Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pension hooldekodu arvele – eestkoste seadmine või saab kuidagi veel?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Pension hooldekodu arvele – eestkoste seadmine või saab kuidagi veel?

Postitas:
Kägu

Ja ma ei tee seda üldse salaja, ma olen seda selgesti väljendanud, et pension peaks edaspidi minule laekuma

PeaKS? See pole ju isegi kindel kõneviis – ja ka mitte selge väljendumine.
Kui ütled peaks, viitab see, et tegelikult on teisi võimalusi veel.
Seda, et vend on lällav joodik, mainisid nüüd esimest korda. Mis sellise järel veel oodata, pole ju mitte mingit tõenäosust, et ta sulle mingit ülekannet hakkaks tegema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma ei tee seda üldse salaja, ma olen seda selgesti väljendanud, et pension peaks edaspidi minule laekuma

PeaKS? See pole ju isegi kindel kõneviis – ja ka mitte selge väljendumine.
Kui ütled peaks, viitab see, et tegelikult on teisi võimalusi veel.
Seda, et vend on lällav joodik, mainisid nüüd esimest korda. Mis sellise järel veel oodata, pole ju mitte mingit tõenäosust, et ta sulle mingit ülekannet hakkaks tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et kui TA juba pole siiani miskipärast panka helistanud ja kaarti püüdnud sulgeda, siis peaks ta tegema seda väga kiiresti. Milleks küll oodata? Ka nädalavahetus ju ei sega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll see isik, keda tsiteerid, aga olen pangatöötaja ja kinnitan, et vahet ei ole, kes helistab. Nii netipanga kui ka pangakaardid saab sulgeda ka mitte konto omanik.

Lähen mehega riidu, sest me ei jõua ühisele otsusele, kas teha mingi suurem ost (no näiteks tema tahaks uut autot osta, aga minu arvates pole vanal midagi viga ja kannatab sõita küll), helistan panka ja palun tema netipanga ja pangakaardi sulgeda, väites et seda kuritarvitatakse. Mees ei saa tehingut teha, uus auto jääb ostmata, esialgu ei saa ta üldse ilmselt aru milles probleem, pärast luuletan mingi põhjuse, miks ma arvasin et ta pangakonto ohus on. Või ostan kõnekaardi ja pank ei saagi teada kes helistas? Võin ju ennast ka enda meheks nimetada (kuskohast pangatöötaja peaks teadma, missugune hääl mu mehel on), las siis pärast teeb selgeks, et see polnud tema kes Viru keskuse lähedalt tundmatult numbrilt helistas. Auto ost vast nii aegkriitiline pole, aga mingid tehingud võivad olla küll. Nii lihtne ongi või?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PeaKS? See pole ju isegi kindel kõneviis – ja ka mitte selge väljendumine.

Ma vennaga suheldes väljendusin ikka kindlas kõneviisis ja tegelikult ta isegi lubas järgmisest kuust alates raha kanda. Sel hetkel tundus ta isegi üsna adekvaatne, eks tal on helgemaid päevi ka, päris kogu aeg ei lälla. Aga muust jutust jäi mulle mulje, et ta ei ole siiski aru saanud, et ta peab nüüd maksimaalselt pingutama, et mingigi töö leida – sellepärast ma ei saa seda lubadust ka uskuda.

Saan aru, et olen pehmo, aga otsustasin siiski oodata aprilli alguse pensionipäevani.  Esiteks sellepärast, et tean, et ema tahaks seda. Teiseks sellepärast, et nagu juba öeldud, kontot blokeerides ei olegi vist enne eestkoste jõustumist mingit võimalust ema pensioni arvete tasumiseks kasutada, see pole aga minu jaoks parim variant. Minu esimene eelistus oleks see, kui pension oleks võimalik  kuidagi otse hooldekodule kanda, see oli ka minu teemaalgatuse põhiküsimus ja püüan selle kohta veel uurida. Sest ma kujutan ette, et selline olukord, kus inimene järsku teovõime kaotab ja kellelgi tema kontole ligipääsu pole, ei tohiks ju nii väga haruldane olla, seega võiks olla ka mingi kiirem ja lihtsam võimalus, et tema pension hooldekodule suunata.

