Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 121 )

Teema: Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Postitas:
Kägu

U 20 000 ja samuti ei plaani välja võtta.

Huvitav, kõik, kes on vähem kogunud, plaanivad välja võtta…

Ma arvan, et seetõttu, kuna väiksema palgaga inimestele läheb rohem korda, mis nende rahast saab. Sellise kasvutempoga ju ei ole sellest kogutud rahast pensionieaks midagi järel, eriti väiksemapalgalistel. Kõrgepalgalistel on selles osas kindlam tunne, et neil on tõenäoliselt raha ka mujale paigutatud, investeeritud. Seega väiksemapalgalistel tuleb leida ise alternatiiv, et midagigi sellest rahast saaks. On ju ka võimalus kanda raha investeerimiskontole ja ise proovida. Kuigi- ega meil ju inimestel finantskirjaoskust pole, suurem osa kardaks seda teemat üldse või siis põruksid. Muidugi ihtsalt ära tarbimine oleks veel suurem rumalus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

50 tuhat

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need summad on 2 või 6%?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 2700€. Töötanud olen oma 32 eluaasta jooksul hmm..
– 3 kuud miinimum palgaga väikeses kaupluses
– 8 kuud teises kaupluses a la 700€ eest
– 8 kuud poole kohaga ühes kaupluses
– 11 kuud ühes telko ettevõttes
– nüüd siis üle aasta natuke ja palk 1200-1300 neto.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ai, paar kuud ka ettekandjana kaa veel oma täiskasvanu elu esimesel aastal 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000.

Sa ajad midagi segi. Sa ei saanud 90-ndatel teist sammast koguda, teise sambasse hakati koguma alles 2002. Mina töötan IT alal ja mu palk on sest ajast alates olnud 2-2.5 eesti keskmist. Maksin teist sammast ka siis, kui see vahepeal MASU ajal vabatahtlik oli. Nii see 29 000 on kogunenud. Sa ilmselt hakkasid koguma hiljem, kui mälaetad, palk paar korda väiksem, kui mul, katkestasid MASU ajaks, võibolla olid veel lastega kodus ka vahepeal? Fondide vahe võib ka muidugi olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000.

Sa ajad midagi segi. Sa ei saanud 90-ndatel teist sammast koguda, teise sambasse hakati koguma alles 2002. Mina töötan IT alal ja mu palk on sest ajast alates olnud 2-2.5 eesti keskmist. Maksin teist sammast ka siis, kui see vahepeal MASU ajal vabatahtlik oli. Nii see 29 000 on kogunenud. Sa ilmselt hakkasid koguma hiljem, kui mälaetad, palk paar korda väiksem, kui mul, katkestasid MASU ajaks, võibolla olid veel lasteha kodus ka vahepeal? Fondide vahe võib ka muidugi olla.

Aasta võin segi ajada küll. Ilmselt klapib ka kõik muu, mis sa ütlesid, välja arvatud katkestus ja lapsed. Töötanud olen pidevalt, aga palk on jah, olnud nagu on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Mette-Merithh

10900eur. Jah, kui saab võtaks ilmselt välja. Kas päris välja ja uue kinnisvara (üürimiseks, endal on korter) sissemaksu lisaks või paneks investeermiskontole. Peab mõtlema. Aga riigi käsutada ei jäta kindlasti. Suht väike summa, aga ennast usaldan igatahes rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot, ma ei tea mis teha. Summa on midagi 10000 ümber. Välja nagu pole mõtet võtta, mis ma sellega ikka tarka teeks. Samas samal moel edasi korjata tundub suht sama lollakas mõte. Kurat, jälle üks mure juures. Oleks niisama jäetud, oleks saand pensipõlves riiki kiruda, nüüd hakka veel ennast kiruma, et sai valesti otsustatud ja tarkust polnud seda piskut kuhugi investeerida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuskil 10 000 ymber.

Votan valja, kuna Eestist ma pensioni niiehknii saama ei hakka. Kui elaks pysivalt Eestis, siis ilmselt ei votaks ja jataks kogumist – sest mis ma pensionieas teeks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000. Kui mõtlema hakata, siis on ikka kuidagi õudne, et minu mitme aastakümne pikkune täis- ja enama koormusega töö ei olegi rohkemat pensionifondi andnud. Millise tööga teenitakse 20 tuhat ja rohkem sinna fondi? Tõsiselt huvitab.[/quote]

Tõsiselt huvitab, kuidas sa alustasid 90-ndatel, kui kogumine algas vist 2002?? Pedagoog ei tohi faktides eksida!
Ma liitusin 2007 ja umbes keskmist palka teenides olen kogunud sinna ca 15 tuhat aga ma jätkasin ise kohe makseid kah, kui seda sai teha. Raha välja ei võtaks, ise paremini ei investeeri ja tulevikus riigipensionile ei looda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuda teil nii palju on kogunenud? Mitme aasta peale?

