Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pension Soomest (lisaks Eestile)

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Pension Soomest (lisaks Eestile)

Postitas:

Siin liigub igasugust rahvast. Kas on ka keegi, kes saab Soomest (ja Eestist) pensionit või hakkab seda saama või teab sellest teemast palju? Kui oled Soomes töötanud ja Soome makse maksnud, siis ju peaks arvestuma ka mingi pensionifond – aga kas ja kuidas seda kätte saadakse? Mis peab tegema, et aja saabudes reaalselt ka Soomest pensioni saab? Lihtsalt mingi avaldus või on see keerukam protsess? Kas reaalselt keegi saab Soomest pensioni?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalselt saab. Kas sa Soomes sots ametis ei oska seda küsida? Vōi ei julge?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled Soomes elanud ja seal töötanud, siis saju tead, et Kela-st saad vajaliku info. neil on netis kõik ilusti kirjas ka.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled Soomes elanud ja seal töötanud, siis saju tead, et Kela-st saad vajaliku info. neil on netis kõik ilusti kirjas ka.

Ei tea ma midagi :). See oli nii ammu, 20 aastat tagasi, kui seal töötasin. Arvata on, et asjad on vahepeal oluliselt muutunud. Kas sa oleksid nii kena ja paneksid selle lingi, kus see kirjas on? Tänan ette.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled Soomes elanud ja seal töötanud, siis saju tead, et Kela-st saad vajaliku info. neil on netis kõik ilusti kirjas ka.

Ei tea ma midagi :). See oli nii ammu, 20 aastat tagasi, kui seal töötasin. Arvata on, et asjad on vahepeal oluliselt muutunud. Kas sa oleksid nii kena ja paneksid selle lingi, kus see kirjas on? Tänan ette.

https://www.tyoelake.fi/et/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ka mina kunagi 20a tagasi Soomes. Siis öeldi kohe ära, et pensioni saamiseks peab mingi a la 3 aastat töötama (või oli isegi rohkem), et üldsegi saada õigus pensioni saamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ka mina kunagi 20a tagasi Soomes. Siis öeldi kohe ära, et pensioni saamiseks peab mingi a la 3 aastat töötama (või oli isegi rohkem), et üldsegi saada õigus pensioni saamiseks.

No vot. Ma kardan ka, et pole see asi nii lihtne midagi, et lähen mingile lehele ja muudkui loen, mis teha – ja siis hakkab raha voolama.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ka mina kunagi 20a tagasi Soomes. Siis öeldi kohe ära, et pensioni saamiseks peab mingi a la 3 aastat töötama (või oli isegi rohkem), et üldsegi saada õigus pensioni saamiseks.

nüüdseks on seda piiri 5a peale tõstetud

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 13:04; 20.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ka mina kunagi 20a tagasi Soomes. Siis öeldi kohe ära, et pensioni saamiseks peab mingi a la 3 aastat töötama (või oli isegi rohkem), et üldsegi saada õigus pensioni saamiseks.

nüüdseks on seda piiri 5a peale tõstetud

Mis see tähendab “üldse töötama”? Soomes töötama? Või üldse tööstaaži omama?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin ka mina kunagi 20a tagasi Soomes. Siis öeldi kohe ära, et pensioni saamiseks peab mingi a la 3 aastat töötama (või oli isegi rohkem), et üldsegi saada õigus pensioni saamiseks.

No vot. Ma kardan ka, et pole see asi nii lihtne midagi, et lähen mingile lehele ja muudkui loen, mis teha – ja siis hakkab raha voolama.

No kui sa sinna lehele lugema ei lähe ja omale asju selgeks ei tee, siis on küll päris kindel, et mingit pensioni sa ei saa.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 15:16; 20.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et selle lehe lugemisest on kasu üsna vähe. tuttav palkas pensionile minnes juristi, et paberid aetud saaks, see oli nimelt üpris keeruline protseduur ka talle, kes aastaid Soomes elanud.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 13:04; 20.01 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et selle lehe lugemisest on kasu üsna vähe. tuttav palkas pensionile minnes juristi, et paberid aetud saaks, see oli nimelt üpris keeruline protseduur ka talle, kes aastaid Soomes elanud.

Rate this item:Submit Rating

Lehe lugemisest on nii palju kasu, et saab aru, kas üldse mingit õigust pensionile on. Kui seda pole, mis sellest juristist siis palgata, ega tema Soome riigi seaduseid ei saa muuta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 15:16; 20.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et selle lehe lugemisest on kasu üsna vähe. tuttav palkas pensionile minnes juristi, et paberid aetud saaks, see oli nimelt üpris keeruline protseduur ka talle, kes aastaid Soomes elanud.

