Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Näitan 5 postitust - vahemik 121 kuni 125 (kokku 125 )

Teema: Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?

Postitas:
Kägu

kord poolteises aastas septiku tühjendus (ca 40 eur).

See on küll ulme! Ilmselt pumpate siis ise ebaseaduslikult reovett välja, aga ma ei kujuta ette kui suur see paak peab olema, et POOLETEISE AASTA JOOKSUL on tühjendus? Meil paak 3 tonni, tühjendus 2 x aastas (á 50€/ kord). Kõik selle alaga kokkupuutuvad inimesed on öelnud, et pereliikmete arv korda aastas oleks mõistlik tühjendada.

Te pesu, nõusid ei pese, dushi all ei käi, muidu midagi kanalisatsioonisl alla ei lase?

Tõesti müstika! (Või oleme siis meie + mu tuttavad tohutud kanalisatsioonikurnajad).

Meil on imbväljak. Täiesti ametlik. Septikut tühjendab FIE ja see on tema küsitud hind. Kui asute Virumaal, annan kontakti.

Ja kanalisatsioonist peale erinevate ihujääkide, uhtmis- ja pesuvete 🙂 tõesti midagi kunagi alla ei lase. Supp, toidujäätmed, räimepead jms leiavad tee mujale kui kanalisatsiooni.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

5800€. Igatahes võtan välja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

olen õpetaja. Kogun 90-ndatest alates. Mul on seal vaevu 6000.

Sa ajad midagi segi. Sa ei saanud 90-ndatel teist sammast koguda, teise sambasse hakati koguma alles 2002. Mina töötan IT alal ja mu palk on sest ajast alates olnud 2-2.5 eesti keskmist. Maksin teist sammast ka siis, kui see vahepeal MASU ajal vabatahtlik oli. Nii see 29 000 on kogunenud. Sa ilmselt hakkasid koguma hiljem, kui mälaetad, palk paar korda väiksem, kui mul, katkestasid MASU ajaks, võibolla olid veel lastega kodus ka vahepeal? Fondide vahe võib ka muidugi olla.

Mina ka õpetaja ja kogun 2. samba algusest, kusjuures ei katkestanud makseid MASU ajal. Praeguseks kogunenud 11 000. Palk on kogu aeg keskmise sabas jõlkunud, nii et minusugusel üks aasta täie staažiaastana kirja ei lähe.
Pensionile peaksin minema 4,5 aasta pärast. Huvitav, mitu aastat saaks sellest kogunenud hiidsummast elada?
Välja võtta esialgul ei kavatse, kuna maksud lähevad sellestki piskust maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui palju maha läheb ja kas seda tulukaga tagasi ka saab deklareerida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selles valguses, et inimliigil on jäänud veel eksisteerida umbes 30 aastat, on raha igal juhul mõistlik välja võtta. https://forte.delfi.ee/news/teadus/inimeste-maailm-sellisel-kujul-saab-otsa-mis-juhtub-jargmise-30-aasta-jooksul?id=86460843

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 121 kuni 125 (kokku 125 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pensionifondi II sammas- kui palju teil kogunenud on?