KOV ametnikuga tahtsin telefonitsi vestelda just sellepärast, et ehk on tal mulle mingisuguseid nö. kergelt mitteametlikke soovitusi, muuhulgas on mul tegelikult vaja valida kahe hooldekodu vahel ja ametlikult ta ei saa mulle ilmselt öelda, et üks on eeldatavasti parem kui teine. Suuliselt on kogu seda olukorda ka veidi lihtsam selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PeaKS? See pole ju isegi kindel kõneviis – ja ka mitte selge väljendumine.

Ma vennaga suheldes väljendusin ikka kindlas kõneviisis ja tegelikult ta isegi lubas järgmisest kuust alates raha kanda. Sel hetkel tundus ta isegi üsna adekvaatne, eks tal on helgemaid päevi ka, päris kogu aeg ei lälla. Aga muust jutust jäi mulle mulje, et ta ei ole siiski aru saanud, et ta peab nüüd maksimaalselt pingutama, et mingigi töö leida – sellepärast ma ei saa seda lubadust ka uskuda.

Saan aru, et olen pehmo, aga otsustasin siiski oodata aprilli alguse pensionipäevani. Esiteks sellepärast, et tean, et ema tahaks seda. Teiseks sellepärast, et nagu juba öeldud, kontot blokeerides ei olegi vist enne eestkoste jõustumist mingit võimalust ema pensioni arvete tasumiseks kasutada, see pole aga minu jaoks parim variant. Minu esimene eelistus oleks see, kui pension oleks võimalik kuidagi otse hooldekodule kanda, see oli ka minu teemaalgatuse põhiküsimus ja püüan selle kohta veel uurida. Sest ma kujutan ette, et selline olukord, kus inimene järsku teovõime kaotab ja kellelgi tema kontole ligipääsu pole, ei tohiks ju nii väga haruldane olla, seega võiks olla ka mingi kiirem ja lihtsam võimalus, et tema pension hooldekodule suunata.

KOV ametnikuga tahtsin telefonitsi vestelda just sellepärast, et ehk on tal mulle mingisuguseid nö. kergelt mitteametlikke soovitusi, muuhulgas on mul tegelikult vaja valida kahe hooldekodu vahel ja ametlikult ta ei saa mulle ilmselt öelda, et üks on eeldatavasti parem kui teine. Suuliselt on kogu seda olukorda ka veidi lihtsam selgitada.

Miks sa niimoodi jupikeste kaupa infot tilgutad? Kui kokku leppisite, siis loomulikult oota kokku lepitud kuupäev ära.
Enne kirjutasid nagu teisiti… et vend oli öelnud, et omal raha vaja jne

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa niimoodi jupikeste kaupa infot tilgutad? Kui kokku leppisite, siis loomulikult oota kokku lepitud kuupäev ära. Enne kirjutasid nagu teisiti… et vend oli öelnud, et omal raha vaja jne

Vabandust, kõik detailid ei tundunud alguses olulised. Palusin tal esialgu kanda juba ka selle kuu pensioni, sest ema on juba kuu algusest haiglas – selle kohta ütles ta, et tal endal on praegu raha vaja ja järgmisel kuul kannab. Aga kuna tema edasine tegevusplaan jäi väga ebamääraseks, just tööotsimise kohapealt (et töötukassasse minekul pole mõtet ja miks üks või teine töökoht talle kohe üldse ei sobi), siis ma kardan, et tema lubadus ei pea ja järgmisel kuul kordub sama. Nii et ma praegu valmistun selleks võimaluseks. Mu varasem kogemus näitab ka, et tema lubadustega ei saa väga arvestada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii lihtne ongi või?

