin pole küll kunagi kohanud selliseid. Ilmselt on see slaavi kultuuritava, võib päris tore olla.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 19:50; 03.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres/suguvõsas on läbi aegade olnud pelmeenide ja vareenikute valmistamine rohkem nagu selline ühisettevõtmine.

Tavaliselt on seda tehtud mingi suguvõsa ühisürituse raames – kokkutulek või sünnipäev vms.

Mehed on siis kõik õues ja vahivad mingeid saage ja mootorrattaid, traktoreid ja tööriistu, naised kogunevad kööki ja lobisevad omi jutte ja teevad samal ajal pelmeene.

Pärast on suur hunnik valmis nii lauale panekuks kui ka soovijatel kaasa võtmiseks.

Üksi tehes läheks ikka aega küll, aga kui sellest teha selline seltskondlik üritus, siis läheb päris kähku ja on lõbus ka.

Kui selliseid suguvõsaüritusi ei ole kombeks teha, kutsu sõbrannad külla, või kasvõi naabrinaised. Seltsis ikka segasem ja kogused ka suuremad.

Meie pere naised on ikka läbi aegade näppude vahel teinud.

Kusjuures pelmeene ja vareenikuid vormime kokku erinevalt – vareenikute serv tuleb ikka traditsiooniliselt pitsiline teha. Neid võtteid õpetatakse meil juba väikestele tüdrukutele, nii et on kuidagi käe sees see asi.

Olen sellistest talgutest lugenud ainult vene ja ukraina kirjandusest, siin pole küll kunagi kohanud selliseid. Ilmselt on see slaavi kultuuritava, võib päris tore olla.

Kindlasti on tore koos teha. Küll mitte nii tore, kui nad endale koju kaasa neid veavad.
Ma ei saa ainult sellest kohast aru, miks mehed väljaz mootorrattaid ja traktoreid passivad selle asemel, et aidata pelmeene teha vōi hakkliha läbi masina ajada vōi hoopiski kōike koos teha. Saaks veel rohkem pelmeene.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 21:35; 05.04 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ainult sellest kohast aru, miks mehed väljaz mootorrattaid ja traktoreid passivad selle asemel, et aidata pelmeene teha vōi hakkliha läbi masina ajada vōi hoopiski kōike koos teha. Saaks veel rohkem pelmeene.

Ega see tootmisettevõte pole kus peab toodangut iga hinna eest rohkem andma ja raha teenima. Üks kord ühe juures, teine kord teiste kodus ja kõik saavad koju kaasa, keegi ei kaota midagi. Naistele las jäävad naiste jutud mida meestel pole vaja pealt kuulata või kuulda, neil jälle omad.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 19:50; 03.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on tore koos teha. Küll mitte nii tore, kui nad endale koju kaasa neid veavad.
Ma ei saa ainult sellest kohast aru, miks mehed väljaz mootorrattaid ja traktoreid passivad selle asemel, et aidata pelmeene teha vōi hakkliha läbi masina ajada vōi hoopiski kōike koos teha. Saaks veel rohkem pelmeene.

Ja mina jällegi ei saa sellest aru, kuidas on võimalik, et selle suguvõsa KÕIK naised tahavad köögis kaagutades pelmeene teha. Mina naisena tahaksin rohkem neid saage ja mootorrattaid vaadata, aga see ilmselt oleks keelatud. Jube, kui lähed külla ja pead 3 tundi köögis pelmeene tegema, selle asemel et mootorrattaid vaadata.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 06:30; 04.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti on tore koos teha. Küll mitte nii tore, kui nad endale koju kaasa neid veavad.

Ma ei saa ainult sellest kohast aru, miks mehed väljaz mootorrattaid ja traktoreid passivad selle asemel, et aidata pelmeene teha vōi hakkliha läbi masina ajada vōi hoopiski kōike koos teha. Saaks veel rohkem pelmeene.

Ja mina jällegi ei saa sellest aru, kuidas on võimalik, et selle suguvõsa KÕIK naised tahavad köögis kaagutades pelmeene teha. Mina naisena tahaksin rohkem neid saage ja mootorrattaid vaadata, aga see ilmselt oleks keelatud. Jube, kui lähed külla ja pead 3 tundi köögis pelmeene tegema, selle asemel et mootorrattaid vaadata.

