Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?

Näitan 12 postitust - vahemik 211 kuni 222 (kokku 222 )

Teema: Pensionifondist saab raha välja võtta?

Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et nüüd kui jaanuaris sambast raha kätte sain ei tohiks palgast enam see 2% sinna minna ehk et netopalk peaks natuke suurem olema? Ja seda juba siis jaanuaris välja makstud palgalt.

Inimesed ei saa arugi kui nende palgalt seda 2% enam ei võeta. Samas eeldatakse, et sellest olematust rahast peaks 2. sambasse kogunema märkimisväärne summa. Minimaalselt 5-kohaline, ideaalis 6-kohaline.

Teemasse ka- see 2% on su palgale lisandunud juba mitu kuud. Netosummana siis umbes 1,6%.  Kui enne said netos umbes 1000 €, siis nüüd peaksid saama umbes 1016 €.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemasse ka- see 2% on su palgale lisandunud juba mitu kuud. Netosummana siis umbes 1,6%.  Kui enne said netos umbes 1000 €, siis nüüd peaksid saama umbes 1016 €.

Nii on, 16 eurot lisaraha kuus või selle asemel aastaga II sambasse kogunev 720.- + tootlus. Ja selle peale siis vingutakse, et 720, see on ju mingi hale kopikas ja täielik läbikukkumine.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii on, 16 eurot lisaraha kuus või selle asemel aastaga II sambasse kogunev 720.- + tootlus. Ja selle peale siis vingutakse, et 720, see on ju mingi hale kopikas ja täielik läbikukkumine.

Seepärast need raha väljavõtjad polegi mingid tervama mõistusega inimesed.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

raha kogumine on ok, pesnionifondide senine tootlus ja inflatsioon ei ole ok

praegu on nii pikas kui lühikeses plaanis kinnisvarasse investeerimine oluliselt mõttekam tegevus. aga siis lisakinnisvarasse

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

raha kogumine on ok, pesnionifondide senine tootlus ja inflatsioon ei ole ok praegu on nii pikas kui lühikeses plaanis kinnisvarasse investeerimine oluliselt mõttekam tegevus. aga siis lisakinnisvarasse

20-40 eurot kuus on just paras, et kinnisvarasse investeerida.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

raha kogumine on ok, pesnionifondide senine tootlus ja inflatsioon ei ole ok

praegu on nii pikas kui lühikeses plaanis kinnisvarasse investeerimine oluliselt mõttekam tegevus. aga siis lisakinnisvarasse

Palun mulle nippi kuidas saaksin ca 20 euro eest kuus lisakinnisvarasse investeerida?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päriselt? Enam-vähem 1-toaline algab 80 000-st.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun mulle nippi kuidas saaksin ca 20 euro eest kuus lisakinnisvarasse investeerida?

Need pensionifondidest välja võtjad ongi omast arust kõvad “investeerijad”.

Päris investeerijad ja rahatargad seda raha sealt ju välja ei võta.

Mul on 13 tuhat sissemakseid tootnud 8 tuhat tulu praeguseks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi plaanib makseid suurendada ka? Ma vist tõstan 4% peale. See nii väike summa, ei märkagi, et maha läheb. Las koguneb vaikselt.

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/95611417/riik-tahab-teist-pensionisammast-reformida-arge-lahkuge-suurendage-hoopis-sissemakseid

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurendamisele riik “omapoolset osa” ei maksa. Seetõttu on see tingimustelt väga sarnane III sambaga. Mõtet on suurendada, kui kogu III samba limiit on kasutatud või kui investeeritakse PIKi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suurendamisele riik “omapoolset osa” ei maksa. Seetõttu on see tingimustelt väga sarnane III sambaga. Mõtet on suurendada, kui kogu III samba limiit on kasutatud või kui investeeritakse PIKi.

Mul ongi III sammas täis. Üksikaktsiaid teadlikult valida ei oska ja loteriid ei tahaks pensionirahaga mängida. Mul II ja III sammas mõlemad indeksfondid ja kasvavad kenasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis võiks olla mõistlik sissemakset suurendada. PIKis on muide võimalik ka investeerida väga madalate tasudega indeksifondidesse, mille lisakulud on aastas 0,07% (versus ca 0,3-0,4% pensionifondidel).Riskisus ja tõusupotensiaal sisuliselt sarnane.
Pikema perioodi peale võib see vahe sisse tekitada + annab ka teatud “turutunnetuse”

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 211 kuni 222 (kokku 222 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionifondist saab raha välja võtta?