Arvad, et pangatöötajad valetavad? No proovi ära, äkki ongi nii lihtne jah. Kui ise täpselt ei tea, ei tasu ju fantaseerida.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen mehega riidu, sest me ei jõua ühisele otsusele, kas teha mingi suurem ost (no näiteks tema tahaks uut autot osta, aga minu arvates pole vanal midagi viga ja kannatab sõita küll), helistan panka ja palun tema netipanga ja pangakaardi sulgeda, väites et seda kuritarvitatakse. Mees ei saa tehingut teha, uus auto jääb ostmata, esialgu ei saa ta üldse ilmselt aru milles probleem, pärast luuletan mingi põhjuse, miks ma arvasin et ta pangakonto ohus on. Või ostan kõnekaardi ja pank ei saagi teada kes helistas? Võin ju ennast ka enda meheks nimetada (kuskohast pangatöötaja peaks teadma, missugune hääl mu mehel on), las siis pärast teeb selgeks, et see polnud tema kes Viru keskuse lähedalt tundmatult numbrilt helistas. Auto ost vast nii aegkriitiline pole, aga mingid tehingud võivad olla küll. Nii lihtne ongi võ

Vabandust, mida sa vaidled? Ma ju tean, millest ma räägin. Olen ise samamoodi pangakaarte sulgenud kolmanda isiku kõne peale ja netipanka blokeerinud.

Kui on kuritarvitamise oht, siis pangatöötaja peab kaardi ja netipanga sulgema. Kui ongi keegi halba nalja teinud, siis saab mõlemad ju uuesti avada. Kui mitte sulgeda, siis on kahju tõenäoliselt palju suurem kui siis, kui kaart ja internetipank on kellegi pahatahtliku nalja pärast blokeeritud.

Oma kogemusest tean vaid ühte korda, kus keegi sellist halba nalja tegi. Tavaliselt tülitsevad inimesed teistmoodi.

Ja infoks. Kui leiad kellegi pangakaardi, siis tuleks ka alati panka helistada ja lasta kaart sulgeda. Kaardiomaniku otsimine ei ole õige tegu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa niimoodi jupikeste kaupa infot tilgutad? Kui kokku leppisite, siis loomulikult oota kokku lepitud kuupäev ära. Enne kirjutasid nagu teisiti… et vend oli öelnud, et omal raha vaja jne

Miks sa norid? Kas TA peaks tõesti kogu oma pere eluloo siia kirja panema? Tema küsimus on ju täiesti lihtne ja arusaadav. Mis tähtsust sel on, et TA vend teeb nii või naa. Saime aru, et venna käest on raske seda raha kätte saada ja mis sel teemal edasi nokkida, kuidas TA enne ja pärast midagi venna kohta kirjutas?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, kõik detailid ei tundunud alguses olulised. Palusin tal esialgu kanda juba ka selle kuu pensioni, sest ema on juba kuu algusest haiglas – selle kohta ütles ta, et tal endal on praegu raha vaja ja järgmisel kuul kannab. Aga kuna tema edasine tegevusplaan jäi väga ebamääraseks, just tööotsimise kohapealt (et töötukassasse minekul pole mõtet ja miks üks või teine töökoht talle kohe üldse ei sobi), siis ma kardan, et tema lubadus ei pea ja järgmisel kuul kordub sama. Nii et ma praegu valmistun selleks võimaluseks. Mu varasem kogemus näitab ka, et tema lubadustega ei saa väga arvestada.

Keeruline olukord, jah. Ilmselt elab vend emale kuuluvas korteris. Ja, kui nüüd pensionist hakata hooldekodu eest maksma (kardan, et kogu pension ei katagi hooldekodu arvet ära ja sul tuleb ikkagi ise juurde maksta), siis kes maksab ema kommunaalid? Seni maksti neid ju ema pensionist. Vend ise ilmselt ei hakka neid kommunaale maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline olukord, jah. Ilmselt elab vend emale kuuluvas korteris. Ja, kui nüüd pensionist hakata hooldekodu eest maksma (kardan, et kogu pension ei katagi hooldekodu arvet ära ja sul tuleb ikkagi ise juurde maksta), siis kes maksab ema kommunaalid? Seni maksti neid ju ema pensionist. Vend ise ilmselt ei hakka neid kommunaale maksma.