No vaevalt see nüüd nii rangelt kohustuslik on ????. Köögis saab ka muudmoodi kasulik olla, kui pelmeenide tegu tõesti nii vastumeelne on. Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Mul kunagisel klassiõel on peres komme juba 20a kindlasti, et maal tehakse ise verivorste enne jõule. Ja kusjuures KÕIK rõõmuga käivad seal tegemas.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:47; 02.04 17:15; 04.04 08:35; 04.04 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Lähed külla ja pannakse kolmeks tunniks koristama ja nõusid pesema?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 21:26; 04.04 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Lähed külla ja pannakse kolmeks tunniks koristama ja nõusid pesema?

Tõesti kujutad ette, et astud möödaminnes lihtsalt uksest sisse ja pannakse ette hoiatamata pelmeene tegema? Ju käibki koos selline kamp, kellele ühine tegutsemine meeldib nagu talgutel ikka. Vinguviiulile vaevalt et keegi ühist pelmeenitegu mainimagi hakkab.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 09:38; 05.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Lähed külla ja pannakse kolmeks tunniks koristama ja nõusid pesema?

Kui keegi vägisi tööle rakendatakse, siis püha jumal, ei tasu osaleda sellel külaskäigul ????.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.04 11:47; 02.04 17:15; 04.04 08:35; 04.04 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaevalt see nüüd nii rangelt kohustuslik on ????. Köögis saab ka muudmoodi kasulik olla, kui pelmeenide tegu tõesti nii vastumeelne on. Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Appike, ma ju ütlesin, et ma tahaksin mootorrattaid vaadata! Mis koristamine, kohvi keetmine ja nõude pesemine, tule Unzipp appi!

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 06:30; 04.04 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaevalt see nüüd nii rangelt kohustuslik on ????. Köögis saab ka muudmoodi kasulik olla, kui pelmeenide tegu tõesti nii vastumeelne on. Koristada, kohvi keeta, nõusid pesta jne.

Appike, ma ju ütlesin, et ma tahaksin mootorrattaid vaadata! Mis koristamine, kohvi keetmine ja nõude pesemine, tule Unzipp appi!

????.

Täiega ! Nagu mingis hüpnoosis oleks. Ilmselt seepärast see kõik niivahva ongi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 21:35; 05.04 00:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagage nippe! Kas kasutate pelmeenivormi? Teete nagu lihapirukaid(klaasi äärega) või kuidagi muud moodi, et aega säästa?

Nipp on selles, et ma ei näe mingit pointi neid ise teha. See muidugi ei vasta teemasse, aga tegelikult ka: poes on valik niiiiii suur, et mi-da-gi peaks ikka iga sööja leidma. Minu puhul muidugi ei kehti ka see “enda tehtud on ikka parem”, sest ma ei pea ennast superkokaks. Ka ei ole mul sügavkülmas nii palju ruumi, sest minu kiiks on marjad, seened, aedviljad ning pelmeenid-lihad jne sinna ei kuulu.
Aga kui mõelda, siis ilmselt kasutaksin vormi. Emal on, teeb 12 või 16 tk (pole päris kindel) korraga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 15:27; 05.04 15:32; 08.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on siis kõik õues ja vahivad mingeid saage ja mootorrattaid, traktoreid ja tööriistu, naised kogunevad kööki ja lobisevad omi jutte ja teevad samal ajal pelmeene.

Minu eksäi oli ka selline, et tema meelest kuuluski naine kööki ja oli väga üllatunud/ rahulolematu, kui mina eksmehega koos toas/ õues olin (aga mitte köögis). Ämm oli sellise allasurutusega ülirahul, aga mul hakkas vastu.
Siin siis samamoodi – mehed teevad mida tahavad, naised teevad KASULIKKE asju ja pärast söövad KÕIK?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 15:27; 05.04 15:32; 08.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks nendega tegemist ole, aga plussiks on see, et siis saab korraga rohkem ja peamine on parem maitse. Täiesti naturaalse maitse saab ise tehes, soola, musta pipart ja hea hakkliha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on siis kõik õues ja vahivad mingeid saage ja mootorrattaid, traktoreid ja tööriistu, naised kogunevad kööki ja lobisevad omi jutte ja teevad samal ajal pelmeene.

