Esileht Kodunurk pensioniraha eest päikesepaneelid panna- plussid ja miinused

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: pensioniraha eest päikesepaneelid panna- plussid ja miinused

Postitas:

Mõtlen, kuidas oleks kõige kasulikum seda raha investeerida. Tegemist siis ca 10 000 euroga ja maa seisab ka praegu kasutult.

Samas olen ma nende paneelide teema suhtes täiesti null, aga mulle tundub, et ideel oleks jumet.

Võibolla on keegi siit juba käinud selle tee ja oskab plussid-miinused välja tuua.

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mineviku kogemus sind ei aita. Mitte keegi ei tea, mis tulevik toob. See, mis raha eest need päikesepaneelid paned, pole oluline. Oluline on, kas sa oled kindel, et sa seda maad ei taha paari aasta pärast kasutusse võtta. Minu taju ütleb, et aeg “mina kasvatan oma toidu ise” võib tagasi tulla ja siis on maad vaja. Aga eks sa oma maad tead ise, kas see on põllu maa või karjamaa. Nii et mina mõtleks pigem sellele, et mis siis kui seda maad hiljem vaja on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikesepaneelid nii väikese raha eest tasuvad ära u. 10 aastaga ja seda juhul, kui sa enamuse toodetud elektrist ise ära tarbid, seega kui nad asuvad sinu elukoha lähedal. Paneelide eluiga on u 30 aastat, aga seda juhul, kui neid hooldad korrlaikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea su tarbimist aga laias laastus on tasuvusaeg ilma toetusteta 20a kandis.

Kõikide seadmete eluiga ei pruugi nii pikk ollagi.

Ei ole eriti mõistlik arvtavasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maaküte on äkki parem investeering, seal peal saad ka köögivilja kasvatada, seda saab kasutada kütteks, jahutuseks ja saad ka sooja vee sealt- kõik see, mille peale sa oma päikesepaneelide elektri kulutaksid nagunii. .

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.energia.ee/era/taastuvenergia/paikesepaneelid#solar-panel-calculator

Selle kalkulatsiooni järgi saaksin ehitada süsteemi, mis maksaks 14500€ ja kataks veerandi mu aastasest tarbimisest (mis on 21000 kWh). Kui praegu on elektriarve ~200€ kuus, siis 50€ võit tasuks end ära 24 aasta jooksul. Kuna paneelide eluiga on 30 aastat, siis tasub ära üsna napilt, mingi märkimisväärne investeering ei tundu (kui just elektrihinnad 2 korda ei tõuse).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna paneelide eluiga on 30 aastat,

Kuidas seda tohutut aega tagatakse, maksad kindlustusele või finantseerib tootaja remondi/väljavahetamise?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikesepaneelid ei ole kohe kindlasti investeering. Tasuvad ennast ära u 20 aasta pärast, vajavad pidevat hooldust ja lisa rahakulu. Mõttetu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See TASUS ära veel mingi aeg tagasi, kui TA perekoolis mõtet veeretas ja usinamad oma elektrijaamad toetuste abiga püsti panid. Ja nüüd on rahul.

Unistajate jaoks on see rong tõnaseks läinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikesepaneelid üksi ei ole just kuigi tasuv investeering. 10 k eest saad sa nii väikese päikesejaama, et see iseseisvana sulle tuntavat sissetulekut küll ei anna. Toodab ta sul siis, kui päike paistab ja toodavad ka kõigi teiste palju suuremad päikesejaamad ja elekter seetõttu võrgus odavam. Päikesejaam toob kasu siis, kui see kombineerida nutika kodu ja salvestusseadmetega. See tähendab, et elektril põhinev küttesüsteem kütab sügisel ja kevadel (talvel nagunii eriti päikest pole ja suvel ei küta) eelistatult siis, kui päike paistab, sooja vett soojendab ka siis, kui päike paistab. Kodumasinad töötavad siis, kui päike paistab. Lisaks on korralik akupark, kuhu salvestad oma ülejääva elektri, mida saad tarbida õhtuti ja hommikuti ja soovi korral piikhinna ajal (hommikul 7-9 ja õhtul 18-22) võrku müüa. Lisaks võiks sul olla elektriauto, mida laed öösiti akupargi pealt. Siis see tõesti tasub heal juhul 10-15 aastaga ära. Aga sellist süsteemi sa 10k eest püsti ei pane.

Seni kuni sa keskpäeval müüd võrku ja õhtul-hommikul ostad, maksad sa võrgutasusid, elektriaktsiisi, taastuvenergiatasu jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maaküte on äkki parem investeering, seal peal saad ka köögivilja kasvatada

Mis asi see nüüd küll oli?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maaküte on äkki parem investeering, seal peal saad ka köögivilja kasvatada

Mis asi see nüüd küll oli?

Ilmselt oli mõte see, et maaküte ei sega maa kasutamist ka muuks otstarbeks. Raja iluaed või porgandipeenrad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rong on läinud jah, mingil ajal said selleks riigilt  toetust, siis oleks see ära tasunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk pensioniraha eest päikesepaneelid panna- plussid ja miinused