Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensioni 2 samba raha ja võlad

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Pensioni 2 samba raha ja võlad

Postitas:
Kägu

Sattus kuskilt  kõrvu, et pankrotihaldurid soovivad, et väljavõetav raha läheks neile. Kas keegi teab midagi sellest?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õiglane see ju oleks. Saaksid need, kes pahaaimamatult raha välja andsid, oma raha ometi tagasi.

+29
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sattus kuskilt kõrvu, et pankrotihaldurid soovivad, et väljavõetav raha läheks neile. Kas keegi teab midagi sellest?

Kõigepealt ole kindel, et on üldse midagi väljavõtta. Mitmed tuttavad on juba võlgu. Sa ei saa ju seda raha, mis sisse oled maksnud, vaid seda raha, mida selle osaku eest on nõus keegi maksma. Need osakud lähevad müüki, müügisummast võtab riik 20 protsenti tulumaksu ja siis tuleb muidugi võlad ka äramaksta. Kas tahad hakata võlgu pensionist maksma ? Otsustasid koos pensioni kogumisega võlgasid ka kogum hakata ?

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab midagi sellest?

Palju sul siis võlgu on ja kui palju sulle sealt raha välja makstaks?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole kellelegi võlgu, aga lihtsalt kuulsin poole kõrvaga sellist juttu. Et kas vastab tõele, pärandi puhul saab pankrotihaldur II samba raha pankrotivara hulka nõuda, aga kas see ka nüüd kehtib, seda tahtsin teada.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa ometi siis kohe nii ei küsinud?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õiglane see oleks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa ometi siis kohe nii ei küsinud?

Telefonis ei viitsinud pikalt tippida.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja-jah, muidugi, et “ei viitsinud”.

See ilmselt seesama tädi, kes sugulast, kes sms laenu pidevalt võtnud, “aidata soovis”.
Siis ta “viitsis” küll telefoni tippida ja enamusele vastajatele negatiivseid tõmmata.
Ega ta siingi teemas teistsugune ei ole.

Mida sa üldse elus “viitsid”`?
Tööd teha ilmselt mitte….

+5
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt võetakse ära jah, kuid seda kas ka siis kui otsustada edasi hoida ja koguda, siis ei tea.

Mul oli aga paar aastat tagasi seis, kus sain ühe võlgnikuga kahe peale päranduse, sh surnud inimese kolmanda samba. Kohtutäitur korjas sealt kogu raha kohe omale, ilma et oleks mind kui teist pärandi saajat teavitanudki! Ei jaksanud selle paari tuhande euro pärast kohtusse ka minna aga väga nõme ikka.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli aga paar aastat tagasi seis, kus sain ühe võlgnikuga kahe peale päranduse, sh surnud inimese kolmanda samba.

Kas te olite sel hetkel abielus? Muidu ma küll ei saa aru, kuidas ikka nii sai teha.  Või ongi nii, et pole mingeid seadusi, minu raha võib mingi teise võlgniku võla katteks lihtsalt ära võtta? Mis õigusega?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja-jah, muidugi, et “ei viitsinud”.

See ilmselt seesama tädi, kes sugulast, kes sms laenu pidevalt võtnud, “aidata soovis”.

Siis ta “viitsis” küll telefoni tippida ja enamusele vastajatele negatiivseid tõmmata.

Ega ta siingi teemas teistsugune ei ole.

Mida sa üldse elus “viitsid”`?

Tööd teha ilmselt mitte….

Mis värvi on mu juuksed? Mis on mu koera nimi? Kas ma olen tähtkujult veevalaja? Proovi veel, äkki nüüd läheb täppi.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt võetakse ära jah, kuid seda kas ka siis kui otsustada edasi hoida ja koguda, siis ei tea.

Mul oli aga paar aastat tagasi seis, kus sain ühe võlgnikuga kahe peale päranduse, sh surnud inimese kolmanda samba. Kohtutäitur korjas sealt kogu raha kohe omale, ilma et oleks mind kui teist pärandi saajat teavitanudki! Ei jaksanud selle paari tuhande euro pärast kohtusse ka minna aga väga nõme ikka.