Jah, nii on. Sellega olen arvestanud, et hooldekodu eest pean juurde maksma. Ja karta on, et vend kommunaale ei maksa. Eks näeb, ma praegu selle peale veel ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, nii on. Sellega olen arvestanud, et hooldekodu eest pean juurde maksma. Ja karta on, et vend kommunaale ei maksa. Eks näeb, ma praegu selle peale veel ei mõtle.

Vend siis peab sotsiaalabi küsima, kui ei suuda arveid tasuda. Ära ometi tema kulusid katma hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen mehega riidu, sest me ei jõua ühisele otsusele, kas teha mingi suurem ost (no näiteks tema tahaks uut autot osta, aga minu arvates pole vanal midagi viga ja kannatab sõita küll), helistan panka ja palun tema netipanga ja pangakaardi sulgeda, väites et seda kuritarvitatakse. Mees ei saa tehingut teha, uus auto jääb ostmata, esialgu ei saa ta üldse ilmselt aru milles probleem, pärast luuletan mingi põhjuse, miks ma arvasin et ta pangakonto ohus on. Või ostan kõnekaardi ja pank ei saagi teada kes helistas? Võin ju ennast ka enda meheks nimetada (kuskohast pangatöötaja peaks teadma, missugune hääl mu mehel on), las siis pärast teeb selgeks, et see polnud tema kes Viru keskuse lähedalt tundmatult numbrilt helistas. Auto ost vast nii aegkriitiline pole, aga mingid tehingud võivad olla küll. Nii lihtne ongi või?

Aga ehk räägid siis ise, kuidas on?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa, TA, ikka proovisid juba kaarti ja netipanka sulgeda? Mis sai? Või tõesti ei üritanudki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa, TA, ikka proovisid juba kaarti ja netipanka sulgeda? Mis sai? Või tõesti ei üritanudki?

Ma sain aru, et TA loodab praegu siiski pehmemale taktikale. Et ootab aprillikuu pensioni ära ja siis katsub vennaga kaubale saada. Vähemalt selline mulje jäi kuskilt kommentaarist. Ehk saab siiski heaga?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain aru, et TA loodab praegu siiski pehmemale taktikale. Et ootab aprillikuu pensioni ära ja siis katsub vennaga kaubale saada. Vähemalt selline mulje jäi kuskilt kommentaarist. Ehk saab siiski heaga?

Viinalembese töötuga oleks see küll väga naiivne lootus. Mu meelest on teema tehtud ka seepärast, et võimalikult kiiresti venna rahakasutust piirata. Või millest see eestkoste ajakulu küsimus siis?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain aru, et TA loodab praegu siiski pehmemale taktikale. Et ootab aprillikuu pensioni ära ja siis katsub vennaga kaubale saada. Vähemalt selline mulje jäi kuskilt kommentaarist. Ehk saab siiski heaga?

Viinalembese töötuga oleks see küll väga naiivne lootus. Mu meelest on teema tehtud ka seepärast, et võimalikult kiiresti venna rahakasutust piirata. Või millest see eestkoste ajakulu küsimus siis?

Olen teemaalgataja. Jah, praegu plaanin aprilli pensionipäeva ära oodata, tean, et naiivne, aga otsustasin praegu nii. Eestkoste ajakulu kohta küsisingi lihtsalt infoks, et sellest lähtualt edasisi plaane teha.