Mida suurem palk, seda rohkem.

Olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000. Kui mõtlema hakata, siis on ikka kuidagi õudne, et minu mitme aastakümne pikkune täis- ja enama koormusega töö ei olegi rohkemat pensionifondi andnud. Millise tööga teenitakse 20 tuhat ja rohkem sinna fondi? Tõsiselt huvitab.

Oleneb fondist ka, mille valinud oled. Ma alustasin kogumist 2004, teeninud alati keskmist palka või natuke rohkem ning olnud ka kahe lapsega kokku 6 aastat kodune. Mul on Swedi K3.

Mul ka K3 ja ikkagi vaid 6000 eurot algusest peale kogutuna. Aga noh, sinna jäi ka doktorantuuri aeg, kus palgana sain väga vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõsiselt huvitab, kuidas sa alustasid 90-ndatel, kui kogumine algas vist 2002?? Pedagoog ei tohi faktides eksida!

Juba parandasin vea. Eksida tohivad kõik inimesed.

Ma liitusin 2007 ja umbes keskmist palka teenides olen kogunud sinna ca 15 tuhat aga ma jätkasin ise kohe makseid kah, kui seda sai teha. Raha välja ei võtaks, ise paremini ei investeeri ja tulevikus riigipensionile ei looda.

Riigipensionile ei looda, aga ikka jätkad makseid? Kus siin loogika on, see mida sa praegu kogud, ongi ju põhimõtteliselt seesama “riigipension”. 🙂 Aga sellest saan muidugi aru, et ega ise ei pruugi selle rahaga ka midagi targemat teha osata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on 2700€. Töötanud olen oma 32 eluaasta jooksul hmm..

– 3 kuud miinimum palgaga väikeses kaupluses

– 8 kuud teises kaupluses a la 700€ eest

– 8 kuud poole kohaga ühes kaupluses

– 11 kuud ühes telko ettevõttes

– nüüd siis üle aasta natuke ja palk 1200-1300 neto.

Seda on tõesti vähe. Las rikkurid maksavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vaatasin, et mingi 9000 on. Ikka jube vähe, arvestades, et ma pole päris madalapalgalistel ametikohtadel töötanud. Mu auto maksab ka rohkem, selle võin maha müüa, kui nii hädasti raha vaja oleks. See 9000 eurot (kätte saaks muidugi vähem) ei muudaks mu elus mitte kui midagi. Praegu teenin natuke rohkem ja olen viimase aastaga ise 10 000 eurot kogunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vaatasin, et mingi 9000 on. Ikka jube vähe, arvestades, et ma pole päris madalapalgalistel ametikohtadel töötanud. Mu auto maksab ka rohkem, selle võin maha müüa, kui nii hädasti raha vaja oleks. See 9000 eurot (kätte saaks muidugi vähem) ei muudaks mu elus mitte kui midagi. Praegu teenin natuke rohkem ja olen viimase aastaga ise 10 000 eurot kogunud.

Eks see sõltub lisaks palgale ju sellest ka, kaua kogunud oled. Ei ole ju mõtet võrrelda neid, kes 2002 kohe koguma hakkasid nendega, kes sel ajal alles lasteaias käisisd nind kogunud on viimased paar aastat. Ja loomulikult ka sellest, kuidas sa selle 10 000 kogunud oled ise, kui iga kuu pool palgast kõrvale paned, siis pandeki ju palju suurema %, kui see 2+4, mis tesise sambasse läheb. Või kui mustalt teenid ja selle arvelt kogud, siis samuti pole imestada, mustalt teenitu pealt pensionisammast ei maksa ju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No näed, sa ise ütled ka et oled viimase aastaga 10 000 eurot kogunud. Inimesed ei ole seda 30a. ka kogunud selles üllas fondis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aasta võin segi ajada küll. Ilmselt klapib ka kõik muu, mis sa ütlesid, välja arvatud katkestus ja lapsed. Töötanud olen pidevalt, aga palk on jah, olnud nagu on.

Kusjuures, kui sa ikkagi algusest peale kogusid ja kogu see aeg ilma katkestusteta kogunud oled, tundub pea viiekordne vahe minuga siiski kummamline. Mu teada peaks õpetaja palk olema umbes Eesti keskmise kanti, nii et kahe-kolmekornde vahe oleks loogiline. Pea viiekordne tundub liiga palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on umbes 40 000 hetkel.
Mehel teist sammast ei ole. Kui seda varianti ei ole, et saaks osaliselt välja võtta, siis umbes aasta-kaks ei võta, siis võtan kõik korraga. Ja kui veel mõlemal mingit pisitööd FIEna natuke ka teha mõne tuhande eest aastas, saame usutavasti lõpetada töölkäimise. Pensionini on ca 9 aastat aega.