Minu eksäi oli ka selline, et tema meelest kuuluski naine kööki ja oli väga üllatunud/ rahulolematu, kui mina eksmehega koos toas/ õues olin (aga mitte köögis). Ämm oli sellise allasurutusega ülirahul, aga mul hakkas vastu.

Siin siis samamoodi – mehed teevad mida tahavad, naised teevad KASULIKKE asju ja pärast söövad KÕIK?

Tegelikult on niimoodi lood, et igal köögil on omad mõõdud ja 20 inimest ei mahu toimetama. Nii visatakse mehed välja, sisi naised saavad pläkutada oma jutte (mehi taga rääkida) ja mehed oma jutte ja ehk on ka õue vaja mingeid töid teha. Sellised üritused ju on rohkem nagu kokkutulekud, kui et töö tegemised. Ja on hulgaliselt naisi, kellel selline nokitsemine meeldib, lihtsalt üksi on igav, sõbrannaga koos lõbusam

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin siis samamoodi – mehed teevad mida tahavad, naised teevad KASULIKKE asju ja pärast söövad KÕIK?

Kui naised pelmeeniteo organiseerisid, ju siis teevad nemad ka seda, mida nad just tahavad. Kui ei tahaks teha, ju läheksid lihtsalt poodi.
Mulle ka meeldivad ühised söögitegemise üritused. Meie köögikambas on tavaliselt üks mees ka – see, keda masinad ei huvita, aga kokkamises on alati käpp. Ja paar naist, kes on nõus lauda katma ja seltskonda lõbustama, aga käsi toiduga ei määri – ka selle vastu pole kellelgi midagi. Üks neist on mu oma tütar. Peaasi, et tore päev on ja saab midagi huvitavat katsetada, mida üksi ei viitsi ette võtta. Rääkimata sellest, et siis üksi ka ära süüa. Ikka tahaks kõigile teha.
Aga kui suvi saabub, siis on me naised toiduteost priid, ainult mehed toimetavad grilli ja suitsuahju ümber, suvekööki meid ei lasta.
Ma võin siis rahus linnatüdrukust sõbrannale näidata, kuidas raider töötab, tal ka põnev.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 09:38; 05.04 22:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie teeme kodus ikka mitu korda aastas pelmeene, mehega koos. Mõlemal on oma vorm. Väga kiiresti saab suure hulga valmis ja pikemaks ajaks varu sügavkülma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolasin aliexpressis ja lõin sellele teemale mõeldes sisse pelmeenivorm, tuli valikusse ka selline, mida enne pole näinudki:

link saab kah 30tk kahe taignaplaadi rullimise vaevaga, ei pea klaasiga ringe lõikama jne. Eks nad on ka vist väiksemat sorti…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 16:13; 07.04 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan rullimiseks pastamasinat ja pelmeenide tegemiseks neid vorme, mille pilt siin ees pool on. No suuremat vormi, u 5cm läbimõõduga. Eks ta üks nikerdamine on ikka. Kui liiga palju täidist, ei püsi koos. Kui liiga vähe, ei maitse hästi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolasin aliexpressis ja lõin sellele teemale mõeldes sisse pelmeenivorm, tuli valikusse ka selline, mida enne pole näinudki:

link saab kah 30tk kahe taignaplaadi rullimise vaevaga, ei pea klaasiga ringe lõikama jne. Eks nad on ka vist väiksemat sorti…

See oleks rohkem nagu ravioolidele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.04 15:27; 05.04 15:32; 08.04 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pritskoti soovitajale – ma logisin praegu esimest korda paari aasta jooksul siia foorumisse sisse, et aitäh öelda. Pritskott on ju geniaalne idee!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Kodunurk Pelmeenide valmistamise nippe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.