Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Teema: Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Postitas:
Kägu

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/graafik-miks-on-nii-et-vaga-paljudel-on-pensionisambasse-kogunenud-vaga-vahe-raha?id=87192935

Oma saldot saab vaadata (juhend): https://raha.geenius.ee/rubriik/uudis/juhend-kuidas-vaadata-kui-suure-rahasumma-saad-teisest-pensionisambast-valja-votta/

Minul on natuke üle 6000€.

Mida plaanite teha II sambaga, kas välja võtta?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on seal u 15 000.
Ei plaani välja võtta ega kogumist katkestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 6100, kogunenud 13 aastaga 🙂 veel ei tea mis teha

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need, kes on pensionil, ei tööta ning kelle pension on alla 500 euro kuus, mis ei lähe tulumaksu alla, ei ole soovitav II pensionisammast välja võtta. Sest kui te võtate välja, võetakse sellelt summalt kohe ka 20% tulumaks. Kuid kui saate oma väiksemale pensionile ka II sambast lisa, siis võetakse tulumaks vaid sellelt summalt mis koos II samba rahaga ületab 500 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

5000. Mõtlen veel, et mis teha. Vb paigutan 3 sambasse, aga vb kulub SOS kulutuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida see 10 tuhat piirsumma tähendab? Et saab kuni selle summani välja võtta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ligi 30 000. Hetkel ei plaani välja võtta ja tõenäoliselt jätkan ka makseid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

23000€. Kavatsen jätkata, praegu pole veel selge kuidas ja mismoodi see välja võtmine ja lõpetamine täpsemalt käib. Hetkel lisab riik mu 2%-le enda poolt 4 juurde, seega on tulemuseks rahaline võit. See jutt kuidas praegu loobumise korral saab tulevikus rohkem pensioni on väga ebamäärane ja segane. Pensionifondi osakud on juba praegu minu omad, tuleviku pensionilubaduste osas võivad poliitikud nende aastakümnete jooksel veel mitu korda seaduseid ja meelt muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

11000€.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel lisab riik mu 2%-le enda poolt 4 juurde, seega on tulemuseks rahaline võit.

Riik ei lisa mingit raha juurde. Riigil ei kasva raha suure ja pehme padja või kõrge puu all, vaid ta võtab su I samba kausikesest, ja paneb II sambasse selle 4% juurde. Arvad, et riigil ongi nii palju raha, et kusagilt pimikust seda 4% välja nõiduda? Isegi kui ta sealt ei võtaks, võtab ta mujalt. Kasvõi su laste arvelt. Kõige kindlam on, kui te ise kogute oma palgast mingi % oma säästupuhvrisse ja kasutate seda nii nagu teil on vajalik. Aga see nõuab distsipliini. Nagu Parvel Pruunsild ütles, on teie II samba raha aastakümneteks külmutatud ja te sõltute pangast, mitte oma valikutest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

25000. Pole veel otsustanud, mida teha

Please wait...
Postitas:
Kägu

32 000. Ei võta välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuda teil nii palju on kogunenud? Mitme aasta peale?

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei plaani välja võtta. tuleb uus valitsus, muudavad jälle midagi ringi vbl.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millal seda välja võtta saab. Ma võtaks küll välja, sest olen oma vanaemade peal kogumishoiuseid näinud. Inflatsioon sööb selle raha ära ja parem kasutaks praegu kui sellel veel mingigi väärtus on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida see 10 tuhat piirsumma tähendab? Et saab kuni selle summani välja võtta?

Ma sain nii aru, et kuni 10 000 saab korraga välja võtta. S.t. kui rohkem kui 10 000 raha polegi. Kui on rohkem, nt. 15 000, siis jagatakse summa aasta peale ära ja makstakse mitmes osas. Nt. 5000, 5000 ja 5000 miinus 20%.

Please wait...
Postitas:
Kägu

14000€. Ei plaani välja võtta ja jätkan makseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida suurem palk, seda rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma soovitan kehva säästuharjumusega inimestel 1000x mõelda, enne kui raha välja võtma tõtata.
Näiteks 6000€ miinus TM on 4800€. Mis sellest siis saab? Mõni võlg makstud, mõni uus vidin ostetud ja kõik.
Ja mis edasi saab? 2.samba kogujatel on 1.sammas 1/5 ehk 20% võrra väiksem kui 2.samba mitte omajatel. Säästmine on keeruline, sest alati tundub, et seda raha on rohkem kuskile mujale vaja. Investeerimine vajab teadmisi, julgust ja pealehakkamist
Vaaadake eesti.ee lehelt Pensionikindlustuse registri teatis alt, mitu staazhiaastat te praeguse pensionisüsteemi ajal kogunud olete, alates 1999.aastast.
Üks aasta väärtus hetkel on 6,627. Baasosa on 191,65€.
Palju kokku tuleks? Sellega tulebki hakkama saada, kui muul viisil oma tulevikku kindlustada ei soovi või ei oska.
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas turuväärtust vaatan?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veidi üle 28 tuhande. Välja ei plaani võtta põhimõtte pärast juba, et mitte selle valitsuse lollusi toetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

37365€
Liitusin siis, kui see II sammas leiutati. Midagi 17-18 aastat vist.
EI plaani välja võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma soovitan kehva säästuharjumusega inimestel 1000x mõelda, enne kui raha välja võtma tõtata.