Väga nõme on see, et sa jätsid oma õigused kaitsmata. Advokaadibürood teevad ka tasuta  tööotsi, millega aitavad vaeseid ja tõrjutuid. Nimetavad seda vist pro bono töödeks.

Sa oleksid vähemalt pidanud üritamagi oma raha nüüd juba võib öelda varga käest kätte saada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli aga paar aastat tagasi seis, kus sain ühe võlgnikuga kahe peale päranduse, sh surnud inimese kolmanda samba.

Kas te olite sel hetkel abielus? Muidu ma küll ei saa aru, kuidas ikka nii sai teha. Või ongi nii, et pole mingeid seadusi, minu raha võib mingi teise võlgniku võla katteks lihtsalt ära võtta? Mis õigusega?

Pärandust jagasin onupojaga kes oli võlgnik. Korteri sai kenast maha müüdud ja sealt pool onupoja võlgade katteks taiturile ja pool mulle, aga selle kolmanda sambaga läks jah nõmedalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul jäi ka pärandi kättesaamine selle taha pidama, et üks pärijatest oli võlgu ja võlg juba kohtutäituri käes. pank siiski ütles, et kuni võlgnik ei ole koostöövalmis, ei saa ka teised pärijad raha kätte. mingit kogu summa äravõtmist küll ei toimunud ja ma ei saagi aru, kuidas see saaks üldse juhtuda. kohtutäitur ei saa ju raha kätte pärandaja arvelt ja võlgniku arvele ei saa jällegi kogu pärand jõuda, kui ta ainus pärija ei ole. kui jõudis, siis oli see panga, mitte kohtutäituri viga. ja eksimus pidi olema suurem, sest kõik pangad nõuavad pärijate kokkuleppe sõlmimist, st kõik pärijad annavad allkirja dokumendile, kus on kirjas, kelle arvele kui suur osa kantakse. kui pank tegi ülekande ilma sellise dokumendita, siis soovitan küll kohtusse pöörduda. ilmselt piisaks ka panga poole pöördumisest, sest ilmselt ei soovi nad oma veast teadlikuna mingit kohtuteed.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sattus kuskilt kõrvu, et pankrotihaldurid soovivad, et väljavõetav raha läheks neile. Kas keegi teab midagi sellest?

Nii nagu III sambaga praegu, hakkavad ka II samba rahadele nüüd ligi saama nii täiturid kui ka pankrotihaldurid.

See tähendab et paljud inimesed ei pruugi seda raha kunagi näha. Aga võlgu jääb see-eest vähemaks.

Tänage valitsust selle otsuse eest.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu III sambaga praegu, hakkavad ka II samba rahadele nüüd ligi saama nii täiturid kui ka pankrotihaldurid.

See tähendab et paljud inimesed ei pruugi seda raha kunagi näha. Aga võlgu jääb see-eest vähemaks.

Nad ei saa sellele ligi, kui inimene ei võta sammast välja. Praeguse info kohaselt ei ole ju sundust sammast välja võtta, isegi võlgades inimesel mitte, vähemalt pole sellisest sundusest juttu olnud. Kui inimene ise valib selle tee, aga tal on juba võlgnevusi, mis on kohtutäituri käes, siis on ju loogiline, et tema rahalised vahendid lähevad võlgade katteks. Kuigi jah, kui on eraisiku pankrot, siis nüüd võib äkki tõesti tekkida olukord, kus survestatakse inimest seda sammast välja võtma, kuna see muutus nüüd ju ikkagi realiseeritavaks varaks?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei saa sellele ligi, kui inimene ei võta sammast välja. Praeguse info kohaselt ei ole ju sundust sammast välja võtta, isegi võlgades inimesel mitte, vähemalt pole sellisest sundusest juttu olnud. Kui inimene ise valib selle tee, aga tal on juba võlgnevusi, mis on kohtutäituri käes, siis on ju loogiline, et tema rahalised vahendid lähevad võlgade katteks. Kuigi jah, kui on eraisiku pankrot, siis nüüd võib äkki tõesti tekkida olukord, kus survestatakse inimest seda sammast välja võtma, kuna see muutus nüüd ju ikkagi realiseeritavaks varaks?

