Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 222 )

Teema: Pensionifondist saab raha välja võtta?

Postitas:

Võibolla võlgadest vabanemise arvelt madalam stressitase ja selle võrra parem tervis. Pensionieaks kasulik investeering seegi.

Eks see on selline mitme otsaga asi. Sisuliselt võtad pensioniea arvelt laenu, kui seda teed ja see on puhtrahaliselt üsna kallis laen. Huvi pärast arvutasin läbi, kui suur see võit olema peaks majanduslikult, et oleks mõtet II samba rahaga laene tagasi maksta. Lühidalt, selliseid laene pigem ei ole.

https://rahafoorum.ee/milliseid-laene-tasub-2-samba-raha-eest-ara-maksta/

Parema tervise mõju on juba keerulisem hinnata. Muidugi praktikas kipuvad tarbimislaenude kasutajad siiski üsna ruttu uusi laene võtma, nii et ilmselt on see mõju lühiajaline, kui seda on.

https://rahafoorum.ee/kas-tasub-ii-sambast-lahkuda/

Väga hea lugemismaterjal kõigile.

kas tõesti tundub kellelegi see jutt erapooletu. tavaline sisuturundus

Mis osa täpsemalt turundus tundub? Kui soovid sisu osas millegi üle arutada, mis tundub vale, siis lase tulla.

PS! RahaFoorumisse ei saa osta ühtegi artiklit, mille sisu keegi kinni maksaks. Kõige lähem asi sisuturundusele on ilmselt see Reinvest24 artikkel, kus oli kokkulepe, et nad annavad mulle 100€ portaali katsetamiseks (min investeeringu summa) ja ma kirjutan oma kogemusest. Kirjutasin ja ilmselt neile see tulemus ei meeldinud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tõesti tundub kellelegi see jutt erapooletu.  tavaline sisuturundus

Ega lamemaalasele ei olegi vist võimalik selgeks teha, et maa on kerakujuline. Samamoodi teiste fanaatiliste uskujatega- ükski fakt neid ju ei veena.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 29.08 08:22; 20.10 19:46; 20.10 20:19; 20.10 21:04; 24.10 15:46; 25.10 09:15; 25.10 09:26; 25.10 14:23; 25.10 17:56; 03.11 20:11;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina saan asjadest nii aru, et sambast lahkujatel on üks argument – parem praegu raha kätte saada, kui tuleviku peale lootma jääda. See on tingitud vist puhtalt inimese psühholoogiast, et eelistatakse kohe midagi kätte saada kui oodata ja kannatada, et tulevikus midagi väärtuslikumat saada.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina saan asjadest nii aru, et sambast lahkujatel on üks argument – parem praegu raha kätte saada, kui tuleviku peale lootma jääda. See on tingitud vist puhtalt inimese psühholoogiast, et eelistatakse kohe midagi kätte saada kui oodata ja kannatada, et tulevikus midagi väärtuslikumat saada.

Nii on. Vaadates minevikku, kui palju asjaolud, rahad, jutud kõik muutunud on ja milline ebakindlus kogu aeg valitseb, siis miks ma peaksin uskuma, et 30-35 aasta pärast ma mingit pensionit ÜLDSE saan.. selleks ajaks on pensioniiga 85 peale tõstetud või pension kui selline üldse kaotatud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte väärtuslikumat, vaid et üldse MIDAGI kätte saada. Mina olen ka üks neist, kes raha välja võtab. Mul on sinna kogunenud naeruväärselt väike summa ja ma isegi ei looda, et kui tuleb see aeg, mil mina pensioni saama hakkama peaks, ma seda saan.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just jään seetõttu, et kui riigipoolsed maksed taastuvad, saan vähemalt edaspidi iga kuu 4 % oma sotsiaalmaksust iseenda kontrolli alla ja finantsturgudele suunata. See on nagu maksukoormuse vähenemine 4 % võrra. Lisaks saan igal kevadel tulumaksu II ja III samba sissemaksetelt tagasi.

Tunnistan ausalt, et vahepeal tahtsin ka mina raha välja võtta, et endale vana Opeli rondi asemel natuke mugavam ja ohutum auto osta, üht-teist kodus kõpitseda jne, aga kui maha istusin ja asju analüüsima asusin sain aru, et see oleks loll tegu.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte väärtuslikumat, vaid et üldse MIDAGI kätte saada. Mina olen ka üks neist, kes raha välja võtab. Mul on sinna kogunenud naeruväärselt väike summa ja ma isegi ei looda, et kui tuleb see aeg, mil mina pensioni saama hakkama peaks, ma seda saan.

Mis sammudega sa oma pensioniks valmistud siis? Saan aru, et riigi poolt sa midagi ei looda. Järelikult tuleb sul ise kuidagi see elamisväärseks pensioniks peetav 70% pensionieelsest sissetulekust endale tekitada. Tegutsed selle nimel aktiivselt?

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga arusaamatu on see tulumaksu protsent.Pensioniealine maksab 10%, muidu 20%.Siis lugesin kuskilt, et kui 5 aastat on pensinionile jäämiseni, siis ka 10%.kas keegi tragim ja targem oskab vastata? Tänud! Jutt siis korraga välja võtmisest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata siit neid pensioniealiste väljamaksetega seotud küsimusi näiteks:

https://rahafoorum.ee/ii-samba-pensionireform-miks-mis-kuidas-ja-millal/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab anda nõu… kuima soovin raha võtta välja II sambast ja liituda III sambaga. Kas need on omavahel seotud? Kui täna liitun III sambaga, kas ma siis ei saa raha II sambast kätte? Või ei ole see oluline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 15:46; 28.12 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täna liitun III sambaga, kas ma siis ei saa raha II sambast kätte? Või ei ole see oluline?