Näiteks 6000€ miinus TM on 4800€. Mis sellest siis saab? Mõni võlg makstud, mõni uus vidin ostetud ja kõik.

Ja mis edasi saab? 2.samba kogujatel on 1.sammas 1/5 ehk 20% võrra väiksem kui 2.samba mitte omajatel. Säästmine on keeruline, sest alati tundub, et seda raha on rohkem kuskile mujale vaja. Investeerimine vajab teadmisi, julgust ja pealehakkamist

Vaaadake eesti.ee lehelt Pensionikindlustuse registri teatis alt, mitu staazhiaastat te praeguse pensionisüsteemi ajal kogunud olete, alates 1999.aastast.

Palju kokku tuleks? Sellega tulebki hakkama saada, kui muul viisil oma tulevikku kindlustada ei soovi või ei oska.

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension-toetused/pensioni-suuruse-arvutamine

Ja miks sa arvad, et aastad enne 1999. arvesse ei lähe?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja miks sa arvad, et aastad enne 1999. arvesse ei lähe?

arvesse lähevad, aga teistmoodi ja seal vist ei näita varasemaid ja siin ikka nooremad, kes enne 1999 veel ei töötanud 🙂

minul on 9000, võtan välja ja investeerin ning sellega teenin ma oluliselt rohkem, kui seal fondis hoides.
ei plaani osta aktsiaid või väärtpabereid vaid panen selle meie pereäri laiendusse.
pealegi põen kroonilist haigust ja on väga väike tõenäosus, et ma üldse pensionini elan.
mul 65 aastat, kui pensionit saama hakkaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähevad arvesse küll, aga teisel viisil.
Kuni 1998.aastani läheb iga töötatud aasta arvesse 1 aastana, st kõigile ühte moodi.
Alates 1999.aastast läheb iga töötatud aasta arvesse vastavalt sellelt arvestatud sotsiaalmaksu suhtele keskmisse makstud sotsiaalmaksu.
st miinumumpalga saaja teenib alates 1999.aastast alates iga töötatud aasta eest umbes 0,3-0,4 staazhiaastat.
Ja iga 2x keskmise saaja iga 1 töötatud aasta eest 2 staazhiaastat.
Sellepärast on oluline ka nende numbritega kursis olla ja vahel oma Pensionikindlustuse registri tõendit vaadata. See uueneb igal aastal märtsi 2.pooles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina liitusin 2003 kohe alguses, nii et veidi alla 17 aasta kogutud ja on 29 000 hetkel. Ei plaani välja võtta. Enne, kui ma sellise otsuse teen, tahan ma kõigepealt väga täpselt aru saada, kuidas see reaalselt mu eismest sammast mõjutab, st kuidas see riigile tagasiantud 4% kajastub ses esimeses sambas? See süsteem on keeruline ja ei saa üksühele võtta.

Teiseks võtan ma välja ainult siis, kui on endal selge visoon, mis selel rahaga teha, kas suudan ise paremini investeerida. Kuna seda hetkjel ei ole, siis ei plaani võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mure on see, et kuidas saan kindel olla, et kui välja ei võta, siis pensionile jäädes see raha üldse alles on? Kes seda garanteerib?

Please wait...
Postitas:
Kägu

U 20 000 ja samuti ei plaani välja võtta.

Huvitav, kõik, kes on vähem kogunud, plaanivad välja võtta…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000. Kui mõtlema hakata, siis on ikka kuidagi õudne, et minu mitme aastakümne pikkune täis- ja enama koormusega töö ei olegi rohkemat pensionifondi andnud. Millise tööga teenitakse 20 tuhat ja rohkem sinna fondi? Tõsiselt huvitab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000. Kui mõtlema hakata, siis on ikka kuidagi õudne, et minu mitme aastakümne pikkune täis- ja enama koormusega töö ei olegi rohkemat pensionifondi andnud. Millise tööga teenitakse 20 tuhat ja rohkem sinna fondi? Tõsiselt huvitab.

Oleneb fondist ka, mille valinud oled. Ma alustasin kogumist 2004, teeninud alati keskmist palka või natuke rohkem ning olnud ka kahe lapsega kokku 6 aastat kodune. Mul on Swedi K3.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 125 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?