Peaks piisama elu lõpuni, arvestusega, et millalgi tuleb mulle ja abikaasale mõlemale ju tavapension ka (vajalikud tööaastad on mul täis) ning majalaenu jõuame selleks ajaks maha, autoliisingu ka ning püsikulud on meil ainult elekter (35-100 kuus), prügivedu (see on oma 5 eur/kuu), maamaks (umbes 68 eur aastas) ja kord poolteises aastas septiku tühjendus (ca 40 eur). Mingeid muid imelikke vee- ja kanalisatsioonikulusid jms ei ole, mis teeb elu odavamaks. Nojah, puude tegemiseks kulub bensiini, aga seda kulub ka igal autoomanikul. Saele siiski vähem 🙂

Midagi on kullas ka, aga maksimum 7000 eest, kommmirahaks. Vajadusel saaks (odavalt) ära muua umbes 9 hektarit metsa, mis raieküpseks saab 7-8 aasta pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

üle 46 tuhande. olin kindel, et jätkan kogumist, aga kuna nüüd selgus, et saab kogu ulatuses välja võtta (ka selle 4%), siis olen hakkan kaaluma, et seda välja võtta ja paremini investeerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on 7000. ja jeerum milline jant on olnud selle sambaga alati kaubanduskeskustes lhv-ga. tule üle, kas sa tead kui kasulik see on, põhjendage miks ei taha tulla, räägime sambast jne. see on nii väike raha, see ei tasu mu aastatki hooldekodus. mis sest üldse rääkida või jutuks võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viimati vaatasin siis oli üle 20000, välja ei võta. Kurb on see, et kui võetaksegi välja ja laristatakse maha, millest siis vanaduses elama hakatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

To õpetaja
Arvestad sa kogusummat? Või seda 2%, mida ise maksnud oled st 1/3?

Ma ka õpetaja. Liitusin ka kohe alguses. Esimesed paar aastat ei kogunenud midagi – ülikoolis käisin, tööd ei teinud (ok, 2 kuud üks suvi). Selle aja sees olen 3 aastat lastega kodus olnud, 2 aastat osalise tööajaga töötanud.
Praeguseks kogunenud veidi üle 6800

Please wait...
Postitas:
Kägu

4200€ on, mida on küll vähe, aga arvestades kui kaua ma tööturul olen olnud, siis pole midagi imestada.
Võtta välja või mitte, seda ei tea. Selle rahaga saaks kodus paar tööd ära tehtud ja kõik, võib-olla väiksel reisil ka käia.
Ise arvan, et kunagi pensionile ei lähe, see vanusepiir on ka kõrgeks aetud ja kui aus olla, siis tulevikku ette ei näe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on u 14 000. 20 aastat töötamist. Selle aja sees on sündinud 3 last.
Mind huvitab, et kui otsustan kogumise katkestada ja raha välja võtta, siis kas riik jätkab (perioodil, mis on pärast teisest sambast loobumist) 4% maksmist minu esimesse sambasse?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ah, ärge jagage metsas jooksva karu nahka 🙂 Jõuab valitsus ja nende ideed vahepeal 5 korda vahetuda, kui see pensionireform realiseerub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mul on alates 2006 aastast kogunenud mingi selline summa, et välja saaksin võtta 6000. Ilmselt võtan ka, maksan ära õppelaenu ja lasen ehitada koju uue ahju. Kui oleks mingid suuremad summad, siis vast oleks mõistlik seda raha niimoodi edasi koguda, aga praegu, no mida see mulle annab, saaksin tulevikus mingi 30 eurot pensionilisa kuus. See 30 eurot ei tõstaks mu elukvaliteeti pensipõlves mitte kuidagi. Mine tea, mida niisuguse pisisumma eest üldse saaks ja mine tea, vahepeal veel tõstetakse pensioniiga, siis ei elagi üldse nii kaua, et pensile saaks. Nagunii on riigipension nii väike, et mingit lisaraha peaks kuskilt ikka teenima. Palju suurem šanss on see, et ise investeerima hakates jõuaks 10 aastaga mingi arvestatavama summani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust ma saan vaadata mis aastast alates olen II sammast kogunud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

11000, välja võtta ei plaani. Aga kuna plaanin osta kinnisvara (üürimiseks), siis võibolla sellega seonduvalt on vaja.

Mul on eraldi ka kogumishoius, samuti olen mõelnud investeerimisele, aga siiani pole suutnud süveneda sellesse.

Mulle tundub, et pensioniks on parem kindlustus osta kinnisvara kui loota riigipensionile

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust ma saan vaadata mis aastast alates olen II sammast kogunud?

Internetipangast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 121 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?