Sotsiaaltöötajaga rääkisin ka, aga väga palju targemaks ei saanud, tema teada ka peale eestkoste muid võimalusi pole. Aga kiirkorras olevat võimalik saada esialgse õiguskaitse korras ajutiseks eestkostjaks, seal olevat küll kõrgem riigilõiv, aga kui aprillis selgub, et vend mulle ikka midagi ei kanna ja pangakontot ka blokeerida pole võimalik, siis pean ilmselt seda taotlema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ema on täiesti ebaadekvaatne? Äkki ema teeks sinu nimele volituse, notar tuleb ka haiglasse kui vaja ja siis saad ise ka ülekandeid teha ema arvelt ja pangakaardi täiesti kinni panna. Saad vähemalt näha, palju raha alles on üldse…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ema on täiesti ebaadekvaatne? Äkki ema teeks sinu nimele volituse, notar tuleb ka haiglasse kui vaja ja siis saad ise ka ülekandeid teha ema arvelt ja pangakaardi täiesti kinni panna. Saad vähemalt näha, palju raha alles on üldse…

Jah, kahjuks praegu ei saa temaga peaaegu üldse kontakti, ta on kindlasti otsustusvõimetu. Mingeid rahavarusid arvel ilmselt ei ole, see oli neil pensionipäevaks alati otsas ja ma eriti ei usu, et praegu teisiti on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vend hoolitseb ema eest siis praegu? Ja ema on sellega rahul ja hooldatud? Äkki tahavadki koos kodus olla hoopis, kui ema päris hooletuses pole, ei pea ehk kiirustama hooldekoduga ka?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vend hoolitseb ema eest siis praegu? Ja ema on sellega rahul ja hooldatud? Äkki tahavadki koos kodus olla hoopis, kui ema päris hooletuses pole, ei pea ehk kiirustama hooldekoduga ka?

TA ju kirjutas, et ema on õendus-hoolduses praegu ja juhtum on värske, hooldekodu on välja valitud, aga lepingut pole veel sõlmitud.
Võiks ju enne teema läbi lugeda, kui vastama hakata.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keeruline olukord, jah. Ilmselt elab vend emale kuuluvas korteris. Ja, kui nüüd pensionist hakata hooldekodu eest maksma (kardan, et kogu pension ei katagi hooldekodu arvet ära ja sul tuleb ikkagi ise juurde maksta), siis kes maksab ema kommunaalid? Seni maksti neid ju ema pensionist. Vend ise ilmselt ei hakka neid kommunaale maksma.

Jah, nii on. Sellega olen arvestanud, et hooldekodu eest pean juurde maksma. Ja karta on, et vend kommunaale ei maksa. Eks näeb, ma praegu selle peale veel ei mõtle.

Kui tehakse vanainimesele eestkoste, siis kohus vaatab üle kogu vanainimese vara kasutamise. Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab. Kohust võib tõstada teema, et miks korterit välja ei üürita, kui vanainimene viibib hooldekodus. Üürimine on vanainimsele kasulikum, võrreldes sellega, et korter niisama seisaks. Pojal ei ole aga niisama lihtsalt (juriidiliselt) õigust seal elada, kui korter on vanainimese nimel ja mingeid eraldi kokkuleppeid vormistatud ei ole.

Ja kui hooldekodu maksmiseks jääb raha puudu, siis tõesti, võiks möelda korteri välja üürimise peale. Meie näiteks nii tegime.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse vanainimesele eestkoste, siis kohus vaatab üle kogu vanainimese vara kasutamise. Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab. Kohust võib tõstada teema, et miks korterit välja ei üürita, kui vanainimene viibib hooldekodus. Üürimine on vanainimsele kasulikum, võrreldes sellega, et korter niisama seisaks. Pojal ei ole aga niisama lihtsalt (juriidiliselt) õigust seal elada, kui korter on vanainimese nimel ja mingeid eraldi kokkuleppeid vormistatud ei ole.

Tõsi, ma selle peale pole mõelnudki. See teeb asja minu jaoks veel keerulisemaks, sest siis peaksin ma hakkama seda kõike organiseerima. Korter on kola täis ja 30 aastat remontimata, isegi kui see õnnestuks remontimata kujul välja üürida, siis kolast lahtisaamine nõuab ikka aega ja raha.  Ja kõige ebameeldivam minu jaoks oleks see, et  paratamatult peaksin ma siis kuidagi venna sealt välja viskama, see oleks aga ilmselt sama keeruline kui puuküürnikust lahti saamine.