Tulumaksutagastus arestitakse selliselt:

1. Võlgnikud teevad MTA-s tuludeklaratsiooni.

2. Kohtutäiturid saadavad MTA-le päringu, kes kui palju raha saab. MTA ja teised asutused on kohustatud nendele päringutele vastama.

3. MTA saadab nimekirjad koos summadega, mille peale kohtutäiturid teevad arestimise aktid ja saadavad MTA-le.

4. MTA kannab aktide alusel tulumaksutagastused otse kohtutäiturite kontodele, ehk siis ei ole vahet kuhu võlgnik on soovinud seda tagastust.

Mitte kuskil täitemenetluse seaduses ei ole kirjas, et II samba raha on mittearestitav ja et II samba raha väljamaksja ei peaks täituri akti täitma. Tegemist on võlgniku käsutatava rahasummaga, mida täitur saab arestida.

Muide, III samba raha korral on täituril praegu ka võlgniku asemel õigus teha avaldus osakute tagasiostmiseks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga tulebki tänada, kui keegi saba oma võla tagasi! :d Või peaks seadus kaitsema ainult võlgniku? Võtsin laenu, ei maksnud tagasi, võtsin veel laenu, veel ja veel, sain veel hunniku liiklustrahve ka ja lõpuks on kõik teised süüdi?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu III sambaga praegu, hakkavad ka II samba rahadele nüüd ligi saama nii täiturid kui ka pankrotihaldurid. See tähendab et paljud inimesed ei pruugi seda raha kunagi näha… Tänage valitsust selle otsuse eest.

Huvitav, mis raha sa “näha tahad”, kui sa ise poolele maailmale võlgu oled?
Ja miks ma ei peaks valitsust tänama, kui su laste ema pisutki ettenähtud elatist saab või telekapood oma raha tagasi saab?

Uskumatud tegelased siin ikka.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See tähendab et paljud inimesed ei pruugi seda raha kunagi näha. Aga võlgu jääb see-eest vähemaks. Tänage valitsust selle otsuse eest.

Kes krt teie võlgu siis maksma peaks, luuserid?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota kas ma saan õigesti aru, võlgnik – jääb pm oma pensionist ilma? Täiturid võtavad kogu raha ära? Nagu reaalselt v?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oota kas ma saan õigesti aru, võlgnik – jääb pm oma pensionist ilma? Täiturid võtavad kogu raha ära? Nagu reaalselt v?

Ei saa õigesti aru. Kui võlgnik otsustab, et ta ei soovi II sambast pensioni saada ja võtab selle välja – siis sellest väljavõetud rahast jääb ta ilma. Mis on täiesti mõistlik. Loodan, et kui sellest lollusest muud tolku pole, siis vähemalt mõni võlgnik saab paberid puhtaks ja võlausaldaja oma raha tagasi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu III sambaga praegu, hakkavad ka II samba rahadele nüüd ligi saama nii täiturid kui ka pankrotihaldurid. See tähendab et paljud inimesed ei pruugi seda raha kunagi näha… Tänage valitsust selle otsuse eest.

Huvitav, mis raha sa “näha tahad”, kui sa ise poolele maailmale võlgu oled?

Ja miks ma ei peaks valitsust tänama, kui su laste ema pisutki ettenähtud elatist saab või telekapood oma raha tagasi saab?

Uskumatud tegelased siin ikka.

ma ei saa aru, mille eest sa seda kägu rapid? ta edastas lihtsalt info, kuidas on. kas ta andis omapoolse hinnangu? kas ta väljendas poolehoidu võlgnikele või soovi võlgade tasumisest kõrvale hiilida? kust sa üldse võtad, et ta kellelegi võlgu on!?

+2
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensioni 2 samba raha ja võlad