Rate this item:Submit Rating

Lehe lugemisest on nii palju kasu, et saab aru, kas üldse mingit õigust pensionile on. Kui seda pole, mis sellest juristist siis palgata, ega tema Soome riigi seaduseid ei saa muuta.

Ma ei saa aru, mis sealt selguma peaks? Seda, et ma Soomes töötasin, ma tean. Seda, et makse maksti, ma tean. Seda, et tollal elasin ja töötasin Soomes, tean. Seda, et nüüd elan Eestis, tean. Mingist 3 ega 5 aastast ma sealt tekstist ei lugenud, mida ma veel saaksin teada sealt?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis sealt selguma peaks? Seda, et ma Soomes töötasin, ma tean. Seda, et makse maksti, ma tean. Seda, et tollal elasin ja töötasin Soomes, tean. Seda, et nüüd elan Eestis, tean. Mingist 3 ega 5 aastast ma sealt tekstist ei lugenud, mida ma veel saaksin teada sealt?

Minu meelest on see päris hea nõu sealt lehelt:

Kui elad Eestis, siis saad välismaa sotsiaalkaitsega seotud nõu ja tõendi A1 Sotsiaalkindlustusametist.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 09:58; 08.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis sealt selguma peaks? Seda, et ma Soomes töötasin, ma tean. Seda, et makse maksti, ma tean. Seda, et tollal elasin ja töötasin Soomes, tean. Seda, et nüüd elan Eestis, tean. Mingist 3 ega 5 aastast ma sealt tekstist ei lugenud, mida ma veel saaksin teada sealt?

Minu meelest on see päris hea nõu sealt lehelt:

Kui elad Eestis, siis saad välismaa sotsiaalkaitsega seotud nõu ja tõendi A1 Sotsiaalkindlustusametist.

Jah, märkasin ja panin kõrva taha. Aga segadust tekitas just see, et ma ei leidnud viiteid nendele nüanssidele, mida siit teemast lugesin – et pead olema 3 või 5 aastat töötanud (kus? see jäigi selgusetuks).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.infofinland.fi/et/elu-soomes/too-ja-ettev-tlus/pension

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind tõesti huvitaks, kes ja miks siia teemasse tulevad miinuseid panema. Mis teil viga on?
Tänan vastajaid, sain abi ja suuna, kus edasi tegeleda.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.01 21:26; 17.01 21:47; 20.01 00:36; 20.01 14:50; 21.01 00:13; 21.01 14:03; 21.01 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roosamannat ei tule sealt kuskilt. Mees mul 10 aastat Soomes töötanud ja makse maksnud, pensioniturvakeskus saadab igal aastal ülevaate kogunenud pensionist. Hetkeseis: pension 346 eurot. Palk olnud ca 2200 € bruto.

Samas loen, et Soomes garanteeritud minimaalne pension on 766.85. Seega kehtib see ainult alalistele elanikele.

Eks seal on ka vast minimaalne tööstaaž, mis peab olema pensionile jäädes. Meil vist 15 aastat. No 10 töötatud aasta kohta see ju normaalne pension ja palk pole ka kõige suurem Soome kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind tõesti huvitaks, kes ja miks siia teemasse tulevad miinuseid panema. Mis teil viga on?

Tänan vastajaid, sain abi ja suuna, kus edasi tegeleda.

Sul on lihtsalt see suhtumine kuidagi….
A’la et äkki ikka keegi tuleks ja maksaks mulle. Küsid vastuseid, aga ise ei täpsusta, kaua sa siis töötasid jne…
Kindlasti pole sa selline ullike, nagu üritad näidata, aga laiskus ise üldse aktiivset rolli võtta info otsimisel väärib miinust küll.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 09:58; 08.02 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, märkasin ja panin kõrva taha. Aga segadust tekitas just see, et ma ei leidnud viiteid nendele nüanssidele, mida siit teemast lugesin – et pead olema 3 või 5 aastat töötanud (kus? see jäigi selgusetuks).

Märkamata jäi sellpärast, et see on jama. Ei ole mingit 3 ega 5 aastast piirangut. Kunagi oli, aga see muutus juba ca 10 aastat tagasi. Täpsema info saad Soome Kelast või meie Sotsiaalkindlustusametist. Uskmatutele nii palju, et töötasin mõned aastad tagasi paar kuud Soome firmas ja mul on Kela paber kus on välja toodud pension selle põhjal. Summa on muidugi väike- mõni euro kuus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pension Soomest (lisaks Eestile)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.