See ei ole kuidagi seotud, ava rahulikult III sammas ära, täna on viimane päev.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.08 10:58; 20.10 22:37; 20.10 23:04; 22.10 17:38; 24.10 09:25; 28.12 16:04; 28.12 18:42; 01.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui täna liitun III sambaga, kas ma siis ei saa raha II sambast kätte? Või ei ole see oluline?

See ei ole kuidagi seotud, ava rahulikult III sammas ära, täna on viimane päev.

Aitäh, teen seda! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.12 15:46; 28.12 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel igaks juhuks mainin, et pead kontole veidi raha ka peale kandma, ühest eurost piisab.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.08 10:58; 20.10 22:37; 20.10 23:04; 22.10 17:38; 24.10 09:25; 28.12 16:04; 28.12 18:42; 01.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avaldusi tegema ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühiseks nimetajaks väljavõtjate ja jätkajate vahel on see, et oma otsuses ollakse väga kindlad. “Loomulikult võtan välja” ja “loomulikult jätkan”. Ning siis väike osa on neid, kes kahtlevad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.08 10:58; 20.10 22:37; 20.10 23:04; 22.10 17:38; 24.10 09:25; 28.12 16:04; 28.12 18:42; 01.01 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kas juba keegi on saanud raha kes peaks jaanuaris saama?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

    Nii kas juba keegi on saanud raha kes peaks jaanuaris saama?

    Natuke vähem kärsitust. Eile oli riigipüha ja täna puhkepäev ehk inimene, kes enter klahvi vajutab ei ole tööl.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kas juba keegi on saanud raha kes peaks jaanuaris saama?

Kuhu ägedasse kohta investeerid, et nii kiire on? Ei näinud mingit IPO-t ka, mis kohe lõppemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kas juba keegi on saanud raha kes peaks jaanuaris saama?

Mul abikaasa sai täna õhtul kätte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aru ma sellest raha väljavõtmisest ei saa. Heal juhul 10% väljavõtjatest oskab sellega midagi peale hakata. Üks osa lööb selle lihtsalt laiaks ja teine osa paneb selle lihtsalt arvele kus intress on heal juhul 0,1% aastas. Kisa on muidugi suur, et ikka inimese enda raha, unustades ära, et tegelikult on seal seda ” enda raha” 1/3.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aru ma sellest raha väljavõtmisest ei saa.

Ega Sina ei peagi saama, raha väljavõtjad saavad.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega Sina ei peagi saama, raha väljavõtjad saavad.

Ta lihtsalt juhtis tähelepanu asjaolule, et see pole ratsionaalne otsus. Statistika järgi on see raha paljudel juba maha laristatud, osadel lihtsalt seisab arvel ja kaotab väärtust ülihelikiirusel, selle aastaga jääd 10 protsendist rahast juba ilma. Seega vaesed inimesed jäävad vaesemaks selle otsuse tagajärjel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsiks veel sellist asja,et riigipoolne protsent,mis septembri lõpus tuli septembris välja võtjatel kuu lõpus. Siis kas seekord oli see juba sees või tuleb ka hiljem järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haha, keegi on elus midagi tegemata jätnud kui norib tühiste asjade pärast. Jätkan õpinguid hambaarstiteaduskonnas, ega sinna tõesti sisse ei saa vaid eesti keele tulemuste põhjal, vaid ikka märksa rohkemate teadmistega ???????????? .

Ma sinisilmselt arvasin siiani, et inimene kes astub arstiteaduskonda, on vähemalt põhikooli tasemel suutnud oma emakeele selgeks saada. Ei usu, et mu klassiõde, kes ka hambaarst (olnud ka õppejõud TÜ-s) sellisel tasemel eesti keeles kirjutaks.

Ja mina pole jälle “hambaarstiteaduskonnast” kuulnud ????
Stomatoloogia on iseasi, aga ju ei tulnud nii keeruline sõna kohe meelde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siis järgmine kord saab välja võtta (ja samu küsimusi küsida)? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siis järgmine kord saab välja võtta (ja samu küsimusi küsida)? ????

Välja saab võtta jälle mõne kuu pärast, aga suurem sagimine läheb lahti siis kui börss kukub. Börss aga kukub varem või hiljem kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna siis järgmine kord saab välja võtta (ja samu küsimusi küsida)? ????

Välja saab võtta jälle mõne kuu pärast, aga suurem sagimine läheb lahti siis kui börss kukub. Börss aga kukub varem või hiljem kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsiks veel sellist asja,et riigipoolne protsent,mis septembri lõpus tuli septembris välja võtjatel kuu lõpus. Siis kas seekord oli see juba sees või tuleb ka hiljem järgi.

 

Sooviks ka teada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu te, “rikkurid” selle siis investeerisite ka?

Nende väljavõtjate kohta oli kena artikkel äsja, kuidas hunnik “finantsrumalaid” tuli turule 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et nüüd kui jaanuaris sambast raha kätte sain ei tohiks palgast enam see 2% sinna minna ehk et netopalk peaks natuke suurem olema? Ja seda juba siis jaanuaris välja makstud palgalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 222 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?