Oeh. Ma ise tunnen küll hetkeseisuga, et pigem maksan selle puuduoleva raha kui kogu selle jamaga tegelema hakkan, ma ei jaksa praegu lihtsalt. Aga kui kohus käsib, siis vist valikut pole. Põhimõtteliselt kujutan ette, et üürnik võib siis ju ka vend olla, loomulikult mingit üüri ta siis maksma ei hakka, aga vähemalt on jokk? Või see ei päästa, sest mina eestkostjana pean siis vastutama selle eest, et üür saaks sisse nõutud?

Kas on veel mingid variandid, mille peale ma ei ole tulnud? St kas saaks kuidagi nii, et mina maksan ainult selle osa, mis ema pensionist puudu jääb, hooldekodu tasuks ja ei pea  tegelema  korteri, venna ja kogu selle kaasneva jamaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa niiviisi mõelda. Ma olen palju lugusid kuulnud sellest hooldushaiglates käies, kuidas lähedased maksavad aastakümneid ja kõik on juba müüdud, aga ikka arved aina tulevad… Ehk et sa ei tea, kaua inimene seal hooldekodus peab elama, seepärast on vaja arvestada pikaaegse perspektiiviga. Kõik välja üürida ja kõik hooldekodu jaoks. Praegu on kerge korterit välja üürida, odavaid kortereid otsitakse tikutulega. Vend tuleb ikka elule õpetada, sest jääd siis sina nii teda kantseldama terveks tema eluks ka lisaks emale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse vanainimesele eestkoste, siis kohus vaatab üle kogu vanainimese vara kasutamise. Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab. Kohust võib tõstada teema, et miks korterit välja ei üürita, kui vanainimene viibib hooldekodus. Üürimine on vanainimsele kasulikum, võrreldes sellega, et korter niisama seisaks. Pojal ei ole aga niisama lihtsalt (juriidiliselt) õigust seal elada, kui korter on vanainimese nimel ja mingeid eraldi kokkuleppeid vormistatud ei ole.

Tahad öelda, et kui kinnisvara omanik peaks hooldekodu ja eestkostet vajama, siis kohus tõstab temaga eluaeg koos elanud lapsed omaenda kodust välja kuuse alla?
Ma saan aru, et kui korter tühjana seisaks, siis võiks selle kas müüa või välja üürida, aga et keegi hakkaks elanikke välja viskama, no see ei ole küll võimalik.
Kui oleks, siis peaks ju iga vanem laste sündides juba mõttelise osa neile kinkima, et kui midagi juhtub, siis jääks neile kodu ikka alles. Millegipärast seda ju ei tehta ja inimesed võivad end vanematele kuuluvas kodus kindlalt tunda. Ka pole kuulnud, et oma lastega massiliselt üürilepinguid sõlmitaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidage nüüd hoogu, ärge hirmutage teemaalgatajat liiga. Eri asjad on tema kui ema eestkostja õigused ja kohustused ja see, kas ja kuidas keegi (KOV) tegutseb eri olukordades.

Kui korterisse on ka venna elukoht registreeritud, siis kindlasti ei hakata hooldekodu tasude jaoks nõudma korteri müümist või välja üürimist.

Korteri jms kinnisvaraga hakatakse tegelema mitte eestkoste seadmise puhul vaid siis, kui keegi on paigutatud hooldusele, tema pensionist ei piisa ning puuduvad maksujõulised sugulased, kes puudujääva osa tasuvad. St kui vanur jääb KOV poolt “juurdemakstavaks”, siis hakkab KOV otsima, kas pole vara mida realiseerida jms.

