Esileht Tööelu, raha ja seadused. pensioni III sammas

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: pensioni III sammas

Postitas:
Kägu

kas keegi on liitunud? kas see fond on sama, mis II sammas? Et lähevad lihtsalt lisamaksed? Või on eraldi fondid?
Millises pangas omad III sammast ja miks seda eelistasid?
mul on II sammas LHV-s ja olen rahul valikuga, aga vaatasin, et III samba reklaam on neil selline kahtlane, et \”investeeri parem muudesse fondidesse\”.
samas mul tööandja pakub mulle diili, et kui mina maksan 1%, siis tema kingib III sambasse 2% juurde. rumal oleks ju loobuda, aga millist fondi eelistada?

0
0
Please wait...

Postitas:
KristaT

RE: pensioni III sammas

Sellisel juhul on muidugi mõtet. Enda 1 eurost saad 21% riigilt tagasi, tööandja paneb 2 eurot juurde – 79 sendist on saanud fondis 3 eurot. Midagi ikka alles jääb.
Erinevad fondid – vt allpool statistikat:
http://www.pensionikeskus.ee/?id=695

Nordeal on konservatiivselt juhitud fondid, mis koosnevad erinevatest ETF-idest, võibolla siis mõni neist..

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: pensioni III sammas

Kunagi liitusin SEB III sambaga ja ei jõua ära kiruda. Sisse olen maksnud kopsaka summa, aga pensionifondi arvel on u poole vähem. Minu igakuine makse on suht miinimum, sest pole nii väga laristada ja miski valemiga võtab pank sellest suure osa ära. Mingist lisateenimisest pole juttugi!

Nii et praegu mõtlen, et kui oleks selle raha lihtsalt kõrvale pannud, siis oleks see mul olemas ja saaksin mõelda eluaseme soetamisele vm. Nüüd aga imen käppa, aastakümneid on pensionini ja siis on inflatsioon kogu raha ära söönud.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. pensioni III sammas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.