Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionile jäämine, sotsiaalkindlustusamet ja panga II sammas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Pensionile jäämine, sotsiaalkindlustusamet ja panga II sammas

Postitas:

Saan aru, et kui jään pensionile, siis sotsiaalkindlustusamet võtab ühendust ja teatab, kui suurt pensioni hakkan saama. Aga pangas olev II sammas. Kas selleks, et sealt hakata saama igakuist lisapensioni, tuleb mingi avaldus teha? Ja kui ma ei tee, siis pärandub II sammas lastele? Kui ma pensionärina käin tööl edasi, kas siis teise sambasse laekuvad maksed edasi?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 09:34; 03.01 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.pensionikeskus.ee

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sotsiaakindlustusamet ise ei tee kindlasti midagi.
seaduse järgi on sul õigus ka pensionileminekut edasi lükata, iga edasilükatud kuu arvelt suureneb pension mingi murdosa võrra.
kui sina tahad pensionit saada, pead ise seda nende käest küsima minema, samuti pead ise ära tõestama oma pensionistaaži, laste kasvatamise (nt mu ema pidi lisaks laste sünnitunnistustele ette näitama ka mõned meie koolitunnistused), ülikoolidiplomite järgi ülikoolis õpitud aastad jne.

tegelikult vist ainus ametkond, mis ise oma kodanikke taga otsib, on kaitseministeerium, nt kui kaitseväe komisjoni kirja peale kohale ei ilmu, kasutavad sundtoomist. pensioniamet seda kindlasti ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, valesti oled aru saanud. SINA võtad Sotsiaalkindlustusametiga ühendust(kuidas kuskil, meil võetakse jutule juba u 1kuu enne pensioniea saabumist), saad teada, millised dokumendid kaasa jne, lähed kohale ja vormistatakse pension.

Samuti pöördud siis SINA panka ja arutad seal, kas on võimalik, soovid igakuiseid väljamakseid jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti pöördud siis SINA panka ja arutad seal, kas on võimalik, soovid igakuiseid väljamakseid jne

Jah, aga kuidas on finantsiliselt kasulikum?
Kui ma olen nn töötav pensionär, saan palka. Saan aru, et sel juhul võtab sotskindl amet automaatselt pensionist tulumaksu juba maha? Kui ma midagi pangaga ei räägi, siis seal tiksub II sammas edasi ja töökoht jätkab sinna raha saatmist ja nemad siis haldavad portfelli.
Kas on kasulik juba ka II sambast väljamakseid saada kohe praegu? Selle pealt tuleb ju ka tulumaks tegelikult, pangas ta võibolla aga kasvaks?
Ühesõnaga – kas oleks kasulik II sammas praegu rahule jätta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 09:34; 03.01 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tuleva.ee/liikmetele/kuidas-kasutada-teise-sambasse-kogutud-vara/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Pensionile jäämine, sotsiaalkindlustusamet ja panga II sammas