Seni kui teemaalgataja saavutab, et tema kontrollib pensioni, see laekub hooldekoduarve eest + ta maksab puuduoleva juurde, seni ei huvita kedagi, kas kuskil on veel keegi, kel ülalpidamiskohustus(antud juhul vanuri teine laps st teemaalgataja vend). Või kas vanuril on miljonite eest kinnisvara jne.

Iseasi on, et teemaalgatajal on loomulikult õigus nõuda, et pensionist puudu jääva osa maksaks nad vennaga pooleks, võrdselt. Võib isegi kohtu kaudu nõuda. Aga tundub vist lootusetu.

Aga, jah, kui saate ema eestkostjaks siis paraku koos kõigi kohustustega, sh ka (tekkida võivate) maksmata arvetega ema korteri eest…ehk siis kas vend seal arveid maksma või mingi muu lahendus (siiski ta sealt ära ja üürile anda või maha müüa…).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tehakse vanainimesele eestkoste, siis kohus vaatab üle kogu vanainimese vara kasutamise. Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab. Kohust võib tõstada teema, et miks korterit välja ei üürita, kui vanainimene viibib hooldekodus. Üürimine on vanainimsele kasulikum, võrreldes sellega, et korter niisama seisaks. Pojal ei ole aga niisama lihtsalt (juriidiliselt) õigust seal elada, kui korter on vanainimese nimel ja mingeid eraldi kokkuleppeid vormistatud ei ole. Ja kui hooldekodu maksmiseks jääb raha puudu, siis tõesti, võiks möelda korteri välja üürimise peale. Meie näiteks nii tegime.

Sinu jutt on nüüd küll pehmelt öeldes rumal! Kui hooldekodu arved on tasutud, siis miks peab kohus olema vägagi huvitatud, et korter on välja üüritud?

Natukene valesti oled asjadest aru saanud seoses oma asjaajamiste käigus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähen mehega riidu, sest me ei jõua ühisele otsusele, kas teha mingi suurem ost (no näiteks tema tahaks uut autot osta, aga minu arvates pole vanal midagi viga ja kannatab sõita küll), helistan panka ja palun tema netipanga ja pangakaardi sulgeda, väites et seda kuritarvitatakse. Mees ei saa tehingut teha, uus auto jääb ostmata, esialgu ei saa ta üldse ilmselt aru milles probleem, pärast luuletan mingi põhjuse, miks ma arvasin et ta pangakonto ohus on. Või ostan kõnekaardi ja pank ei saagi teada kes helistas? Võin ju ennast ka enda meheks nimetada (kuskohast pangatöötaja peaks teadma, missugune hääl mu mehel on), las siis pärast teeb selgeks, et see polnud tema kes Viru keskuse lähedalt tundmatult numbrilt helistas. Auto ost vast nii aegkriitiline pole, aga mingid tehingud võivad olla küll. Nii lihtne ongi või?

Parem üks luhtaläinud tehing kui täiesti tühjaks tehtud pangakonto.

Kah pangatöötaja.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab.

Kirjutatud sai – Kui vanainimesel on vara korteri näol, siis kohus on vägagi huvitatud, kes ja mis otstarbel seda kasutab.

Ehk siis ennekõike on kohus väga huvitataud sellest, et keegi ei kasutaks inimese vara enda kasuks ära, nii nagu seda poeg hetkel teeb. 

Ja, et kohus VÕIB tõstada teema, et miks ei üürita.

Kas sul on endal kogemust hooldusõiguse seadmisega, et kahtluse alla kirjutatu paned? Kui nüüd natuke mõelda, siis korter, mis seisab tühjalt vajab hoolt – kütmist jms. Et korteri väärtus ei langeks. Kuna teema algataja kirjutab, et rahaliselt kiita ei ole, siis ei tundu loogiline, et teemaalagatajal oleks lisaraha, mida tühja korteri kütmisele ja korralhoiule kulutada.

Igaljuhul on kohus huvitatud eeskostel oleva isiku kogu vara sihipärasest haldamisest!

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pension hooldekodu arvele – eestkoste seadmine või saab kuidagi veel?